Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1197 / 1679
(#) saraha válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Szép lett örülök,hogy végre elkészült.
(#) llaczo hozzászólása Jún 30, 2014 / 1
 
Sziasztok.

Engedjétek meg hogy bemutassam a Kb. egy éve elkészült akku töltőmet ami idáig a kedvencem. Nem egy nagy durranás de nagyon elégedett vagyok vele.
Amióta van autóm azóta majdnem minden télen gondot okoz az akku töltés. Fontos volt hogy könnyű legyen és erős. Ezt egy laptop tápban láttam meg némi átalakítással, de nem ez lényeg.
Ami saját tervezés az a kijelző része.
PIC12F675 figyeli a töltő áramot és 6 LED mutatja a töltés erősségét. Ez már több mint elég.
Úgy terveztem hogy bármilyen akku töltőre könnyen fel lehessen szerelni. Folyton olyan töltőbe botlok aminek nincs áram mérője, ezért csak reménykedni lehet hogy jó a csatlakozás és tényleg van töltés.
A töltés erősségét az akku csipesz vezeték feszültség eséséből méri le. Így fel lehet rakni egy régi töltőre anélkül hogy szét kelljen szedni.
Ha valakit érdekelnek a részletek itt meg lehet nézni.
Üdv.
(#) papus51 hozzászólása Jún 30, 2014 / 2
 
Hát, ha maradt, akkor itt vannak a fotók is az 1982-ben épített Quad-ról. Az alapot Sípos Gyula, talán 77-ben megjelent cikke adta. Némi áttervezés történt, mert az RT.-ben megjelent kapcsolásban uA741 szerepelt, aminek a slewrate-je eleve nem tette lehetővé az elvárt sávszélességet. Ezt az akkoriban beszerezhető uA709-re cseréltük, ami kissé jobb paraméterekkel bírt. A végfokba az RCA cég 2N6262 tranzisztorai kerültek, amik a 3055-höz képest magasabb feszültséggel és határfrekvenciával bírtak. A képeken azért van négy panelnek hely, mert akkoriban még úgy tűnt, hogy lesz jövője a kvadrofóniának, ahogyan azt Zorán megénekelte.
A jelfogók közül az egyik a bekapcsolási lágyindító, a másik a koppanásgátló szerepét töltötte be.
És akkor a képek 1982-ből:
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2014
(#) elektroncso válasza papus51 hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Jól néz ki, tekintélyt parancsoló méretű. Szeretem az akkori szerelési technikáról készült képeket nézegetni, nekem nagyon tetszik (mind amit építettél, mind az akkori technika).
(#) Gránátalma válasza papus51 hozzászólására (») Jún 30, 2014 /
 
Szia!
Az a trafó, ami a képen látható, milyen paraméterekkel rendelkezik pontosan?
Feszültségei, illetve teljesítménye?

Azért kérdezem, mert nekem is van egy kinézetre teljesen ilyen, de csak annyit tudok róla, hogy plusz minusz 26-5 Voltos.
Érdekelne a teljesítménye.
Ha a quadban van, gondolom minimum 200VA-de inkább 300.
Ha meg ezzel ment volna quadrofonba, akkor vagy 750VA, de ezt kizártnak tartom...
(#) papus51 válasza Gránátalma hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Hát 32 év távlatából nem emlékszem minden részletre. Arra igen, hogy 8 Ohm-os műterhelésen mértem és 150W jött le egy végfokról a teljes hangfrekvenciás sávban gyakorlatilag esés nélkül, és az akkori torzításmérővel nem tudtunk értékelhető torzítást mérni.
A trafó hypersil magra készült, és ezeken a magokon emlékeim szerint elég szép teljesítményt lehetett átvinni, de pontos értékre nem emlékszem. A plusz-mínusz tápágakon a puffer 4-4 db 4700µF 63V elko, és úgy emlékszem, hogy eléggé ki volt használva a feszültség határ.
Most nem merem bekapcsolni, mert két elkó is láthatóan elhalt benne, de valószínűleg felélesztem a közeljövőben.
(#) Buvarruha válasza papus51 hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Ha 150W 8 ohm akkor valóban +-60V lehetett a tápfesz.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2014
(#) Doncso válasza papus51 hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Azt el tudom hinni, hogy hagyományos torzítás mérővel nem sikerült értékelhető eredményt kapni, mivel a quad mint olyan eléggé etalonnak számít műszaki szempontból, tervezésekor egy cikk alapján igen komoly műszerekkel sikerült valamennyi torzítást lemérni.
(#) vicsys hozzászólása Júl 1, 2014 / 1
 
Nem tudom mennyire illik ide, de arra gondoltam, hogy ellátom a steampunk stílusú berendezéseimet logóval. Első próbám egy nyákdarabkával indult. A továbbiakban majd sárgarézlemezt akarok használni. Szerintem nem is lett olyan rossz...
(#) szikorapéter válasza vicsys hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Mivel a led is a fényképen van tekinthejük elektronikai dolognak. Amugy szerintem nagyon jó lett,bár kíváncsi leszek a sárgarézlemezes verzióra is. Kár hogy nincsen szines nyáklap.
(#) Alkotó válasza vicsys hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Teljesen ízlésbeli kérdés, de mivel nyilvánossá tetted, gondolom véleményeket vársz. Nézetem szerint a felirat túldíszített, nagyon cirkalmas, iniciáléra emlékeztető a kezdőbetű. Egy magadfajta műszaki ember, letisztultabb logóval jobban harmonizálna. A panelterveiden lévő felirat is barátságosabb lenne számomra.
Egyébként a logótervezés mára már egy külön művészeti irányzat.
(#) frekivalto válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
3 in 1, RGB LED
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2014
(#) Szárnyas válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Idézet:
„...a felirat túldíszített, nagyon cirkalmas, iniciáléra emlékeztető a kezdőbetű”


De hiszen pont ez a lényege a steampunk stílusnak.

vicsys: Nekem tetszik, kíváncsian várom a következő szerkentyűdet, amin szerepelni fog a felirat.
(#) Johnny0004 válasza Husy hozzászólására (») Júl 1, 2014 /
 
Szia! A felirat nagyon csúnya, azt gondolnám 16 évesen készítetted.
(#) vicsys hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat! Mindegyik lényegre törő volt és így jó képet alkothatok arról, mit is gondoltok. Mégegyszer köszi!
(#) Frankye válasza vicsys hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Nekem tetszik, de a keret tényleg felesleges. (Persze az ízlésekről vitatkozni felesleges.)
(#) pont hozzászólása Júl 2, 2014 /
 
Csak egy műtrágyaszóró computer, PLC + 4 digites 7 szegmenses kijelző...
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2014
(#) csikosgabi válasza pont hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Nagyon király! A PLC valami Siemens féle? A Logora hasonlít kicsit...
(#) pont válasza csikosgabi hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
A PLC, Array APB ( Siemens kivette a Logo gyártást Kínába, valószínűleg ott jól "megnézték"...) van amiben többet tud mint a Logo, Pl. HMI kezelés, stb. és olcsóbb. Itt a feladat a program megírásán kívül az adatok 7 szegmensesen való kijelzése volt, mert a PLC kijelzője a napfényben, kevés.
(#) don_peter válasza pont hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Szívesen megnézném a belső nyákokat is.
Szép munka
(#) pont válasza don_peter hozzászólására (») Júl 2, 2014 /
 
Próbáltam úgy fényképezni, hogy minél több legyen látható, azért "szerencsére" van még hova fejlődni tudom...
(#) solti_imre hozzászólása Júl 3, 2014 / 5
 
Elkészítettem az Alkotó-féle tápot duál kivitelben, megspékelve egy Arduino nano vezérlővel és egy mini LCD kijelzővel, hogy a hűtőbordák hőmérsékletét és az üzemidőt folyamatosan nyomon lehessen követni. A riasztási limit külön-külön állítható mindkét oldalon, 30 és 99 fok között. A kimenőfeszültség 0-30V, az áramlimit 0-4A között állítható. Az áteresztő 5-5 db TIP35-ös (BD244-es meghajtóval), így a hűtőbordák hőmérséklete aktív hűtés nélkül is jól kézben tartható.
(#) zsoltee0001 válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Nagyon jól néz ki, profi.
Az a középső kijelző nokia telóé?
Üdv
(#) sargarigo válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Aranyos!
Olyan brutál erősnek néz ki (és tudom hogy az is). Ami a szépérzékem kicsit bántja, az a dobozon nemes egyszerűséggel keresztülfutó kábelköteg (a bal teljesítményfokozathoz), a takonyragasztó a kijelzőknél, a kijelző keretének nem elrejtése, valamint a sok piros-fekete szín között a zöld lcd. Tényleg kell tudni hogy hány fokos a cucc, vagy csak azért került bele mert meg tudtad csinálni? A feliratok kicsit kuszának tűnnek, lehet hogy csak a helyhiány miatt érzem így. A tetejére került hűtés érdekes konstrukció, még nem döntöttem el hogy tetszik, vagy nem
Minden más viszont nagyon tetszik benne, szóval emelem kalapom! A feliratot szitáztad? Ha valamikor egyszer megérem hogy lesz rá időm, akkor én is valami ilyet szeretnék!
(#) sargarigo válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Lehet ilyet külön is kapni, ebayról párszáz forintért. Ha jól emlékszem akkor spi-n keresztül lehet macerálni. Nekem is van kettő
(#) Norberto válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
A temp adjust forgatógomb mi célt szolgál? Hűti, avagy fűti - igénytől függően - a belső légteret, illetve a bordákat?
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) Alkotó válasza solti_imre hozzászólására (») Júl 3, 2014 /
 
Alapvetően minden rendben lévőnek tűnik, gratulálok. Alig ismertem rá a paneltervre, erősen belepiszkáltál. Kimondottan tetszik a funkcionális előlapi elrendezés, és egyáltalán nem tetszik az angol szöveg.
A hőmérsékletnek nem tulajdonítok különös jelentőséget, ameddig az egy adott értéket nem ér el. Nálam a Proli007 gondolata alapján készült hőfokfüggő fordulattal működő ventilátor vezérlés nagyon jól bevált minden felhasznált helyen. Ettől függetlenül jól mutat a hőfokos rész középen.
(#) kérdező válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 3, 2014 / 1
 
A potik gombjai különösen jól néznek ki.
Egyébként nem értem, miért szokás angolul feliratozni a nagy munkával elkészített cuccot. Semmi gondom az idegennyelvvel, de egy magyar cuccon legyen magyar felirat. Régebben még import gépeknél is gyakran előfordult, hogy magyar feliratozással rendelték a külföldi gyártól. Persze egy keverőpultnál még elmegy a nemzetközi fogalmak használata, de egy erősítőn, vagy ez esetben a tápegységen jobban mutatnának a magyar feliratok.
Persze van Videoton rádióm (R4902) német rövidítésekkel, de ez egy exportra gyártott típus, Ausztriában kukázták akiktől vettem.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) Kari55 válasza kérdező hozzászólására (») Júl 3, 2014 / 1
 
"de egy magyar cuccon legyen magyar felirat."

Én ezen már nem bosszankodom, mert ugye "kishazánkban" lassan már nem is lesznek boltok, csak shopok, meg plázák...! És ez csak egy példa.

Bocs az OFF-ért.
A hozzászólás módosítva: Júl 3, 2014
(#) vicsys hozzászólása Júl 3, 2014 1 / 3
 
Jajj már! Már megint kezditek ezt angol vs. magyar felirat hülyeséget?! Kinek mi tettszik! Nem mindegy?
Következő: »»   1197 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem