Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1570 / 2514
(#) szamóca válasza Balu12 hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
(#) marone hozzászólása Júl 18, 2014 /
 
Sziasztok!
Van egy '80-as hifi erősítőm, és olyan hibát csinál, hogy kb. 1W fölött (van kivezérlésjelzője) nagyon torzítja a hangot. (mindegyik bemeneten csinálja) A hangerőpotmétert maxra tekerve is kb 4W -ot jelez.
Azért írok, mert ez talán valami tipikus hiba lehet és más erősítőnél is elő szokott fordulni.
Gyanúm szerint az előerősítő részben lehet valami gond, talán egy kondenzátor zárlatos?
(a pufferelkók azok voltak, azokat már kicseréltem)
Vagy érdemes a tranzisztorokra is rámérni (van teszterem), lehet hogy valamelyik tönkrement ?
Kösz !
(#) lukacsp válasza marone hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Gyártó / típus megjelölés sokat segítene a konkrét ötletek viszonylatában.
(#) Tiggey válasza operable hozzászólására (») Júl 18, 2014 /
 
Amit szamóca írt, az megér egy próbát. Rövidre volt zárva a kimenet? Hát... Az ic-k nem közvetlen a bordán vannak, hanem a hátlapon, ami vaslemez, és az mögött van a borda. A hőkontakt elég ramaty. Ha a tiedbe is azok az ic-k vannak, amik az enyémben VOLTAK, azok szintén egy rakás sz..ok. Én már az összeset kicseréltem benne jobb minőségre. TDA2030 200ft.-os kérdés. Nem nagy bukó, ha dolsz bele egy újat. De előbb forrasz!
(#) marone válasza lukacsp hozzászólására (») Júl 19, 2014 /
 
philips 70fa443 sm (az erősítőn csak annyi van : fa 443)

service manual
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2014
(#) Sanitatum hozzászólása Júl 21, 2014 /
 
Hello emberek lenne egy kérdésem..tda 2030as ic van az erősitőbe..házi..Az 1ik hangszóró halkan de búgott.Legyen..csináltam másik lapot mind a kettőnek és ugyanaz a probléma..azt hittem hogy a lap rossz, de úgytünik nem..Emellett még 1 probléma jelentkezett ami az előző lapoknál nem volt.Mikor a kompin felétől erősebbre állitom a hangot elkezd sipolni az egész , de van mikor mély hangot ad, mind a két esetben egyre erősödik mikor felnyomom a gépen a hangot..Nos erre a 2 problémára keresem a választ.Nem tudom mennyit számit hogy a trafó 25V-ot ad le és egy 2200as kondi a tápja..Akarok csinálni majd egy normális tápot de elég vicces hogy az 1ik része az erősitőnek mégis szépen dolgozik..Kellene egy kis segitség

A pont nem helyettesíti a szóköz billentyűt, a chat-es rövidítések pedig mellőzendőek! Mod.
A hozzászólás módosítva: Júl 21, 2014
(#) reloop válasza Sanitatum hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Ide a témájába tedd fel a kiválasztott rajzot, NYÁK-tervet és a paneled fotóját!
(#) Sanitatum válasza reloop hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Rendbe
(#) operable válasza szamóca hozzászólására (») Júl 21, 2014 /
 
Nem oldotta meg a problémát. Viszont két ic-nek vastagabbak a lábai mint a többi 5-nek. Kicserélhetem ettől függetlenül az összeset egyformára?
(#) operable válasza Tiggey hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
Az ic-kre ez van irva: D2030AB ezek rossz vagy jó minőségüek?
(#) Tiggey válasza operable hozzászólására (») Júl 22, 2014 /
 
A két vastagabb lábú, az a szub erősítő. Ezek hídban mennek, és magasabb tápfeszről. Nekem is valami hasonló számú valamik voltak benne. Azokon már a tokról látszódott, hogy egy ipari hulladékok. Én kidobtam az összeset. Az 5 egyforma az TDA2030, a 2 másik TDA2030H legyen ha cseréled az összeset. Én 2030H-t raktam végig, de én kidobtam a trafót is belőle, mert üresjáratban volt 52 fokos. /Csúcsminőség/ Magasabb feszről megy az egész nekem. Hátlap kivágva, nagyobb borda, és így egész használható.
(#) .colin hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
Üdvözletem.

Sony ta-f530es típusú erősítővel lenne a probléma. 15-20 perc működés után a borda tűz forró. Irtam már ide korábban is ezzel a problémával akkor sikerült megoldani a problémát (Lásd melléklet). Mind két ponton 7mV-ot mérek. Mi lehet a probléma? Előre is köszönöm!
(#) Buvarruha válasza .colin hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Nagyfrekvenciás oszcilláció. Kondicsere nem árthat neki, különösen a visszacsatoló körben..
(#) .colin válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
És azt hol találom? Nem nagyon vagyok zseni az ilyen dolgokban.
(#) Buvarruha válasza .colin hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
A végfok IC, vagy tranyók környékén érdemes lehet mindet cserélni. Akkor is melegszik, ha nincs rákötve hangszóró, de be van kapcsolva? Úg is lehet tesztelni, hogy méred a tápfeszültségeket, majd le, felkapcsolod a hangszóró kimenetet, ha nics kapcsoló, akkor ki-be dugdosood feszmérés közben. Ha rákötött hangszórókkal esik a fesz, akkor tuti, hogy gerjed.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) .colin válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Értem. Azt nem próbáltam még hogy üresen is melegszik. De kipróbálom.
(#) .colin válasza .colin hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Pár tized fokot emelkedik üresen.
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Szia! Tudnál más hangsugárzóval is próbát tenni? Hibás hangváltó is beterhelhet, jártak már így páran, nem akarták elhinni, hogy ilyen hiba is létezhet.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Nem is valószínű, hogy hibás volt és azért terhelte, egyszerűen csak pont olyan értékek jöttek ki, hogy oszcillálni kezdett miatta az erősítő. Ha ilyen esetben akár 1 méterrel hosszabbm, rövidebb kábelt üzemelsz ugyanahoz a hangszóróhoz, erősítőhöz, akkor is elmúlhat a gerjedés. Persze előfordulhat, hogy rövidzáras lesz egy hangváltó, de ananak hangos előjelei is vannak.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) .colin válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
A hang(falak)sugárzók Videoton DC 1680. Han(fal)sugárzókábel 2*1mm és 3méter. Hangváltók felújítva lettek nemrégiben.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
A melegedés és a hangváltó felújítás között létezhet összefüggés? Nem erőltetem különösebben ezt a vonalat, de a gerjedéstől meg füstölni illene az erősítő kimenetén lévő Zobel-nek, esetleg így hosszabb távon a magassugárzóknak is el kellet volna pusztulniuk.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Magasok szólnak mindkét dobozban. Füstölni még nem füstölt.
(#) Buvarruha válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Pedig így már erősen összefügghet.
(#) krelove hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
sziasztok(!) segitséget_kérnék siva ppa600 asom egyik oldala elszált hol_tudnék hozá szerezni tranzisztort(?) aki_tud kérem segitsen(!) kösz(.)
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) blasz válasza krelove hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Ha megirod milyen van benne megmondjuk,meg + meghajtók,és egyebek,magától nem szál el a végtranyó.Annak oka van mindig.
(#) .colin válasza .colin hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Kipróbáltam más hangfalakkal és nem változik semmi.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) krelove hozzászólása Júl 23, 2014 /
 
köszönöm blasz holnap meg momdom mijen van benne pontosan mert nincs ithon jelen leg az erösitö nem tudom milehetet a hiba anyi r300 al hajtottam és keményen oda huztam neki és csak ara lettem figyelmes hogy valami bödös és azota nem szol 1oldala de holnap megtudomm momdani mijen van benne köszönöm a segitséget

Figyelj már oda az írásodra! Mod.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2014
(#) blasz válasza krelove hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Hangszóró nem mehetett el?De segitünk ha vannak paraméterek,de ritkán megy tönkre egyedül végtranzisztor,valami vitte magával,vagy vitt magával.
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Kéne egy szkóp, azzal tisztázni lehetne a gerjedést.
Ha ez oké, akkor mérőjel használata mellett tápági és kimenő áramot kéne mérni, abból kiderül ha valamelyik lesántult tranzisztor szívja az áramot, például nem zár le rendesen.
(#) lukacsp válasza marone hozzászólására (») Júl 23, 2014 /
 
Szia!
Mindkét csatornán ugyan ez a jelenség gondolom, mert nem írtad, hogy az egyik jó másik rossz.
Miközben hajtod az erősítőt mérd meg a tápfeszültségeket, amiket a manual az 5. oldalon ír. Írd meg mit tapasztaltál. Táp hibára gyanakszom, mert egy erősítő mindkét oldala igen ritkán hibásodik meg egyszerre ugyanúgy.
Amit cseréltél eddig az konkrétan a két 4700 µF puffer?
Következő: »»   1570 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem