Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   113 / 1385
(#) még1MbR válasza levii hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Hiperol tablettával elég drága dolog, patikában arany áron mérik. A literes H2O2 330Ft a vegyszerboltban.
(#) kaqkk válasza levii hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Valamikor én is próbálkoztam a hiperollal kb. 1 dl sósavhoz dobtam 4-5 tablettát símán víz nélkül de így is elég lassú volt erröl csak ennyit.Én is javaslom a H2O2-őt .Avvalúgy szoktam maratni hogy a panelra ráöntöm a sósavat és öntök hozzá H2O2-t amíg el nem kezd szineződni a réz aztán már csak mozgatom a tálat és várom az eredmény-t kb 30 másodperc.
(#) mrex válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
nos megnéztem levii profilját és hát nem túl fiatal egy 30 sec-os maratásra te is tudod, ha beindul a lötty megállítani nem lehet felforrott savval nagyon kell vigyázni megaztán a felszabaduló klórgáz sem kutya dolog az első viláhgáborúban harci gáz volt a hdrogén is veszélyes anyag a v2 rakéták oxigén es hirogénperoxid keverékével mentek kezdetben. Szóval igen komoly e3gy játék ám ez a maratás. 15 évesen még a veszélyérzetet elnyomja a siker utáni sóvárgás Bocs levii de szerintem azért légy óvatos.
(#) mrex válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
affene te pedig 14 vagy? Gyerekek ez a maratási mód nem játék.
(#) szabi83 válasza mrex hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Csatlakozom, nem játék, néha meg köhögtet
(#) PCB válasza levii hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
Szia !

Ne tabletázz !
Vegyél hidrogén-peroxidot valami fodrászkellék boltban, vagy kérdezd meg a fodrászt hol veszi. 1 liter 300Ft

Azzal csináld az 30% -os legyen, a sósav meg háztartási 20% -os.

Üdv!
(#) levii válasza PCB hozzászólására (») Jan 14, 2008 /
 
A válaszokat mindenkinek köszönöm ki fogom próbálni az itt leírtakat.

Üdv!
(#) dave77 hozzászólása Jan 15, 2008 /
 
Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy hol lehet gyárilag lakkozott (2 oldalas kéne) NYÁK-ot Budapesten jó áron venni? Már sok helyen néztem, de sehol sem találtam, csak a Con..d-ban, az meg nem túl olcsó...

Köszi!
(#) Frankye válasza dave77 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Az Incomp-nál szoktam venni, de elég drága...
Olcsóbb, ha kétoldalas NYÁK-ot magad lakkozod, ezt ui. már "aranyárban" mérik mindenütt.
(#) dave77 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Felhívtam az Incomp-ot, de azt mondták, hogy csak "lyukacsos próbapaneleink vannak, semmi más"

A Con..d-ban egyébként kb. 10% árdiferencia van az 1 és 2 oldalas lakkozott panelek között, de egyik sem olcsó...
(#) Frankye válasza dave77 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
A konrádnál az égegyadta világon semmi nem olcsó... Még levegőt is csak pénzért vehetsz, szinte. Oda csak akkor megyek, ha valamit nagyon-nagyon muszáj megvenni, és máshol végképp nem kapható, meg beszerezni se tudják.
A minap jártam az Incomp-ban, tényleg eléggé ki voltak fosztva, de hogy már NYÁK-lemezük sincs?!
(#) dave77 válasza Frankye hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Igen, én is csak jobb híján, muszályból mennék oda
De mivel eddig mást nem találtam, ezért próbáltam itt ötletet kérni. Azért köszi minden esetre!
(#) Norberto válasza dave77 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Az ElektroKonthában a legolcsóbb ez a fajta NYÁK lemez. Üllői út...
(#) kaqkk válasza szabi83 hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
MREX egy kis tévedés tőrtént!Az emil a fiamé! én 44éves vagyok és vegyész a tanult szakmám ! egyébbként mindig van kéznél egy kis víz maratásnál ,evvel leállítható a gyors reakció De az elővigyázat tényleg nem árt!!!
(#) kaqkk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 15, 2008 /
 
Egybbként itt az oldal közepén kérdezték hogy mivel lehet lemosni a panelról a lakkot ,nekem a hideg zsíroldó vált be És még egy találmány! A panelt kinyomtatom forrszemek nélkül is,és maratás után levil előhív kémai ón. Így a lakk rajta marad a vezető sávokon és óv a zárlattól.(a lakk nem forrasztható!)Ésjól is néz ki !
(#) Frankye válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Ez utóbbi nem rossz trükk! Gratula a kitalálásáért!
(#) Kicsa hozzászólása Jan 16, 2008 /
 
Üdv Mindenkinek!
Lenne egy olyan kérdésem hogy én vasalásos technikával csinálom a nyákjaimat. Mit tudok tenni hogy a szöveg közül is leázzon a papír? Az a baj hogy a vezetősávok rendesen megvannak és ahol kis rész van,ott a papír nem ázik le. (Pl szövegnél) És az a bajom hogy maratásnál a papírt nem szedi le a marató,meg is lepődtem 1 picit. Nincs valami vegyszer ami a papírt lehozná? vagy hogyan tudnám leszedni? Most kötzőheggyel próbálkozok de néha így is megsértem a betűket..előre is köszi mindenkinek
(#) PCB válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Szia !

Papirt csak felásztatni kell, utána kézzel le lehet dörzsölni minden honnan.

Üdv!
(#) Kicsa válasza PCB hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Üdv! Hát akkor nem értem,én is meglepődtem Egyébként fotopapírral dolgozom.Már 20 perce ázik kb,mindenhonnan leázik ahogy kell,kivéve a szövegnél,ott egyszerűen nem akar lejönni dörzsöléssel sem. Nah mind1,kicsit még hagyom,had ázzon. Köszi szépen
(#) PCB válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Szia !

Akkor ez a papír nem a legalkalmasabb.

Azt hozzá kell tenn, a papír jól működik,mert fotopapírtól az az elvárt, hogy ne ázzon szét előhívás közben.

Műnyomót keress !

Üdv!
(#) Kicsa válasza PCB hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Üdv! Háát itt más nem nagyon van,viszont a rajzolat meg tökéletes...egyedül a betűk nem túl jók :S Idáig ázott délutántól és még mindig nem jön le szépen.. :S Szóval nemtudom mi legyen...azért majd utánanézek hátha van vmi műnyomópapírféleésük... köszi szépen
(#) topdon válasza Kicsa hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Más nem nagyon van.... Dehogynem

Az én környékemen sem lehet műnyomót venni sehol... de rátaláltam a nagy Ő re!

Auto Bild magazinnak hívják! Kiolvasás után újrahasznosítod
(#) Bigabika hozzászólása Jan 16, 2008 /
 
Hali!
Nem tudjátok véletlen hogy a furatgalvánokat hogyan készítik, és hogy házi körülmények között megvalósítható-e?
(#) fureszk válasza Bigabika hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Kereső!
Bővebben: Link
(#) Bigabika válasza fureszk hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Köszi elolvastam
Asszem maradok az egyoldalas nyáknál...
(#) fureszk válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Ez nagyon jó 5let a lakkozásra! Csak azoknak (mint pl. én) akik előre lakkozott panellal dolgoznak, hogy ne kelljen szívni a P20-al, ez a dolog kiesik.
Sprint Layoutban így lehet:
Minden réteg ki, csak a special réteg 2 be, és pipáljátok ki az invert funkciót.
(#) Bigabika válasza Bigabika hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Ja egyébként nem értem miért ragaszkodtok ennyire ehhez a toneres megoldáshoz.
Én maradok a foto eljárásnál, drágább de nemhiszem hogy azon múlik, sokkal precízebb panelt lehet vele készíteni, mert mondjuk kíváncsi lennék a toneres eljárással ki lehet e hozni 4-5 db 0.1-es huzalt két ic láb közt(nemhiszem)...
Nem becsülöm alá az eljárást csak a minőség szerintem nem mindegy.
(#) kobold válasza Bigabika hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Hát, kinek mi van otthon, szerintem...
Nekem vasalás, de megoldom: nem tervezek olyan panelt, ahol ilyen huzalozás kellene
(#) kaqkk válasza fureszk hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Fureszk szerintem nem jól olvastad .Én a kimaratott nyákrol irtam ! A hideg zsiroldót rá spricc bevörösödik és lefolyik a lakk utána vizes öblítés .(én is előre lakkozott panellal dolgozok!)
(#) PCB válasza Bigabika hozzászólására (») Jan 16, 2008 /
 
Szia !

Idézet:
„ki lehet e hozni 4-5 db 0.1-es huzalt két ic láb közt(nemhiszem)...”


Ha a hátamat ütnék se huzogatnék az IC lába közt vezetősávot. Abban igazad van 0,1-es vonalat nem nagyon lehet igy csinálni, de 0,2 -est igen. Az is igaz, hogy
terveztem már és készítettem is elég sok panelt, de 0,2 -es vezetősávra talán 1x volt szükségem. Ahol van hely ott 0,8 - 1 -es vezetősáv alatt oktalanság vonalat húzni.

Üdv!
Következő: »»   113 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem