Fórum témák
» Több friss téma |
Bővebben: Link
Idézet: „Mybuster órája, ami megint nagyon klassz szerintem alkalmas lesz a célra, amihez körbe majd megépítem az effektet.”
Az elfüstölt PIC-ek, programozó áramköröm számát nem számoltad, amig én gyakorlok, és a kedves forumtársaknak okozott kellemetlen napok számát sem, amíg én zaklatok valakit, hogy mit, merre, hány méter.
Viccet félretéve.. megfogtál. Mivel nem mostanában kezdek neki, addig szerintem ráérek gyakorolni, és nézelődni is. (a pénz annyira nem számít, inkább úgy fogalmaznék, ha eddig nem spóroltam volna, még ennyim sem lenne, mint amennyi most van.)
Valamikor el kell kezdeni... Egy kis PIC már tranzisztor árban van: PIC10F200 SOT-23 tokban 120 Ft. Ha megnézed az alkatrész boltok kíválatát: TTL - kifutott, CMOS - amíg a készlet tart, GAL, PAL végkiárusítás 10Ft/db... Mivel többen áttértek már a kontrollerekre, FPGA -ra, a kapu áramkörök iránt lecsökkent a kereslet. A 70 -es, 80-as évek TTL technológiái elavultak, drágák... Így nem ritka a 900 - 1000 Ft-os MSI elem sem. Egy 16F1826 pedig 450 Ft, 1000 Ft -ért egy 32 bites kontrollert is adnak.
Egy PICKit2 klónt építs. Azzal megy a fejlesztés probléma nélkül... Ha kérdésed van, tedd fel - segítünk. A hozzászólás módosítva: Máj 21, 2013
Ebben teljesen igazad van.
Amikor néztem a rajzon szereplő alkatrészeket, azon járt az agyam, hogy van-e neki újabb típusú helyettesítője. Ha megveszem, és felépítem az áramkört, utána pedig nem gyártják, akkor csak én fogom megszívni, ha esetleg cserélni kell. ...csak tudod könyebb a már megszokott alkatrészekkel dolgozni, mint belekezdeni a "PIC világa" c. könyvbe. "Ha kérdésed van, tedd fel - segítünk. " Köszönöm, kedves Tőled.
Sziasztok! Arra gondoltam csinálok egy nagy kijelzős órát pusztán 5mm es led diódákból, a terv az hogy 50-60cm hosszú és 20-25 cm magas lenne maga kijelző amin vannak a ledek, olyat kéne tudnia, hogy erős fénynél jobban világít sötétben meg kevésbé, gombnyomásra mutasson hőmérsékletet (egy benti és egy kintit) valamint ébreszteni is tudjon egy olyan zenével amit én szeretnék, de az még jó lenne, ha stroboszkópot is rálehetne kötni mint ébresztő. Ebben szeretnék tőletek segítséget kérni.
Szia
Ezeknek az elvárásoknak megfelelő, publikált órát nem valószínű, hogy fogsz találni, talán ha valaki megépítette magának.... Különböző kapcsolásokból kell összeollóznod, és megfeleló progit írni hozzá.
Én most fejlesztgetek egy (több) órát párhuzamosan ezeknél már a "kijelzőcsere" nem lesz túl nagy feladat ...
A hozzászólás módosítva: Aug 27, 2014
Sziasztok!
Most készült el az órám Ez Az a baja, hogy 00:00:09-ig elszámol, majd újraindul. perceket, órákat nem tudom állítani. Melyik ic lehet hibás?
Sziasztok!
Szeretnék egy mini digitális órát, amit rá tudok ragasztani egy 3cm-es átmérőjű körre. Minél kisebb, laposabb annál jobb. Én egy 2cm x 1cm-es kijelzővel teljesen boldog lennék. Mi a legegyszerűbb megoldás? lehet ilyesmit készen kapni? Köszönöm a segítséget: Kolos
Sziasztok!
Megépítettem a martinov féle PIC vezérelt digitális órát. Működik is szépen kicsi kijelzőkkel, de vettem rá 57mm magas kijelzőket csak az a gond hogy az 5V kevés neki. Ha a kijelző ledjeinek közös anódját PNP tranzisztorokkal (BC327) felhúzogatom a 12V os tápfeszre, és ezzel egyidőben a működtetni kívánt szegmensek katódjait NPN tranzisztorral (BC337) GND re húzom, akkor működni fog?
Konkrétan melyik óráról van szó? Kapcsolási rajz kellene a biztos válaszhoz.
Bővebben: Link erről van szó.
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2014
Ja és én másik dekódert használok ami jó közös anódhoz és közös katódhoz is. Most közös katódossal működik, és a digiteket 1-1 BC337 húzza GND re.
Ha most közös katódos kijelzőt használsz, ami működik, akkor a szegmensek meghajtásához használhatsz pl. UDN2981A meghajtót is. Sokkal kissebb helyen elfér, mint nyolc különálló tranzisztor. A katódok vezérlése maradhat a BC337-es tranzisztorokon.
Én is nézegettem ilyeneket, de igazából van egy valagnyi BC327 esem és a nagy kijelző mögött el is fér, mivel külön nyákon van az óra. Szóval akkor működhet?
Ha a vezérlő jeled 5V-os azt illeszteni kell a 12V táp kapcsolgatásához (valahogy így)
akkor ha simán a 327 est egy méretezett bázisellenállással rakom be az nem lesz jó?
Nem, mert ha a BC emitterét 12V-ra rakod, kikapcsoláshoz a bázist is 12V-közelébe kell tenni. A bázison akár 0, akár 5V van a BC nyitva lesz.
Akkor jobban járok az UDN2981A típusú meghajtóval?
A dekóder típusa: CD74HC4543. Közös anódosak a nagy kijelzők, amik 8,8V tól kezdik magukat jól érezni. A dekóder ebben az esetben GND re húzgálja a megfelelő katódokat, viszont tudom fordított logikával működtetni így a tápfeszt adogatja ki a megfelelő anódokra ezért tudom használni a közös katódos kijelzőket. Végül is akkor 7db BC337 ből meg tudnám építeni a drivert? Az anódok tápfeszre emelését akkor ha jól értem nem tudom közvetlenül 1db tranzisztorrral megoldani? Láttam a rajzot csak azt nem értem akkor itt 180 fokos fázisfordítás történik nem? Ha igen akkor viszont így sem fog működni, a programba pedig sajna nem tudok bele nyúlni
Ha már van program azt kell követni. A HC4543 LCD kijelzőhöz való és max. 7V lehet a tápja.
Jó de 5V al működik akárcsak a vezérlő PIC, csak nekem valahogy össze kellene hoznom egy drivert a 8,8V os kijelzőre! Csak azért írtam le hogy fordítva is tud üzemelni így ki tudom adni a +feszt ami vezérelhetne valamiféle drivert.
Linkeld be az eredeti kapcsolást, az alapján lehet megmondani mit lehet csinálni az adott IC készlettel.
Ez lenne az. Annyit módosítottam hogy a dekódert lecseréltem CD74HC4543 re hogy normálisan ki tudjam vele íratni a 6 ost és a kilencest. Jelen pillanatban tökéletesen működik az óra már 2 hete jár folyamatosan csak jóval kisebb közös katódos kijelzőket hajtok vele, így fordított üzemben jár a dekóder és digitenként beépítettem 1-1 db BC337 et. Amit végül szeretnék vele kijelzőt hajtani, az LD-S230G-C típusú közös anódos.
Akkor a 4543 kimenetére kell az ULN2003, az anódokra pedig az általam linkelt megoldás, vagy az UDN2981.
Az UDN2981 helyett az ULN2803A megfelelhet?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |