Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1585 / 2499
(#) nzozz válasza lukacsp hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Értem, köszönöm! Logikus amit az ellenállásról mondasz, csak a legutóbbi oldalon, ahol erről olvastam, talán ott volt ez így leírva és megmaradt, de igazad van.
(#) Phoenix82 hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Sziasztok!

Szeretnék egy kis segítséget kérni egy JVC AX-70-es erősítővel kapcsolatban.
Bekapcsolás után pár másodpercel R763 (470) elfüstöl,a másik csatorna működőképes.
Végtranzisztorok és R761,763 lett cserélve a többi alkatrész multival mérve jó.
Legelőször R761 is el volt égve most viszont az nem égett meg.
És a két eredeti végtranzisztor is kuka volt.(2SD845,2SB755)
2SA1295 és 2SC3264 került bele mert az volt itthon.
Most kiütötte ezt a két tranzisztort is,és persze R763 égett el.
A nyugalmi áramot beállító potméterek egyformán állnak gyári beállításban.
Rajzom van hozzá.

Minden segítséget előre is köszönök!
(#) reloop válasza Phoenix82 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Szia! Nem lett volna szabad áramkorlátozó nélkül élesztened. A nyugalmi áramot végtranzisztor cserénél újra kell állítani. A meghajtó tranzisztorok sem állhatnak a helyzet magaslatán, ha elégették a 470 ohm-os ellenállást.
(#) Phoenix82 válasza reloop hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Szia

Úgy néz ki a VC5022-es IC a hibás a lábai szakadtak.
(#) sonny007 hozzászólása Aug 30, 2014 /
 
Sziasztok!
Egy ismerősöm által kaptam a padláson porosodott STK4122 II panel, és egy STK4141-et. Van egy trafó is amin kb 3-4 féle szekunder kimenet van. (10,5V;4V;26V ezekre emlékszem.)
Kérdésem az lenne ezekkel mit tudnék kezdeni?! Az egyiken bemenetet már találtam a jelnek. De se kimenetet se trafó bemenetet ahova betudnám kötni. Szivesen várom a segítségeteket!
Képek
(#) pauer98 válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Először is megnézném, hogy a trafó ráköthető-e a panelokra csatlakozóval.Ha igen, utána megkeresed a panelod a bemenetet. A sanyo panelnál szerintem az amp in aljzat lesz az.
A biztik melletti csati meg szerintem a hangszórókimenet lesz, de ezt ne vedd garanciának, az aljzatok feliratozása sokat segÍt. Azokról kéne egy normális kép. A 4141es IC panel egy Sony készülékből lesz szerintem.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) sonny007 válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
A trafó ami rákötve látható nem jó. Nem ad a szekunder része le semmit. Ami melette található kisebb trafó az meg nem a Sanyo panelhoz van. De gondolom használható hozzá kis barkácsolással. Bemenetet igen én is az amp in-re tippeltem de kimenet feliratot sehol nem találtam. :/
Kapcsolási rajzot is néztem, de nem nagyon értem. Mit merre hány méter. Quad-405,TDA7294,TDA7498-as panelek ettől egyszerűbbek azért

Igen a 4141-es IC panel az valami Music Centerből van de nem tudom és a volt gazdája se tudja megmondani melyikből lehet.

Sanyonál az AMP IN-nél 3db csatlakozási pont van. Gondolom én az L GND R lennének. A biztik melett meg 5db csatlakozási pont van egymás alatt ezek a betűk találhatóak LER.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) pauer98 válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Azért nem mindegy milyen trafót kötsz rá, Így, hogy nincs rajz csupán csak tipelni lehet, mi micsoda. Q405 nem olyan egyszerű, főleg a jobb fajták, bár most épÍtettem egyet, nem olyan nehéz valóban. Másik megoldási lehetőség hogy készÍtesz hozzá magad egy nyákot a rajban lévő teszt áramkör, vagy tipikus alkalmazási forma alapján.
(#) sonny007 válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Keresgélek nézelődök neten de azt hiszem ezek kukák lesznek vagy visszaadom a gazdájának mert nem sok mit tudok velük így kezdeni :/
(#) pauer98 válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Jut eszembe nekem is fekszik valahol 2 ilyen erőlködő panel, lehet hogy azért is hagytam, mert nem volt semmiféle rajz hozzá.
(#) sonny007 válasza pauer98 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Meglehet mert sajnos én se nagyon találtam eddig az IC adatlapján kívül semmit. :/
És annyira amúgy se fontos csak gondoltam ha életre tudnám kelteni lenne 1-2 kisebb erőlködő. Van 2db erősítőm. Egy Q405-ös, meg egy TDA7498-as. Mind a kettő 2x100W-os. Úgyhogy ettől több nem is kell számomra
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) Hx-2 válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
A 4122 egy 2x15W-os kis erosito , a 4141 pedig 2x25W-ot tud.
Itt a ket rajz errol minden kideritheto!
(#) sonny007 válasza Hx-2 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Köszönöm a kapcsolási rajzokat.
Viszont egy kérdésem lenne még így hirtelen. A kapcsolási rajzokon 2db IC található. Nekem viszont a paneleken csak egy van. Attól független ez is sztereó, vagy csak mono mindkettő panel?
(#) granpa válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Két mono= egy sztereó.Oda van írva.
(#) sonny007 válasza granpa hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Értem. Akkor már csak ki kellene bogarásznom a kapcsolási rajz alapján a dolgokat :/
"R" jelölésekkel jobb lenne a dolog
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Valaki kitudja nekem deríteni, hogy a panelen melyik lenne a tápfesz?
Nem tudok rájönni :/
STK4141V-s panelen.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) Buvarruha válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
A rajzon nicns rajta a tápfesz, azt a doksiból kell kideríteni.
(#) sonny007 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Az megvan mennyi lehet max. De a panelen merre hova kellene kötnöm a tápfeszt?!
Kép a panelről:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2014
(#) Buvarruha válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Könyörgök nézd meg a a doksiban, hogy melyik a tápláb, majd a panelen kövesd végig a vezetősávot és kösd rá a végére.
(#) steelbird válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 30, 2014 /
 
Itt megtalálod a választ.
(#) sonny007 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Egy kezdő számára nem olyan egyszerű ez de rajta leszek
#steelbird: köszönöm.
(#) Buvarruha válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ja értem, úgy rémlett, hogy te írtad, hogy a doksi már megvan. Bámuld sokáig és rájösz, én is így kezdtem. Nézd a kondikat, megtudod, hogy hova milyen polaritás kell, keresd a bemenet kapcsolását, nézegesd és megérted, hogy mi micsoda.
(#) Travolta válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ha jól látom, egyik végfok panelen sincs rajta az egyenirányítás és a puffer. Ezek nélkül a trafó NEM köthető rá közvetlen!
(#) Doncso válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Maximum 2x40v lehet! De ajánlott tápfesz 2x27v és 8 ohmos terhelésre való! A táplábak az ic pozitiv 11-es a negativ a 9-es láb. Gondolom tudod mi az a szimmetrikus táp, és hogy mi a felépitése? +- és föld. 2x20v os transzformátor kell neked. Esetleg jó a 2x24v-os is. Ebből kell épiteden egy graetz hidból és két puffer kondiból egy tápegységet. Igy lesz 2x27 vagy 2x33v-os tápod. Kondik 2x 4700µF 50v, graetz helyett használhatsz 4db diódát is. Trafóból KB 70w-os kell. A fóliasávokat gondolom le tudod nézni a 9 és 11-es lábról. Bemenet az 1-es és 18-as láb, de nem ide kell közvetlen kötni a jelet, hanem van előtte egy kondi, a kondi előtt egy ellenállás. Na oda kell kötni.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2014
(#) sonny007 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Hát az lesz aztán majd csak rájövök.
(#) sonny007 válasza Travolta hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ezzel tisztában voltam de köszi!
(#) sonny007 válasza Doncso hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Igen a táp felépitéssel nincs bajom de miért kell 4db dióda? A diodára kötve a trafót kapok +- ez után rá a pufferek és a föld. Puferrek okesak lesznek
Bemenetet/kimenetet tápot meg majd megkeresem valahogy a doksi alapján
(#) Rainbow15 hozzászólása Aug 31, 2014 /
 
Sziasztok
Korábban írtam, hogy egy Tevion DSS650 házimozin nem szól a mély.
Néha szól. Pl. ha áramtalanítom, majd visszadugom, néha jó órákig, néha pár másodpercig. Ennyiből esetleg nem tudtok mondani valamit, hogy mit nézzek? Kondik?
(#) reloop válasza Rainbow15 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Szia! Ennyiből nem lehet diagnózist felállítani. Kell egy kapcsolás rajz, mérőjel a bemenetre és követed az útját hol szakad meg. Annak aztán kitaláljuk az okát és a megszüntetését.
(#) Doncso válasza sonny007 hozzászólására (») Aug 31, 2014 /
 
Ha nincs kéznél graetz hidad, akkor használhatsz 4db diódát, olvasd el mégegyszer....
Következő: »»   1585 / 2499
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem