Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1236 / 1682
(#) inci88 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Én a gyártónál kerestem rá, a matricán látható 16236 alapján:
DV-16236-nak tűnik.
(#) Orbán József válasza inci88 hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Remek, köszönöm!
(#) don_peter válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Én nem ilyet bontottam.
Azt hiszem hogy valami készülék kezelő és előlapja lehetett amit én bontottam, de hogy minek azt nem tudom.
Ezt találtam az enyémről: Bővebben: Link
Hátha segít...
Az enyém HD44780 kompatibilis és van háttérvilágítása..

Csatoltam képet milyen volt a panel amiről bontottam..
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) Orbán József válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Ilyenem is van, ez a másik, amit bontottam és szintén háttérvilágításos. Alatta egy csomó billentyűzetnek (5x7) van helye a panelon.
(#) don_peter hozzászólása Okt 14, 2014 /
 
Figyelembe véve a visszajelzéseteket:
Elkészült az új már optimalizáltabban pozicionált (ej de szép mondat lesz ez ) hőprofilos levegős forrasztóm doboza.
Ennél már a kijelző feljebb, bekapcsoló és visszajelző balra, levegő kiömlő szélebre kerültek.
Egyéb sallangok kikerültek belőle, nem kell annyi LED és egyéb más felesleges csicsa-micsa.
Még majd lesz egy változat ami a sajátom lesz, az már GLCD-vel és komolyabb hardverrel fog készülni.
A sajátomba külön tervezem a lehetőségét annak, hogy egy külső előmelegítő egységet is csatlakoztatni lehessen ezzel biztosítva a nagyobb chip-ek BGA-k felület szerelt alkatrészek megfelelő le és felforrasztását.

A doboz alumínium, lézer vágott és gépi hajlítással készült.
Sajnos a kivitelező félreértelmezte a prototípust és kicsit másként hajtotta le mint amiről szó volt, de így is nagyon jól mutat és a célnak tökéletesen megfelel.
Eredetileg a doboz 4 sarkában külön merevítők voltak behegesztve, amelyeket késöbb csavarpontoknak is lehetett használni, de ők egy automatikus hajlítóprogrammal újra számolták és újra tervezték a doboz.
Nincs benne hegesztés a legegyszerűbb hajtással valósították meg annyi csavarral, hogy a tetején és a hátulján látszik 1-1 kis csípés amely vissza van hajtva ez ez biztosítja a tető közepének tartását.
A csavarpontokat pedig a lemez alsó felének 2 oldalsó szélén a 2cm-es visszahatása biztosítja.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) Frankye válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Na persze, házilagos kivitel, mi? Ezt úgy vetted!
(Bocs, csak az irigység szól belőlem, ez profi! )
(#) Frankye válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Seprobléma, majd a következőn...
(#) efraim válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Gratulálok, belül is biztosan profi. De megbocsáss, nekem a hátam borsózik a keypad borsózöld szinétől. No meg a fehér hálózati kapcsolótól is.
(#) don_peter válasza efraim hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Frankye: természetesen a dobozért fizettem
A többi kialakítást persze már én készítem.

efraim: köszi, igen a belseje is szép, már egy képet tettem fel amiért kaptam le.aszt
Keypad: egyszerűen nem találok jobbat ami elérhető áron lenne.
Gondolkodtam másikon, de nincs megfelelő amire szívesen kicserélném..
Ha lesz az könnyen cserélhető mert szimplán M3-as ragasztóval van felnyomva...
A sajátomon már olyan lesz.... majd, de biztosan tetszeni fog.
(#) Alkotó válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Mintha szándékosan úgy fotóztad volna, hogy ne látszódjék mit akarsz megmutatni. Ennél rosszabb, fénytelenebb beállítást nehéz lett volna találni. Azt meg azért vakmerőség elvárni, hogy mi kimentjük, és valami képszerkesztővel megigazítjuk a láthatóság kedvéért.
Mivel semmi sem látszik, nem értem mi alapján méltatják a többiek. Ezzel az erővel akár egy pléddel is letakarhattad volna.
(#) efraim válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Ha a sajátodat fogod csinálni, akkor az LCD kijelző keretét is tüntesd el! Itt a fórumon már többször esett róla szó, hogy elegánsabb keret nélkül.
Ha fekete hálózati kapcsoló kell, privátban add meg a címedet és feldobok egyet a postára. 4-5 nap alatt megkapod.
Alkotó fórumtárssal most az egyszer nem értek egyet. Ha ÉN látom, akkor nincs azzal a fotóval semmi baj!
(#) don_peter válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Van a számítógépen vagy monitoron egy gomb ami a fényerőt hivatott szabályozni, javaslom nyomkod meg párszor vagy tekerd feljebb, ha sötétnek érzed a képet.
Tény, hogy nem a legjobbak a fényviszonyok, de koránt sem láthatatlan.


efraim: húú most betaláltál egy jobb egyenessel
Nem cserélhetem ki a kapcsolót, ez kérésre ilyen. ...
Az LCD kerettel meg nem tudom mit kezdjek.
Engem nem zavar és sokakat sem közölünk, egyszerűen ezt így kell elfogadni, mert a legjobb módja bárkacs keretek közt ez.
Régebben láttam valahol a neten LCD keretet, de már nem tudom hol és azt hiszem 3-4szer drágább volt darabja mint maga a kijelző
Az, hogy a lemezt vágjam olyan pontosra mint maga a kijelző, hát az borzasztó lenne és a felfogatása is körülményesebb lenne.
Majd elgondolkodom rajta milyen megoldással lehetne a keretet eltüntetni.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) efraim válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Az LCD-t mindig úgy csinálom, hogy a kijelző méretének megfelelő ablakot vágom csak ki és a kijelzőt hátultól felszorítom. Értelemszerűen mindig kell távtartó gyűrű is, hogy a panelja el ne törjön.
A feketét nem kell fujjolni, még csak nyers modell, frekvenciamérő sok munka van még vele.
(#) don_peter válasza efraim hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Na igen ez nem rossz így, de ennél a megoldásnál meg a mélység érzet jön elő.
Mivel vágod ki egyébként a helyét?
Dekóval vagy van valami dremel vágód?
Talán ilyen kivágásnál egy plexi még kellene vagy fene tudja.
(#) kameleon2 válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Csak halkan jegyzem meg, hogy ilyen keypad házilag is készíthető, sőt rémlik, hogy itt a fórumon is volt téma. De ha gondolod, mivel csinálok hasonló dolgokat készíthetek neked fekete (kék, sárga, piros, zöld) billentyűkkel cnc-zett gombokat is (itt áll a gép és 3mm-es színes műanyag lapok) - ha mondasz egy árat - mennyibe kell beleférjen. A feliratozást lézerrel lehetne megcsinálni a gombokra - ha színes, vagy plasztikus - mart szimbólumokkal, aminek a kidomborodó részét modellfestékkel lehet színezni. Ha kell gumibillentyűsre is megcsinálom, vagy felhasználhatsz egy távirányító típust - fillérekért - csak az előlapot kell megcsinálni hozzá és a panelt. Most éppen ilyen billentyűkkel küzdök - amikor csak van időm - de ez nonprofit (egyenlőre). Jut eszembe. Mivel van kijelződ is - touchos is lehetne. Nagyobbakat egész olcsón lehet már venni. Sok megoldás kínálkozik ugyanarra a feladatra. Használhatsz usb keypad-et, de van nagyon olcsó szögletes nyomógomb is (akár ledes kivitelben). Sokkal dekoratívabb és nem vészes az ára. Ha a szögletes nyílások kivágásától félsz - arra ott a cnc.
(#) Zoli_bácsi válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Én mint szakmabeli úgy vélem, hogy ezzel a képpel az égvilágon semmi baj nincs, kedves fórumtársam. Szerintem látható és értékelhető.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) Birs Alma válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Teljesen jól néz ki! Gratulálok! Tudnál infót adni arról, hol csináltattad a dobozt és kb. mennyibe került? Engem is érdekelne.

Amit én dobozoltam nem merem felrakni, mert három hétig gúnyolódnátok Abszolut citromdíjas történet. Tényleg gáz )))))) Deszka + recirkulált floppytartó kombó eszkábálva. De a tiéd tényleg jól néz ki!

Én teljesen jól látom a képet, nem sötét.
(#) pjg válasza Birs Alma hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Nekem is sötét, pedig színre, fényre kalibrált a monitorom.
(#) Birs Alma válasza efraim hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Akkor már nem lenne jobb úgy megcsinálni, hogy ne legyenek az előlapon átmenő csavarok. A dobozon belül is lehetne rögzíteni. Szerintem akkor még szebb lenne.
(#) nagym6 válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Ízlések különböznek, én így rendeltem volna, pont ilyen kinézettel. A sötét dobozon a lényeges kezelőszervek és a kijelző virít, könnyű megtalálni. Ha még a borostyánsárga grafikus kijelzővel megbolondítod, vagány lesz. De ha tényleg én rendeltem volna, akkor igazából a működését vizsgálnám.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2014
(#) pjg válasza don_peter hozzászólására (») Okt 14, 2014 / 2
 
Így kicsit jobban látható.
Amúgy szép.
(#) don_peter válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2014 /
 
Birs Alma: Köszi.
Székesfehérváron készítik a dobozokat.
Az egyiket egy olyan cég akit én sem ismerek (ismerősön keresztül ment) az volt az első sorozat.
11eFt volt darabja. (3mm-es alumínium gépi vágás és hajlítás)
Aztán volt egy pár amit a Fehérvári volt Ikarus főnökével csináltattam (ismerősöm) ő 10eFt környékén csinálta / db. (itt már lézeres vágás és gépi hajlítással volt, 3mm-es alumíniumból)
Most utoljára és valószínűleg* ennél fogunk maradni, egy másik ismerősöm készítette el a prototípusokat amelyek szintén lézer vágottak és gépi hajlítással készültek. (2mm-es aluból, ezek látszanak a mostani képeken)
5eFt / db. (ezek a prototípus lehullott anyagból kivágott dobozok ára volt)
Ez most fog még feljebb kúszni mert vastagabb anyagból kértük és már nem maradék anyagból fog készülni.
Szóval nem olcsó.. Azt hiszem, ha nem ismerősön keresztül mennének akkor 15-20eFt-ot is elkérhetnek egy dobozért. (persze ez utóbbi nagyban függ az anyagvastagságtól)

nagym6: Köszi.. Akkor neked nagyon tetszeni fog amit majd magamnak készítek

pjg: köszi.. (ezek szerint monitorja válogatja)

*A "valszeg" az milyen szeg?
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) Birs Alma válasza don_peter hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Kösz a tájékoztatást. És még egyszer garatulálok!
(#) kameleon2 válasza don_peter hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Szia! 2,4-es SPI-s touchscreen ? Ráfér minden ami kell és nem rikít.
(#) efraim válasza Birs Alma hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Igen, úgy illenék, de akkor már minimum hegsztés, vagy ponthegesztés kellene. Egy M2,5-ös csavar fejét kétkomponenses ragasztóval az előlap belső felére fogatni pedig nem lenne szerencsés ötlet. Talán szebben megoldható lenne egy kettős előlappal, ahol a belső szorítja fel az elsőre az LCD-t és csak a négy sarokponton van csavar.
(#) efraim válasza don_peter hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Az LCD.png-n látható kivágás - mellesleg a kisfiam (33 a pici) diplomamunkájába segítettem be, egy barátomnál készült lézerrel kivágva. Amit itthon csinálok, azt vagy fűrésztárcsával vágom kézből és utána reszelem méretre, vagy az újabb technika, hogy a "fúróállványom" fa talpába két szöget ütök, azok mellett tolom végig a kivágandó anyagot és a és kb. 20,000-el pörög egy ujjmaró. De a sarkokat így is reszelni kell.
(#) don_peter válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 

kameleon2: Köszi, ez még idáig kimaradt, pedig már szemezgetem egy ideje velük, sőt van is itthon csak jóval nagyobbak..
Majd biztosan neki kezdek, de egyelőre maradok a GLCD-nél, ha már megvettem..

efraim: azt gondoltam, hogy valami lézeres kivágás lehet, túl pontos és precíz.
Mindig a legnehezebb kivágás a szögletes formák, én azért próbálok mindent kör alakúban beszerezni, de a kijelzőt egyelőre nem gyártanak ilyet (és nem is nézne ki túl jól.)
(#) vzoole válasza don_peter hozzászólására (») Okt 15, 2014 / 1
 
Idézet:
„kijelzőt egyelőre nem gyártanak ilyet”

De gyártanak
Kör LCD

Amúgy szép munka, gratulálok hozzá!
(#) Hp41C válasza don_peter hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
Nem feltétlenül kell a kör alak. Nem kell félni a sarkoktól. A négyzet is megoldható.
(#) don_peter válasza Hp41C hozzászólására (») Okt 15, 2014 /
 
vzoole: ezen most besírtam
Hp41C: ez viszont nagyon szuper....
Következő: »»   1236 / 1682
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem