Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1671 / 2208
(#) JZoli válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Ehhez a kapcsolási rajzhoz lenne publikus kimenő- és hálózati trafó tekercselési adatod is? Már elég régen nézegettem ezt a kapcsolást, de a trfóadatok nélkül nehéz megépíteni megfelelő minőségűre, pontosabban csak sok utánaszámolással és tapasztalattal meg lehetne csinálni, de ez nekem egyik sincs meg.
(#) bta válasza JZoli hozzászólására (») Okt 15, 2014
Kimenőhöz komplett műhelyrajzot kérj a trafólemez beszerzési forrásával együtt - a "tekercselési adattal" nem sokra mész..
(#) CIROKL válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Egyértelmüen irja a kolléga hogy pp erősítő !
(#) Orbán József válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Érdekes a világ... Most leveleztem valakivel, aki a hosszú évekig hallgatott CJ Premier 10-es csövese után 300B erősítőt épített, válogatott, ajánlott anyagokból és el van ragadtatva, nem győzi hallgatni...
Én hiszek neki, hogy tetszik... Ennyi.
(#) zimi1991 válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Sziasztok!
Most, hogy itt olvasgatom, hogy ki mit ajánl (se,pp) eléggé elbizonytalanodtam az el34 se kapcsán...
A kérdésem, hogy 2db rtf el 34-et és 2db orosz el34-et amik már régiek elég sok óra lehet bennük, mert füstösek rendesen.
Érdemes lenne PP be össze rakni?Esetleg SEP?
A trafómon vonal rá lehetőség ultralineárra is...
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014
(#) dys-cus válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 15, 2014
Hogyne, s majd egyszer kicseréled egyformára a csöveket. Lehet itt indítunk egy EL34-re épülő ARC alapokon álló projectet, ha az építő hozzájárul a nyilvánossághoz. Várj legalább 2 napot, s figyeld a fórumot.
(#) dys-cus válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 15, 2014
Van ilyen, az ember öregszik, a hallása romlik...
(#) dys-cus válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014

Ezek lemaradtak.
(#) zimi1991 válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Értem akkor várok még!
ÉS az nagy baj lenne, hogy ha nem rft csövek lennének hanem mondjuk rft/siemnes vagy amilyen be tudok szerezni...
(#) szili83 válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Én egy 6N2P-6P1P SE-vel kezdtem, megtetszett a csöves. (akkor mégis rossz az SE? )
Nemrég egy GU-PP-t csináltam toroid kimenőkkel, és tetszik... Itt már van teljesítmény, és 'nem fogy el' mint az SE.
Ez mind nem audio cső, ami nem vagyonokba kerül. A GU így is anyagban a 100e-et súrolja. Akkor vegyek hiperszuper csoda csöveket, alkatrészeket, és lesz 4-500e? :O
Érdekes, de a tranzisztoros, és az IC-s végfokokat megeszi, vagyis nekem jobban bejön.

'.' részemről....

De más nem lehet kidobom a kukába, mert ez egy szemét más szerint.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014

Felül.jpg
    
(#) dys-cus válasza zimi1991 hozzászólására (») Okt 15, 2014
Nem gond. Mindkét cső igen jó minőségű, főleg a Siemens. Az nem is olcsó. Milyen kimenőd van?
(#) zimi1991 válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Ennek a gyári erősítőnek lennének a kimenői : Bővebben: Link
Eredetileg is el34 pp-k lettek volna...
(#) dys-cus válasza szili83 hozzászólására (») Okt 15, 2014
A 6N1P, 2P jó csövek. Itthon boltban tudsz venni olcsón Sovtek 6L6-ot. Ezt a GU50-et meg add el, pedig egészen szép. Viszont toroid kimenőt egy cég tud gyártani Kanadában, a Piltron. Kb 80 Rugó egy trafó, +ÁFA, +VÁM. A toroiddal sok a baj. Mérted már az erősítőd átvitelét mondjuk 10Hz és 40kHz között? Ha valaki megépíti a TauCeti-t az alkatrész árban kijön 150-ből, és HighEnd erősítője lessz nagyon minőségi alkatrészekből. De ekkor már 1 ellenállás 1 angol font, ami nem tíz Forint. Mindenkinek tudni kell a saját határait, s az igényeit. Meg tudnám építeni 800 rugóból is, de úgyse lenne jobb. Ez itt a TauCeti sztereo verziója duál monoblokk kivitelben.

TauCeti.JPG
    
(#) madzagos válasza szili83 hozzászólására (») Okt 15, 2014
Szia
Lehetek Én a kuka? Szívesen bevállalom!
(#) szili83 válasza madzagos hozzászólására (») Okt 15, 2014
Ááá, nem dobom én ezt ki, maximum eladom. De akkor maximum egy még szebbet csinálok. Egy két apróságot csiszolnék a jelenlegin. (meg még amúgy sincs kész, nincs beállítva rendesen, majd ha megjön a funkciógenerátoromhoz az alkatrész...)
(#) madzagos válasza szili83 hozzászólására (») Okt 15, 2014
Gondoltam!
(#) Robid hozzászólása Okt 15, 2014
Sziasztok!
Ezt az erősítőt építette már valaki ? Van valamilyen tapasztalat ezzel kapcsolatban, érdemes belefogni ?
Szimpatikus a felépítése,a kimenője talán komplikáltabb.
A hozzászólás módosítva: Okt 15, 2014

quad 2.jpg
    
(#) Robid válasza dys-cus hozzászólására (») Okt 15, 2014
Köszönöm!
(#) szili83 hozzászólása Okt 16, 2014
Ha már a szuper csöveknél tartunk, egy jó hangfal is elengedhetetlen... Hiába bármiféle drága cső, kondi, ellenállás.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2014
(#) szili83 válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 16, 2014
GU-50es 'kollega'.

Mekkora anódfesszel használod, és mik a meghajtócsövek? Nekem 400V-on nincs egészen 40W. Igaz a toroid terhelésnél már nem tudja a 400V-ot, leesik 370-380V-ig.
(#) djcaveman válasza szili83 hozzászólására (») Okt 16, 2014
Ez is igaz..
(#) djcaveman válasza szili83 hozzászólására (») Okt 16, 2014
2X460V a két oldalnak... az eleje E88CC, illetve a meghajtócső 6N6P-EV. Az E88CC hamarosan cserélve lesz 6N23P-re, vagy 6DJ8-ra.
(#) szili83 válasza djcaveman hozzászólására (») Okt 16, 2014
Akkor értem már, hogy miért tud az 50W-ot.
Nálam 6Sz3P és 6N1P szolgáltatja a meghajtást.
(#) Hakkee hozzászólása Okt 17, 2014
Sziasztok! Lenne ez a gu50-re készített kapcsolás. Kicsit átfeliratoztam. Szerintetek ez az összeállítás ki bírja hajtani a végekből a 100wattot? Persze a passzív alkatrészek nem feltétlenül maradnak ilyen értéken.
(#) szili83 válasza Hakkee hozzászólására (») Okt 17, 2014
GU50 adatlap

800V anódfesznél tud 120W-ot. De minek akkora teljesítmény? :O
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Okt 17, 2014
Én ezt meg se mertem kérdezni...
(#) sturbi válasza Robid hozzászólására (») Okt 17, 2014
Mindenképpen érdemes vele próbálkozni, ha van adat a kimenőről (a kvad tekercsek miatt). A visszacsatolás a katód körben nagy mértékben csökkenti a torzítást, jobban mintha UL kapcsolás lenne, a teljesítmány viszont megmarad. Nagyon príma, dinamikus megszólalás várható, erőteljes, szép mélyekkel.
(#) mark.budai válasza szili83 hozzászólására (») Okt 17, 2014
Szerintem Ő pont nem GU50-et, hanem OS51-et akar vele hajtani.
Ez a cső egyébként 1kV anódfesszel, rácsáramos meghajtással 190W-ra képes PP-ben.
Hakkee, ez a meghajtás biztosan elég lesz hozzá, a kérdés, hogy mekkora bemenő jel mellett. 1-2V-tal már elég, de ez úgysem az a teljesítmény, aminél egy telefon lesz a műsorforrás. Egy asztali PC hangkártyája vagy egy keverő már rendesen kihajtaná.
Ez előfoknál az ellenállások értékei kb jók is, a végfoknál kell megnézni a segédrács ellenállását, meg esetleg az előfeszültség osztó tagjait átvizsgálni.
Fontos, az Rö1A 2-es lábáról egy 470k-1M közti ellenállást tegyél a GND felé!! Ha kontakthibás lesz a poti, akkor elmegy az egész trióda munkapontja, és mivel a következő fokozat dc csatolva van, ez még szerencsétlenebb helyzet lenne.
A hozzászólás módosítva: Okt 17, 2014
(#) Robid válasza sturbi hozzászólására (») Okt 17, 2014
Nem tudom mennyire lehet hiteles, ezt találtam róla.
(#) Hakkee válasza mark.budai hozzászólására (») Okt 18, 2014
Köszönöm a tanácsokat! Már van egy erősítőm gu50-el ebben a kapcsolásban és nagyon elégedett vagyok a hangjával! Akarok hallgatni egy igazi szörnyet, ezért akarom a 100w-ot megépíteni! Azt olvastam sok helyen, hogy ezeknek az orosz csöveknek jó hangjuk van. Az os51 végcső meg nagyon tetszik. Arról is sok jót olvastam! Bár a kimenő még problémás, a vas már megvan! Csévét kellene még csinálni hozzá. M vasból lesz, szeretnék 34cm2 összevarázsolni!
Következő: »»   1671 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem