Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1244 / 1679
(#) pjg válasza don_peter hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Milyen pumpát teszel bele és hol veszed?
(#) proli007 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 3, 2014 / 1
 
Remek! De ha jól sejtem, ezen egy egysarkú hálózati kapcsoló van, ami alapból szabálytalan..
(#) don_peter válasza proli007 hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
Mit jelent, hogy "egysarkú" kapcsoló?

pjg: annyit elárulhatok, hogy nincs benne pumpa.
(#) pjg válasza don_peter hozzászólására (») Nov 3, 2014 /
 
OK! Látom ez kemencéhez van, de ott van 3db hőlégfúvó is. Azok pumpával mennek. Vastag a csövük.
(#) don_peter válasza pjg hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Nem, azt jól látod, ez egy levegős forrasztó.
Korábban már tettem fel képet róla vagy is az előző típusról, de ígértem ha elkészülnek az újabb rendezettebb, jobban pozicionált darabok akkor azt is megmutatom.
Majd lesznek jobb képek, de ma eddig jutottam velük..
Mind kettő egyszerre készül..
(#) vzoole válasza proli007 hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Tudnál erről szabvány hivatkozást adni?
(#) szikorapéter válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Itt megtalálod a választ épp egy hónapja hogy leadták nekünkis az iskolában.
(#) efraim válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Meg kell tanulnom újmagyarul Ezt én "egyáramkörös" kapcsolóként ismertem.
(#) pont hozzászólása Nov 4, 2014 /
 
Csak ha valaki tényleg nem érti.: Az egyáramkörös kapcsolónál, ha fordítva dugják a készüléket a konnektorba és az a nullát szakítja meg, akkor kikapcsolt állapotban is, mindenhol ott marad a fázis...
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ezt én miért nem láttam...? Köszi.
(#) don_peter válasza szikorapéter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Ó köszönöm..
Ezt a kifejezést még nem hallottam. (egysarkú)
proli007: jól sejtetted, egy áramkörös kapcsoló van benne, de a gép belsejében már törpefeszültségekkel dolgozunk és le van földelve minden.
A 220 csak a trafóba megy közvetlen... (tudom ez még így kevés)
A következő változatnál már erre is nagyobb figyelmet szentelek...
(#) Buvarruha válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szerintem az a kapcsolócsere beleférne most is..
(#) don_peter válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Már nem variálok vele..
A piacon fellelhető hasonló gépek amiket boltban vesz meg az ember azokban is többségében egy áramkörös kacsolóval szereltek.
Jelenleg a berendezések elkészültek, így a kapcsoló csere már ezeknél nem valósul meg..
Majd a következőknél már ez is megoldódik..

Dobtam még fel képet róluk..
Fantázia nevük pedig: ZPM Forrasztó (SOLDERING)
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) efraim válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Nov 4, 2014 / 1
 
Ezt én is jól tudom, csak azt akartam volt mondani, hogy aki tankönyvben ezt a kifejezést használta, annak kevés fogalma volt a magyar nyelvtől. Mint ahogy nincs egy végű bot, úgy nincs egy sarkú kapcsoló sem.
(#) (Felhasználó 46585) válasza efraim hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Luk van minden csövön...
(#) proli007 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Bocs, egy áramkörös vagy SPST.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) kameleon2 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 1 /
 
Szia! Nagyon szépek ezek a forrasztóállomások, csak az a zöld billentyűzet!!! Könyörögve kérlek... küldd el a peremparamétereket és alkotok hozzá bármilyet, ami jobban illik egy ilyen szép berendezéshez! X,Y,Z méretek, rögzítési helyek gombok feliratai és kivezetései, kivezetés csatlakozási módja, ár elég - ha jól számoltam. De 2,4"-es érintőképernyővel is megoldom: ilyennel pld. Csak ne kelljen ezt a zöldet néznem A ki-bekapcsolást pedig egy impulzusrelés megoldással teljesen elegánssá lehetne tenni (1 mikrokapcsoló és két kis 2 morzés relé) + állapotjelző led. Ha már ilyen jó a konstrukció. De lehet, hogy néhány kör alakú pötty maszkolni a számokra és némi fekete spray festék is elég lenne. Akkor legalább a zöld aránya kisebb lenne az előlapon.
(#) usane válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Elárulom Péter fórumtársunk helyett, azért nem került bele 2 áramkörös kapcsoló, amiért szögletes sem. Furatot fúrni sokkal könyebb mint téglalapot reszelni. Ez már valahol egy korábbi hozzászólásában is elhangzott. És mivel a piacon nem igazán van kerek 2 áramkörös kapcsoló, így került bele 1 áramkörös.
Egyébként jól néz ki. Gratulálok.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) Bakman válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Jónak tűnik, két dolgot kivéve: A főkapcsoló fejjel lefelé van benne, a kijelzőnek pedig látszik a kerete is.
A hozzászólás módosítva: Nov 4, 2014
(#) pont válasza usane hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Kicsit sokat rugózunk a kérdésen, de már hogyne lenne 2ák kapcs.
(#) vicsys válasza Bakman hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Illetve a jobbkezeseknek, át kell nyúlni a kijelző előtt, ha valamit nyomaszkolni kell a tasztatúrán. Igaz, hogy a saját karjától viszont nem látja a kijelzőt. Tudom egy kicsit ki van sarkítva a dolog. Mellesleg tetszik.
(#) don_peter hozzászólása Nov 4, 2014 / 1
 
Húú hirtelen mennyi bejegyzés...
Először is köszönöm urak, hogy továbbra is megtiszteltek a véleményetekkel.

kameleon2: nem értem miért zavar annyira az a zöld... Szerintem barátságos és kellően feltűnő ami még tetszetős is... Persze, ha lenne megfelelőbb hasonló árban, akkor lecserélném, de annyi kényelmetlenség van amúgy is az egész gyártás körül, főleg a dobozok legyártása körül, hogy már igazán muszáj kicsit hátradőlnöm..

usane: köszönöm.. Biztosan van kör alakú két áramkörös kapcsoló (bár nem néztem még), de őszintén mondom, hogy most kicsit hideg zuhany ként ért proli007 bejegyzése a szabálytalan kialakítás kapcsán.. Nem számítottam rá és kidúlva minden egyéb gépből nem gondoltam, hogy ez problémákhoz vezethet..., de belegondolva a kikapcsolt gép tényleg csak akkor lenne kikapcsolva, ha mind két szálat szakítjuk...

Bakman: Köszi, főkapcsoló kérésre van így, ezért én ezen nem variálhatok, a kijlező keretes téma meg mindig visszatérő probléma, de egyelőre ameddig normális megoldást nem találok rá addig sajna ez marad. Még mindig kulturáltabb mint egy elcseszegetett párhuzamosnak tűnő kivágás..

pont: karos kapcsoló szóba sem kerülhet...

vicsys: Köszi..., húú a balkezesek is jelezték a problémát amíg másként volt a tervező asztalon...
(#) nagym6 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Én egészen mástól tartok -régebben is írtam-, mint amiket a kollégák írtak. Egy véletlen rossz mozdulattal a fóliabillenytyűkre kerülő forró levegő megolvaszthatja azt.
(#) kameleon2 válasza don_peter hozzászólására (») Nov 4, 2014 /
 
Szia! Komolyan mondtam, hogy a kezelőfelületet szívesen megoldom, mert már úgyis több ezer billentyűzet megoldást gyűjtöttem be. Fóliabillentyűt is csinálhatunk- ha ez a szíved vágya és ha a jelenlegi árat megmondod - mármint a zöld billentyűzetét - biztosan találunk megoldást - ez nem kell a te gondod legyen, hiszen gondolom tök mindegy kitől szerzed be. Olyan szép elegáns fekete a doboz. Mondjuk a fehér kapcsoló úgy látom több embernek is szemet szúrt ezért-vagy azért. Kár egy jó konstrukciót ilyen aprósággal elrontani. Persze ez továbbra is csak a magánvéleményem. Nem tudom egy ilyen például nem lett volna-e szebb: 4x4 kexpad ?
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
Hogy ne csak beszéljek kicsit. Össze akartam dobni gyorsan egy tápegységet, persze úgy jártam mint a kabarétréfában akinél "Kifutott a tej" Nem indult el a kapcsolóüzemű táp, ezért gondoltam - ha már megcsináltam a dobozt és a segédpanelt - megcsinálom már a leválasztótrafóm előlapját és csatlakozóit, mert nem szeretem, ha 240V lóg egy dróton:
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 5, 2014 / 1
 
Aztán, hogy szavam ne feledjem - azért csak befejeztem végre a tápot is:
(#) kameleon2 hozzászólása Nov 5, 2014 /
 
És végül a helyén. Talpak még hiányoznak, de mindennek eljön a maga ideje
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2014

PB050069.JPG
    
(#) q765 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Mennyi kimenet.. Egyszerre használod mindet? Nem lett volna egyszerűbb egy többállású forgókapcsoló?
(#) kameleon2 válasza q765 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Ez volt itthon...
(#) tomi52 válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 5, 2014 /
 
Ez egy kész doboz volt, vagy valahol lehet kapni ezt a jó sarok-profilt?
Következő: »»   1244 / 1679
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem