Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sztereó DAC
 
Témaindító: meszattila, idő: Ápr 10, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   38 / 99
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ha nincs rövidzár, akkor szakadásra tippelnék! Forraszd át jó alaposan. A doksit tanulmányozd, korábban mellékeltem is ezt a részét. Csak nézd meg a táblázatban, hogy melyik lábnak milyen szinten kell lennie ahhoz, hogy sztereó legyen és a megfelelő formátum stb. Ha 0 van benne, akkor kell földre kötni, ha 1, akkor 3.3V-ra, ha ez esetleg nem lenne világos.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Miért gondolod, hogy nem értem, H és L szintek beállítása nem probléma, sajnos nem ez a hiba oka.
Szakadás sincs, kimértem, a kimeneteket 220 ohm zárja le, a kimenetek és a GND között ezt mértem, közvetlenül az IC kivezetésein és a +/- kivezetések között 440 ohm is stimmel.
Ezért minden szakadás vagy zárlat kizárható, ennyire egyszerű..

Mértem PCM1796 IC-vel is a kimenetek DC szintjét, L +/- 0,680V, egyforma, de a jobb kimenet már nem R/+ 0,4V, R- 0,84V, van eltérés de kisebb mint PCM1794 tokkal. Ezzel is csak a bal csatorna működik, kisebb jelszinttel, de ez az adatplap szerint érthető is, az alacsonyabb áram miatt...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
A 220ohm a panelen van, az IC-n mérted? Ha meg érted a magas éa alcsony szintet, akkor állítsd be jól és nem is kell piszkálni mennie kell. Komolyan azt gondolod, hogy minden IC hibás és mindegyiknek ugyanaz az oldala? Az a kapcsolás eleve nem jó, a gyári adatlap szerinti kapcsolást kell megépíteni a kimenetre, az nagyonjól működik (a 4.5V-os, a 2V-os verzió torzít).
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Nem olvasol figyelmesen, ez csak próbára készült, leírtam..
Ha működik rendesen az OPA repül, kap másik nyákot, csöves kimenetet kap.
Nem gondolom , hogy minden IC hibás, csak azt, hogy a kettő ami van, kísérletezgetés közben sérülhetett.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Mindkettőnek pont a bal fele, pont ugyanúgy? Simán kontakthiba van ott még, vagy az OPA hibás, nem cserélted még?
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Rossz nyomon vagy és írtam ezt is, OPA nélkül sincs jel, közvetlenül a kimeneten!
Műveleti erősítő most sincs benne.
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Nem is lesz, mivel áramvezérelt.... A gyári kapcsolással üresjáratban egy büdös mv sincs a kimeneteken.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Tévedsz, a 220 ohm on megjelenik a feszültség, mivel áram folyik rajta, I/U konvertálást megoldja. Ezt a működő oldal is bizonyítja.
Hogy érthetőbb legyen, jelenleg ebben a beállításban van.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Idézet:
„A gyári kapcsolással üresjáratban egy büdös mv sincs a kimeneteken.”

Ez csak akkor lenne igaz, ha a kimenetek levegőben lenének, 4db 220R megoldja, lesz kimenő feszültség. Ha akarod képen is tudom mutatni, opa nélkül, hidd el, ha kicsit átgondolod a működését Te is rájössz..
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2014 1 /
 
Mint mondtam, a gyári kapcsolással, nem azzal a tákolmánnyal.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Hiába erőlködsz, a gyári kapcsolás kimenetére beteszed a 4db 220R ellenállást OPA nélkül is lesz kimeneti feszültséged. Az OPA aszimmetrikus kimenetet biztosít és feszültséget erősít. Azt hittem az alapokkal tisztában vagy..
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2014 1 /
 
Miért tenném be? Hagyjuk ezt tényleg reménytelen vagy.
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Valóban hagyjuk. Értékelem, hogy segíteni próbáltál, de tapasztalataid meglehetősen hiányosak, ennek ellenére köszönöm...
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 10, 2014 1 /
 
Ahhoz képest, hogy hiányosak, nekem saját tervezésű, komplett készülékem van, ami működik is,ráadásul nagyon jól, te meg egy egyszerű DAC-ot sem bírsz életre kelteni és nem látod az összefüggéseket sem....
(#) CHZ válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 10, 2014 /
 
Ismét tévedsz!
Eddig öt konvertert készítettem és nem gyári kapcsolások másolata, ha kicsit visszakeresel itt, akkor néhányat meg is találsz. Ami nem fog tetszeni neked, egyikben sem találsz műveleti erősítőt. Képen látható ami eddig a legjobb hangzást biztosította. Ez az első ami szívat, de megoldom, nyugodj meg.
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2014

DAC 004.jpg
    
(#) CHZ hozzászólása Nov 12, 2014 /
 
Meg van a hiba oka, kinyírtam az IC-ket. Konfiguráció próbálgatása során a H szintre kapcsolását 5V-ról próbáltam még az elején, adatlap szerint max 3,6V amit elvisel. Ezért nem működik csatorna kiválasztása.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2014
(#) Buvarruha válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Legalább már megvan a hiba oka, megdöglöttek a bementek és rosz volt a konfiguráció, mivel magas szinten ragadt a bemenet.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 12, 2014 /
 
Örülök, hogy meglett az oka! Annak nem, hogy tönkrementek. Közben Én is csináltam egy két mérést, és találtam forrasztási hibát. Igaz most nincs időm foglalkozni vele, de legalább van remény.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Alapvető hibát a nyáktervvel követtem el, JUMPER 5V -ra kötésével.
Próbák során nem vettem észre, többször is az 5V-ra pakoltam.
Tiédnél a DIR9001 beállításával is lehet probléma, ezeket nézd meg.
(#) 20sz Jófiú válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Akkor végül is jól gondoltam, hogy a Vcc és a Vdd körül lesznek a problémák. A többi rajzon mind a 3.3V-ra kapcsolták a kivezetéseket. Amiről a nyákot készítetted pedig az 5V-ra.
Tehát hibás a rajz!
A nyákot még meg lehet menteni egy vezetősáv átvágással és egy kis szigetel vezetékkel. Bár ahogy nézem a munkáid minőségét képes vagy emiatt egy új nyákot készíteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014
(#) CHZ válasza 20sz Jófiú hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Már megcsináltam a módosítást, ez amúgy is csak próbára, tesztre készült.
Végleges változat nem műveleti erősítővel lesz megoldva és ahhoz készül majd új panel.
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Jelenleg, nemigen tudok vele foglalkozni, de ha lesz időm nekifutok még egyszer.
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szerintem érdemes ha már kész..
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Megpróbálom, mert sajnálnám, ha kárba veszne. Elég sok anyagot és energiát beleöltem.
Az enyém ez szerint készült, csak mellőzve lett belőle a külső órajel.
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2014

2vhu2wk.jpg
    
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Melyik kapcsolás?
(#) Moszkvai válasza CHZ hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Szerkesztettem az előző hozzászólást, oda került a kapcsolás is.
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Benne van az SRC is? Én eszerint csináltam és elég érdekes zajokat, tozzításokat okozott az SRC.
(#) Moszkvai válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Enyémbe is benne van. Jobb lenne nélküle azt mondod?
(#) Buvarruha válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 13, 2014 /
 
Nekem nem jött össze, ha már benen van próbáld ki, de nem volt az igazi.
Ja és korábban írtam, hogy az Optikai kábellel nőt a modulációs torzítás, de ez nem igaz, más probléma volt!
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
(#) CHZ válasza Moszkvai hozzászólására (») Nov 14, 2014 /
 
PCM1794 itt sztereo beállításban van, 5V sem okozhat problémát, működnie kellene, ha a DIR9001 ehhez van belőve. DIR RESET kivezetését érdemes úgy kötnöd, ahogy a TDA1541 nyákterven van, soros ellenállás/kondi a testre.
Optikai bemenet helyett, szerintem koax egyszerűbb és jobb lehet. Optikainak nagyobb távolság áthidalása esetén lehet előnye.
A hozzászólás módosítva: Nov 14, 2014
Következő: »»   38 / 99
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem