Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller hőfokszabályzó
 
Témaindító: devid, idő: Feb 28, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   27 / 32
(#) vzoole válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Mérés: felerősítik a hőelem feszültségét aztán ADC
Hogy mi a gyári kapcsolás az annyira ne legyen mérvadó, nyilván a legolcsóbb megoldást választották, vagy amit éppen ismert az ottani tervező. Bármilyen műveleti erősítő megteszi, de azért nem árt precízebb irányba elmenni. Ezt is lehet drágább precíziós műveleti erősítővel vagy speciális áramköri kialakítással is elérni.

Meghajtás:
Itt is abból érdemes kiindulni, hogy te miről akarod hajtani. Váltóáram, egyenáram, fél-szinuszos egyenáram?
(#) vzoole válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
OPA:
-OP07
-MCP6V01 (de ez már talán túlzás is)

Kalibrálni nem feszültséghez, hanem hőfokhoz kéne.

N és P csatornás ?! Milyen tápról megy?
(#) vzoole válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Szept 17, 2014 /
 
Weller WD1M állomásban ezek vannak:
-BAT12 (3db) triak
-AD8607 opamp
-SA3Q (SOT23-5) nem találtam meg mi ez
-pic vezérlő
-nxp vezérlő az lcd-hez
(#) AMATER hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
tu je jedno zapojenie pre rukojez ZD 917

zd 917.pdf
    
(#) zolika60 válasza AMATER hozzászólására (») Nov 17, 2014 /
 
Ha magyarul írnád, tudnánk mit szeretnél.
(#) AMATER hozzászólása Nov 17, 2014 /
 
nem tudik madaru irny de ez a kapcsas a zd 917es iron soldering hoz jo
(#) Johnny0004 válasza AMATER hozzászólására (») Nov 19, 2014 /
 
Csak kár, hogy ez Weller fórum. Ta forum Weller.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2014
(#) AMATER hozzászólása Nov 20, 2014 /
 
igen nagyon kar csak a weller rajz kicsit atvolt csinalva azert tetem ide a rajzot
(#) stelok válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 21, 2014 /
 
Szia Johnny
Az általad publikált forrasztó állomás csak Weller pákához jó vagy Solomon-hoz is. Ha jól tudom a más-más hőelem van a két pákában. Vagy esetleg csak a program más?
(#) qvasz2 válasza stelok hozzászólására (») Nov 22, 2014 /
 
A solomonban van csak hőelem, a wellerben termisztor van, ráadásul ez a szabályzó áramgenerátort használ, ami a hőelemhez nagyon nem jó!
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2014
(#) Johnny0004 válasza stelok hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Szia! Így igaz ahogy qvasz2 írja, de most készült egy szinte ugyanilyen hőelemes Wellerhez (PES50), na az jó Solomonhoz is.
A hozzászólás módosítva: Nov 23, 2014
(#) stelok válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 23, 2014 /
 
Szia
Köszönöm a választ.Engem az érdekelne ami a Solomonhoz jó, azt hol találom?
(#) Johnny0004 válasza stelok hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia! Azt még nem tettem fel, megoldjuk.
(#) stelok válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Köszi. Várom.
(#) qvasz2 válasza stelok hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Mi is várjuk, ne privibe intézzétek
(#) eSDi hozzászólása Nov 25, 2014 /
 
Bocs a reklámért de szerintem ebbe a témába ez hasznos lehet:
Megjelentek új PIC-ek a 16F-es családban amikben hardveres PID (MathACC modul) van. Így elég sok programmemórát és időt spórolhatunk. Bővebben: Link
(#) Johnny0004 hozzászólása Nov 26, 2014 / 1
 
Üdv! Felrakom akkor ide a Weller PES50 cuccait, amely jó K hőelemes pákákhoz. A kapcsolási rajz még készül Massawa kolléga jóvoltából, mert én nem készítettem hozzá. A program szakaszosan kapcsolgat a beállított hőfok elérése közeledtével, figyeli a jelenlegi és az előző hőfok különbségét, valamint van benne átlagolás is 16 mintából amit mate_x kölcsönzött, ezenkívül mivel van még egy üres port oda lehet olmos-olmozatlan forrasztás hőfokot tenni ha valaki gyakran váltogat. Három nyomógomb van, az egyik kapcsol készenlétet, amikor a páka 200 fokig hűl, majd újra 320-ról indul, bekapcsolásnál is, másik kettő nyomógombbal lehet fel-le léptetni 5 fokonként. Eredetileg enkóder volt, de így sokkal egyszerűbb olcsóbb, persze ha nagyon akarjátok visszakerülhet enkóder is. 465 fok felett lekapcsol a páka védelmében.
A panel már nincs nálam, a készült fénykép meg törlődött, majd szerzek róla.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014

PES50.rar
    
(#) ktamas66 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Vagy legalább átszokni egy olcsóbb PIC-re. Pl. a 16F1827 kb. harmadannyiba kerül és még láb kompatibilis is, és a Flowcode is támogatja .
(#) eSDi válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Hát igen.

A 16F88 nem egy mai darab és 3$ körüli az ára (valószínűleg egyre drágább is lesz majd). A 16F1827 olyan 1.5$ körül van most. A 16F1614 pedig olyan 1$ körül lesz majd kapható, ha jól nézem a Microchip weboldalát.

Sőt, a ChipCAD-nél már kapható a legkisebb, kemény 240Ft-ért.
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2014
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Ez így van. Lehet építeni azokkal és ingyen közzé tenni. Hajrá!
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Nekem kevés a 20 láb sajnos, vagy pedig ki kell találnom valamit, hogy ne kelljen annyi. Max várok, míg bele nem rakják ezt a MathACC-t valamelyik DIP28-as példányba.
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Neked mihez kellene?
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
A 28-ból 13 elmegy az LCD-re az encoderre és pár nyomógombra és egy piezora. 3db a tápra, 2db a kvarcra, 1db a MCLR-re. A maradékból meg nem sok marad, ha hozzáadom az analóg bemenetet, a referencia feszt, egy PWM kimenetet és egy golyós mozgás éztékelőt. Szóval 20 lábon elég nehéz lenne az élet. A MathACC meg hardverből megoldja a PID számítást a szabályzáshoz (csak megadod neki a kívánt és a mért hőmérsékletet, és a beallított paraméterek alapján már köpi is ki magából a végeredményt, amit a PWM kitöltési tényezőjének beállítására tudsz használni), ami programból megoldva processzoridő zabáló és helyzabáló feladat RAM és programmemória terén. Az alkalazási terület pedig mi más lenne mint... melyik témaban is vagyunk?
(#) Johnny0004 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Igen enkóder és két nyomógombig pont elég 18 láb, nyilván ha ez nem elég valakinek akkor több kell, de én meg úgy voltam 28 láb meg már pont sok, mert ez csak egy forrasztó, nem biztos hogy kell zümmögnie, meg röfögnie is. Jó nyilván jobb ha több láb van és nem kell, mintha kevesebb van és kellene. Amúgy az enyémből készült már 16F886-os verzió, akinek kicsi a 16F88 építheti azzal. A PID-be meg nem vitatkozom olvastam itt Massawa hozzászólásait, a gyenge 50W-os pákáknál még a direkt fűtés is lassú néha, hogy után fűtse a hirtelen hőelvonást ezt én is tapasztaltam, tehát ott nem biztos, hogy van létjogosultsága a PID-nek, de ismétlem ebbe nem érdemes belefolyni, ezt mindenki eldöntheti maga. Nekem elég a D szabályzás is.
(#) eSDi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Igen 50W-hoz elég a D is, bár a PID-ből is ki lehet iktatni a PI-t, vagy amelyiket akarod. Szóval lehetne egy univerzálisat is készíteni. Jelenleg az enyém is 16F886-al üzemel(ne, ha itt lenne).
(#) vzoole válasza Johnny0004 hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
D taggal fel nem fűtöd a pákát
Inkább P-re gondoltál.
(#) Johnny0004 válasza vzoole hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Nem D-vel fűtöm, 24AC-vel, csak D-vel kapcsolgatom. Ez csak egy különbség vizsgáló program. Inkább akkor hagyjuk is, nem hasonlítom a PID-hez.
(#) ktamas66 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 26, 2014 /
 
Az ilyen olcsó PIC-ekből használhatsz kettőt , az egyik a szabályozást kezeli, a másik a kijelzést és gombokat. I2C-n össze lehet kötni őket. Minek kell ilyen alkalmazásba kvarc?
(#) eSDi válasza ktamas66 hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
A PID számítás és a lebegőpontos műveletek 4MHz-en nagyon lassú volt.
(#) ktamas66 válasza eSDi hozzászólására (») Nov 27, 2014 /
 
Akkor még egy ok a váltásra, ezekben az újabbakban 32MHz belső órajel van.
Következő: »»   27 / 32
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem