Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1617 / 2500
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Az előfok és végfok körüli elkókat?
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Szia! Nem tudom észrevetted-e a végfok nagyjelű erősítője külön tápról megy. Ez egy kicsit meg van fűszerezve némítással is, hogy a ki/be kapcsolás ne koppanjon nagyot.
Először is mérd meg Q16 és Q17 emitterfeszültségét (testhez képest), ezek szolgáltatják a VAS stabil tápját.
Szerk.: kiszáradt, vagy szivárgó elkó esélyes.
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Igen. Azokra gondolok. Nem tudom, nem látok oda, de a hangszóróiddal minden rendben? Nekem furcsa, hogy minden előzmény nékül egyszerre mindkét csatorna csak negyed hangerővel szól. Holott a táp rendbe van. Egyszerre két csatorna állásba nem szokott tönkremenni.
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Ez milyen megoldás már? Ilyet még nem is láttam. De van egy tippem. Tuti az egyik elkó szemétkedik arrafelé.
(#) reloop válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Képzeld magad a termékfejlesztők helyébe, akik azért kapták a fizetést, hogy újabb és újabb kapcsolást találjanak ki. Ez még nem is olyan hajmeresztő
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Üdv. Kis keresgélés után megtaláltam. Cserélve lettek már nem eggyezik az adatlaban lévővel. Eggyiken 37V-ot a másikon 0Vot mérek.
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Az a 0V izgalmasan hangszik. Melyik lenne az?
(#) Doncso válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Igaz...ott van a H-osztály, meg ilyen nyalánkságok. Azt de csipem, mikor javitani kell.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Megint elmértem bocsánat. 37V és 43Vot mérek.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Na, csak meglesz a baj. R16 nál méred a 0v-ot?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2014
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Remélem ez alkalommal jó helyen mértél. Ezek a feszültségek változnak-e, mikor a torzítás megjelenik?
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Feszütség nem változik, és nem találom azt az ellenálást a penelen...
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Az ellenállás a Peak indikátor LED-del soros, de nem én hoztam szóba.
Ahol a 37V-ot mérted a segédtáp 220µF pufferét frissre cserélhetnéd, ki tudja mekkora hullámosság ül rajta.
Mekkora a kimeneti AC feszültség közvetlen a torzítás megjelenése előtt? A méréshez tölts le valahonnan szinusz jelet.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
0.3 mikor nem torzit 0.7 mikor hallható a torzitás.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Bocsi, Q16-ot akartam irni. De még mielőtt javitottad, hogy 43v a mérés. Igy nem aktuális.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Kondicsere megvan. Jelenség ugyan az.
(#) reloop válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Akkor az tényleg nagyon halkan szólhat.
Próbáld meg önállóan értelmezni a rajzot és kövesd le eljut-e a fő és a segéd táp a megfelelő tranzisztorokhoz. Egy vezetősáv hajszálrepedés, vagy egy rossz forrasztás untig elég egy ilyen hibához.
(#) .colin válasza reloop hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Tápfeszek rendben vannak. Végigkövettem hogy hova mekkora feszültséget kell mérjek és mindehol ott van. Előfokot átforrasztgattam de semmi nem változoztt.
(#) Doncso válasza .colin hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Jó lenne egy szkóp....
(#) .colin válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Sajnos az nincs. Az eggyik ismerősömnek van. Elviszem hozzá az erősitőt, és jelentkezem.
(#) zoli7409 hozzászólása Nov 24, 2014 /
 
Sziasztok
Egy pár hozzászólással régebben már írtam hogy a Nelson Pass f5 erősítővel kapcsolatos problémámról.
Nos elhatároztam hogy a lenti rajz alapján megépítem új alkatrészekkel megint.Inkább ne tettem volnaA hiba ugyan az, a + tápoldalon levő 0.47 ohmos ellenálláson 330 mv-ot lehet mérni a másikon semmit a potik tekerésére nem reagál semmit.A kimeneten 18.6 v-ot mérek! A tápot megnéztem a Gnd-hez képest a pozitív 23.8v a negatív 23.45v.Ez nem tudom hogy okozhat-e problémát.A rajzon a BC550-es fordítva szerepel természetesen 180 fokkal elfordítva a helyes lábkiosztással raktam be.Bocsi hogy ennyit problémázok de nem értem, vagy csak nem látom a hiba okát

f5.JPG
    
(#) Buvarruha válasza zoli7409 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Amilyen közel van néhány vezetősáv, szerintem rövidzárakat keress a szomszédos vezetősávokon. Hogy miért építetted meg mégegyszer azt, ami nem működött, azt nem értem.
(#) zoli7409 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Amit először megépítettem az egy kinából hozott nyákra készült ami rossz volt.Ezért csináltam meg a lenti rajz alapján.A nyákot átnéztem nincs rövidzár sehol.
(#) Doncso válasza zoli7409 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Nem lehet, hogy élesztéskor valamit elrontasz a th vagy nyugalmi potik beállitásakor, és azonnal átüt az egyik fet? Milyen módszerrel méred, hogy a benne lévő fetek működőkpesek? A gate-eken mekkora feszültség mérhető?
(#) Doncso válasza zoli7409 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Illetve elnézve a kapcsolási rajzot, elég sok érték nem stimmel. A th potival soros 22k az 2k2, 150R helyett 100R , és igy tovább. Bővebben: Link
(#) reloop válasza zoli7409 hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Ez most is fennáll. Független a panel a kialakításától. Be kell mérni a FET-et!
(#) Buvarruha válasza Doncso hozzászólására (») Nov 24, 2014 /
 
Mi a jó fene ez? Semmi aluláteresztő szűrő, elég érdekesen gerjedhet.
(#) Doncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
A fejlődés olyan mint a fa. Vannak elhalt ágai. Gondolom ez is egy olyan ág. apropó, nem kell egy jó tévé?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2014
(#) martin66789 válasza reloop hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Szia
Amit írtál erősítő TDA1558Q hidalva 8Ohm-hoz is jó ?
Bővebben: Link
(#) reloop válasza martin66789 hozzászólására (») Nov 25, 2014 /
 
Természetesen jó a 8 ohm-hoz is. 8-10W-ra lehet számítani, de nagyon elég az szobai körülmények között.
Következő: »»   1617 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem