Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Sprint-Layout NYÁK-tervező
Alkotó fórumtárs Sprint Layout 6 leírása: sp6_alkoto.pdf
Lapozás: OK   116 / 211
(#) Alkotó válasza kokozo hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Kipróbáltam néhány kombinációt, de halálosan béna az eredmény.
1. Ha a rézoldalra tett képet bekapcsolod, akkor ugyan látszik, de letakar. Tehát a nem fedett részei alatt nem látszik át. HIBA
2. Ezért a beillesztésre szánt kép kontúrját nekünk kellene kikozmetikázni. Ezt is megpróbáltam, de csak szögletes lehet, tehát hiába vágtam kör alakúra egy képet (külső programmal), akkor is négyzetként teszi be, így a kontúr sem használható jól. HIBA.
3. Ha a rézoldalt inverzre állítod, ez nincs a képre hatással. Nem lesz inverz, tehát nem is gyártható le. HIBA.
4. A gerber fájlokon nem látszik a kép, és nem találtam olyan opciót, ami ezen változtatna. HIBA.

Szerintem a logónak is szerves részének kell lennie az adott rézoldalnak. Ehhez azt le kell rajzolni. Ez a kép beillesztősdi ehhez mint alapsablon lehet segítség, de semmi többre nem használnám.
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Dec 5, 2014 /
 
Szia !

Igen, ez a legegyszerűbb. Gerbert ugyan nem lehet vele generálni, de nyomtatáshoz tökéletes.
(#) kokozo válasza pjg hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Lásd képen.
(#) kokozo válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Kipróbáltam én is.. Nálam nem takarja ki a vonalakat a háttérkép, sőt még "közé" is tudok rajzolni vonalakat és az is rendesen jelenik meg nyomtatáskor.
(#) pjg válasza kokozo hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
OK! Megtaláltam. Az enyém angol. Azt írja Scanned copy.

lion.jpg
    
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Szerintem nem nagyon értjük mire gondolsz, de ez igy jó.

capture_1.jpg
    
(#) szines hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Üdv mindenkinek!
Smd mikro usb aljzat makrora lenne szükségem.
Ha valaki tud segiteni,azt megköszönöm.
(#) mrbini válasza szines hozzászólására (») Dec 23, 2014 /
 
Talán ez segít
(#) szines válasza mrbini hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Köszönöm,kinyomtatom,hozzámérem.
Majd.Ünnepek közt,ki tudja?
Még egyszer köszi!
(#) Szárnyas válasza szines hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Nem micro aljzatra lett volna szükséged? Ilyesmire: Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza szines hozzászólására (») Dec 24, 2014 / 1
 
Hozzáméred? Ha ott az alkatrész, akkor miért nem rajzolod le magad?
(#) niedziela válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Ez egy kóltői kérdés volt gondolom
Egyszerűbb kérni, másra várni mint tenni érte.
(#) vicsys válasza niedziela hozzászólására (») Dec 25, 2014 /
 
Skacok! Ne legyetek már ilyenek! Nem kötelező, de ha akarsz segítesz. Volt már, hogy én is kértem, mert amit rajzoltam nem volt szép és mint kiderült nem is passzolt. Hála Istennek, kaptam itt egy nagyon szép és precíz makrót. Ezúton is köszönöm!
(#) attika hozzászólása Dec 25, 2014 /
 
Sziasztok,akinek esetleg kell LEG 12F-es relé LMK az írjon.
(#) attirush hozzászólása Dec 26, 2014 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni.Hogy tudnám ezt a RGB Led PLCC5 ebbe a layout50 tervezőbe berakni?
Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2014
(#) attirush válasza attirush hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Erről a led-ről lenne szó.
Bővebben: Link
(#) Szárnyas válasza attirush hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Ez inkább PLCC-6 (SMD 5050) tokozású LED (PLCC-5-ről nem tudok).
A net-en talált makró mellékelve. De te is készíthetsz magadnak a méretek ismeretében a fenti, sárga hátterű fejlécben linkelt leírás útmutatása alapján.

PLCC-6.LMK
    
(#) attirush válasza Szárnyas hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Üdv!

Köszi! Az a helyzet nem érek én ilyenekhez.
(#) Szárnyas válasza attirush hozzászólására (») Dec 26, 2014 /
 
Akkor itt a vissza nem térő alkalom, hogy megtanuld. Alkotó fórumtárs kiváló leírása alapján bárki számára gyerekjáték megtanulni a program használatát. A csatolt alkatrész makróját a program MAKROS könyvtárjába kell bemásolnod, hogy használni tudd.
(#) szines válasza vicsys hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Én is így jártam.
Amit rajzoltam szélesebb lett.Sajna nem tudok pontosan mérni ilyen nekem apróságokat,de valahol találtam rajzot róla,majd megint neki fogok.
(#) mindenes válasza szines hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Új alkatrész készitésénél érdemes kisebb raszter távolságot választani, a nagyobb felbontás ugyanis több pontosság.
(#) mindenes hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Készülő projektemhez szükség volt 7 szegmenses led kijelzőkre. Persze az SPL6 nem tartalmaz ilyneket és neten sem találtam olyat ami nekem megfelelő lett volna. Kis rajzolgatás és az adatlapok után készült néhány KA kijelző makró, olyanok amik a fiókom mélyén már régóta hevernek. Felteszem őket ide , ha valakinek szüksége van ilyenekre ne keljen újat szerkesztenie. Üdv mindenkinek!
(#) rewox hozzászólása Dec 28, 2014 /
 
Szervusztok!

Segítségre lenne szükségem, ilyen forgókapcsolóhoz egy makrót szeretnék.
(#) pjg válasza rewox hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Nekem ezek vannak. Lévén Karácsony. Tessék.
(#) dokidoki válasza rewox hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Én ezt használtam. Univerzálisra sikeredet. majnem olyan gyorsan megrajzolható, mintahogy megkerestem és beírtam ide..., megtervezed úgy mintha áramkör lenne, és elmented makroként, akármikor újra használhatod Na puff, meg is előztek! Karácsony elmúlt, és már mindent szabad?
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2014
(#) rewox válasza pjg hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Nagyon köszönöm a karácsonyi ajándékot, már be is vannak másolva. További szép estét.
(#) rewox válasza dokidoki hozzászólására (») Dec 28, 2014 /
 
Neked is köszönöm, most már a bőség zavara! További szép estét.
(#) pont hozzászólása Dec 30, 2014 /
 
Sziasztok! Van valami mód arra, kijelölni a furatgalvanizálni kívánt furatokat, (ha nem az összeset kellene), hogy a gerber fájlban jól jelenjen meg?
(#) niedziela válasza pont hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Szia !

Háromféle PAD létezik, Top oldalon, Bottom oldalon, és Top/Bottom oldalon.
Ez utóbbi a furatgalvanizált. Ahova nem akarsz galvanizáltat, oda válassz T vagy B oldali PAD-t.
(#) pont válasza niedziela hozzászólására (») Dec 30, 2014 /
 
Köszönöm! Ha jól értem: kijelölöm a forr-szemet, megnyomom az F12-öt (5-ös verzióm van) és akkor az megfelelően íródik be a gerber fájlba. És ilyenkor is elég a K1, K2-ről gerbert készíteni?
A hozzászólás módosítva: Dec 30, 2014
Következő: »»   116 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem