Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es villogó
 
Témaindító: titkovics, idő: Feb 4, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   50 / 61
(#) proli007 válasza daystealer hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Van aksid? Akkor minek küzdenél kondikkal? Nézd meg itt a Villogi-4 rajzát. egyszerű mint a faék, és egy év alatt sem enne meg az aksiból 1Ah kapacitást.
(#) daystealer válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
Ez az ami nekem kell. Köszi
(#) usane válasza daystealer hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
De lehet ám kapni villogó LED-et is és ahhoz meg pláne csak akksi kell, meg ellenállás.
(#) daystealer válasza usane hozzászólására (») Jan 9, 2015 /
 
És annak lehet állítani a villogási frekvenciáját?
(#) Gafly válasza daystealer hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Gyárilag
Pontosabban adatlap szerint a feszültségtől kicsit függ (1.5 ... 3 Hz).
(#) pongiii hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Sziasztok!
Találtam 2 kapcsolást, és ezekből kellene egyet valahogy összehozni. Elég kezdő vagyok ilyen téren, de szerintem nem nehéz megcsinálni.
Szóval van egy üzemérzékelő és a kimenetét egy 555-ös PWM-es áramkörre kéne rákötni. Ez az PWM-es áramkör kapcsolgatna egy FET-et és az meg a ledsort vezérelné.
Meg lehet-e valahogyan oldani? Vagy esetleg valami egyszerűbb kapcsolás?
(#) pucuka válasza pongiii hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Fából vaskarika. Ha azt írtad volna le, hogy mit szeretnél, előrébb lennénk. A két kapcsolás összekötésének semmi értelme.
Ha csak kapcsolni szeretnéd a LED(sor)t, akkor az első kapcsolás vezérel egy FET -et, ami kapcsolja a led sort. Ahogy a második kapcsolás motor vezérlője. Ezesetbem a PWM -re semmi szükség, így a 555 -re sem.
Ha a LED (sor) fényerejét szeretnéd szabályozni, akkor az első, a mikrofon áramkörrel van gond, mert annak kimenete nem arányos a mikrofon jelével.
(#) pongiii válasza pucuka hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Az első kapcsolás kimenetére egy előtét ellenállást és egy ledet téve egy jól működő ütemre villogó kapcsolást kapunk. Ugyan ezt szeretném csak több leddel. Arra gondoltam, ha oda egy fet-et teszek, majd arra teszem a ledsort, akkor borzasztóan melegedni fog a fet. Bár jobban belegondolva a komparátor a végén vagy +5V-ot adna vagy 0 Voltot. Tehát melegedés gond megoldva. Javítsatok ki, ha tévedek
Amennyiben így van, azonnal törlöm a témát!
A hozzászólás módosítva: Jan 21, 2015
(#) pucuka válasza pongiii hozzászólására (») Jan 21, 2015 /
 
Számold ki, hogy milyen terhelhetőségű kapcsoló eszközre lesz szükséged, és azt milyen kondíciójú kapcsoló jellel lehet vezérelni.
(#) TBurjan hozzászólása Jan 24, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.
Adva van (volt) a kapunyitóm, melynek működése során egy 230 V-os lámpa villogott. na, ennek a lámpának a nyák lapja ebben az esős időjárásban tönkrement.
Erre a helyre szeretnék beépíteni valamilyen villogós megoldást. Mit tanácsoltok?

Köszi!
(#) qvasz2 válasza TBurjan hozzászólására (») Jan 24, 2015 / 1
 
2db tranzisztorból lehet villogót építeni. Ha ezután teszel egy izmosabb tranyót, vagy FETet, akkor már power LED-et is használhatsz, ami már látszik is majd!
(#) TBurjan válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 24, 2015 /
 
Köszi!

És ezeket bele tudom tenni 9×3×9 cm-es helyre?
(#) qvasz2 válasza TBurjan hozzászólására (») Jan 24, 2015 / 1
 
3x3x3 -ra is
(#) CRU3L hozzászólása Feb 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Hogy tudnék egy olyan kapcsolást létrehozni, amiben a LED-ek 60-120-at villognak egy perc alatt? Esetleg ha tudok rajta állítani, az még jobb.
Mire lesz a LED-en és az ellenálláson kívül szükségem?
(#) proli007 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 14, 2015 /
 
Hello! Gondolom Te egy irányjelzőt szeretnél építeni, ahol nem mindegy, hogy hogyan vannak kötve a Led-ek a villogóval, és mekkora is a terhelés. Valamint ennek van külön topikja..
(#) nordman hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek!

Egy igazán amatőr kérdésem lenne. Szóval adott egy led-es stroboszkóp, ami 3W teljesítményű, és egy olyan panelt hajt, ami 22db led-et tartalmaz. A kérdés: ezen 22db-os panel helyére betehetek egy darab szóló, 3w-os teljesítményledet, az minden további nélkül működni fog?

Válaszotokat előre is köszönöm
(#) proli007 válasza nordman hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Hello! Az attól függ, hogy a 22 Led hogy van összekötve, mekkora a feszültség rajta. Mert a 3W-os Led feszültség igénye és a 22 Led-é meg kellene hogy egyezzen.
(#) CRU3L válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Szia!
Ez piros lámpa lenne, ha a 60-120 megzavart, akkor bocsi.
Szóval kipróbálnám DIP és Power leddel...
Milyen villogót kellene keresnem?
(#) proli007 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Legegyszerűbb egy 555 astabil kapcsolásával villogót készíteni. Aztán kiegészíteni egy Fet-el, ha a Led-ek teljesítménye nagy. De a tápfeszültséget is ezekhez kell igazítani. Az 555 maximum 100mA-al terhelhető. És az sem mellékes, hogy valóban "két Led-es villogót" szeretnél, vagy csak a téma címe az.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) CRU3L válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Itt mi erről az 555 kapcsolóról beszélünk?
A Fet az milyen típusú?
Engem az fogott meg, hogy láttam olyat, hogy a LED-ek össze voltak forrasztva, és lehetett a villogás sebességét állítani a "relén"...
Ez tényleg villogó lenne, nem irányjelzőnek kellene. Viszont nem arra gondoltam, hogy 2 lednek kellene felváltva villognia, hanem 6 led egyszerre villog. Vagy ezt már nem villogónak hívják?
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) proli007 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Ez nem "kapcsoló", hanem egy időzítő Iáramkkör. Amúgy nem az a lényeg mit minek nevezünk, vagy mit láttál, hanem azt próbálom belőled kihúzni, mit is szeretnél. De sem a rendelkezésre álló tápfeszültséget, sem a Led-ek feszültségét/áramát nem árultad el eddig. Kapcsolást ezek ismeretében lehet ajánlani-tervezni.
Most ott tartunk, hogy egy egykimenetű villogót szeretnél, ami állítható 60..120 villogás/perc értékkel..
(#) nordman válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod.
Mindkettő 12V-os. Így mehet a csere?
(#) proli007 válasza nordman hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Mire szeretnéd cserélni pálinkára?
Itt a rajz, a potival beállítható 60..120 villanás/perc. A Led és vele soros ellenállást csak a szemléltetés kedvéért rajzoltam oda. Tehetsz rá bármit, kb. 2A terhelésig. De ha a Led-ben nincs előtété ellenállás a 12V-ra, akkor tenni kell, mert kinyírod a Led-et és a Fet-et is.
(#) nordman válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Rendben, köszönöm
(#) CRU3L válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Igen, pontosan.
Annyit hozzátennék, hogy irányjelzőt akartam, de jobb, ha először elkészítem ezt, majd utána próbálkozok egy eggyel nehezebb projekttel.

Igen, villogót szeretnék,
Idézet:
„ami állítható 60..120 villogás/perc értékkel.”


Rendelkezésemre áll:
- 3,7V (18650) tápfesz,
- 5 mm-es ledek (Max. áram: 20mA, Nyitó feszültség: 1.9 - 2.1V)
- 10 mm-es ledek (Max. áram: 20mA, Nyitó feszültség: 2 - 2.2V)

Azt, hogy hány darabot szeretnék, azt még nem tudom.
Köszi!
(#) proli007 válasza nordman hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Bocs, ahogy látom össze kevertem kettőtöket. Ha 12V-os akkor mehet, de meg kell nézni kell-e vagy van-e előtét ellenállás..
(#) proli007 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Ha csak 3,7V a feszültség, akkor CMOS 555 kell, mert az NE nem fog működni erről a feszültségről. A kimenetre pedig olyan "logikai" Fet, ami meg is tudja hajtani 3V-ról a szükéges áramot.
(#) CRU3L válasza proli007 hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Ha kell, akkor van 12V-os zselés akkumulátor is.
Így könnyebb lenne?

Jah, hogy a kapcsolás nekem jött?
Megnézem, köszi!
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2015
(#) proli007 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 15, 2015 /
 
Nekem mindegy, de én 12V-ra rajzoltam az áramkört. Ott a rajz, csak nem neked címeztem.
(#) CRU3L hozzászólása Feb 15, 2015 /
 
Ezt nyomtatott áramkörön kellene elkészíteni?
Következő: »»   50 / 61
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem