Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Átvezetés nincsen a borda és fetek közt,mindegyik fet helyesen van beültetve, a meghajtótranzisztorok is épek.
T1,T2-t és a 33V-os zénereket is ellenőrizd le.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
Minden oké..Nem értem teszterrel az összes alkatrészt végiglestem.Ja a tápfesz +- 32 V...
Ez komoly? Mert akkor minden érthető egy csapásra.
Nekem +-37V-ról már ment, alatta nem próbáltam szóval előfordulhat.
Az simán kevés lehet neki, nekem se indult el nagyon kis feszültséggel de logikus is ha megnézed a rajzot.
zotya1983 : "Hány mA áramfelvételnél javasolt a beállítási érték +- 60 v esetén?" --> Azt hittem erről próbálod.
Nem mondom hogy próbáld ki most nekem gyorsba,de nekem itt ami rendelkezésre állt az 32 V +-,na akkor félreteszem egyenlőre mert a zénerek is eleve 33v osak,gondolom esik is rendesen a feszkó,így nem biztos hogy tudnak kapcsolni sajna a tranzisztorok sem. Na megvárom a 2X40 v AC trafómat már úton van és akkor újra előbányászom köszi addíg is majd jelentkezem üdv.
Feszültség duplázó egyenirányítóval máris kipróbálhatod.
A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
Ja a fetek meg sem mozdultak erről a tápról...de még a meghajtók sem..Csak az aggaszt azért picit hogy a kimeneten feküdt a féltáp...
Csak össze kell zárni a 33V zenerek lábait, hogy ne essen rajtuk feszültség. A legfőbb az egészben, hogy ne felejtsd el visszaalakítani mielőtt a végleges tápfeszültségre kötöd.
Sziasztok!
Már fel tettem ezt a kérdést a kapcsolási rajzot keresek nevezetű topikba is, de ott nem válaszolt senki, lehet nem láttak elegen, és ezert itt is fel teszem a kérdésem (remélem nem lesz baj érte?). Van nálam egy SIVA PPA 1200-as erősítő, amibe csúnyán bele piszkáltak, és nagyon kellene nekem a rajza hogy helyre tudjam hozni ezt a remek erősítőt. Ha valakinek meg van a SIVA-nak a rajza azt kérem tegye itt közzé. Köszönöm!
Azoknak a zénereknek szerintem semmi közük nem lesz a kimeneten lévő féltápfeszhez.
Amúgy nem az alacsonyabb feszültség végett (33Vzéner) nem indul be, hanem a többet hivatott levágni. Nem feltétlenül kell meglévő tápfesszel tesztelgetni, főleg tranyós, FET, IC-s erősítőkbe... Ez nem cső, itt megkapja a negyedét és már életjelet kéne adjon.
Nézd csak a Zenerek szerepét! A rajtuk eső feszültség a T1, T2 melegedését hivatott csökkenteni ±70V tápfeszültségnél.
Hali. Elektrotanyán megvan az 1600-as rajza, ugyanaz, csak a fetek vannak többen, meg a táp ugye.
Hello, hátha tud valaki segíteni Philips fa 920-as erősítőt lehet előfoknak használni???Vagy csak az equalizert lehet belekötni?
Értem, hogy mi a szerepe, csak az összefüggést nem, hogy alacsonyabb tápnál a kimenetre kiültesse (lásd jelen eset = féltáp) féltápját?
A FET gate-et - vezérlő feszültség hiányában - a szivárgó áram téríthette a negatív táp irányába.
Sajna referenciám csak annyi van amennyit írtak róla ebayen, megkérdeztem az eladót, negatív visszajelzés még nem érkezett róla. De néztem már más lapokat is. Érdekelne, hogy a névleges teljesítményből hogyan számolható vissza az, hogy hány ampert bírjon a trafó. Régen volt már a fizikaóra
Azért erre még csak emlékszel: P=U*I. A transzformátornak az erősítő veszteségeit (amit elfűt) is fedezni kell. AB osztályban a legnagyobb kimeneti teljesítmény másfélszeresére méretezett transzformátor biztonsággal elegendő.
A kiinduló adatokat a leendő hangsugárzód impedanciájából lehet kiszámolni. Az erősítőből kivehető legnagyobb teljesítmény négyzetesen arányos a tápfeszültséggel és fordítottan a terhelőellenállással.
Hogyne lenne, ha nagyon alacsony neki a tápfeszültség akkor a differenciálerősítő nem megfelelően müködik és azért van a baj, ha próbára kisebb feszültségről akarjuk müködtetni akkor ideiglenesen mellé kötünk pl egy egy 12V-os zenert, vagy ahogy írták rövidre zárjuk csak és kész...
Élesztés Videó Köszi mindenkinek aki segített ismét, minden világos lett,az erősítő egyből működött,zenereket áthidaltam teszt erejéig.
Így már világos. Ezt a kérdést én in elbuktam volna.
Még jó, hogy a cím alatt vastagon van szedve az I. pont.
Igen figyeltem a címet,meg is volt a helyes tápfeszültség, csak nem ehhez a kapcsoláshoz méretezve Viszont pár oldallal előrébb az élesztés szabályaiban olvasható hogy inkább indítsuk kisebb tápfesszel ha durva gond van akkor olyan körülmények közt szembesüljünk ezzel,tehát ebből adódóan most kihúzom magamat a felelősség alól
Szóra sem érdemes, a bementi differenciálerősítő kollektor körében ritka a Zener mint a fehér holló, magas tápfeszültség esetén földelt bázisú tranzisztorral szokták a disszipációt megosztani, a szóban forgó topológia így nézne ki korrektül kimunkálva.
Akkor itt különösen ajánlott gyors hangszóróvédő használata.
Minden erősítőhöz ajánlott a dc védelem legyen az csak 100 wattos akkor is,nekem a másikban is van dc védelem + lágyindító,ebben meg különösképpen kelleni fog a ki-bekapcsolási zörej miatt a koppanásgátló,elviekben az bont a mp töredéke alatt ha van valami komolyabb gond és kiülne a táp.
Szia!
Meg néztem az Elektortanyán de nem hasonlít a félépítése az PPA 1200-asra! Nekem a teljes rajz kellene az erősítőről, bele értve itt az élőfokot is, és az alimentálását is!
Ebben az erősítőben a meghajtó tranzisztorok J200 és 10N20, mondjuk az utóbbit azt már cserélte valaki, jól látszik is!
Valaki nem tud ennek a két tranzisztornak valami helyettesítőjét?, így semmikepén nincsenek párban a maghajtó tranzisztorok!. Az 1600-as erősítőben a meghajtás sima tranzisztorokkal végzik, itt meg MOS-FEt-el!. A 10N20-as helyett a 2SK1529-es passzolna. A hozzászólás módosítva: Jan 13, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |