Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DVB-T - Földfelszíni digitális problémák
Lapozás: OK   64 / 82
(#) amda válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 3, 2015 /
 
Köszönöm a választ!
(#) BKrisztina hozzászólása Jan 7, 2015 /
 
Sziasztok!
A következő a problémánk, adott egy Loewe Connect 26 típusú tévénk, vásároltunk hozzá egy Sencor SDA 100 digitális antennát, na már most, állítgattuk meg minden, de kép semmi..... a hang tökéletes.
Tudnátok segíteni, vajon mi lehet a probléma?
(#) kadarist válasza BKrisztina hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Szia!
Nem ír ki valamilyen hibaüzenetet?
(#) pucuka válasza BKrisztina hozzászólására (») Jan 7, 2015 /
 
Itthon vásároltátok?
(#) BKrisztina válasza kadarist hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
nem, semmit, viszont mikor megtalálja a csatornákat ilyen automatikus kereséssel, utána lefagy a tv o.O kézivel sikerült beállítani a csatornákat
(#) BKrisztina válasza pucuka hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
nem, németből kaptuk, hotelból lettek leselejtezve

Azóta csináltunk rajta egy gyári visszaállítást, utána is megpróbáltuk, de semmi kép nincs
Elvileg tud mpeg4-et is
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2015
(#) kadarist válasza BKrisztina hozzászólására (») Jan 8, 2015 /
 
Nyilván csak MPEG-2 adást képest vételezni ez a készülék, nyilván azért (is) selejtezték le. Minálunk MPEG-4 vételére alkalmas készülék kell.
(#) pucuka válasza BKrisztina hozzászólására (») Jan 8, 2015 / 1
 
Ezek szerint mégsem. Létezik ilyenből magyar verzió is, meg kellene kérdezni a márkaszervizt, hátha létezik valami program frissítés, vagy változat.
(#) BKrisztina hozzászólása Jan 8, 2015 /
 
Huh köszönöm majd csak jutunk valamire
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
sziasztok! dalkor hd 2600 tipusu készülék nem fog semilyen jelet. mi lehet a probléma? a százalékok 0- án vannak. szinte nem reagál semmire sem. és még uj készülék nem is volt használva sem.
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
akkor valaki tud segiteni?????
(#) kadarist válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szia!
Ha új, akkor cseréltesd ki. Antenna van rákötve az Alcorodra??
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
igen rá van kötve. de nem reagál semmire sem. már a tetön is voltam vele.
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
de a százalékot mutatni kell neki? nekem nem mutat semmit sem. gyáribeállitásra is vissza állitottm de semmi.
(#) 13_Balu50 válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szia !
Közben benéztem ide a topikba, látom most akarod először üzembe helyezned. hibalahetőség, nem a helyes irányba van állítva, szakadt a koax kábel vagy készülék hiba, esetleg szünetel a sugárzás karbantartás miatt, stb, bármi amire nem gondolok. A koaxkábel mindkét végét helyesen alakítsd ki, még véletlenül se érhessen össze az árnyékolás a főszállal, mert akkor bíztosan 0 lesz a jel . Amennyiben kicsi az antennád elég pontos beállítást igényel. Nekem egy régi lapantennáról (kb 60cm X 100cm) üzemel a padláson van elhelyezve, csak sacra kell belőni és jön is a jel.
(#) Joe_001 válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Üdv!
Mielőtt visszavinnéd próbáld ki egy működő DVB-T (földi) készülék helyén, ezzel kizárható a készülék hiba! Install után az antennádat is könnyebb leellenőrizni.
Joe
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
köszönöm szépen a segitséget..
(#) 13_Balu50 válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Így alakítottad ki a kábelvéget ?

koax.jpg
    
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
igen igy van megcsinálva..
(#) 13_Balu50 válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Milyen antennád van ,Hogyan kötötted rá a koaxot , érintkezik e a főszál és az árnyékolás?
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
antennával együtt adták.. én azzal raktam hozzá amit adtak
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
ilyesmi
(#) 13_Balu50 válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Akkor ez milyen antenna , talán szoba antenna?
(#) palmarko hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
nem szoba antenna. szerintem kültéri.
(#) 13_Balu50 válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Igen ez kültéri. Oké , ezt ismerem eléggé pontos irányba állítást igényel. Azért én csak megnézném azt a doboz, be van e kötve egyáltalán .
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) 13_Balu50 válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
A kis fekete műanyag dobozra ami az antennára van felszerelve és bele megy a koaxiális kábel.
(#) 13_Balu50 válasza palmarko hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Nekem ehhez hasonló van, ez nem igényel pontos beállítást, egyébként a korábbi analóg adás antennája .
A tiéd pontosabb irányba állítást igényel, de olyan nincs hogy 0 a jelszintje, ha a jel az antennáról a kábelen bemegy a beltéribe, és jó a beltéri akkor annak valami jelszintet még szobában is produkálni kellene, ha körbe forgatod szakaszosan.
Tehát röviden vagy nem megy be a jel a beltéribe, vagy nem jó a beltéri. Egy újra indítás megoldhatja ja a hibát, ha a szoftveres hiba, a jelszó általában 1234 vagy négy 0000 de a használati útmutatóban benne van.
Ha egyéb, nem szoftveres hibája van, az már nagy gáz . Az előttem szólóhoz csatlakoznék én mielőtt vissza vinnéd,megnézném műküdik e a beltéri, ott ahol már másik üzemel.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015

antenna.jpg
    
(#) Joe_001 hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Melyik adót szoktátok onnan(ahol laksz) nézni? Tokaj? Miskoc? (Szegedi vagyok csak kábeltv-t szereltem Északon ezért helyismeretem kevés arrafelé, de antenna beállításproblémára tippelek.)
(#) szollosyocsi hozzászólása Ápr 7, 2015 /
 
Sziasztok,

Van egy tv és a digitális adó vevő be van építve. A jelerösség 80% de mégsem müködig egy tv adó sem kivéve az osztrák tv csatornákat.
Köszönöm elöre is a segítségeteket
(#) kadarist válasza szollosyocsi hozzászólására (») Ápr 7, 2015 /
 
Szia!
Ez azért van, mert a készülék nem alkalmas a magyarországi MPEG-4 rendszerű adások vételére.
Következő: »»   64 / 82
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem