Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » WLAN router
 
Témaindító: Androla, idő: Nov 24, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 20
(#) csipaDJ válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Üdv!
A "reset gombra se reagál..." A reset gombot kb. 2-10 másodpercig kell nyomva tartani hogy tudd resetelni a routert!!
ÜdV!csipaDJ!
(#) sargarigo válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Jó ha tudod, hogy ha a szerver tényleg DHCP-n tolja a címeket, akkor a saját DHCP-d leültetheti az egész hálózatot! Mielőtt rádugod mindenképp kapcsold ki a DHCP-t, ellenkező esetben minimum egy rendszergazdai dícséret jár érte!
(#) Bakman hozzászólása Szept 18, 2014 /
 
Elvileg, ha az osztályban lévő LAN kábelre dugott eszköz DHCP-n kapja az IP címet, akkor a Router-t a szokványos módon kell konfigurálni, tehát a Router létre fog hozni egy alhálózatot és a fő hálózattól kapott IP címen keresztül fog mindenki netezni. A Router IP címe és a kiosztható IP címek kívül kell hogy essenek a fő hálózat tartományából.

Amennyiben ez nem járható út, akkor a Router-en ki kell kapcsolni a DHCP-t, és az osztályban lévő LAN kábelt a Router egyik LAN (nem WAN!) portjába kell dugni. Így minden eszköz, amelyik a Router-hez kapcsolódik, külön IP címet fog kapni a fő hálózattól, már ha ezt a rendszergazda(ák) megengedi. Továbbá, a Router-nek olyan IP címet kell adni, amelyik nem ütközhet a hálózat valamely tagjának IP címével. Érdemes ezt úgy megválasztani, hogy a DHCP-vel kiosztható tartományon kívül essen.

Mindezek mellett előbb érdeklődj a rendszergazdától, nehogy egy felesleges fegyelmi begyüjtésével kezdődjön az év.
A hozzászólás módosítva: Szept 18, 2014
(#) Szabi1 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Hiába nyomok resetet 15 mp ig is, nem reagál, a konfigurálást nem hozza be, de már előbb be volt állítva, hogy kipróbáljam az itthoni routerem bevan kötve az egyik LAN ba és így ezen a routeren keresztűl megy a net, viszont wifi.s ezközt a telóm nem talál, de a WLAN fel-fel gyullad.
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Szept 18, 2014 /
 
Na mostmár reset után, rámentem a Quick setupra, beállítottam a wireless-t, és kikapcsoltam a DHCP-t. Igy mostmar mukodik minden. Köszönöm a segítséget. Amúgy én mindig segíteni szoktam javítani a számítógépeket, és az infó tanárnőm megmondta mindenhova a jelszavakat. Ha jól emlékszem 192.168.100.x tartományba működik a labor. De először az igazgatónőhöz van vezetve a net, meg mellé a titkárságra, és kitudja hogy van...
(#) kitartás hozzászólása Okt 11, 2014 /
 
Üdv, Lecseréltem a régi drótos routert egy Linksys E2500 típusú készülékre. Megy is minden szépen kivéve a skype. Azt üzeni, hogy nem tud kapcsolódni. Minden gépen ezt csinálja. (van linuxos lapi wifin, linuxos asztali dróton), kivéve egy win7 es lapi, ahol azért elindul a skype. Hívni ugyan nem lehet vele, de ha behívnak már műkszik. Szerintetek mit kéne beállítanom, hogy menjen?
(#) Inhouse válasza kitartás hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Frissítsd a Skype-ot! XP-s gépen SP3-at kell felrakni, anélkül nem megy az új.
A régi szintén nem működik már.
Nincs köze a router cseréhez.
A hozzászólás módosítva: Okt 11, 2014
(#) kitartás válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 11, 2014 / 1
 
Bocsi! Xp már nincs win7 van, de azt nem nagyon szeretem. Próbálok egy egy újabb verziót hátha az megy.
(#) kitartás válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 11, 2014 /
 
Megjavult! Köszi a tippet.
(#) Inhouse válasza kitartás hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Szívesen. Örülök, hogy jó lett. Mostanában sok XP-s gépnél találkoztam Skype hibával. Hátha másnak segít.
(#) kitartás válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 13, 2014 /
 
Valami központi skype furmány lehet. Ubuntu 12.xx alatt és suse alatt megállt. Az ubuntu telepítési források között még mindíg a skype 4.2.xx szerepel ami nem működött. Viszont a skype oldalról letölthető és telepíthető 4.3.xx működik.
(#) Inhouse válasza kitartás hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Úgy váltottak verziót, hogy az új működik a régi már nem. De ezt elfelejtették közölni. A hibajelenség az, hogy nem enged belépni, rossz a bejelentkezés...pedig nem. Felmész a weboldalukra és simán bejelentkezel. Letöltöd az új verziót, telepíted, de mikor indulna, ha nincs SP3 XP-d, akkor hibaüzenet. De itt sem az, hogy kell az SP3. Viszont a neten keresgélve rá lehet jönni.
Nem szimpatikus a programjuk, megfogja a gépet, agresszívan frissít, nem tájékoztat...a számokat spype hívószámmá konvertáló pluginjükről ne is beszéljünk.
(#) kitartás válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Szidhatjuk a skype és társait, de! Egyrészt ingyenes, másrészt elterjedt meg ráadásul linuxon is használható úgy ahogy. Igazán nem tudok hirtelen alternatívát. Nálam szerencsétlenségemre pont a router cserével esett egybe a verzióváltás. Már majdnem szidni kezdtem a linksyst.
(#) Inhouse válasza kitartás hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Én nem szeretem, nagyon ritkán használom. Viszont sajnos van vele gondom több ismerős gépén, akik használják. Attól, hogy ingyen van, még lehet jó és használható, pl. ott a Linux!
(#) dB_Thunder válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 17, 2014 /
 
Mióta Ms tulajdon lett a Skype azóta csak rosszabbodik! Tele van felesleges csicsával meg szeméttel, a mobil verzió reklámcsíkkal!!
Van egy olyan sanda gyanúm hogy a viber kinyomja a francba, főleg hogy már van asztali gépre telepíthető verzió is belőle.
Egyébként régen nagyon j volt a Skype! Szinte semmi nem ment a hálózatból de a Skype kitalált a netre és elment az üzenet!
(#) mikado hozzászólása Dec 6, 2014 /
 
Sziasztok,
Beleszaladtam egy érdekes hibába. Van egy Airlive WL-5460AP router ami nem hajlandó elindulni.
Némi ujjgyakorlat után a terminál az alábbiakat adta:
Idézet:
„Jump to image start=0x80800000...
early printk enabled
Determined physical RAM map:
memory: 01000000 @ 00000000 (usable)
Initial ramdisk at: 0x801aa000 (6144000 bytes)
On node 0 totalpages: 4096
zone(0): 4096 pages.
zone(1): 0 pages.
zone(2): 0 pages.
Kernel command line: root=/dev/ram console=0 ramdisk_start=0 single
Calibrating delay loop... 178.99 BogoMIPS
Memory: 8280k/16384k available (1504k kernel code, 8104k reserved, 6128k data, 52k init, 0k highmem)
Dentry-cache hash table entries: 2048 (order: 2, 16384 bytes)
Inode-cache hash table entries: 1024 (order: 1, 8192 bytes)
Mount-cache hash table entries: 512 (order: 0, 4096 bytes)
Buffer-cache hash table entries: 1024 (order: 0, 4096 bytes)
Page-cache hash table entries: 4096 (order: 2, 16384 bytes)
check_wait... unavailable.
POSIX conformance testing by UNIFIX
Linux NET4.0 for Linux 2.4
Based upon Swansea University Computer Society NET3.039
Initializing RT netlink socket
Starting kswapd
Serial driver version 6.02 (2003-03-12) with no serial options enabled
ttyS00 at 0x00c3 (irq = 3) is a rtl_uart1
state->flags=00000000
Realtek GPIO Driver for Flash Reload Default
block: 64 slots per queue, batch=16
RAMDISK driver initialized: 16 RAM disks of 6200K size 1024 blocksize
PPP generic driver version 2.4.1
RealTek E-Flash System Driver. (C) 2002 RealTek Corp.
Found 1 x 2M Byte MXIC MX29LV160AB at 0xbe000000
RTL8180/RTL8185 driver version 1.7 (2005-05-13)
8186NIC Ethernet driver v0.0.2 (Jan 30, 2004)
eth0: RTL8186-NIC at 0xbd200000, 00:01:02:03:04:05, IRQ 4
eth1: RTL8186-NIC at 0xbd300000, 04:05:06:07:08:09, IRQ 5
NET4: Linux TCP/IP 1.0 for NET4.0
IP Protocols: ICMP, UDP, TCP, IGMP
IP: routing cache hash table of 512 buckets, 4Kbytes
TCP: Hash tables configured (established 1024 bind 2048)
ip_conntrack version 2.1 (128 buckets, 1024 max) - 300 bytes per conntrack
ip_tables: (C) 2000-2002 Netfilter core team
NET4: Unix domain sockets 1.0/SMP for Linux NET4.0.
NET4: Ethernet Bridge 008 for NET4.0
RAMDISK: ext2 filesystem found at block 0
RAMDISK: Loading 6000 blocks [1 disk] into ram disk... done.
Freeing initrd memory: 6000k freed
VFS: Mounted root (ext2 filesystem).
Freeing unused kernel memory: 52k freed
mount /proc file system ok!
serial console detected. Disabling virtual terminals.

init started: BusyBox v1.00-pre8 (2006.01.09-05:26+0000) multi-call binary



BusyBox v1.00-pre8 (2006.01.09-05:26+0000) Built-in shell (msh)
Enter 'help' for a list of built-in commands.

HW configuration invalid, reset default!
eth0 rx error =4
eth0 rx error =4
eth0 rx error =4
.
.
.


Tehát gyakorlatilag minden ok, kivéve, hogy az eth0-val nem tud kommunikálni és itt meg is áll a tudomány...
Van 2db RTL8201CP ami köszül szerintem az egyik rossz, praktikusan az eth0-hoz tartozó. Szerintem.
Van esetleg valakinek ötlete, hogy merre induljak?
Kép mellékelve, szerintem a bal oldali az eth0.

DSCF49201.jpg
    
(#) teddysnow válasza mikado hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Szia!
Van neki valamilyen firmware recovery módja, nekem még soha nem sikerült elindítani azt. Nem egy mai AP, borzasztó lassú a szoftvere, mindenért reboot-ot kér, érzékenyek a LAN portjai. Egyébként nem biztos, hogy fizikai hiba miatt nem működik az eth0, ugyan is, el van piszkálva a MAC címe. Pl. az 5400CPE csak a saját, beépített miniPCI kártyájával hajlandó működni, hiába teszed át egy ugyan olyanból. Próbáld meg azt a recovery módot, hát ha te sikerrel jársz.
(#) mikado válasza teddysnow hozzászólására (») Dec 6, 2014 / 1
 
Recovery módba be sem lép, idáig jut:
Idézet:

UART1 output test ok
Uart init
mfid=000000c2 devid=00002249
Found 1 x 2M flash memory

---RealTek(RTL8186)at 2006.02.16-18:47+0800 version 1.4 [16bit](180MHz)
no sys signature at 00010000!

---Escape booting by user


és innen nem hajlandó tovább menni. Itt elméletileg meg kellene jelenni egy "command prompt"-nak ahova lehetne utasításokat irkálni.
Abból gondolom, hogy hardware hiba lehet, mivel ha a 0-s portba dugok kábelt nem történik semmi, ha az 1-esbe akkor világít a port ledje.
(#) Lucifer válasza mikado hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Ha van hőléged akkor cseréld meg a két IC-t.
(#) mikado válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Köszi, ha lenne már megtettem volna...
Ha más ötlet nincs, majd keresek valakit aki meg tudja cserélni...
Igazából ez aggaszt :
Idézet:
„HW configuration invalid, reset default!”
(#) Lucifer válasza mikado hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Az SDK-ból származó alapokon valszínűleg nem változtattak sokmindent:
https://github.com/KrabbyPatty/rtl819x-toolchain/blob/master/users/...tup.sh

A problémás sort azért kapod mert lefuttatja a flash binárist a test-hwconf argumentummal. Majd mivel ez elbukik meghívja a flash default parancsot.

Ez a flash bináris valószínűleg valami zárt forráskódú tool, így nem fogjuk megtudni mit is csinál konkrétan.

De ha a link status LED sem működik a 0. porton akkor ott HW hiba lesz 99.9999%.
A hozzászólás módosítva: Dec 7, 2014
(#) Lucifer válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Utánanéztem kicsit, de már nem engedte módosítani.

flash forrása itt:
http://pastebin.com/meZtSKrz
(Valaki volt oly jó és feltette a google meg ügyesen indexelte.)

A funkció a apmib_hwconf() függvényt hívja.
Annak forrása itt. Ethernet porthoz itt nem hiszem hogy nyúl, cserébe a flashből olvas fel tömörített adatokat. Sok helyen van return NULL -ami a flash test-hwconf -1-el való visszatérését okozza- ám intelligens módon a hibainfók printfelése ki van kommentelve.

Egy szó mint száz a flashtartalommal sincs valami rendben. Gondolom az a port döglött le amin újra lehet flashelni?
(#) mikado válasza Lucifer hozzászólására (») Dec 7, 2014 /
 
Köszi az utánajárást!
A 0-s porton lehetne flashelni, de minthogy döglött, nem jut el odáig.
Ha majd ki tudom cserélni a két 8201cp-t beszámolok az eredményről...
(#) enree hozzászólása Jan 19, 2015 /
 
Sziasztok!

Csinált e már valaki közületek dd-wrt szoftveres routerrel hálózati hidat?
Van két wrt54gl routerem, az egyik teljesen normális módon routerként üzemel, a másikkal szeretnék csatlakozni hozzá wifin keresztül, hogy a Lan portba dugott eszköz elérje a netet.
A "main" kütyün a gyári szoftver van, amit szeretnék csatlakoztatni hozzá, azon dd-wrt.
Végigcsinálom a beállításokat, kis is írja, hogy csatlakozik, de a rádugott eszköz nem lát netet...
Ha valakinek van ez irányú tapasztalata, kérem, ossza meg velem.
(#) dB_Thunder válasza enree hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Egyeznek az alhálózati ip tartományok! Az egyik routernél változtasd a 192.168.2.xxx re!
(#) Joe_001 válasza enree hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Hali!
Meg az SSID se legyen ugyanaz!
(#) enree válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
A dd-wrt leírásban az szerepel, mindkét routeren mindent ugyanarra kell állítani, nem alhálót akarok csinálni, hanem kibővíteni a meglévőt, mintha egy swithcet dugnék bele, csak itt nem kábel van közte, hanem levegő
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2015
(#) dB_Thunder válasza enree hozzászólására (») Jan 19, 2015 /
 
Minden nem hinném hogy egyformára kell állítani, de szerintem mind2 routeren akkor DD.nek kellene lennie, nem hinném hogy az alap fw tudja ezt a funkciót!
Meg kell valljam hogy DD-t csak kipróbáltam, de igazából Tomatót használok, meg ilyen funkcióra nem volt szükségem. De ránézek..
(#) Joe_001 válasza enree hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Ezt próbáltad?
Bővebben: Link
(#) enree válasza dB_Thunder hozzászólására (») Jan 20, 2015 /
 
Akkor lehet, hogy rosszul írták, vagy én értelmeztem rosszul, finoman szólva gyenge az angolom
Én is arra gondolok, hogy az elsőre is fel kellene tennem a dd-wrt-t.
Joe_001; még nem, de ha hazaértem, megnézem.
Következő: »»   11 / 20
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem