Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Idézet: „Ha két réteget használsz, akkor az elég lehet” Kétszer nyomtatom ki és egymásra illesztem? Így gondoltad?
Annyit tennék hozzá, hogy nyomtatóknak geometriai torzítása van. Ez nem azonos minden pozícióban. Ha két példányt nyomtatsz úgy, hogy lap tetején és lap alján, nem biztos, hogy pontosan fedik egymást. Ekkor mindkét példányt két külön lapon kell készíteni, úgy hogy a két lap azonos pozícióján legyen mindkettő. Mert azonos pozícióban kb. azonos a torzítás, ha a papírtovábbítás kellően precíz.
Szia!
Ha valóban /EF akkor egyszerű 12V/50VA-es táp. Ugyanis a rajta lévő szabályzóval tudod a fordulatszámot szabályozni.
HP3070A-val nyomtatok víztiszta fóliára (Office Depot: colour inkjet transparency film, 50 lap/doboz, kb. 5-6ezer Ft).
Két egymásra helyezett réteg nagyon jól takar. Arra figyelni kell, hogy az alsó filmnél (amelyik a panel fényérzékeny rétegével érintkezik) a festékes oldal a panel felé nézzen, hogy ne fordulhasson elő alávilágítás. Az én nyomtatóm pontosan dolgozik, nincs méret torzítás, legalábbis nem észrevehető. Kétoldalas furatgalvános nyákot is tudok így készíteni, pedig ott ajánlatos pontosan illeszteni a filmeket. Természetesen a profi megoldás a nyomdai, lézer levilágított film, és nem sokkal drágább.
Nekem legutóbb egy "Ágyú" asztali tintással nyomtatták, mivel van egy rakat tintás fóliám.
Az már a drágább kategória lehetett, mert 9600x2400 dpi vel rendelkezik. Fotó üzemmódban nyomtatták. A fedés jobb mint amit a kipróbált lézerek produkáltak és éles is. Egy réteg elég volt, 30mp-ig világítottam le. Tökéletes lett. A legvékonyabb vonal azthiszem 0.25 mm volt. Ki kell próbálni, mindegyik nyomtató kicsit más minőséget produkál.
Értem, köszönöm a hozzászólásokat. Nyomtatóm típusa Epson SX218. Utángyártott G&G festékeket használok. Kipróbálom és majd kiderül .
Bővebben: Link
Erre gondoltál?
Úgy szoktam csinálni, hogy egymás mellett nyomtatom ki a két réteget. Persze ennek feltétele, hogy 90-100mm-nél ne legyen szélesebb a NYÁK. A "Dimension" réteget is mindig kinyomtatom (0-ás vastagsággal) mert sokat segít az összeillesztésben, és a maratásban is jó szolgálatot tesz. (Ha a 0-ás vastagságú vonal sérül, vagy eltűnik, akkor azt jelenti, hogy túlmarattam a NYÁK-ot.)
Igen, csak én még 5800-ért vettem. Arra figyelj, hogy amelyik oldalán van egy vékony, felragasztott behúzócsík, annak az ellenkező oldalára kell a nyomatnak kerülnie. Csak azon az oldalon veszi be a tintát, és nyomtatás után nem illik fogdosni a festékes részeket, mert egy ideig elmaszatolható.
Én gyors panelkészítéshez használom, arra kiváló. Mester filmhez elküldöm az anyagot lézer levilágító nyomdába.
Nekem xerox Premiumom van még egy csomó, mert most már nyomdában gyártatom a filmet, ha eljössz érte, akkor vihetsz egyet kettőt kipróbálni, utána eldöntöd.
Ennek is van kis papírcsík a bevezető élén. A hozzászólás módosítva: Jan 27, 2015
Van egy hűtőnk a sufniba, szekrénynek van degradálva.
Elméletileg ugye van benne egy vákumszivattyú, amit talán fel tudnék használni egy kis vákum asztalhoz. Vélemények? Valaki látott már ilyet, vagy hallott a szomszéd szomszédjának a szomszédjától?
Mit szeretnél tudni? Csinál-e a szivattyú vákuumot, vagy miként néz ki egy vákuum asztal?
Én a levilágításnál használom a hűtökompresszort ..Ha rákeresel van fent kép a vákuumleszorítóról
Kompresszor az egyik felén fúj a másikon szív.
Akkor az egyik felén mindenképpen létrejön a vakuum, csak tegyél rá puffert.
Szia. Csak annyi, hogy levágom a szívó és nyomócsövet? Úgy tudom a hűtőanyag a kenés, ezután nem baj, kenés nélkül megy? A hűtőanyag nem mérgező, ha kiöntöm?
Bocs a sok kérdésért, köszönöm a választ.
A kompresszorban van olaj azt ne öntsd ki az a kenés . Ha nem folyamatosan járatod akkor nem kell félni attól hogy leég . A "hűtőanyagot" elvileg le kellene fejteni és megsemmisíteni . Hívj egy szerelőt és fejtesd le vele...
Csinál e akkora vákumot, hogy lehessen belőle váKumasztalt csinálni. A vákumos leszorítás szerintem felesleges és ahhoz talán kevesebb is kell, egyébként meg kell rá tenni egy üveg vagy plexilapot. és meg van oldva, de a furkáláshoz meg a maráshoz jó lenne.
Ha átgondolod , akkor nem kell "nagy vákuum" csak csak jól kitalált asztal .És nem biztos hogy felesleges , mert a leggörbébb nyáklem,ezt is teljesen lehúzza , nem kel a felületkövetéssel szórakozni .
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2015
Sziasztok!
Az előzőkhöz annyit szólnák, hogy anno én is akartam ilyen "vákuumos cuccost", de a nyák hamarább kellett mint a vákuum, ezért jó lett 2 tégla is. Ahogy a munkás mondás tartja "Jóvan az úgy!" Na de nem ezt akartam, hanem azt, hogy a sósavas marató 2 oldalas nyáknál míg marta a felső félig üres területeket, addig az alsó teliföldes réteget szépen alámarta. Pedig olyan szépen sikerült levilágitani. 0,2 es vonal is van rajta. Holnap lesz nátrium perszulfátom azzal elvileg (talán) jobb lesz. Viszont amit nemértek (anno volt itt valahol egy cikk, de nemtalálom), hogy konstans 40 fokon kell tartani a maratót amíg dolgozik? Meg vajon elboldogul egy 0,2 es vonallal ami simogatáskor elvékonyodott?
Nos uraim kipróbáltam ezt az UV-s pasztát meg a levilágítási időt is kiteszteltem.
Csatolom a képeket a végeredményről és persze megosztom a tapasztalataimat. Az elkészítés a következő módon történik. Nekem POLIMAT LASER 090MY fóliám van itthon, tök véletlen leltem rá az irodaszerek közt a szekrényben. (hogy honnan és mikor jött azt nem tudom, de hála istennek van vagy 30ív , annyi azért hozzátartozik, hogy matt fehér, áttetsző) Nos a nyákot elkészítettem először vasalással majd a kész nyákra nagyon kevés kis UV pasztát helyeztem el a felső részére, majd egy vékony (nem celofán) virágok csomagolására használt fólia darabot helyeztem - fontos, hogy ne legyen gyűrött - a nyákra. Egy plasztik kártya segítségével szépen egyenletesen vagy is törekedtem az egyenletes elosztásra, elhúztam. Ezután a fóliát amelyre rányomtattam a 2db egyforma mask filmet, felvágtam és fedésbe összeillesztettem majd egy pici pillanatragasztóval rögzítettem felül és alul is. Ezt a mask filmet ráhelyeztem a nyákra és pontosan beállítottam a szükséges fedéseket, majd pici kapton szalagcsíkkal rögzítettem a vékony kis fóliához. ( ami közvetlen érintkezik a pasztával ) Itt érdemes megjegyezni, hogy a mask filmet érdemes picivel nagyobbra vágni mint a nyák hasznos széle, hogy a kapton szalag ne takarja ki az esetleges még szükséges UV pasztával bevont területeket. Továbbá érdemes a vékony fóliát is jóval nagyobbra vágni mint a nyák és a mask film mert ehhez fogjuk majd ideglenesen rögzíteni a mask filmet. Ezután behelyeztem a levilágítóba és egy fehér sima A4-es lapot helyeztem fölé, hogy minél jobban visszaverje az UV fényt. 20perces levilágítás után kivettem és egy finom papírtörlővel vagy fültisztító pálcával letisztogattam a felesleges pasztát itt lehet használni valami alkoholos tisztítót is vigyázva a szükséges rétegekre, nehogy azt is lemossuk. Ez után visszatettem a levilágítóba és még 1óra levilágítással keményre szilárdul a paszta. Ennyi a dolog A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2015
További képek.
Meg vagyok elégedve az eredménnyel. Otthoni körülmények között és persze szigorúan hobbicélra tökéletesnek számít... Ezzel a technikával invertálva gyakorlatilag maga a nyákterv is elkészíthető.
Szia! Szép lett. Én laminátorral szoktam rajta szétteríteni. Mondjuk tegnap lehet, hogy utoljára mivel elkenődött a hengereken. Ma azt takarítottam. Van fehér is, azt felirat rétegnek szántam, de odáig nemjutottam el, hogy kipróbáljam.
Még egy kérdés mindenkihez: Alu lemezt mivel lehet maratni?
Hidrogénperoxid, sósav, mint a nyákhoz, csak kicsit több hidrogénperoxid kell bele.
Sziasztok!
A képen látható résznél sajnos nagyon közel vannak egymáshoz a vezetősávok, félek, hogy forrasztás után esetleg átvezetések jönnek létre. Kérdésem, hogyan lehetne picit "faragni" a vezetősáv szélességéből? Eredetileg egyébként 0.4mm-es lenne, csak a vasalás miatt picit szélesebb lett. Gondolom valami bitang éles szikével kéne, viszont azt lehet nem tudok beszerezni egy könnyen. De hátha valakinek eszébe jut még valami okosság.
Szerintem azzal semmi baj nincs.
Nem lesz vele gond. Ha nagyon akarod akkor spicckéssel lehet kicsit szélesíteni. Én is azzal szoktam, ha muszáj, de ilyenhez én soha nem nyúlok.. Egy fényforrás elé tedd és ha jól látszik, hogy nem ér össze akkor nem lehet vele gond..
Sajnos a gyakorlat nem ennyire jóindulatú. Nekem már sikerült olyan nyákot maratnom, ami úgy volt tele zárlattal, hogy szabadban, napfény mellett, szemüveggel plusz nagyítóval sem lehetett látni a zárlatokat, pedig ott voltak. Amikor végig vakarásztam sliccerrel akkor szűntek csak meg.
A multiméter egyből kisípolja, ha zárlat van .
Pontosan úgy volt. Csak a hosszan együtt futó vezetékeknél sajna nem mondja meg, hogy pontosan hol.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |