Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Videoton RA 6363 és EA 6383 javítása
Lapozás: OK   68 / 123
(#) gyuszo válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Bővebben: Link
Ezzel szerintem már jó eredményt érsz el.
De a méretek alapján el is készítheted.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015
(#) Kispotter válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
REndben ezt gyorsan még megpróbálom! Gondolom az mindegy, hogy alumínium vagy réz nem?? Valamint a koax kábel meleg pontja megy az egyik felére a hideg pedig a másikra ügye??
(#) gyuszo válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Az antenna alumínium legyen és egy antennaszimmetrizálót ( balun trafó ) is kell közbeiktatni.
Amit az előbb küldtem linket, azon látni is és a leírásban is szerepel, az tartalmazza is.
A hozzászólás módosítva: Feb 2, 2015

balun.gif
    
(#) Kispotter válasza gyuszo hozzászólására (») Feb 2, 2015 /
 
Na csak most olvasom de csináltam egyet fent van a padláson csak trafó nincs mert csak hirtelen nekiestem most. Koax kábellel megy a rádiótól az antennáig. Fényévekkel jobb már most, csak az előbb csinált olyat hogy jó volt az adás de nekiállt recsegni teljesen ütemtelenül.. TV koax kábel megy vele egy csőbe mellette meg Internet, de gondolom ez nem baj.. Trafó miatt recseghet?? Vagy mi célt szolgál? Javítja a vétel minőségét?? Van amikor 10 percig semmi azt nekiáll recsegni minden adón..
(#) bekeipeter válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Szerintem valamelyik trimmer vacakol az FM moidulban, de lehet, hogy a Helyi vétel kapcsolód be van nyomva. A TAPE1/2 gomb az! Ha ez a helyzet, akkor szerencséd van, ha nem, akkor szívás és mérés!
(#) Kispotter válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Nincs benyomva tudom, hogy ez ilyen.. Egyébként itt az előző hozzászólásokra visszatérve a balun trafót azt nem tudom elhanyagolni ha az antennát nem a 75 Ohm-os csatlakozóba dugom, hanem a 300 ohm-osba?? Mert ügye a balun trafó is ezt csinálja. Csak gondolom akkor a padlásig a 300 Ohm-os szalagkábellel kellene felvinnem. Jól gondolom??
(#) doktor válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 3, 2015 /
 
Elméletileg igen./ egy próbát megér/
A két kábel között, a nagy különbség, hogy a szalag kábel összeszed, minden zavarforrást, ezért, csak a lehető legrövidebb szakaszon célszerű alkalmazni, valimint a kiépitése is problémásabb.
(#) Kispotter válasza doktor hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Rendben! Akkor szerintem marad így a padlásig koaxon és beszerzek majd egy balun trafót és megnézem úgy jobb e.. Egyenlőre a rádió 75 Ohm-os bemenetén van a koax kábel ami megy közvetlen az eszkábált antennámra a padlásra.. De így is már bőven jobban, kielégítően veszi az adókat szóval lehet marad így minden.. Találtam egyébként itthon egyet: Balun trafo Csak elvan szakadva egykét szál benne én meg nem tudom ebbe mit hova kéne forrasztani..
(#) doktor válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
A tunert is állithatod, visszaolvasol, már többen is leirták.
Elsőkörben, én kivenném a tunert, érintkezőket tisztitanám, és értelemszerüen az antennacsatlakozokat, vaalmint átforasztanám, a bekötéseket.
(#) fecameca válasza doktor hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Én mindenképpen megpróbálnám azt a tunert újrahangolni. Javítottam pár ilyen rádiót, és mindegyiknek tuner baja volt. A nyomtatott panel szakadásától kezdve ellenállás szakadásig bármi előfordulhat, de egy multiméterrel kimérhető. Nem kell hozzá semmi komoly műszer, amelyik kör nem hangol, ott a baj. Egy multiméterrel és az antennával való lépegetéssel sok mindent meg lehet javítani. Ha van otthon legalább még egy rádiód, amivel össze tudod hasonlítani, a vételi viszonyokról biztosat tudsz, nem nagyon kell találgatni. Balun trafót ferrit gyűrűre, vagy akár egyenes rúd ferit vasmagra tekert 2x3 menet tekercsből, akár egy negyedhullámú koax kábel darabból, szinte bármiből össze lehet hozni. De például minálunk már mindegyik antenna nélkül hozza a helyi adókat. Én már csupán egy fél méteres drótot dugok beléjük, és sztereóban is zaj nélkül szólnak.
A hozzászólás módosítva: Feb 4, 2015
(#) bekeipeter válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Akkor valamelyik trimmer adta meg magát az antenna vagy modulátor körben, vagy a forrasztásuk... A többit csak mèrės utàn...
(#) Kispotter válasza fecameca hozzászólására (») Feb 4, 2015 /
 
Esetleg tudnál segíteni mivel lenne érdemes kezdeni?? Eltudom rontani?? Nagyon nem szeretnék több kárt mint hasznot..
(#) doktor válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 5, 2015 /
 
Igen, eltudod rontani./a beállitásokat/
Menjél sorban, elöször a kontakt hibákat, rossz érintkezéseket javitsad, a trimmerek esetében.

Ezt követően érdemes, mérni és szabad a tuner részt hangolni,de ehhez, mindenképpen, stabil jelszint szükséges.
(#) ozzy76 hozzászólása Feb 10, 2015 /
 
Sikerült fel éleszteni az erősítőt másik végfok panellel , jól is szól de a némítással valami van ha hozzáérek például bekapcsoló gombhoz akkor bal csatorna elnémul jobb meg elkezd búgni. Valószínűleg hibás lenne a végfokpanelon a bf244a ? VC-04-et cseréltem és a probléma akkor is fent áll.
(#) ozzy76 válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 10, 2015 /
 
kicseréltem bf244-et de a probléma továbbra is fent áll . Végigmértem mindent panelból kiszedve de minden jónak tűnik valakinek van ötlete mi lehet a gond ?
(#) ozzy76 válasza ozzy76 hozzászólására (») Feb 11, 2015 /
 
Megoldva vc 48 150 nanos kondenzátor volt a ludas csere után tökéletesen működik az erősítő .
(#) bekeipeter válasza Kispotter hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Ha a forrasztás hibák eltúntek, akkor keress egy adót a sáv tetején és kezd el óvatosan tekergetni a papír cimke alatti legkülső trimmer, és figyeld a térerő jelzőt! Érdemes a tuner térerő kimenetére egy multimétert rakni, így jobban látod a változást! Ha az elspvel megvagy, jöhet a második, majd a harmadik! VIGYÁZZ A NEGYEDIKHEZ NE NYÚLJÁL!!!! Az az oszcillátor! Ha azt eltekered, wobbler nélkül nagyon nagyon nehéz lesz visszahangolni a modult.
(#) Pityu44 hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Tisztelt Mesterek!
Mint teljesen laikus és járatlan a rádió szerelésben,kérdezem Önöket:hol s ki javít Videoton RA 6363S rádiót?
Sajnos a környék szervizeiben nem értenek hozzá (Pápa,Veszprém megye).
Az elmúlt 30 év alatt tökéletesen működött és nem szeretném eldobni(az egyik oldal nagyon halkan szól).
Bármi ami segít köszönettel veszek!
Tisztelettel: Pityu44
(#) P_Laszlo válasza Pityu44 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Elméletileg egy egyszerű elektronikai műszerésznek meg kéne tudni csinálnia.
(#) djhans válasza Pityu44 hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Szia. Mono kapcsolót benyomva mi a helyzet?
(#) bekeipeter válasza Pityu44 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Én Veszprém mégyében vagyok megtallálható!
(#) Pityu44 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Sajnos ilyenek nem találhatók a környéken.
(#) Pityu44 válasza djhans hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ugyan az.
(#) Pityu44 válasza bekeipeter hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Tapolca? Megtudnád csinálni?
(#) bekeipeter válasza Pityu44 hozzászólására (») Feb 14, 2015 / 1
 
Igen Tapolca, és természetesen meg tudom csinálni, de csak Március 4 után, mert remélem csak addig leszek kórházban. Hétfőn vonulok be. Az elkövetkező két-három hétre vonatkozólag már sok-sok munkát kellett visszautasítanom.
A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2015
(#) nimrod96 hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Hello emberek!
Sajnálatos modon lerántottam az asztalról a 6363-as erősítőt nemzuhant nagyot mivel csak a hangfalra eset élével aztán sikerült már utánanyulnom. De azóta teljesen halott a rádió része semmi rádió funckió nem működik.
Nézegettem repedéseket a nyákon de nem találtam, Szerintetek holkeresm a hibát?
(#) djhans válasza nimrod96 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Pedig ilyenkor az alaplap szokott elrepedni.
(#) doktor válasza nimrod96 hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
Kályhától,.
Izzók világitanak?

Biztositék kivétel, megigazitás, fesz mérés.
(#) nimrod96 válasza doktor hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Hello, az izzók világítottak, de tegnap akartam cserélni az izzókat, cseréltemis de nem vílágítanak.(De elötte világított.)
(#) doktor válasza nimrod96 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Szia!
Elsőkörben a 15 V meglétét , mérd végig.AM-FM egyik sincs, valószinűleg a 7815-s nem jó.
Izzókat a helyén tekergesd át, sokszor csak kontakt hibásak, érdemes levenni a tápfeszüket.
Következő: »»   68 / 123
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem