Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1088 / 1385
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Nem tudom miről beszéltek. Teljesen jó az SK10-es. Zöld trutyi? Felráztad, zörög benne a golyó, én előmelegítem a panelt 80-90 fok környékére, úgy fújom le ha kérik, 10 perc alatt annyira megszárad, hogy por már nem ragad bele.
(#) pjg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
A posta nem szállítja. Azt hiszi bomba.
(#) pjg válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Áááá! Akkor megint csak emlék marad egy jó termék. Úgy futott a rézen az ón, mint a higany.
(#) pjg válasza Prendick hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
6 flakonnal esett meg. Még mindig ott a nyoma a garázs padlóján. Mint az üveg.
(#) pjg válasza solti_imre hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Redisz toll. Meg Graphos. Hol volt akkor még a csőtoll?
(#) pjg válasza 1984white hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 7, 2015 /
 
Akkor neked jó régi lehet a flakonod ! Tavaly kb 5 flakont fújtam el és egyikben sem volt golyó !
A legutóbbi 3 flakon már mind olyan zöldes lötyi volt kár volt érte pénzt adni ! Viszont az előmelegítést kipróbálom van még egy kevés az utolsó flakonban ...
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2015
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Fél éve vettem.
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Akkor úgy látszik több gyártó (töltő üzem) is van a piacon , és én nem jó szériába nyúltam bele....
(#) gulasoft válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Lehet. Azt tudom, hogy amit azzal fújok le, annak szép egyenletes lesz a felülete, és sokkal jobban forrasztható.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Az első egy két flakon nálam is ilyen volt de a többi....
(#) ATOMIC hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Sziasztok!
A vasalásos technikánál csak lézernyomtatót lehet használni, vagy jó a tinta sugaras is?
(#) 1984white válasza ATOMIC hozzászólására (») Feb 8, 2015 / 1
 
Szia!
Vasalásnál a tintás nem jó, mert nem "megy" át a tinta a hordozóról a panelra. Tintással csak fotózni tudsz fényérzékennyé tett nyákkal. (ilyet tudsz venni is)
Korábban én is kérdeztem pont ezt.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) ATOMIC válasza 1984white hozzászólására (») Feb 8, 2015 /
 
Értem kösz!
(#) izenahogyishivnak hozzászólása Feb 8, 2015 /
 
Nem tudjátok, a szitanyomott feliratot mivel lehet lemosni? Milyen vegyszer oldja? Csak egy apró részt kellene eltüntetni, rossz helyre került az IC 1-es lábának jelölése és így gyártattam le a nyákokat. Még mindig jobb, ha nincs jelzés, mintha rossz helyen van.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2015
(#) soskajoska válasza pjg hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Bőrpausz?
Hol veszed?
(#) pjg válasza soskajoska hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nem tudom, mi az a bőrpausz. A papírboltban vettem pár éve. Ha jól emlékszem 60Ft / A4 ív volt az ára.
(#) pjg válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Nitró, vagy aceton esetleg kromofág.
(#) gulasoft válasza izenahogyishivnak hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Ha gyártattad, akkor sniccer, vagy szike éle. Ha jól be van égetve, azt vegyszer nem hozza le.
(#) rockersrac válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 9, 2015 /
 
Acryl lemosóval meg lehet próbálni, az sok olyan dolgot old, amiről nem hinnénk...

Akril
A hozzászólás módosítva: Feb 10, 2015
(#) 1984white hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Sziasztok!
Fóliára nyomtatható teszt ábrát nem találok sehol a neten. A levilágítási időt szeretném tesztelni tintasugaras nyomtatóval elkészítve a maszkot.
Tudtok nekem ilyet linkelni?
(#) gulasoft válasza 1984white hozzászólására (») Feb 12, 2015 / 1
 
Nehogy már a neten keress.
Csinálj csíkcsoportokat egy lapra, mondjuk 10db 10mil(nem mm!!)-es csíkot egymástól 10 milre.
Alá írd, hogy 10, hagy egy kis szünetet csináld meg ugyanezt csak alá azt írd hogy 9.
Ezt ismételd 1.ig.
Takard le az egészet, kivéve a 10-et, és világítsd 1 egységnyi ideig (ezt majd később kifejtem) Utána húzd egyel odébb a takarást és világíts így is egy egységnyit és így tovább 10*-er, Így a 10-es feliratút tíz egységnyit világítottad, az 1-es feliratút pedig egy egységnyit.
És akkor most fejtsük ki az egységet. Napfény 20mp (főleg télen), UV cső max 25-30cm-ről szintén 10mp, messzebbről 15-20mp . Arcszoli szintén távolságfüggő, de ott a 30centinél 10mp 50cm-ről 15mp.
Ezután ha előhívod a 10 közül a legjobb a te verziód. Ezt jegyezd meg, és fogod tudni, hogy mennyi az adott világítási technikához tartozó idő, ezentúl ezzel dolgozz.
Ha egyik sem jó, akkor két eset lehet, vagy a 10mp is sok (vagy teljesen átlátszó a maszkod ott is ahol nem kéne), vagy a 100-200mp is kevés, ilyen sem lehet nagyon, mert ott már komoly gondok vannak a világítással, ami a napfénynél kizárt, itt már lehet hogy a fényérzékeny anyagod nem jó, vagy a maszkod teljesen rossz. (nem látszik át)
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2015
(#) 1984white válasza gulasoft hozzászólására (») Feb 12, 2015 /
 
Ok, köszönöm!
Gyári fényérzékeny (hestore-os) nyákra is érvényesek az idők és távolságok? (arcszolim van)
Esetleg próbáljam a maszkot két rétegben egymásra illesztve?
(#) Koleus hozzászólása Feb 12, 2015 /
 
Sziasztok.

Szeretnék egy kis segítséget kérni, merre induljak tovább...
Próbálkoztam a vasalós nyákkészítéssel, de nem jött be. Megpróbálkoztam a fotós eljárással, a videókon elég egyszerűnek és gyorsnak tűnik . Tavaly beszereztem egy műkörmös UV lámpát (9W fénycső), készítettem egy dobozt, a lámpát kb 27 cm-re szereltem. Egy ismerőstől kaptam pár gyári fényérzékeny lap maradékot (4-5 cm széles darabok) meg kis előhívót. Pauszra kinyomtattam egy rácsot, teszteltem a levilágítómat és többszöri próbálkozás után kb 8 perc levilágítás bizonyult jónak. Megvolt a boldogság, elégedetten pakoltam el az egész cuccot, mert sajna nem volt időm azóta vele foglalkozni.
Itt a tél, kicsit ráérek, úgy hogy előszedtem a "cuccot". csinálok egy akutöltőt. Kinyomtattam pauszra a rajzot, be a levilágítóba.
Levilágítás után a rajzolatnak halványan látszani kéne a lapon előhívás nélkül is?
Próbáltam több lapon is több idővel (8-12-20 perc), de mindig egyforma sárgás. Előhívás után se változik a helyzet.
Ja, az előhívó...
Mivel nem találtam jobbat, csak folyékony lefolyótisztítót (35% NaOH), azt higgitottam desztiláltvizzel.
30 ml öntöttem 1 l vízhez, ez kb 1% oldat. Abból indultam ki, hogy 7-15 g port tesznek 1 l vízhez.
Jó lehet ez az arány?
A fotolakk oldódik, mert sárgul az előhívó...
Merre érdemes tapogatóznom?
(#) pluto hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Üdvözlet mindenkinek!

Egy kis érdekesség a nagyvilágból. Persze lehet, hogy csak nekem újdonság, de azért gondoltam, hogy megosztom veletek.

Idézet:
„Az amerikai Startup Voltera egy „igazi” nyáklemez nyomtatót jelentett be, amivel az íróasztalon bármikor készíthető egy nyomtatott áramkör. Így prototípusok gyártása esetén nagyon rövid Turn-around-időket lehet elérni, ami meggyorsítja a fejlesztést.
A Voltera szerint a „V-One” nevű modelljük Epoxid alapú lemezekre dolgozik Gerber fájlokból. Az újdonság a „hagyományos” nyák nyomtatással szemben a következő: A vezetősávok felviteléhez, illetve nyomtatásához használt tinta vezető képességekkel rendelkezik. Tehát olyan mintha a rézsávokat nyomtatnánk. Így értelemszerűen nincs szükség maratásra. De a legszebb az egészben, hogy több layer nyomtatása is lehetséges. Mégpedig úgy, hogy a kereszteződéseknél egy szigetelőlakkot hord fel az alsó vezetősávra, amire aztán új vezetősávot tud nyomtatni. Ezenkívül a nyomtató képes egy gombnyomásra forrasztópasztát felhordani a megfelelő padekre. Az alkatrészek felhelyezése után indítható egy automatikusan vezérelt Refolow forrasztás.
Jelenleg a tipikus pénzgyűjtő kampány folyik. Itt aztán nem állnak rosszul. A megcélzott 70.000 $ helyett már 265.000-nél járnak (ma délelőtt 11-kor). Egy nyomtató ára azért előreláthatólag bőven 1000$ felett lesz. A Kampány még ca. 27 napig folyik.”


Itt lehet nézelődni.
(#) don_peter válasza pluto hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Nagyon érdekes kezdeményezés..
Tetszik a dolog..
(#) pont válasza pluto hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Na tessék mire megtanulnék rendesen nyákot gyártani jön ez a kütyü...Ha a Kínaiak ráharapnak lesz ez még megfizethető is.
(#) pjg válasza pont hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
A hardver olcsó lesz. Itt a paszták ára a kérdéses. A vegyipar óriási haszonkulccsal dolgozik.
(#) soskajoska válasza pjg hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Vezető ezüst filctoll már most is kapható.
(#) pjg válasza soskajoska hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Hahaha! Akciósan.
Következő: »»   1088 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem