Fórum témák
» Több friss téma |
Letöltöttem pár programot és bármit rakok a PIC-be és aktiválom a portd-t (ha alapból nincs), akkor világít! Tehát vagy a PIC vagy a kapcsolás, de ezt majd csak holnap tesztelem.
szia
Az Rd7-röl rakd át más portra, és azt vezéreld, ha akkor is világít akkor a kapcsolásodba keresd a hibát. Próbáltad esetleg egy másik PIC-el? Nekem egyszer volt igaz nem ezzel a tipikussal, hogy külső órajelnél, az egyik port kimenetre váltott, ha belsőre állítottam,akkor minden jó volt. Úgy oldottam meg, hogy azt a portot nem használtam, átraktam másik portra.
Sziasztok.
Lenne valakinek flowcode-ba írt digitális órája lcd-re esetleg dátum kijelzéssel, mert nem tudom, hogy a programba hogy csinálnak órát. Felvesznek egy változót, ami másodperc, elszámolnak hatvanig majd törlik a másodpercet, és a perc változóhoz adnak egyet hozzá és így tovább? Vagy egyszerűbben oldják meg? A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
A példaprogramok közt találsz digital clock címszó alattt
Szia
Egy linket be tudnál dobni, mert a Matrix oldalán nem találtam ilyet. Lehet hogy rosszul kerestem. A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
Tessék egy példa
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2015
Az megvan, a kijelzés már össze vissza megy nekem, de hogy lesz ebből óra?
Szia
Kiraktam lcd-re most már látom, a beállítás persze nem órára van definiálva, de így is világos, én is valahogy így gondoltam el. Csak nekem az nem világos, hogy a megszakítás azért kell bele, mert akkor ad egyet a count változóhoz? És ez mivel mindig újrakezdi a sor elejéről a pic, mindig egyet hozzáad. Azt nem tudom, hogy ez olyan gyorsan, amilyen az órajele, tehát másodpercenként 19660800.
A megszakítást a kvarc frekvenciájából kell származtatni (sokkal pontosabb a belső oszcillátornál) és ha a megszakítás makróba bele kattintasz ott további lehetőségekre lelsz....
Sajnos másik PIC csak az eredeti programmal van, amit, ha felülírok nem lesz világításunk, de valószínű, hogy a PIC a hibás, mert bármilyen kapcsolást állítok össze és engedélyezem az RD7-et (jelet nem küldök rá) akkor világít
Próbáld meg megfordítani a ledet. Ne magasszintre világítson hanem alacsonyra.
Próbáld jó régi normál leddel, a mai különféle nagyfényű extrafényű ledek között vannak, amelyek nagyon kis áramra már halvány fényt adnak.
Sziasztok
Találtam sok mintapéldát Flowcode-hoz, és Angol használati utasítást. Hátha valakit érdekel.
Szia
A cikkek között akadtam rá a te álltalad írt cikkre hol egy 4066-ost használsz. A kérdés a következő: esetleg a hömérsékletkiolvasás menetét leírnád illetve azt a részletet feltennéd ahol ez folyik? Kifejezetten jó ötlet csak a használata nem teljesen tiszta.
Köszi ! Esetleg AVR platformra nem tudsz valahol mintapéldákat ? (mert én nem találtam - vagy csak rossz helyen kerestem )
Szia
Megépítettem ezt az elektronikát, azért tudok beszámolni róla. Két olvasás van a programban, hol a szobát, hol a kollektort olvassa. Ha a szobát olvassa, akkor a 4066 azon lábara ad egy 5voltos feszültséget. Kiolvassa az értéket, majd átváltja 0 voltra. Átmegy a kollektor szenzorra ott is kiad öt voltot a 4066 ic-nek kiolvassa a szenzorértéket, és zárja az öt voltot. Küldtél nekem egy Ds690fcf fájlt én azzal szépen olvastam, és normálisan müködik a rendszer. Remélem tudtam segíteni, de azért várom én is Bakman barátom hozzászólását.
Szia
Holnap szétnézek, csak avr-érdekel?
És milyen igaz és egyszerü, ha belegondoplok akkor kis logika és már megy is a dolog.
Amúgy ha jól emlékszem akkor pont Bakman kolléga volt aki adta az alapot a ds-hez.
Ebbel a megoldásba még az a nagyszerű, hogy a pic egy lábát használja olvasásra, és amit a 4066 elbír annyi szenzort lehet rátenni. Hátrány viszont, hogy az olvasáshoz még egy port kell ami nyitja a 4066-ot.
Ok, köszi ! Különben teljesen kezdő vagyok a "témában" most kezdek ismerkedni vele.
Elnézést a késői válaszért, a munka miatt nem mindig jut energia/idő netezgetni is. Szóval. bubuszoft jól leírta a működését. A lényege, hogy egy benemetre kapcsolódik felváltva a két szenzor. A cikkben leírtam, miért. Nekem nincs még meg az új Flowcode, abban valószínűleg nem lenne szükség ilyen bűvészkedésre, de egy kb. 100 Ft-os alaktrészről van szó, szerencsére kb. a sarki fűszeresnél is lehet kapni.
Én is az 5.... verziót használom és teljesen meg vagyok vele elégedve. Idáig mindent meg tudtam csinálni ami kellett.
Van egy probléma a flowal. Az Lcd kiírásnál az ékezetes betűket nem úgy jeleníti meg. Ha ADCII kódot alkalmazok, akkor krixkrax karakterek jelennek meg a tesztelés során. Volt valakinek ilyen hibálya. Nekem á,ő,ü karakterek kellenének. A flownak van esetleg ADCII táblázata, hogy a keresett karakterek milyen kódon szerepelnek benne?
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2015
Amire te gondolsz, az az ASCII kódtábla. Adott ASCII kódra a kijelző azt ír ki, ami a benne levő karaktertábla szerint van, ezt nem a Flowcode szabályozza. Ez kijelzőként eltérhet, lásd melléklet (27, 28 és 29. oldal). Angol-Japán a leggyakoribb kódtáblázat.
Az lcd saját karakterkészletében van rövid kis "ü", 245 a kódja. Rövid kis"ö" kódja:239.
Ezeknek nem kell helyet foglalni a max. 8 karakterből. Nem megoldás a kérdésedre, de jó tudni. Kissé félreértettem kérdésedet, "á", "ő" betű nincs bennük. Vagy mint Bakman mondja, esetleg némely típusban. De lehet 8db. saját készítésű karaktert is használni. Ezeket neked kell előállítani, és minden bekapcsoláskor betölteni a kijelzőbe, mert kikapcsolással elfelejti. Így lehet magyar ékezeteseket használni. A krix krax karakter valószinűleg nem hiba, hanem ezek is benne vannak, japán betűk. A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |