Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   224 / 360
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Szia

Sírok azért a megoldásodért, ami a cikkedben vsn, ahogy a karaktereket lehet változtatni( átnevezni). Hogy oldottad meg ezt. Azzal ugyanis kiírja.
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Bővebben: Link ezt a kijelzőt használom.

Link Javítva.
Használd a link gombot!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2015
(#) bubuszoft válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Szia

Lenne viszont egy kérdésem. Hogy kell c-be megadni mondjuk egy ó karaktert kurzorral együtt? Mivel nem tudok c-be programozni ezért kérem a segítségeteket.
(#) nagym6 válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
Ha 245 kódra "ü" betű, 239 kódra "ö" betű jön be, akkor az itt mellékelt képen lévő a karakterkészlete. Bakman mellékelte pdf-ből, a három karakterkészlet közül a legfelső.
A hozzászólás módosítva: Márc 6, 2015

Karakter.jpg
    
(#) bubuszoft válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 6, 2015 /
 
De hohy írod meg c-be. HHHHLLLL kódot hogy adod be neki.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
A meglévő karakterek előhívásához a "PrintASCII" parancsot kell használni. Ez 0-255 közötti szám lehet. A karakter táblázatban a bal felső a 0, a bal alsó a 15, a jobb alsó pedig a 255. Ha az L és H karakterek helyére 0 és 1 -et írsz be, ki is jönnek a számok (binárisan).

A te kijelződ, legalábbis az adatlap szerint, Angol-Orosz készlettel rendelkezik. Ha szeretnél magyar (egyedi) karaktereket, akkor azt neked kell elkészíteni. Max. nyolc lehetőséged van. A program elején, a kijelző bekapcsolása után célszerű ezt megtenni. Az nIdx (index) adja meg a karakter helyét (0-7 közötti), a többi érték magát a karaktert rajzolja meg: bináris értékek átszámolva decimálissá. Ha megvannak az egyedi karakterek, azokat a "PintASCII" utasítással tudod előcsalni (0-7 köszötti számmal).

A "termosztátba" is így kerülnek be a magyar karakterek éppen azért, hogy bármilyen kijelzővel lehessen használni.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2015 / 1
 
Én a 167. lövést evvel a puskával szoktam csinálni .. Elég kibontani az asztalra és azonnal tervezhetők a saját karakterek , és még annyit hogy ez a 8 karakter kis gondolkodással akármennyi lehet mert ha a program futása közben is használjuk a ram írást akkor, elvileg mindíg új karakter lehet a ramban ...
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015

LCD_char.rar
    
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Szia

Hatalmas a program, köszönöm. És ha megvan a karakter, a generálás után, mikroc ben kiszedem azt a pár sort, beteszem a Flowba egy c parancsal, és ennyi? Hatalmas nagyon nagyon köszönöm.

Egy c betű ennyi lenne csak c nyelven?

const char character[] = {4,8,16,16,16,16,8,6};

void CustomChar(char pos_row, char pos_char) {
char i;
LCD_Cmd(64);
for (i = 0; i<=7; i++) LCD_Chr_Cp(character[i]);
LCD_Cmd(LCD_RETURN_HOME);
LCD_Chr(pos_row, pos_char, 0);
}
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Nem olvasol csak itt ott? Olvasd el figyelmesen amit bakman írt...
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
Bocsi fiúk biztonsági őrködök, és sok volt a 24 óra szolgálat. Azt hiszem megyek aludni. Bocsi a figyelmetlenségemért.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Márc 7, 2015 /
 
Sziasztok. Szeretnék készíteni egy hőmérőt, ami 0,1 pontossággal mér - 20 foktól + 200 fokig. Felteszek egy programot, idáig jutottam el, legyetek szívesek nézzétek meg, hogy jó úton járok -e. Csatolom a programot, Köszönöm.

Homero.fcf
    
(#) bubuszoft válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Milyen szenzort alkalmazol?
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015
(#) bubuszoft válasza sector99 hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Szia

Találtam valamit, de nem tudom, hogy mik, mert avr-flowom nincs és nem tudom megnézni.

Examples.zip
    
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Alapvető probléma: -20 °C -tól 0 -ig 200, 0 -tól 200 °C -ig 2000 különböző állapot lehetséges, ha csak egy tizedesjegy kell neked. Ha ezt összeadod (plusz a nulla) akkor neked 2201 különböző állapotot kell tudnod megkülönböztetni. Byte-ban visszaolvasva az ADC értéke max. 256, Integer-ben visszaolvasva max. 1024 különböző állapotot ad vissza. Tehát csuklóból olyan kontroller kell neked, amiben legalább 12 bites ADC van, az 4096 különböző állapotot tud visszaadni.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015
(#) nagym6 válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Nem ismerem a Flowcode-t, csak egy vélemény. Én valamilyen delta-szigma A/D konverterrel csinálnám. Itt gondolom lassú, azaz másodpercenként néhány mérés elég. Egy 18-20 bites konverter viszonylag olcsó. A mért értékből el lehet hagyni 2-4 bitet, így nagyon tiszta eredményt kapunk. És eleve átlagolós jellegű a mérése.
A mikrovezérlőkben lévő, és egyéb gyors átalakítók -SAR- elvűek, ezek zajosabbak. Bár átlagolással ez is megoldható, de jóval stabilabb eredményt lehet kihozni az előbbi elvű konverterrel.
(#) bubuszoft válasza Frenzy hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Tedd ide a fcf fájlt megnézek valamit
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2015
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Márc 7, 2015 /
 
Szia

Ma megcsináltam király vagy barátom, jövök neked egyel.
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Próbàltad, csak a ledeket felcserélni? Vagy a Flow által készített c-t mással befordítani ( mplab, picc stb)?
(#) Frenzy válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 8, 2015 /
 
Az igazság az, hogy Mplabbal fordítom, mert a Pickit3-ba nem tudok életet verni Flowcode-al.
(#) bubuszoft válasza Frenzy hozzászólására (») Márc 8, 2015 / 1
 
Nekem is pickit3-am van. És simán égetem. Töltsd le az mplabx-et azzal simán fogja égetni, csak a tápot kell beállítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 8, 2015 / 1
 
Sziasztok.

Elkészült a keringető szivattyú elektronikám. Ha érdekel esetleg valakit az utánépítés, szóljon, és felteszem ide a teljes anyagot. Cikkbe sajnos egyébb problémák miatt nem tudtam feltenni.
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2015
(#) razor1995 hozzászólása Márc 9, 2015 /
 
Sziasztok!
Valaki tud nekem egy példát küldeni, hogy hogyan kell kezelni egy lm35dz hőmérőszenzort? Neten sokféle kapcsolásban és többféle algoritmussal találtam, de valahogy egyik sem működik rendesen. (random érékeket ad) Valamint flowcodeban hogyan lehet úgy órát csinálni hogy az lehetőleg ne késsen 30perc alatt 1 percet? (Próbálkoztam a delayt 1s-re állítani és úgy növelni, de pontatlan. Lehet csak a 887 belső oszcija ilyen "pontos"?)
(#) bubuszoft válasza razor1995 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Mit akarsz pontosan, hogy csináljon? Én most csináltam egy kazánvezérlőt ezzel a szenzorral.
(#) razor1995 válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Csak egy hőmérőt ami lcdn írja ki a hőfokot, egyenlőre semmi extra. (Ezen lenne az óra is kijelezve)
(#) bubuszoft válasza razor1995 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Szia

A flow minta példái között van óra, ezt azért tudom, mert múlt héten én is rákérdeztem itt a fórumon.
A másik amit felrakok egy négy menügombos termosztát, nekem a kazánvezérlőmbe is ezzel a paraméterrel megy, és tökéletes. Fontos viszont, hogy a szenzorra a kimenet és a föld közé egy 1uF+82 ohmos ellenállást sorba kötve be kell tenni különben össze vissza fog mérni, mert begerjed.

Bővebben: Link
(#) razor1995 válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Akkor ezért mért nekem mindent, mert ez nem volt benne! Köszönöm szépen a segítséget!
(#) bubuszoft válasza razor1995 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Az 1s deley nem megoldás, mert 1s ideig a pic vár, nem tudunk más műveletet csinálni vele. Ez elsőre kis időnek számít, de ha megnézzük hogy egy órába hány sec van, akkor már fogjuk a fejünket. A másik megoldás, amit küldtem. Itt a változókhoz ad hozzá mindig egyet, ha eléri a beállított értéket nullázza azt a változót, és hozzáad egyet a következő változóhoz. Persze be kell állítani, amit küldtem, az csak egy mintapélda.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) bubuszoft válasza razor1995 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Nem tudom, hogy a programodban hogy határozod meg az Im mérés pontosságát, én nagyon ravaszul oldottam meg, mert nálam 1-1.5 fokot csalt. Ha bemész a szenzor érték beállításokba ott van, hogy a Vreff feszültség mennyi legyen alap 500 én átírtam 475 értékre így teljesen pontos. Ja és még valami, a szenzorok közül én a drágábbat vetten, nem a Texast. A Texas ugyanis nálam is össze vissza mért még ilyen bekötéssel is, hogy miért arra a mai napig nem jöttem rá.

Amit én használok szenzor.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) razor1995 válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Rosszul hangzik, mert én kínából rendeltem texasost, de még lehet hamisítvány is (ugye ott megesik hogy "véletlenül" lemásolják). Majd elválik, hogy jó-e. Egyébként AD porton behoztam az értéket és azzal bűvészkedtem, de általában csak ugrált a beolvasott érték. Majd estefele kipróbálom a dolgokat.
(#) bubuszoft válasza razor1995 hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Ha ugrál az érték olyan 14 és 80 fok között, akkor tuti hogy gerjed a szentor, azt tedd rá amit írtam, és jó lesz.
Következő: »»   224 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem