Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   225 / 360
(#) bubuszoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 9, 2015 /
 
Tisztelt Simpi.

Az én elektronikámban nincs semmilyen "referencia feszültségforrás" A tápot jól meg kell csinálni, az tény én egy 1000µF és 100nF kondit alkalmaztam. A pic ezt a szűrt tápot kapja, de a pic táp bemenetére is raktam 100nF kondit. A 2k Ω nem válik be, kipróbáltam. Azt még elfelejtettem, hogy a panel és a szenzor között olyan 2 méter van, és tökéletesen működik. A tápnál raktam bele a nyákra forrasztva egy 100n kondit, ami a tápot szűri.
A hozzászólás módosítva: Márc 9, 2015
(#) niedziela hozzászólása Márc 10, 2015 /
 
Szia !

Van arra valami megoldás, hogy felprogramozáskor a PIC eeprom területét ne írjam ?
Az lenne a lényeg, hogy az eepromba előre megadott értékek lennének, amit újra programozáskor nem szeretnék törölni.

Köszi !
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
A főprogram elejére tegyél eeprom írást akkor bekapcsoláskor mindig az oda be írt adatokat fogja beírni a eepromba
(#) Hp41C válasza niedziela hozzászólására (») Márc 10, 2015 /
 
Hogyne:
PICkit2 kezelő programja esetén vedd ki a pipát az adat EEProm elől,
MpLab esetén Programmer / Settings / Preserve device EEPROM -ba kell a pipa.
(#) niedziela válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Szia !

Igen, ez ok. Köszi !
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 11, 2015 / 1
 
Sziasztok.

Nem tudjàtot véletlenül a flowcode6 létezik demóba, vagy ahhoz is kell a reg kód? Ha van demó az időkorlátos?

Köszi előre is.
A hozzászólás módosítva: Márc 11, 2015
(#) bubuszoft válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 11, 2015 /
 
Szia

Megoldódott a probléma, sirlkerült rájönni mi okozta a hibát?
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 12, 2015 / 1
 
Sziasztok.

Felteszem a kész művemet, hátha valakit érdekel. A szondára egy 82 ohm plusz egy 1µF polyászter kondit sorba kötve a kimenet és a föld közé kell tenni, különben össze vissza mér! Teljes dokumentáció
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) nagym6 válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Én próbáltam demóban, egyből kódot kér, el sem indult, nem volt demóban használható. De lehet, hogy ez csak egy ilyen változat, esetleg másik 6-os változat indulna.
A kazánvezérlőnél én nem merném 90 fokig engedni a riasztási szintet, nagyon határeset, akkor már nemigen van idő forrást elkerülni.
A hozzászólás módosítva: Márc 12, 2015
(#) bubuszoft válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Szia

Köszönöm, kód még tudtommal még nincs ehhez a verzióhoz.
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 12, 2015 /
 
Valmikor kipróbáltam, van Demo üzemmód, de regisztráció és online kért ideiglenes aktiváló kód kell hozzá. Továbbá Demo üzemmódban vannak bizonyos korlátozások.
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Sziasztok

Tanulmányozom a pic és a flow világát, és egy számotokra nagyon egyszerű dolgon most elakadtam, ez pedig az óra. A mintaprogramot teljesen értem, vannak változók (másodperc,perc,óra). Ha a program lefut, mindig a program elejére ugrik, és a megszakításnak köszönhetően (ez a lelke az órának) mindig egyet hozzáad a változóhoz, ha elér egy szintet nullázódik, hozzáad egyet a következő változóhoz, én így tovább. Igen ám, de hogy alkalmazunk menügombokat, én csináltam egy egyszerűt hozzá, felvettem két változót egy fel, és egy le névvel. Beállítottam hogy ha a le aktív, akkor vonjon egyet le az óra értékéből ha fel aktív akkor egyet adjon hozzá. Ez nem is nagy dolog, de ha megnyomom a fel, vagy a le gombot, elkezd pörögni, hisz olyan gyors a TMR ha viszont a gomb lenyomása után és az érték változtatás után a programnak azt mondom, hogy várj míg a gomb 0 érték lesz (elengedem a gombot), akkor az időt befolyásolom. Küldöm a fcf fájlt. Segítsetek, hogy tisztán lássak ebben a kérdésben is, köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Talán így használnám a gomb makrót
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Szia kaqukk

El tudnád magyarázni, hogy mit rontottam el? Illetve még anyit nem étrek, hogy ha a fősoron van a megszakítás, és én előhívok egy makrót amibe mondjuk azt mondom hogy várj (delay) 1s-t allot mátis késni fog az órám ha visszalépek a főmenübe, nem?
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Ennek kiküszöbölésére érdemes használni egy RTC IC-t. Sőt, az még akkor is megjegyzi az időt, ha nem kap áramot az egész óra. Én DS1307 -tel szoktam órát készíteni, kb. kéthavonta késik egy percet, ami nekem bőven megfelel. Ráadásul úgy, hogy egy hét alatt kb. 3-4 napig teljesen ki is van kapcsolva.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Nézd meg a elágazásokat mit tettem bele ? Ha a megszakítást mondjuk tmr2 ben csinálod a pörög magában a program többi része nem zavarja , de ha a beállításhoz teszel delayt az senkit nem befolyásol úgyis a végén nullázod a másodpercet és a megszakítást amikor kilépsz a beállításból
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Szia Bakman

Én úgy gondoltam el, de lehet, hogy rosz a gondolatom, hogy a pic egyik lábára adok kívülről impulzust amit számol. És így oldanám meg az órát. De ebben az esetben sem lehet a delay parancsot alkalmazni, a fentiek miatt.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Idézet:
„kaqukk”
Nem ! kaqkk ....l
(#) bubuszoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Szia simpi

Lehet, hogy a megszakítást (működését) nem értem még 100%-ba. Tehát ha jó értem a szavaidat elindítom a megszakítást, és onnantól kezdve a háttérbe számol, teljesen mindegy hogy milyen makrót hívtam, hogy adtam-e delay parancsot, az szépen teszi a dolgát. Jól értem?
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Bocsánat barátom az elírásért.
(#) bubuszoft válasza Bakman hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Szia

Szuper kis ic de mivel kezdő vagyk a pic-be egy kicsit bonyolult nekem az I2c kommunikáció.
(#) bubuszoft válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Az a lényeg, hogy ha makrót hívok, akkor ne legyen ott sok ideig, hogy a főprogramra vissza tudjon mindíg ugrani.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Akkor ezt úgy képzelem el mint a watchdog időzítőjét. Bármit csinál a program ő akkor is számol.
(#) bubuszoft hozzászólása Márc 13, 2015 /
 
Még egy kérdés. Óra esetében mit javasoltok, és miért belső órajelet használjak, vagy rezonátort? A belső ora sok pic-nél már elég magas.
A hozzászólás módosítva: Márc 13, 2015
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 / 1
 
Idézet:
„A belső ora sok pic-nél már elég magas.”
viszont cserébe nem elég pontos ....
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Köszönöm. Akkor megy a rezonàtor, vagy a kvarc.
(#) pucuka válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Önmagában még a külső kvarc sem elég pontos. Nem ártana utána számolni, hogy az az 50 ppm mennyi is. Ha már óra, érdemesebb RTC -t használni. pontosabb is, és van még több hasznos funkciója is, csak írni, olvasni kell.
(#) bubuszoft válasza pucuka hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Szia

Mivel kezdő vagyok, nem értem mit írtál. Mi az a 50ppm és a RTC?
(#) pucuka válasza bubuszoft hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Nem kell messzire menni, nézz meg egy kvarc adatlapját a HEStore -ban. A ppm a kvarc pontosságát jelenti, az 50 az 1 s 50 -ed részét. Egy napban azért elég sok másodperc van, és sok kicsi sokra megy a nap végére.
Az RTC (Real Time Clock) egy valós idejű óra, hőkompenzált kristály oszcillátorra, és sok egyéb beépített funkcióval. PL. DS1337
De kezdőként utána is járhatnál.
(#) bubuszoft válasza pucuka hozzászólására (») Márc 13, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
Következő: »»   225 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem