Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1102 / 1385
(#) balint730 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 24, 2015 /
 
De igen csináltam 2szer is egyszer max 15 percel aztán 7 percel is 4képet egyszerre dupla fénymásoló papírral letakargatva de szerintem egyiknél sem volt rossz a kép szépen látzottak a 0.1mm-es vonalak ezért választottam a 7-8 percet. Mindkettőnél a leghosszabb idős volt a legszebb és minél kevesebb volt az idő annál halványabb és homályosabb.
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2015
(#) djcaveman válasza eyess hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Ez a 4. volt a sorban. A 3. is jól sikerült, de az az előttiek sajnos nem. Viszont tanúltam a hibákból. Sok- sok oldalt olvasgattam itt a fórumon, videókat néztem a neten... így igazából ha nem is elsőre, de szerintem mindenképp hamar sikerélményem lett. Természetesen ha teljesen kész lesz, a gyantát letakarítom róla.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2015
(#) eyess válasza djcaveman hozzászólására (») Márc 25, 2015 / 1
 
Igen ez valóban , így van . Lehetnek hibák , illetve vannak tipikus hibák , viszont mindenkinél más , és más hibák is lehetnek ez egyedi.A tipikus hibák a tisztaság lehetőleg karc mentesség , a hőfok , a nyomtatás minősége , és még lehetne sorolni.Ezen felül jön az ami mindenkinél előjövő más , és más hiba jelenségek lehetnek.Úgy hogy a látszatra egyszerű vasalásnak is vannak nehézségei még ha nagyon egyszerűnek tűnik is.Aki meg nagyon a minőségre megy annak meg pláne jobban figyelni kell a részletekre.
(#) CRU3L hozzászólása Márc 25, 2015 /
 
Sziasztok!
Ezt hogy tudnám NYÁK-ra átvinni?
Még sosem készítettem ilyet, ha rákeresek a NYÁK nyomtatásra, akkor 1000+1 féle módszert találok. Melyikkel lenne a legkönnyebb elkészíteni?
(#) Hurkafej1 válasza CRU3L hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Amihez nem kell külön beruházás, az a rajzolós módszer, nem olyan bonyolult áramkör, hogy kézzel ne lehessen megrajzolni. A másik amihez nem kell sokkal több dolog, az a vasalásos módszer.
(#) eyess válasza CRU3L hozzászólására (») Márc 25, 2015 /
 
Attól függ milyen nyomtatód van hozzá.Ha lézer , akkor nyomtatás után vasalás.Ha tintasugaras , akkor nyomtatás után indigózva át a nyákra , aztán alkoholos filctoll .Ha nincs nyomtatód , akkor marad a kézi rajzolás.
(#) CRU3L válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Ezek alapján készítsem? A lézeres nyomtató nem gond, papír írószerben 50 Ft-ért kinyomják
Bővebben: Link
(#) niedziela válasza CRU3L hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Szia !

Készítheted ez alapján is, de javaslom a papír leáztatást inkább egy tálkában, HCL-es melegvízbe csináld. Szétfoszlik a papír, sokkal könnyebben el lehet távolítani, nem kell a rajzolatot annyit masszírozni.
Üdv.
(#) Kari55 válasza niedziela hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Szia, Én a minap fotópapírral csináltam, és simán lejött a papír áztatás nélkül.
(#) cupika97 hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
Sziasztok. Érdemes eztet maratnom, vagy inkább csináljam újból. Már fogy ki a toner a nyomdában, ezért nyomtatott így.

IMAG0966.jpg
    
(#) Mircsof válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
A kép alapján ez nem túl biztató
(#) pjg válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Ne marasd ki. Nem lesz szép. Mond! Miért van ennyire összekarmolva a réz?
(#) cupika97 válasza pjg hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Gondolom smirglipapír. Már így volt a fiókomban, csúnya élekkel.
(#) cupika97 válasza pjg hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Próba-szerencseként kimarattam. De nem kellett volna.
(#) Mircsof válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Mit vártál?!
Ha már eleve rosz a vasalt réteg, akkor az a maratás sem fog jó eredményt hozni.
Ha ez a paìron is igy mézett ki akkor már vasalni is felesleges volt.
Csak akkor marasd le máskor ha tökéletes a vasalás.Minimális hibákat meg lehet filcel javìtani.
(#) CRU3L hozzászólása Márc 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Hidrogén peroxid a lemaratáshoz kellene.
Esetleg a vízben feláztatott Hyperol tabletta is jó a gyógyszertárból?
(#) eyess válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Sajnos azt kell mondjam , hogy ezzel a nyáklappal már tökéletes vasalásnál sem lesz jó a végeredmény .Most mindenki láthatja miért is nem jó a csiszolás , hát ez egy jó példa volt rá.
(#) cupika97 válasza eyess hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Tanultam én is belőle.
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2015

IMAG0967.jpg
    
(#) eyess válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Igen hát ez előre borítékolható volt.Ugyanis itt már a vasalás minősége sem segíthet , mert a karcokba nincs az a jó vasaló / lamináló , ami a mélyedésekbe is szépen be tudná vinni a a rajzolatot.És hát ott tuti az alámaródás esélye.
(#) morgo válasza eyess hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Hát igen... ha valaki nem tud külömbséget tenni a 100-as és az 1000-es papír között az így jár. Itt viszont a fedettség is hagy maga után némi kívánnivalót.
(#) eyess válasza morgo hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Nem akartam túl sok negatívumot írni , de igen ezek is úgy vannak ahogy írtad.
(#) niedziela válasza cupika97 hozzászólására (») Márc 26, 2015 /
 
Eztet ? eztet lefényképezni sem volt érdemes.
(#) djcaveman hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Ez a 4. vasalásos nyákom-- előtte csak rajzoltam--. Az előzőek a gyakorlatlanság áldozatai lettek. Előkezelés, vasalási idő, lemosás, maratás....így is előfordulhat, hogy bele kell esetleg javítani maratás álló filc-el. Mind-mind fontos és többszöri próbálkozás eredménye hozza meg a "jó" eredményt.

DSC_0415.JPG
    
(#) papus51 válasza CRU3L hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
A patikákban általában kapható hidrogén peroxid. Kb. ötször annyiba kerül, mint a fodrészkellék boltokban, de még mindig olcsóbb mint a Hyperol, aminek alacsony a H2O2 tartalma.
(#) ATOMIC hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Sziasztok! Nyákot szeretnék maratni de nem jött össze a dolog. 25%-os sósav, és 30%-os hidrogén peroxidot használtam 2-1 hez keveréssel. Mit ronthattam el?
(#) efraim válasza ATOMIC hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Ha visszaolvasnál, magadtól is rájönnél:

Marató keverék

770 ml víz
200 ml sósav 30-35%
30 ml hidrogénperoxid 30-35%
(#) CRU3L válasza papus51 hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
800 ml volt 495 Ft a fodrászkellék boltban.
Köszi a tippet!
(#) CRU3L hozzászólása Márc 27, 2015 /
 
Sziasztok!

A fényes műnyomópapírra nyomtatott áramkör megfelel a vasalásos technikához?
(Természetesen lézernyomtatóval nyomtatva)
Kinek mi jött be?
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) ATOMIC válasza efraim hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Valóban. Eztetnég valahogy meg lehet menteni?

Eztetnég = Ezt valahogy ...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) latyakosa válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Sziasztok,
Számos próbálkozás után ez lett az eredmény:

Samsung lézer és fényes papír vaskloridos maratás.
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015

IMG.jpg
    
Következő: »»   1102 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem