Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1103 / 1385
(#) kaqkk válasza ATOMIC hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Talán csak türelmetlen voltál , nem marattad elég ideig . Én egy fémmentes ecsettel szoktam simogatni is a nyák felületét maratás közben az még egy kicsit gyorsít rajta ,de nem kell olyan sok peroxid bele ...
A hozzászólás módosítva: Márc 27, 2015
(#) ATOMIC válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 27, 2015 /
 
Már lemarta. Kösz!
(#) eyess válasza latyakosa hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
A mondatodból ítélve az jön le , hogy nem vagy megelégedve az nem is baj.Az lenne a baj , ha pont azt írtad volna , hogy mindegy neked ez , így jó.Ne legyen jó , és legalább törekedsz a még jobb eredményre.Próbálkozni meg lehet még sokszor nem de ?

A sok számos próbálkozás alatt nem figyelted meg azt , hogy az egyes próbák után mikor értél el jó , vagy jobb eredményt.Akkor abba az irányba kellett volna még javítgatni a technikádon , és akkor biztos tökéletes lett volna .De úgy , hogy csak egymás után gyártod a nyákokat , és nem figyeled meg a különbségeket annak mi értelme ? Igy nem tudod levonni a következményeket , és javítani sem tudod ,mert nem tudod hol s mikor kellene azt megtenni.

Figyelhj oda , és biztos , hogy jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) James Watt hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Sziasztok!
3 kérdés :
Ha foto nyákot veszek.. Akkor már nem is kell befújni positiv 20-al? Vagy muszáj a fotonyák és azt kell befújni vagy csak a sima nyákot kell befújni? Előre is köszönöm!
(#) Kari55 válasza James Watt hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Szia. Azért "fotonyák", mert lakkozva van fotolakkal.
Fényérzékeny lakkal bevont
(#) Bakman válasza James Watt hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ha a HEStore-os FOTO panlere gondolsz (pl. erre), akkor ezt már csak méretre kell vágni és levilágítani. A normál panelt kell lefújni, szárítani, majd azután levilágítani.
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) niedziela válasza efraim hozzászólására (») Márc 28, 2015 / 1
 
770 ml víz
200 ml sósav 30-35%

Egy liter ?
Meg akarsz benne fürdeni ?

100ml víz
20ml sósav
20ml hidrogénperoxid
A hozzászólás módosítva: Márc 28, 2015
(#) James Watt hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
Köszönöm.. Most már értem!
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Még egyszerűbben : annyi sósav ami ellepi a panelt és egy picike peroxid , én soha nem méricskélem, és a háztartási sósav is egyre gyengébb nem kell még hígítani ,(de a biztonság kedvéért mindig ott a víz ha megszaladna a reakció legyen mivel lelassítani)
(#) James Watt hozzászólása Márc 28, 2015 /
 
És még 1 kérdés :
Ezeket fénytől és melegtől védett sötét helyen kell tárolni?
(#) Bakman válasza James Watt hozzászólására (») Márc 28, 2015 /
 
Ajánlatos. Ha nagyon világos helyen van, akkor a vágás mentén körben 2-3 mm-t is előhívódhat a lakk. Én egy jól záródó papírdobozban tartom a pincében, soha nem volt baja egyik darabnak sem.
(#) cross51 hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Sziasztok két kérdésem lenne a TN160-es kémiai ónozóval.
Az egyik az lenne, hogy már lemaratott nyákot lehet e ónozni vele?
A második ha használtam az ónozót visszaönthetem vagy mit kell vele tegyek ?
(#) kaqkk válasza cross51 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Igen a már lemaratott nyákot kell kezelni vele , és igen visszaöntheted .
(#) cross51 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Köszönöm a gyors segítséget és ez a visszaöntés dolog hányszor lehetséges?
(#) gulasoft válasza cross51 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Attól függ mekkora az ónozandó felület.
a már nem ónoz, akkor pár gramm ónII kloriddal fel lehet újítani.
(#) mc-4 hozzászólása Márc 31, 2015 /
 
Sziasztok!
Ma már élesben a nyák készítés. A fényes réteg denaturált szeszben oldott fenyőgyanta.
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2015
(#) kaqkk válasza mc-4 hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Ügyes vagy szép lett . Én fúrás után szoktam ráfújni a gyantát...
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2015
(#) mc-4 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Köszi, itt kaptak segítséget!
(#) niedziela válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Nem marad ragadós a panel ha lefújod ?
(#) kaqkk válasza niedziela hozzászólására (») Márc 31, 2015 /
 
Másnapra megszárad ...
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2015
(#) kameleon2 hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Sziasztok! Látott már valaki Ilyen eljárást? Van netán valakinek élő tapasztalata is? Használható hobbi szinten? Ez nem szokványos dry fóliának tűnik.
(#) gulasoft válasza kameleon2 hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Ez nem dry fólia, ez csak a film, viszont nagyon jó minőségű. Kéne valami beszerzés, meg hogy hogyan kell előállítani házilag, és felejtős lehetne a nyomda.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
(#) gulasoft válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
1200Ft/a4 nem szóltam, ennél még a nyomda is olcsóbb.
(#) Streamer hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Sziasztok! Életem első nyákja vasalásos módszerrel. Eléggé csúnyácska lett... Nem a szabványos műnyomópapírt használtam, hanem az etikett cimke hordózó részét. Maratást a HCl+H2O2 kombóval végeztem. Etikettcimkés maratás Használhatom ezt, vagy inkább készítsek másikat? :/

DSC_0124.JPG
    
(#) BarnaPili válasza Streamer hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Hello!
Sok helyen összefolyt a TONER,IC lábak például.Valószínűleg nagyon lenyomtad a rajzolatot,vagy meleg volt nagyon a vasaló.Szerintem készíts másikat.Ez így egy halom problémát fog okozni neked.Vagy széjjelkapargatod,de akkor meg milyen lesz...
István

DSC_0124.jpg
    
(#) kaqkk válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
És ehhez is kell egy film amivel levilágítod .
(#) KBal76 hozzászólása Ápr 1, 2015 /
 
Most hirtelen nem találtam a fórumban, ezért leírom mit sikerült ma kikísérleteznem. (Hátha másnak is akad otthon.)
Vasalásos technikával, nem műnyomóra, hanem IKEA katalógus lapjaira nyomtattam eddig, de az áztatás időigényes volt (~8h), ha türelmetlenkedtem akkor a minőség rovására ment. Most volt kis időm és elszántságom, kutattam mire lehetne hatásosan nyomtatni, amiről lejön vasaláskor a festék (egy rakás kudarc, lényegtelen) .
Sok éve, amikor még fotózással (P20) csináltam paneleket, vettem OfficeDepot transzparens fóliát, arra nyomtattam. Ezt vasaltam egy üres panelre (először próbából egy 5-6 éves nyomatot, teljes sikerrel) majd acetonnal + alkohollal lemosva újra felhasználva (nem mintha nem lenne új fólia) aktuális nyomatot ismét sikeresen tudtam vasalni (A4 papír közepére ragasztottam a fóliát etikett-címkével). Minimális masszírozással (vasalóval) hihetetlen tükrös, egyenletes vonalat, felületet ad. (félbehajtott fénymásolópapíron át vasaltam, 170 fokos vasalóval).
(Maratás a szokásos H2O2+HCL)
(Mod: befotóztam a dobozát a fóliának.)
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015

DSC05870.jpg
    
(#) eyess válasza Streamer hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Nem új keletű ez , ha belemélyedsz jobban a fórumba rá is fogsz találni .Sőt még hiper szuper fólia sem kell hozzá.
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
(#) Mircsof válasza eyess hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Szia!
Körbejártam hétfőn a várost, de egyik üzletben sem árulnak ilyet. Nem tudnál esetleg egy máik típusú szert ajánlani, ami erre a célra megfelelne?
A hozzászólás módosítva: Ápr 1, 2015
(#) eyess válasza Mircsof hozzászólására (») Ápr 1, 2015 /
 
Ha esetleg lehet még kapni bár kétlem , de ki tudja .Ferrolux néven volt még ehhez hasonló jó hatásfokú tisztítószer .Próbáld így keresni.
Következő: »»   1103 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem