Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » NYÁK-lap készítés kérdések
A témában nincs helye a nem szakmai indíttatású vitáknak, ezért a szabályszegést elkövetők azonnali figyelmeztetés nélküli kitiltásban, vagy némításban részesülnek. Ugyan így járunk el azokkal szemben, akik "blog"-nak nézik a fórumot. Ezt mindenki tartsa szem előtt!
Lapozás: OK   1110 / 1385
(#) Hetope válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Bármivel végzed az előkészítést a vasalás előtt alaposan dörzsöld át tiszta alkohollal ! Használj törlő papírt ami fehér és mind addig takarítsd amíg csak színezi a papírt ! Utána megvárod amíg megszárad és jöhet a vasalás.
(#) kiborg válasza Hetope hozzászólására (») Ápr 29, 2015 / 1
 
Szia!

A második laminálás sikerült úgy,ahogy szerettem volna (de mint kiderül mégse) és előtte a nyomatot acetonnal töröltem le, tisztára. Az is van olyan,mint az alkohol.Nem?
(#) pjg válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Hát nem! Pálinka helyet nem jó az aceton!
(#) kiborg válasza pjg hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Értem én..... de az adott célra helyettesíthető egyik a másikkal. Vagy mégsem?
(#) niedziela válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Ha ragaszkodsz hozzá akkor igen.
Mondanám, hogy hagyd a fémdörzsid mert az összekarmolt panelt nem lehet szépen megcsinálni.
De nem mondom, mert gondolom ahhoz is ragaszkodsz
Két eset lehetséges, vagy elhiszed amit írnak, vagy nem, de valószínűleg se pjg, se más nem fog meddő vitába bonyolódni azért, hogy próbáljon meggyőzni az ellenkezőjéről.
(#) kaqkk válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 29, 2015 / 1
 
A tiszta aceton jó, abban nincs adalék , a körömlakk lemosó nem jó mert olajos adalékokat tartalmaz (a köröm kiszáradása ellen) és ezek csökkentik a toner tapadását ...
(#) kiborg válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Természetesen tiszta acetonról van, a körömlemosó az más tészta.

Niedzella: nem ragaszkodom hozzá, csak kérdezem. A fémdörzsi helyett mit ajánlasz, ami leviszi az oxidréteget,nem karcol.Csiszolóvászon szintén nem az igazi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
(#) kaqkk válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
A cif súrolópor nedves rongy kombó nagyon jó sokáig használtam ...
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2015
(#) kiborg válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Múltidőben írod. Mire váltottál?
(#) gulasoft válasza niedziela hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Fémgyapot. Különböző finomságúakat lehet kapni.Tükörfényesre lehet polírozni vele a nyákot.
(#) Hetope válasza gulasoft hozzászólására (») Ápr 29, 2015 /
 
Én is azt használom de utána az alkohol 98% !
(#) kaqkk válasza kiborg hozzászólására (») Ápr 30, 2015 /
 
Most már csak tiszta szeszt használok mert nincs oxidálódott nyákom amit polírozgatni kéne.
(#) gulasoft válasza Hetope hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Alkoholiken vagy valami hasonló néven lehet kapni az Azúr vegyszerboltban.
(#) gerry válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Üdvözlet!
Visszaolvasgattam a galvánónozás maratóállóságával kapcsolatos válaszokat beszélgetést.
Sikerült kideríteni, hogy melyik az a maratószer ami nem marja meg a galvánónt?
A más oldalakat is átnéztem, de sehol sem írják pontosan, hogy milyen maratószer kell a szelektív maratáshoz, már ami csak a rezet oldja le, az ónt nem. Mindenhol csak lúgos maratószert írnak. Az ammónium perszulfát jó lehet?

Olyan gyönyörűen levideózza mindenki, hogy milyen egyszerű már manapság kétoldalas nyákot furatgalvanizálni házilag. De utána mivan? Dry film meg festékkel teletömött lyukak?
Hülyeség! Persze, ha az Elektervet kérdezném, hogy milyen maratószert használnak, ipari titokként kezelnék és úgysem mondanák meg.
(#) neoone válasza gerry hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Szia. Én írtam már erről a megoldásról, keress rá. Próbáltam furatgalvánnal is, jó eredménnyel.
(#) gerry válasza neoone hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Megtaláltam a hozzászólásod: ammónia oldat + nátrium klorid.
Bővebben is leírod vagy vegyészkedjem ki magam?
Már az arányok érdekelnek!
(#) neoone válasza gerry hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Nátrium klorit. Bővebben: Link . Nincs nagy vegyészkedés, én sac/kb. öntöttem össze őket. A leírás ahol én olvastam csak annyit ír, hogy az ammóniát néha pótolni kell ha lassul vagy megáll a maratás folyamata. Ha van lehetőséged buborékos maratókádat használni amit lehet melegíteni akkor kipróbálhatnád úgy is, kíváncsi lennék a maratás ideje mennyire gyorsulna fel. Nekem nincsenek ilyen lehetőségeim ezért nem tudtam ezt kipróbálni és így eltartott egy darabig a maratás.
(#) neoone válasza neoone hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Még annyit, hogy amikor elkezd dolgozni a folyadék akkor egészen mélykék színű lesz.
(#) gerry válasza neoone hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Az ammónia oldatot megtaláltam az azúr vegyszer boltban, de ez a nátrium klorit......
Ezt valami csiribiri csodagyógyszerként alkalmazzák, azért verték fel így az árát.
(#) neoone válasza gerry hozzászólására (») Máj 1, 2015 /
 
Az oldalról amit linkeltem tudsz rendelni, én is ott vettem.
Ha valakinek bejön az íze, akkor egészségére .
(#) gulasoft válasza gerry hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Nekem a nátriumperszulfát nem hozta le az ónt. Megfeketedett a felső pár mikron, de alatta megmaradt az ón.
(#) gerry válasza gulasoft hozzászólására (») Máj 2, 2015 /
 
Köszönöm, akkor marad a neoone ammóniás verziója.
(#) lionsec hozzászólása Máj 3, 2015 /
 
Szervusztok!

tanácsot szeretnék kérni abban ,hogy van egy SMD nyák tervem de a hangtároló processzornak annyira sűrű a lábkiosztása hogy nem tudom levilágítással megcsinálni ezért legyártatnám céggel de nem tudom hol foglalkoznak nyák lemez gyártással ahol viszonylag kedvező áron és jó minőséget gyártanak.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) Viktor98 hozzászólása Máj 3, 2015 /
 
Sziasztok.
Kezdő vagyok még az elektronikában ezért lehet hülyeség amit kérdezek. A probléma az lenne, hogy az üzletben ahol vettem a nyákot szépen átvert az eladó. Sima nyák lapot kértem, de ő egy foto érzékenyet adott. Valahogy le kéne szednem róla azt a lakkot, mert alkoholos filctollal szeretném rávinni a rajzot. Az lenne a kérdés hogy milyen körülmények között, hogyan és mivel tudom leszedni? Annyit elmondott a tanárom hogy acetonnal kell. Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv
(#) Bakman válasza Viktor98 hozzászólására (») Máj 3, 2015 / 1
 
Denaturált szesz is szépen leviszi. Én előhívás után azzal szoktam lemosni, tökéletesen oldja alap- és exponált állapotban is.
(#) Viktor98 válasza Bakman hozzászólására (») Máj 3, 2015 /
 
A helyzet az, hogy már van acetonom, csak nem tudok hogy belekezdeni. Kellene egy kis felvilágosítás, hogy hogyan kell lemosni a foto réteget. Például szobában vagy szabadban, az acetont itassam bele egy ruhadarabba és azzal dörgöljem vagy hogy? Ja és a réz réteg nem károsodik, aztán fel tudom még használni?
(#) pjg válasza Viktor98 hozzászólására (») Máj 3, 2015 / 1
 
Ráöntöd egy rongyra és ledörgölöd vele. Ha nem oldja akkor a lemezre öntöd és megvárod míg feloldja. A fényérzékeny rétegen van egy vékony fólia, azt húzd le előtte.
(#) Bakman válasza Viktor98 hozzászólására (») Máj 3, 2015 / 1
 
Nem fog károsodni ha a rongyban nincs valamilyen karcoló dolog.
(#) gulasoft válasza Viktor98 hozzászólására (») Máj 3, 2015 / 1
 
papírtörlőt kicsit beáztatod és 3 menetben biztos tiszta lesz. Első menetben lemosod a nagyját, második menetben a maradékot nagyjából, és 3. menetben tisztára pucolod.
(#) Qju válasza Viktor98 hozzászólására (») Máj 3, 2015 / 1
 
Heló! Szívből tudom ajánlani az itteni apróban is megtalálható "Isopropyl" alkoholt általános és utolsó tisztításra.
Kitűnően alkalmas lejátszófejek tisztítására, fluxok, alacsony zsírtartalmú olajok, poláris szennyeződések, és ásványi eredetű szennyeződések eltávolítására.
A legtöbb flux hígítására is használható.
- nem ózonkárosító
- műanyag felületen is használható
- gyorsan párolog
- nincs maradványanyag
- nem korrozív
Az itteni ára is mérsékeltebb mint számos bolti kiszerelésé.
A hozzászólás módosítva: Máj 3, 2015
Következő: »»   1110 / 1385
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem