Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2579 / 3963
(#) proli007 válasza kérdező hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Lépjen vissza egy kockát!..
(#) ferci válasza kérdező hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Ilyen esetben a beültetési és nyákrajz és a tényleges kapcsrajz jó lenne.
(#) jokerkiller hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Hali!

OTG Y kábelt szeretnék csinálni ami működik xperia minivel. Ez lehetséges, valaki már tesztelte és működik neki azzal a sémával amit csatolok, ez egy sima otg kábel ahol szerintem a 4.pinre a test egy 100k ohmos ellenálláson át jut, ezen kívül hogy legyen töltés bekötöttem az pozitív illetve a negatív szálat ahogy a képen látom, nekem elég egyszerűnek tűnt és mégsem működik... otg van, tehát az működik viszont közben töltés az nincs.
Ami az én képeimen látszik van egy szigetelés nélküli szál, nemtudom mi célból, azt lekötöttem hátha ott is kap testet a 4-es de egyébként visszaforrasztva is kipróbáltam és semmi eredmény, ja és nálam szerintem a lila vezeték köti össze a 4. és az 5. pint amitől ugye megy maga az otg, szóval csatolom a képeket, kérlek segítsetek hogy mi a gond, ja és tudom hogy kókány stb de csak arra mentem hogy jó legyen, persze nem lett jó...
ja igen az ellenállás nem lett tesztelve de 100asnak mondták a boltban és színek alapján is stimmel szerintem
(#) ktamas66 válasza jokerkiller hozzászólására (») Jún 15, 2015 / 1
 
Ez az ellenállás inkább 100 Ohm-osnak néz ki.
(#) jokerkiller válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Akkor elképzelhető hogy rosszat adtak a boltban ? O_o
Hm most rákerestem és tényleg mások a színek ... :/ színkód
Akkor megpróbálok bontani valamiből itthon egy barna, fekete, sárga, arany/ezüst színű ellenállást.
Köszi a segítséget!

**találtam is egyet kettőt egy régi walkmanben kiszabadítom az egyiket aztán kipróbálom
A hozzászólás módosítva: Jún 15, 2015
(#) morgo válasza jokerkiller hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Szia! Nekem akkor működött ez a megoldás, ha az ellenállás helyére sima átkötést tettem. A ZTE Blade 3-mal csak így működött.
(#) jokerkiller hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Már megy is köszi a helpet!!

@morgo, igen de ennél nem, általában a legtöbb telónál elég a sima otg y kábel nekem is van bolti oneplusal nexus 7el 5el tökkéletes de ezzel nem megy, rákerestem és láttam hogy ezzel csak így megy meg még pár régebbi sonyval meg van olyan samsung aminek szintén kell csak ott hatvanvalahanyas ellenállás kell
Viszont ez most only otg y tehát külső áramforrással tölt és kezeli az otgn lévő eszközt de áramforrás nélkül nem. Viszont a töltés megy akkor is ha nincs rajta másik eszköz.
Am gyors kipróbáltam hogyha a végére kötök egy hubot kezeli e és igen
(#) Lamboo hozzászólása Jún 15, 2015 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy a potenciométerek mennyire bírják a páratartalmat? Vízszintérzékelőnek használnám egy párologtató edényben, karral a tengelyen aminek a végén egy úszó van. Gyakran 80% páratartalom is előfordulna több napon keresztül. Mennyire befolyásolná ez a poti élettartamát? Használjak inkább egy kapcsolót ami kapcsol, ha egy bizonyos küszöb alatt van a vízszint?
Üdv: Lamboo
(#) proli007 válasza Lamboo hozzászólására (») Jún 15, 2015 / 1
 
Hello! Léteznek olyan potik, amik képesek üzemelni ilyen környezetben, de áruk úgy két nullával több, mint gagyi társaiké.
(#) Lamboo válasza proli007 hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Értem. Akkor marad a kapcsoló. Köszönöm a segítséget!
(#) bbalazs_ válasza Lamboo hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Hasznalj mosogep vizszinterzekelot, az zart membranu, x nyomas alatt vagy felett kapcsol.
(#) eadx hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Üdv!
Meg tudná mondani valaki, hogy a képen látható panel mennyi tápfeszről üzemel. A cél az lenne, hogy az infra kapcsolja be az időzítő áramkört.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Például 12 voltos akkuról.. ott van az 5-15V input.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Az infra panel mennyiről megy, nem a másik amit szeretnék az infrával kapcsolni.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Azt hol keressem?
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Ez az infrás panel nem valami nagy dolog... sima dc-vel táplálva a ledet elég nudli a távolság, stb...- és nem lenne rossz, ha rendes kapcsrajzot tennél fel és együtt a 2-t, összekötve rendszerben.
Az LM358 kimenete sincs "beillesztve " az 555 körébe pl., ha azt kéne indítania... pl. 555/4-es láb.
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) pont válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Mivel a kimenet visszajelző led előtétje 1,5k, az átlagos 10mA led áramot feltételezve a 12v a valószínű, de szerintem 9-15v ig bármivel elmegy.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Ilyen eszembe sem jutott, hogy beilleszteni. Arra gondoltam nemes egyszerűséggel, hogy az infra panel " + out - " kimenetet belekötöm az időzítő kapcsolója helyett. Lehet nem valami elegáns megoldás, de akár működhet is.
(#) eadx válasza pont hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Akkor nem kell kicserélni ezek szerint semelyik alkatrészt sem, ha 12 V-ról hajtom a cuccot.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Az érdekes lenne, hogy egy 358 kimenete olyan áramkört kapcsol direktben, amiben egy BD241 is van, stb... nem gondolod?trabant húz egy kamiont...
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Először oldd meg, hogy egy infrás kapcsolás működjön is abban a távolságban, ahogy szeretnéd. Utána az 555 4-es lábát kösd fel +Ut-re egy 10k-s ellenállással és ha azt lehúzod 0 voltra egy fázisban jól illesztett 358-cal, akkor nem működik az 555 és a kapcsolgatott BD.
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Ha gondoltam volna biztosan nem teszem fel a kérdést. Ha az infra relét kapcsolna az nem lenne jó, mert a hangtalanság az lényeges.
(#) ferci válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Semmi gond.. dolgozd át a két kapcsolást és akkor működhet.
Az infra részt egyáltalán kipróbáltad, hány centire jó így?
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2015
(#) eadx válasza ferci hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Oké, köszi.
(#) proli007 válasza eadx hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Hello! Az időzítővel sok baj nem lesz, ha az 555 4-es lába a negatív ponton van, mint a rajzon. Mert működni, azt nem fog..
(#) Pircsi válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Kedves mikrokapcsoló!
Köszönöm a válaszod. Most már tudom mi az az öcsipanel. Megméregettem az azon található "kütyük" jó részét, de nem lettem okosabb tőle és válaszokból úgy látom nem is érdemes ebbe belemerülni.
Kínában gyártották a szerkezetet - én a Lidl-ben vettem 5 éve. Felhívtam őket is, hogy tudnak-e valami szervízt vagy hol szerezhetnék hozzá alkatrészt (öcsipanelt, teljes belső elektronikát - akár egy új távkapcsolót, de még váratnak a válaszukra.
Sajnálnám kidobni a teljes konnektorkészletet.
Még egyszer köszönöm.
(#) Pircsi válasza Gafly hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Kedves Galfy!
Köszönöm a válaszod.
Igen, van egy szurokkal leöntött rész.
Ahogy fentebb @mikrokapcsolónak is írtam, megpróbálom a Lidl (ahol vettem) vonalán szervízbe juttatni vagy tőlük beszerezni a belső elektronikát vagy másik távirányítót. Bár 5 éve vettem és nem sok jóval biztattak, de utánanéznek a lehetőségeknek és majd megkeresnek.
Amúgy nagyon könnyű volt fordítva beletenni az elemet - csupán máson járt az eszem és nem figyeltem a jelzésekre. (és kimerült elem már régen ki volt véve belőle)
Köszönöm az egyéb dícséretet. Vannak szerszámaim és nő létemre nagyon szeretek valamit megjavítani. Szinte örülök, ha valami elromlik a háztartásban, mert akkor vár rám egy izgalmas dolog.
Sajnos egy öcsipanellel én sem tudok mit kezdeni.
Milyen találkozó?
(#) Gafly válasza Pircsi hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Idézet:
„Milyen találkozó?”

Baloldalt pirossal kiemelt
(#) eadx válasza proli007 hozzászólására (») Jún 16, 2015 /
 
Ez teljesen igaz, de a másik rajzon és a tervezett panelon már úgy tünik jó helyre tették.
(#) fede99 hozzászólása Jún 16, 2015 /
 
Üdv!
Szabályozható ventilátort szeretnék készíteni. Az a kérdésem, hogy a potmétert miként kell bekötni, hogy változtatható ellenállásként működjön?

pcventi3.gif
    
Következő: »»   2579 / 3963
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem