Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   122 / 848
(#) Gabó válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nekem mega 2560 van 2db ebayről, meg pár kiegészítő, de mind tökéletesen működik. Géppel se kellett bajlódni, hogy felismerje. Árban szerintem nagyon megéri. Bár ha nem konkrét célra kell, hanem tanulni, kísérletezni, akkor inkább megát vedd.
(#) mikrokapcsolo válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Igen, olyan 980Ft/db áron.
(#) Gabó válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Azért ne felejtsük el, hogy ez egy átlag dollár/forint árfolyammal számol.
(#) pjg válasza Gabó hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
A Mega nagyobb tudású, vagy csak a körítés nagyobb hozzá. Ilyen kiegészítőim többnyire vannak.
Úgy nézem a processzor ugyan az.
(#) icserny válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem muszáj a legolcsóbbat hajszolni, ez is nagyon jó ár.
(#) pjg válasza icserny hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nem. Azzal könnyű befürödni. Ez tényleg jó ár. Ennyiért nem érdemes szerelni sem.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) Koleus válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Ez egy Uno R3 alaplap klón, CH340 usb-és illesztővel.
(#) pjg válasza Koleus hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
A boot szoftver azért benne van?
(#) Koleus válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
A leírásban nem láttam, de elméletileg bootloaderral kellene érkeznie. De ez csak akkor derül ki, ha megérkezett. Esetleg kérdezd meg az eladót.
(#) Gabó válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 / 1
 
Két leírás: mega 2560 és Uno r3
Eddig amiket vettem, mind bootloaderrel jött.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2015
(#) pjg válasza Gabó hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Köszi. Látom nem egy kategória.
(#) mikrokapcsolo válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Benne.
(#) atus1981 válasza pjg hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Ez egy klón...
(#) mikrokapcsolo válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 19, 2015 /
 
Nyilván
(#) Thomm hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Üdv!
Egy projectben elfogytak az arduino uno-m digital pinjei, analóg is csak kettő maradt.
Lehetséges analóg pinről szilárdtest relét vezérelni?
Az ssr egy sharp s202s02, az I/O és a relé + lába közé sorosan kötöttem egy 250 ohmos ellenállás, a - a gnd-n.
Ez volna a progi amivel tesztelném hogy egyáltalán működik-e:

  1. void setup() {
  2.   // initialize digital pin 13 as an output.
  3.   pinMode(13, OUTPUT);
  4.   pinMode(A1, OUTPUT);
  5. }
  6.  
  7. // the loop function runs over and over again forever
  8. void loop() {
  9.   digitalWrite(13, HIGH);   // turn the LED on (HIGH is the voltage level)
  10.   digitalWrite(A1, HIGH);
  11.   delay(1000);              // wait for a second
  12.   digitalWrite(13, LOW);    // turn the LED off by making the voltage LOW
  13.   digitalWrite(A1, LOW);
  14.   delay(1000);              // wait for a second
  15. }
(#) Kera_Will válasza Thomm hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Analóg pin is használható digitális be/kimenetként.
Ez csak plusz szolgáltatás, hogy pár regiszter tartalom átírása után képes lesz digitalizálni is a port.
Ha kicsit bátortalan vagy akkor elég ha 20-30 V váltóról próbálkozol.
pl 24 voltos pákatrafó arra köthetsz 24 es izzót vagy 2db 12V izzót sorba.
Ha elég izmos a trafó akkor 12V autó reflektort is jó lesz csak akkor sorba kell kötni az országúti/tompított szálakat.
Tegyél párhuzamosan 1 ledet előtét ellenállásával együtt az SSR bemenetével az ugyan úgy fog pislogni ahogy a uC vezérli. Azzal együtt kell a váltakozóáramú terhelésednek is kapcsolnia.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) Kera_Will válasza Thomm hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
SSR alkalmazása :
Hasznos leírás SSRekről
(#) Thomm válasza Kera_Will hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Sajnos nincs jelenleg hozzáférésem váltóáramhoz és valahogy ellenőriznem kellene. Ugyanakkor számomra nem értelmezhető értékeket mérek a váltóáramú lábakon, próbálom közben az szilárdtestrelés topikban kipuhatolni hogy helyesek-e.
Az ssr relé rendben megkapja az adatlap által előírt 1,4v-ot.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) Kera_Will válasza Thomm hozzászólására (») Jún 20, 2015 / 1
 
Muszáj energiával megkínálnod az SSRt mert a digimulti kb max 1 voltos / pár mA - uA kimenőjele nem igazán nyitja ki a triakot ami az SSR váltóáramú részébe integráltak.
Anélkül csak bohóckodás lenne.Jobb esetben már 10-20 Volt egyen is elég lehet a triak működéséhez.Adatlapját meg kellene nézni az alsó működési feszültségre.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) Thomm hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Köszi! Rákötöttem egy aksit, működik rendben. Életet mentettél!
(#) minimodel hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Kék LCD kijelző utolsó felvonás. Megfogadtam a tanácsotokat és megnéztem a hátoldalakat. Balra a jól működő zöld kijelző, jobbra a hibás kék. A fül megigazítása után sem lett jobb a helyzet, így marad csak a zöld az Arduinoval.

LCD.jpg
    
(#) kapu48 válasza minimodel hozzászólására (») Jún 20, 2015 /
 
Jobban megnézve a jobboldali képet.
A C4-es kondi ki van fordulva a keretből!

Elképzelhető, hogy csak a helyére kellene forrasztani? (És lenne 1 jó LCDd)
És a bal felső fülön is húzzál keveset.
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) fkx hozzászólása Jún 20, 2015 /
 
Sziasztok! Készítettem arduinoval és ethernet modullal egy webszervert, és ezt szeretném a netről elérhetővé tenni. Ezért a routerben beálítottam, hogy forwardolja az arduino 80-as portját, a külső 9000-es portra. Azonban valami miatt nem működik a dolog, és úgy tűnik az arduinonak van valami nyűgje, ugyanis bármi más eszköz vagy PC nyitott portját forwardolom az simán elérhető a netről. Az arduino-t próbáltam fix IP beállításokkal és DHCP-vel is. Helyi hálón szépen elérhető de a net felől nem.
További csavar a dologban, hogy ha közbeiktatok egy további routert ami forwardolja az arduino portját, és azt forwardolja tovább a "fő router"akkor működik a dolog (azonban ez a közbeiktatott router kicsit okosabb eszköz mert ezzel akkor is működik ha direkt rosszul állítom be az arduinoban a gateway címét). Nem sok reményem van rá, de hátha valaki találkozott már ilyen problémával....és talán a megoldást is tudja....

Amúgy most a fenti módszerrel elérhető a cucc, aki szeretné megnézni a webszerver felületét, annak privátban megadom a jelszót.
ARDUINO WEBSZERVER
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2015
(#) saua válasza fkx hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szia

Szerintem a routerben a 80 -as prtot kell beállítani forwardolásra. Legalábbis én így csináltam és ipcím:80 címen érem el.
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Szia! A fő routered milyen márka?
(#) fkx válasza saua hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Sajnos jól van beállítva a forwardolás...

A fő router eddig egy T-s cisco kábelmodem-router volt, az simán forwardolta. Azonban ez elromlott, és lecserélték a napokban egy Technicolor márkájúra. Ez utóbbi mindent teljesen jól forwardol, kivéve az arduinot. Van egy mikrotik routerem is az is hajlandó forwardolni. Az a gyanúm, hogy az arduino nem teljesen szabványos csomagokat küld, amit a routerek többsége tolerál, de nem mindegyik. Ezt abból gondolom, hogy amelyik router hajandó forwardolni az arduino-t, azzal akkor is működik a dolog, ha az arduino-ba szándékosan rosszul állítom be a gateway IP címét - holott ez utóbbi elvileg szükséges lenne ahoz, hogy a neten levő kliensnek válaszolni tudjon. Valószinüleg a jobb routerek tudják melyik csomagra megy a válasz és ez alapján is megoldlák a forwardolást. De lehet, hogy hibádzik az eléletem - szóval kiváncsian várom van-e valakinek jobb ötlete....
(#) fkx válasza fkx hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Ha mikrotikkel forwardolom az arduino 80-as portját, akkor azt már hajlandó a Technicolor is tovább forwardolni a net felé (olyan mintha a mikrotik kijavítaná a hibás csomagokat). jelenleg ebben a felállásban működik a dolog: ITT elérhető.
(#) fkx hozzászólása Jún 21, 2015 /
 
Amúgy ezen kívül, már a harmadik bug-ba futottam bele mióta az arduinot programozom. Legutóbb pl. azért működött rosszul a programom, mert az arduino strtol() füvvénye hibás lett az 1.6.5 verzióban (az 1.6.4-ben még jól működött) Ezt használtam hexa-ból számmá konvertálásra, végül erre is irtam saját függvényt. Van egy másik érdekes hiba is (szerintem ez is a fejlesztő rendszer hibája), amit csak kerülö megodással tudok kezelni, majd beírom ezt is, csak nem akarom egyszerre több dologgal terhelni a fórumot.
(#) kapu48 válasza fkx hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Eddig el jutottam: "Kérem adja meg a jelszót a belépéshez:"
Ez már (OK)?
(#) fkx válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 21, 2015 /
 
Elküldtem a jelszót privátban.
Következő: »»   122 / 848
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem