Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   124 / 848
(#) Bell válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Ha csak a mért és a beállított hőfok egyszerű különbsége vezérli a PWM-et, nagy eltéréseket mérsz és nem lesz stabil a hőmérséklet. A PID szabályzó alkalmasabb lenne ilyesmire, érdemes átgondolni.
(#) atus1981 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Köszi, megpróbálom integrálni a kódomba.
(#) atus1981 válasza Bell hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
1-2 fok nem okoz gondot. PID-et nem vágom, annyira sem mint az arduino-t.
(#) erdeidominik1999 válasza atus1981 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Ott a map-nál az a 30 az a maximális különbség, azt írd át, mert minél közelebb van a várható maximumhoz, annál pontosabb.
(#) fkx hozzászólása Jún 23, 2015 /
 
Ismét elérhető az Arduino webszerver-em, kb. 22:00-ig, kisebb megszakításokkal (amikor éppen rátöltök valamit). Ez pedig a teszt kép: tiger.jpg
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) cupika97 válasza fkx hozzászólására (») Jún 23, 2015 1 /
 
Nekem szépen betöltötte a képet
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Nekem is jó a kép, és a webszerver is nagyon jó, még az lenne a kérdésem, hogy azokat a ki és bekapcsoló gombokat hogyan csináltad? Illetve az ip cserénél gondolom újraindul az arduinó, azt hogyan oldottad meg? Összekötötted az egyik kimenetet a reset lábbal?
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Az ip cserénél nem kell ujraindítani, elég meghívni ujra az ethernet.begin() függvényt. Persze a webszerver csak beállit egy változót, ami jelzi, hogy cserélni kell az IP-t, és amikor kiszolgálta az aktuális kérést, csak utána cseréli le.

A gombokkal kapcsolatban és az egész működését tekintve: az volt az elvem, hogy mivel a szervernek kevés az erőforrása, minél több feledatot bizzak a böngészőre és a javascriptekre, hiszen az a feledathoz és a szerverhez képest nagyon erős processzoron fut és bőven van erőforrása. A kapcsolók apró képek valójában, amiket javascript cserélget rákattintáskor. A kapcsolókat egyetlen változóba fogom össze, minden kapcsoló a változónak csak egy bitjét cseréli ki. Így az arduino felé egyetlen változban max. 32db kapcsoló állapotát el lehetne küldeni.
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Értem, köszönöm a segítséget. Még egy kérdésem lenne: gondolom, ajax-szal csináltad meg az egészet, én eddíg még sd-s webszervert nem csináltam, tudsz nekem segíteni az ajax-os cuccban, mert néztem, hogy hogyan működik, ki is próbáltam, jól megy, viszont azt nem értem, hogy amennyi értéket akarok kiiratni, annyiszor kell az a hosszú script?
(#) pjg válasza fkx hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Adsz nekem jelszót? Köszi.
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Nem olyan hosszú az a script. A status oldal javascriptekkel és képekkel együtt olyan 10kB-nyi adatmennyiség. A képeket pedig cachelni fogja a böngésző, ami tovább gyorsítja a megjelenését az oldalnak. De, nem az összes adat jön/megy ajax-al, csak a kapcsolók állása és a bemenetek. Minden ami a Beállítások oldalon van (és a státusban is megjelenik belőle) az FORM-okkal van megoldva.
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Értem, köszi, nem tudom, neked hogyan van a kép, mert nekem kb. 8 mp mire bejön.
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Egyszerre csak 1 felhasználót tud kiszolgálni a szerver. Ha valaki éppen lekér valamit, akkor a másik kliens addig várakozik. Szóval elhúzódhat. Amúgy kb. 3...4s alatt szokott letöltődni a tiger.jpg
De az a kép 150kB körüli, a status oldalon levő képek meg 1kB alattiak.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2015
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Jún 23, 2015 /
 
Átküldtem a linket, az enyém sokkal lassabb.
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Helló! Amit linkeltél kód, az nekem egy kicsit magas, próbáltm, de azzal letölti a böngésző a képet. Tudnál még benne egy kicsit segíteni? Nagyon megköszönném.
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
A Webezéshez pár cím, ha esetleg még nem ismernétek:
WebClient
WebServerST
FTP
Email
POP3Email
(#) kapu48 hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Kicsit utána keresgéltem az Arduino Due alkalmazás ügyében.
És egyre jobban tetszik!

Elég sok kész lib található már különböző alkalmazásokhoz.

Kiemelem, hogy
2db. SPI vezérlő van az uC-ben, …
Serial 4
Digital I/O Pins 54 (of which 12 provide PWM output)
Analog Input Pins 12
Analog Outputs Pins 2 (DAC)
Flash Memory 512 KB all available for the user applications
SRAM 96 KB (two banks: 64KB and 32KB)
Clock Speed 84 MHz
...
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) pjg válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Ez a DUE? Nem a Mega?
Idézet:
„Digital I/O Pins 54”
(#) kapu48 válasza pjg hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Ez már picit fejlettebb mint az AVR:

Overview The Arduino Due is a microcontroller board based on the Atmel SAM3X8E ARM Cortex-M3 CPU (datasheet).
It is the first Arduino board based on a 32-bit ARM core microcontroller.
It has 54 digital input/output pins (of which 12 can be used as PWM outputs),
12 analog inputs, 4 UARTs (hardware serial ports),
a 84 MHz clock, an USB OTG capable connection,
2 DAC (digital to analog), 2 TWI, a power jack, an SPI header,
a JTAG header,
a reset button and an erase button.

És még van kb. 6db I/O pin amit már ki sem tudtak vezetni!
Lehet hekkelni!
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) kapu48 válasza pjg hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Többen kértek linkeket!

Itt válogathattok:
The Arduino Due CortexM3 ARM based board
Bővebben: Link
(#) kapu48 hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Due pinout diagram

Hogyan lehet ide képet berakni?
(#) pjg válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Így.
Ez még jobb kép.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) pjg válasza kapu48 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Igen! látom. A Mega fele annyiba kerül és dupla annyi a memóriája, viszont negyed annyi az órajele. Először az UNO ugrott be.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2015
(#) Kovidivi hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Meg tudok a feltöltés során 1 lábat (a Resetet) spórolni, ha programból ugrok a 0-s címre? Ilyenkor a bootloader jön be egyből, és mehet a soros porton az adat? Szeretném USB porton keresztül, speciális kábellel megoldani a program feltöltést. Köszönöm.
(#) csatti2 válasza pjg hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Hát ezt hol olvastad? Kétszer annyi program memóriája van (flash), tizenkétszer annyi SRAM-ja (változó memória), sokkal magasabb az órajele és 32bites nem pedig 8 bites mint a mega. A két cucc teljesítményben ég és föld. A DUE ezenkívűl rendelkezik beépített USB host és slave funkciókkal, CAN busz támogatással, 12 bites ADC-vel és DAC-vel, stb.
(#) hadhazik válasza csatti2 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Egy lényeges feltétel, amit figyelembe kell venni, a DUE rendszerfeszültsége:
"Bemenetkezelés

Az ARM alapú rendszerek rendszerfeszültsége 3.3V. A beépített Atmel SAM3x8E processzor ki/bemenetei is 3.3V-osak - de nem 5V toleránsak. Ennek végzetes következményei vannak!
Az Arduino fedpanel-lapkák (shieldek) az 5V-os alaprendszerekhez készültek. Ez a ki-/bemenetekre is vonatkozik. Ha egy ilyen fedpanel kimenetén megjelenő 5V-ot az Arduino Due bemenetére kapcsolunk: chiphalál lesz a vége . Semmiféle védelem nem került beépítésre a DUE oldaláról!
Néhány shield be-/kimeneti jelszintillesztéssel rendelkezik már, vagy az azon levő áramkör a jelszintekre nem érzékeny. Ilyen az Ethernetshield, melyen levő 3.3V-os Wiznet W5100 chip bemenetei 5V toleránsak és az itt levő SD kártya illesztéséről a 74HCT125 jelszintillesztést végző chip gondoskodik.
Fontos! Arduino DUE esetén a csatlakoztatandó shield-et ilyen szemmel (is) mindig nézzük át!

- See more at: http://www.tavir.hu/cikk-arduino-due-bonckes-alatt#sthash.IasSga3o.dpuf "
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Az, hogy a böngésző mit kezd a küldött adattal, attól függ, hogy előte milyen fejélécet küld a szervered. JPG fájl esetén az alábbi sornak kell szerepelnie a fejlécben:
Content-Type: image/jpeg
Ha ezt nem teszed bele akkor a böngésző megpróbálja eldönteni mihez kezdjen az érkező adattal.
Minden fájlkiterjesztéshez más fejlécet kell küldeni, itt a teljes lista: MIME TYPES
Persze nem kell mindet megvalósítanod a szerverben, csak amiket használsz is. Az esetemben ezek:
htm, jpg, gif, png, js
A többi fájlhoz:
Content-Type: application/octet-stream
fejlécet füzök, ezeket a böngésző bináris letölthető fájlként kezeli. Ahol megadtad a fejlécben a típust, azt megpróbálja a típusának megfelelően megjeleníteni.
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Pl. egy .HTM lekérésekor valami ilyesmi adat jön a böngészőbe:

HTTP/1.1 200 OK -ezzel jelzi a szerver, hogy vette a kérést és kiszolgálja
Content-Type: text/html -ezzel jelzi a szerver, hogy amit küld azt HTML-ként kell megjeleníteni
<üres sor> -üres sorral jelzi a szerver, hogy vége a fejlécnek
<.htm fájl tartalma> -itt jöhet a tényleges .html fájl
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Köszi, ez tiszta, a többit is megoldottam, de kapu48-al azt beszélgettük, hogy úgy lehetne még gyorsítani az oldalon, hogy a weboldal egy webtárhelyen van, és nem sd-n. Ez hogyan kivitelezhető? Illetve nekem most sima basic auth van az oldalon, a php-s auth-ba kérnék még egy kis segítséget, ha nem bánod.
(#) fkx hozzászólása Jún 24, 2015 /
 
Megint elérhető kis ideig (kb 22:30-ig) a szerver: ITT és a tesztkép: tiger.jpg
Következő: »»   124 / 848
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem