Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   125 / 151
(#) V1rusH válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
De mi az, hogy "jobban kalimpáljon"?? Gyorsabban, hosszxbban? Mert ez jelfüggő. Másrészről nézz utánna kérlek, mi is az a CSÚCS EGYENIRÁNYÍTÓ! A videóban szereplő áramkört építetted után?
Ez olyan mintha én is ülnék egy montainbike-n és te is. Csak az egyén egy üvegszálas/aluvázas, tied acél, és azon sírnál, hogy ugyan olyan feltételek mellett, te nem produkálsz olysn sebességet, holott mindketten bringán ülünk.
A csúcsegyenirányító nem épp a dinamikára van belőve. Pont ellenkező a funkciója. Szerintem próbáld meg direktben meghajtani az egyik ágat, és a másikat csúcsegyenirányítással és hasonlítsd össze. Meglátodna különbséget garantálom Neked! De hogy kicsit megkavarjalak, van még csúcsérték tartós vu meter is!
(#) szamóca válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Az a gond, hogy az alapismereteid hiányoznak, és enélkül sajnos nem értheted a működését.
Tudnod kellene mi a kondenzátor, mit csinál, mi a szerepe. Először ezeket kell elsajátítani, és azután áramkört építeni. Sajnos egyre többen gondolják úgy, hogy ott a rajz, meg a nyákterv, oszt minek más?
Kb. a helyzeted olyan, mint aki nem ismeri a szorzótáblát, de differenciálegyenletet szeretne megoldani.
Nem kioktatni szeretnélek, csak már nagyon sokan gondolkodnak hozzád hasonlóan, és ez gáz.
Ami "effektet" Te keresel, az a un. recovery time (visszatérési idő) módosítása. A kondenzátor értékével változtatható. Minél kisebb az érték, annál gyorsabban töltődik fel sül ki, vagyis gyorsul a LED-csík mozgása.
(#) kriszrap válasza szamóca hozzászólására (») Jún 15, 2015 /
 
Rendben köszönöm
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Egy számolásos kérdésem lenne
Azt szeretném kiszámolni hogy mennyi legyen a max volt ja lm3915 nak és mennyi a leden átfolyó áram.
Milyen képlettel lehet kiszámolni?
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Hello! Mind két kérdésre az adatlap ad választ.
"mennyi legyen a max volt ja" Erre nem mert nem lehet érteni, mire vonatkozik a kérdés.
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
10 Voltnál világítson az összes led
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
- A Led-ek árama, a referencia feszültség (Ref-Out) terhelésének kb. 10-szerese.
- Ha a referencia feszültség 10V, akkor arra fog világítani az utolsó Led. (Feltéve, hogy a Ref-Hi a Ref-Out-ra van kötve.)
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Ahhha nagyon szépen köszönöm ja és 10uf helyet 1uf os megoldás is sikerült
"Táncol" rendesen köszönöm
(#) Alkotó válasza kriszrap hozzászólására (») Jún 24, 2015 /
 
Erről már én is leírtam a tapasztalatomat (ennek az utolsó bekezdése)
(#) V1rusH válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Mi a különbség az LM391x variánsai között?
A hozzászólás módosítva: Jún 25, 2015
(#) reloop válasza V1rusH hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Szia! Az egyes LED-ek bekapcsolásához szükséges feszültségváltozás a '14-nél egyforma, a '15-'16 -nál logaritmikus. Nézd meg az adatlapban a 4-6 lábak közötti ellenállás-sort, jobban megérted
(#) V1rusH válasza reloop hozzászólására (») Jún 25, 2015 /
 
Köszönöm a választ! Ennyire még nem mélyedtem el az adatlapjukban. Bár számomra nem is fontos ez a feszültség érték, nem precíziós kijelzésre használom.
Bár multkor találtam egy rajzot, ami elvileg wattos terhelés indikálását teszi lehetővé, audió környezetben. 4 és 8 Ohm-os változatban. Ügyes kis eszköz ez az IC
Én egész véletlenül találkoztam vele, a youtube-on láttam egy szimulált kapcsolást. Ekkor tetszett meg!
(#) Dióda hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Sziasztok!

Az an6884 elviseli szerintetek ha duplázom a ledeket rajta?
Sima kopasz zöld ledek lennének rajta.
(#) proli007 válasza Dióda hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Hello! Adatlap szerint áramgenerátor van benne. Ha a Led-ek nyitófeszültség összegénél 2..3V-al magasabb a táp, működnie kell.
(#) Dióda válasza proli007 hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Mármint úgy értettem hogy párhuzamosan kötök kettőt-kettőt.
Vagy inkább sorosan kössem a kettőt?
(#) V1rusH válasza Dióda hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Nekem LM3914-eim vannak. Dugdosós panelen összeraktam ezt az egyszerű kapcsolást, úgy, hogy én 5db led volt párhuzamosan egy ágon, és 5V tápfeszt kapott. Nekem tökéletesen ment mind vonal, mind pont üzemmódban. Természetesen ilyenkor a fényerő csökkent, az áramosztás miatt. A ledek 3mm-es diffúz extrafényű kék ledek.
Mindegy hogyan kapcsolódnak a ledek egymáshoz, a lényeg, a ledmeghajtó ágat ne terheld túl!
Ezt legegyszerűbben szintén egy próbapanelen tudod tesztelni, úgy hogy fokozod a ledek számát, és figyeled mennyire melegszik az IC. Értelemszerű, hogy az adatlapban közölt feszültség és áramértékeket nem érdemes túllépni, mert akkor tuti kinyírod!
Én egy ilyet akarok készíteni!
(#) Dióda válasza Dióda hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Nos úgydöntöttem az an 6884 jólessz máshová felhasználva.
Egy elfüstölt erősítőt építgetek át tda2030-al úgymond retrózok meg hogy ne rozsdásodjak be teljesen . Hál istennek meg segítőkész kollégáknak értem itt reloop és steelbird kollégát maga az erősítő rész már kész is lenne.
Ami viszont még egy kicsit húzza a szemem az a kijelző helye üresen árvállkodik.
Ezen a nyüves dobozon az előző gazdi furkált 9ledes kijelzőnek helyet ami mivel elfüstölték az erősítőt ami benne volt az is megpusztult.
Kellene bele valami villogót rakni mégse legyen árván ott a ledek helye.
Funkciót nem szánok neki csak villogjon ha lehet zenére.
http://static.elitesecurity.org/uploads/3/2/3231410/PASSIVE%20VU%20...ER.JPG

Ilyesmire gondolok ami nem nagy cucc csak valamit villog.
Nem akarnék költségekbe szaladni miatta.
(#) Csupasz válasza Dióda hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
A linked hibás, de miért nem teszel bele egy kivezérlésjelzőt? nem költségesebb, mint egy villogó.
(#) Dióda válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Bocsánlat a linkért valamiért nem működik most.
Nem akarok fölöslegesen kivezérlésjelzőt építeni bele ha semmi hasznát nem veszem.
Ezt gondolom hangszórókimenetre rá és villog ha hajtják az erősítőt .
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2015
(#) Csupasz válasza Dióda hozzászólására (») Jún 28, 2015 /
 
Ha már ott vannak azok a lukak, csak tennék bele egy kivezérlésjelzőt, már csak az esztétika miatt is. Proli és Alkotó mesterek csináltak egy csúcsegyenirányítós kiv. jelzőt, valahol a kapcsolás, és a panelterv is fenn van. Nézd meg, érdemes!
(#) nagy-istvan válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Százalékban:
LM3914: 100 90 80 70 60 50 40 30 20 10 %
LM3915: 100 71 50 35 25 18 12.5 9 6.3 4.5 % (kb.)
LM3916: 141 126 112 100 89 71 56 45 31.6 10 % (kb.)
Decibelben:
LM3914: 0 -1 -2 -3 -4.4 -6 -8 -10.4 -14 -20 dB (kb.)
LM3915: 0 -3 -6 -9 -12 -15 -18 -21 -24 -27 dB
LM3916: 3 2 1 0 -1 -3 -5 -7 -10 -20 dB
Hangkijelzéshez szerintem a 16-os a befutó.
(#) V1rusH válasza nagy-istvan hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Ó, levagyok kötelezve! De nekem csak arra kell, hogy pilácsoljon!
Csak észrevettem, hogy van több verzió is ebből az IC-ből és kíváncsi voltam, van-e valami extra különbség köztük.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) nagy-istvan válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Ja, mint legtöbbünknek
Épp a múlt héten rendeltem Kínából egy pár 16-ost és 15-ös kittet. Sorba akarom kötni őket egy kibuherált rácsos fénycsőtokban plexilapokat megvilágítva...
(#) Csupasz válasza nagy-istvan hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
A 14-es lineáris, a 15-16 pedig logaritmikus. A 15-16 páros a befutó.
(#) V1rusH hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Nekem 14 van, de most remdeltem még 5-öt! De azok már nyilván 16-ak.
(#) kriszrap hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok
Azt szeretném kérdezni hogy hány mA megy a ledekre ez a kapcsolási rajz alapján??
http://www.eleccircuit.com/wp-content/uploads/2013/08/electronic-vu...am.jpg
(#) proli007 válasza kriszrap hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Hello! Adatlapon ott a számítás, de kb. 5,4mA..
(#) kriszrap válasza proli007 hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
Köszönöm ÖÖÖ egyszerűen nem jött ki sohase normális eredmény de azért köszi.
(#) anaja hozzászólása Aug 16, 2015 /
 
Sziasztok!
Megépítettem ezt a kivezérlésjelzőt:
Bővebben: Link

Viszont az lenne a gondom, hogy nem működik. 9V-os tápról megy, 10 LED-del. Bent a laborba ki lett próbálva, adtunk rá frekvencia generatorból feszültséget és működött. Azt tudom, hogy egy telefon nem ad le annyi feszültséget, hogy megmozgassa (200vpp-nél kezdett az első led világítani), de elvileg erősítő után mennie kellene. Bekötöttem és semmi. Ötleteket várnék, hogy mi lehet a baj, mit tehetnék..

Köszönöm a válaszokat!
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2015
(#) proli007 válasza anaja hozzászólására (») Aug 16, 2015 /
 
Hello! Tápfeszt adtál neki? Az erősítő GND-t összekötötted a kijelző GND-pontjával?
Következő: »»   125 / 151
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem