Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1063 / 1271
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
tesék itt van !!
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Minden kábel, csatlakozó a helyén van? Gondolom, hogy a sortrafó körüli forrasztások is rendben vannak és megnézted azt is, amit az előbb írtam. Ez olyan hiba, mint amikor a sortrafó szekunder (nagyfeszültségű) tekercsének talppontja szakadt a sasszi felé.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Tesék itt van !! na akkor vagy s mire gondolsz mi okozhatja ezt a hiba jelenséget??
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Akkor így kérdem ezt a hiba jelenséget lehet orvosolni??
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Ezek szerint mindent rendben találsz és mégsem jó. Ebben az esetben nem lehet orvosolni.
A hozzászólás módosítva: Jún 30, 2015
(#) Edimax válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Hali Esetleg ilyet keress táp résznél van.
(#) kadarist válasza Edimax hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Ez nem a szokásos lemágnesezési hiba lesz.
(#) Edimax válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Ha ez nem akkor, sortrafo, vagy inkább képernyő hiba lessz. Leesett a tv ?
De ez nem neked szol. bocs. zavar11 nek szól.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 30, 2015 /
 
Sziasztok csak azért írok mert elég érdekes dolog történt javítás közben , Kész van a thomson itc008 shassi számú tv kicseréltem az eltérítő ict TDA8177 re de. nem volt jó bele egyszerüen nem ment vele csak lila foltos volt de a vizszintes csik eltünt de nem értem el a célt. De aztán szereztem ismét svt9302h eltérítő icét azzal gyönyörüen mükötik a tv csak enyit szerettem volna le irni sziasztok!
(#) stevepapa válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 1, 2015 1 /
 
Valószínűleg féloldalasan ment az ic, kitolta a csíkot valamilyen irányba.
(#) kadarist válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Nálad van a pont! Még jó, hogy nem nyakazta le a csövet az elektronsugár.
(#) stevepapa válasza kadarist hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Nálam egy " Lőve " így végezte, pont telefonáltak mikor próbáltam. Aztán egyszer csak belepottyant az éltérítő a nyákba.
(#) bihari laci hozzászólása Júl 1, 2015 /
 
Sziasztok segitcség kellene egz Vestel 11ak30sassi nem indul csak ,nyűszit mar minndent ceréltem a tápban ,és a sekunder oldalon is még stv -ict is de nem indu az égő be van kötve.
d802 -8v
d803-8v
A vertikált is ki vettem akkor sem indul ,nem kapom hogy hol a baj ,olvastam tobb hejröl is de nem jártam sikerrel.
(#) Edimax válasza bihari laci hozzászólására (») Júl 1, 2015 /
 
Helo. Gondolom a végtranyót is kivetted ,cserélted. Mert akár milyen nem jó bele csak a orginál bele való. Hány voltot mérsz a tranyo colektorán.
Táp pusztán menyit ad voltokat.
(#) bihari laci válasza Edimax hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
A vég tranyo az jo ,de ki van véve ,és be van kötve az égö ,a colektoron csak 1,5v van és az 5v a memorián,valami még megfogja a tápot ,csak piros a led és nyűszit de semmi.
(#) Edimax válasza bihari laci hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Üdv: igy reggel jó neki álni.
Ezeket még nézd meg forraszd ki ées ugy nézni meg. D808 dioda, Elko C826 47U 160V azt egyból cserélni. Persze nem art azért a többit is megnézni. Az R 824 ellenállatot is nézd meg.
Edi....
(#) zavar11 hozzászólása Júl 2, 2015 /
 
Sziasztok!!kaptam egy bush tv sassiszáma g70.190-12 modelszáma pedig BOX21TSIL a gondaj baja az hogy nics képje de hang van, A bu 808 DFI ki vettem ki mértem az jó inen hogyan tovább!!!
(#) stevepapa válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Mit mértél a BU808-n, mert nem egy mezei tranyó. Csak azért kérdem mert multival nem lehet egyértelműen megállapítani, hogy jó e, hogy rossz azt inkább. Mivel a minap még a biztosíték kimérése is gondot okozott, így kíváncsivá tettél
(#) zavar11 válasza stevepapa hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szia tudom a bu 808dfi az egy darlington sorvégtranyós ez mind két irányba vezet a mért adatok a következők. Egy NPN es tranyórol van szó tesom ja és persze dióda tesztel mértem rá!!!! a fekete mérő zsinor a colektora s piros mérőzsinor egyszer a bázisra az érték437 forditva ugyan ez de tehát a fekete mérő zsinor marat a colektorn a biros az emitere az érték ugyan az az 437 piros mérő zsinor a colektoron semere nem mér semit !!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Szio.
Kezdjük. A sorvég tranyon mit mérsz hány voltot. A kondik hogy érzik magukat. Pupos nem puposak.
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Tehát a tranyót kivetted, annélkül mértél. Ha minden igaz.
Nem melekszik semmi. A táp simán megy. Mérd meg a diódakat a táp után mindjárt.
Nem -e valamelyik fogja a tápot.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Figyelj a következőt észleltem be dugtama tvét a fali cstlakozóba. de nem volt kép és ki huztam kivettem az egyész alap áramkört de hogy anygyfeszültségü anódót le tugyam venni ki sütötem egy jol szigetelt csavarhúzó s kb egy méteres vezetékel s a gnd re vezetem a nygyfeszültség anód gumi kupakja alat a csavarhúzónál s szikrázott ez azt jelenti hogy van nagy feszültség de akkor miért nics fény???
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Na az még nem jelent sokat, mert az a 10volt nagyon kevés neki.
Ha szólhatok akkor azt ne igen csinálni mert igen nagy voltok lehetnek ott.
Nagyon nagyon ovatossan. Inkább ne.
Tehát csak a tápot mérni le. tranyó nélkül.
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Sorvég tranyó nélkül, Colektor láb piros mérő zsinór, A fekete zsinór test és mérni menyit mutat. kb 115-150volt ig. Rajz diagram shema, ha meg lenni mágának ott meg lesheti menyinek kell lennie.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Igy a müszer 0 át mutat nem mér semit tehát ezek szerint nem megy a sorvég tranyó!!
hogyan továb???Tehát egy sóval nics meg a 115 voltos táp feszültség!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Akkor nézni meg a tápban mi a baj, mert kell hogy valamiért nem megy, azért irtam nézni meg a diódakat, stb. Táp ból kell hogy meglegyenek a voltok.
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
Elkezdem egyesévek kivenni, s ki mérni a tápban a diódákat!!!
(#) zavar11 válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
A táp egységben az öszes dióda jó!!! De akkor sincs meg a 115 volt!!!
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2015
(#) zavar11 válasza Edimax hozzászólására (») Júl 2, 2015 /
 
A táp egységben az öszes dióda jó!!! De akkor sincs meg a 115 volt!!
(#) Edimax válasza zavar11 hozzászólására (») Júl 3, 2015 /
 
Helo. Hogy áni vele,jutott tovább.Többi aramok megvannak.
Következő: »»   1063 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem