Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1732 / 2513
(#) krisz69 hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Sziasztok. Nemtudom melyük témába îrjam. Îgy most ide îrok, hátha tud nekem segizeni valaki. Keresek olyan.fesz stab ict mint a: L7812,l7805,l7824cv. De üzemeltethető 80-90v on is. Mert ezek úgye maximum 45v ot képesek elviselni. Ha valaki tud kérem segitsen. Elöre is kőszönöm.
(#) GeorgeAudio válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
PL:Ez
A beszerzése az már kérdéses!
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) krisz69 válasza GeorgeAudio hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Ilyesmi. nekem pl kijelzéshez kellene. Meg ventilátornak. 12v. 5-3v.2-3A el.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 7, 2015 / 2
 
Szia! 80V-ról ne hajts 12V-os ventilátort, rengeteg veszteséggel jár amit hő formájában át kell adni a környezetnek. Készíthetsz alacsonyabb feszültségű megcsapolást a tápegységedre, vagy külön tápot használhatsz. A 80V-ból DC/DC konverterrel (step-down) lehetne még ésszerű módon 12V-ot előállítani. Bővebben: Link
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 7, 2015 / 1
 
Step down dc-dc konverter amit írtam is az összes többi felejtős hatalmas disszipáció és veszteség lenne...
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Lényeg végül is. Hogy a koppanás gátlo mükődjőn. Meg 1vagy 2db 12v os ventilátor. A koppogátlo max 35v.!dc c1237 icvel van. A koppanás gátló.
(#) csa7684 hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Sziasztok ! Sikerült megépítenem a minap általam feltett 50w erősítő egyikét:Bővebben: Link
Arra gondoltam kipróbálom mielőtt a másik oldalt megépítem, mivel sztereót szeretnék de sajnos nem akar működni.
Mikor bekapcsolom két másodperc búgás aztán síri csend, kikapcsolás után két másodperc után szintén egy rövid búgást produkál.
Ezerszer átnéztem, minden helyesen kapcsolódik csak műszerrel még nem néztem rá.
Gondoltam először megkérdezlek titeket, ugyanis nem tudom mit és hol kell mérni
A hozzászólás módosítva: Júl 7, 2015
(#) sound.man válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
(#) Alkotó válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Nem hagy nyugton a tudatlanságom. Mi indokolta ezt a 6 képet, ami valójában kettő, de egy is éppen annyit mondott volna?
(#) voodoo válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Tetszik a kérdés.
(#) zotya1983 válasza Alkotó hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Csatlakozom,semmitmondó az egész történet...
(#) tothbela válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Üdv. A ventikhez ötlet: A főtrafó szekunderéről kondin keresztül graetz, majd pufferkondi. Ne kérd hogy kiszámoljam a kondi értékét ma. A ventik áramfelvétele naggyából állandó. Hasonló az elgondolásom, mint ahogy a 230v-os led spotok működnek
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Szia! Mielőtt hangszórót köt az ember egy frissen épített erősítőre, megméri a kimeneti egyenfeszültséget. Te is így járj el!
Csatolj képet a paneled mindkét oldaláról!
(#) vamossanyi válasza sound.man hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Már azzal lesz helyettesítve Elméletileg működnie kell azzal.
(#) zotya1983 válasza vamossanyi hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Elméletileg igen,de gyakorlatilag nem mindegy mennyi feszt ejt az a dióda és ami ott volt milyen célt szolgált,ha feszültség kompenzálást/vagy védelemben játszott szerepet akkor nem mindegy.Gyakorlatilag ez is kimehet valamilyen okból ha pl kicsi oda és akkor visz mindent...
Izzóval élessz majd. Lehetett akár ilyen gyors schottky is ott bár ennek valószínűsége kicsi.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) MikulaSan hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Sziasztok valaki feltudna világosítani engem? Létezik e olyan hogy a leírtak által nyujtott teljesítmény valós legyen? Reális lehet?
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) MikulaSan válasza BEMcorp hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Köszönöm a válaszod
(#) DFerus válasza tothbela hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Köszönöm az infót!

Van esetleg valami ölteted, amivel meg lehetne oldani?

+5k-t még max szánnék a dologra.

Vagy felejtsem el a telefonról való üzemeltetést.
(#) vamossanyi válasza zotya1983 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Értelek. Hát tán csak gyakorlatilag is jó lesz. Ha az egyik oldalánál bevált,akkor szerintem ennél az oldalnál is mennie kellene nem?
(#) tiggersoft válasza MikulaSan hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
A kit-ben lévő TDA7266 2x7W-ot tud 10% torzítás mellett.
(#) csa7684 hozzászólása Júl 8, 2015 /
 
Sziasztok! Próbáltam hangszóró nélkül a kimenetet mérni az eredmény 7v 2 másodpercig azután 0
Ezután vissza csatlakoztam a hangszórót és bemeneti jelet is adtam neki megszólalt nem túl nagy hangerővel de 2 másodperc múlva elnémult.
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Így első pillantásra, forrasztási vagy NYÁK hiba, azért fotó többet segítene.
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Sajnos valamiért azt írja ki a fotó feltöltésekor hogy max 2 mega a fotó pedig több mint 6 mega, így bátorkodtam neked imailben elküldeni ott sikeresen feltöltöttem.
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Ja majd elfelejtettem mondani hogy átnéztem nagyítóval többször is
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Csatolom a képeket átméretezve, a homályosságot azt nem én vittem bele
A gyantát le kéne mosni róla(denaturált szesz, nitro-hígító, aceton stb.), a BD140 környéke különösen gyanús.
Mérd üzem közben a tápfeszültségeket, hátha elmarad valamelyik.
(#) tothbela válasza DFerus hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Mindenek előtt kellene egy föld az erősítőhöz. Nagyon nem akarok belemenni, mert nem ez a topik, de a kapcsitápokban (neked ez van az erősítőhöz) egy kis 1-2 nf kondi köti össze a szekunder oldal tápját a primer táppal, szóval ezen a kondin keresztül lebeg a rendszered néhány száz voltos hullámon. A műanyagházas teló minden pontja így mindent zavarnak érez. Az erősítő fémházát rá kellene kötni a konnektor védőföldjére. Nekem van egy földelt villásdugóm, aminek csak a védőföldje van bekötve, a vezeték végén egy krokicsipesz van. Első lépésben próbáld ki ezt, ha nem lesz javulás következő egy aktív szűrő lesz, ami egy négyszeres műveleti erősítő, meg párkondi +ellenállás.
(#) steelbird válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Sok helyen fénylik a gyanta a panelen, de nekem ezen a részen az a paca inkább forrasztóónnak tűnik, mint gyantának.
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2015
(#) csa7684 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Valóban annak tűnik de már nincs ott semmi és a gyantát is eltávolítottam, a tápfesz. sem változik próba alatt.
Már cseréltem ic - t is, próbáltam TL071- el is de nem akar működni.
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Júl 8, 2015 / 1
 
Amennyiben a bemeneti jeled és a hangszórócsatlakozásod minden kétséget kizáróan hibátlan, akkor az áramkör hibáját kell felderíteni. Első lépésnek ajánlom az integrált áramkör 2,3,4,6,7 lábainak testhez képest mérhető feszültségét megadni a polaritás feltüntetésével együtt.
(#) kissattila88 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Én is forrasztó ónnak látom.
Következő: »»   1732 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem