Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   136 / 847
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Néha, de a gyakorlatban nem lesz 5 percenként újra programozva.
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
De nem csak programozásnál van ez, ha simán bedugom, akkor is. Itt pont erről van szó.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Júl 15, 2015 /
 
Ezt találtam legegyszerűbbnek, de nincs itthon csak 1000 vagy 10 µF-es kondim, az is jó?
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Inkább a 10u, az 1000u-óst fel sem tudja tölteni az USBtáp.
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Kipróbáltam, így sem jó, lehet, hogy kicsi a kondi... Neked nincs ilyen problémád?
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Miért kell fél tápig felemelni a reset lábat?
A 2 darab 10k ellenállás pont feszültség osztót alkot.
Bekapcsolás pillanatában a kondenzátor rövid zár(így testre húzza a portot) majd elkezd töltődni 3,3/2 Vig és úgy marad a Reset láb .
Lehet , hogy a földre menő ellenállás nem kell?
H vagy L szintre resetel a processzor?
3.3V tápnál mekkora az L és H szintek határ értékei feszültségben?
Ezeket kellene megnézni és erre méretezni az áramköri elemeket.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
No itt szépen látszik az , hogy nem igazán jó a féltáp 3,3 V esetén mert az egyik szint sem.
H se meg L se ... libeg a kettő között.
3,3 V logika szintjei
(#) erdeidominik1999 válasza Kera_Will hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Akkor mi a megoldás?
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Most néztem a schematicot, a Reset lábat 1K keresztül vezérli a mega16U2-es.
Ha teszel oda 1 ilyen erős késleltetést? Nem fogod tudni programozni!
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Mint már említettem , megnézni a uC adatlapját, azon rajta van a RESET lábának helyes statikus és dinamikus működtetésének adatai.
A DUE panel reset láb áramköri környezetének visszafejtése (áramköri elemek vezetékezésének kirajzolása) után a megfelelő R C esetleg D T elemek beépítése.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) Kovidivi válasza lacika5555 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ebből nem derül ki semmi extra infó. Rakjál pár ezer µF-ot a tápra, és próbáld meg, akkor is reszetel-e. Mikor indul újra? Relé behúzáskor? Vagy véletlenszerűen? Meg kellene nézni, hogy mi okozza.
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ha nagyon profik vagyunk akkor külön IC-re bízzuk :
TI reset áramkör
(#) erdeidominik1999 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Most itt már mindenki másról beszél... Nem indul újra, hanem az a baj, hogy ha bedugom az áramot akkor nem indul el a program csak ha nyomok egy resetet. Utána olvasgattam és ez tipikus due betegség.
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
uC adatlap : Atmega16U2
5.dik oldala majd a RESET et taglaló hivatkozások követése 47dik oldal 48 267 oldAL.
Majd ezek értelmezése ...
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) Kera_Will válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Nem ... egyről beszélünk ... csak körbe kell járnod problémát a megoldáshoz.
Próbálok segíteni ha már a tervezők vagy az utángyártók kissé elhanyagolták a resetet.
(#) kapu48 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Gyárilag csak reset gomb <->10n <-> 3.3V ennyi szűrés van beépítve?
Ez inkább a gomb prellezését szűri csak.

Valószínű rádugtad az W5100-est az is innen kapja a reset jelet? És ott sincs szűrés.

De a 220u elhibázót megoldás!

Inkább Reset - 220n kerámia a GND-re, és R10-22K a 3.3V-ra.
A hozzászólás módosítva: Júl 15, 2015
(#) Kovidivi válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
De én nem neked válaszoltam...
(#) erdeidominik1999 válasza kapu48 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ezt nem tudom most kipróbálni, mert nincs itthon 220n-os kerámia kondim, csak 100-as, azzal nem megy, 220-ast vennem kell... És kovidivi bocsi, csak telón kicsi volt, és nem láttam
(#) GPeti1977 válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Ha kettőt párhuzamosan kötsz már meg is van.
(#) erdeidominik1999 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Júl 15, 2015 /
 
Hogy te milyen okos vagy és van is itthon kettő, de sajnos így sem jó...
(#) tomi52 hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Sajnos ezt megelőzően igencsak a régmúltban foglalkoztam a C nyelvvel, sok dolgot elfelejtettem, most meg hirtelen nem találom.
Hogyan lehet a következőt strinként kezelni, konkrétan kiíratni a "println" függvénnyel?
  1. char txt[] = {'A', 0x8F, 'B', 'C', 'D', 'E', 0x90, 'F', 0x0};

(Grafikus képernyőhöz megpiszkáltam a kódtáblát, legyenek benne ékezetes karakterek.)
(#) tomi52 válasza tomi52 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Közben megoldottam!
(#) erdeidominik1999 hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Na egyenlőre hagyjuk ezt a reset problémát, majd kitalálok valamit, még az adatok olvasásában kéne akkor egy kis segítség. Tehát az a lényeg, hogy a weboldal felől jövő adatok egy c stringben vannak, és ebből kéne az adatokat kiolvasni. pl.: jelszo=1234&port=80... Ebben kérnék egy kis segítséget. Előre is köszi!
(#) lacika5555 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Az a baj nem tudom semmihez kapcsolni az újraindulást, gondol egyet és újra indul, valamikor egyáltalán nem valamikor egymás után 3x is random jellegű a dolog.
Az aurduinot én usb keresztül táplálom mivel nem volt itthon olyan szerelhető csatlakozóm ami kell a panelhez.
Lehet, hogy az usb-n keresztül szedd össze zavarokat ami újraindítja a programot? (ferrit gyűrő segíthet?)
Csatoltam a kapcsolási rajzot hátha segít valamit.
(#) fkx válasza erdeidominik1999 hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Szia! Nekem nem jött elő a reset probléma amit írtál. De ha mégis aktuális lesz: 3 alkatrész kell.
10k felúzó ellenállás a 3V3-ra, 10uf kondi a GND-re, és a közös pontot egy pici schottky diódán keresztül kell a reset-re kötni. A dióda katódja nézzen a kondi felé.
(#) fkx hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Dominik, kapu48: köszi a segítséget, kiderült, hogy nem a lib-ek okozták a fagyást, hanem egy érdekes programhiba, ami csak a due esetében jött ki. Most működik a gyári SD libbel , és a gyári ethernet lib-el, csak a w5100.cpp-be kellett az alábbi sor (dominik ötlete alapján):
#define SPI_CS 10
A fagyás oka pedig röviden: a char tipusú változót az AVR panelek esetén előjelesen kezeli a fordító, DUE esetében pedig előjel nélküliként. Nekem meg volt egy ciklus a programomban, ami negatív érték esetén fejeződik be, és ez a DUE-ra fordítva sosem teljesült. A
char c; deklarációt
signed char c; -re kellett cserélnem.
Sajna a webszerver nem sokkal lett gyorsabb, úgy tünik nem a memória és a processzor volt a korlát, hanem valószínűleg a w5100 és esetleg az SD kezelése (ill. az SPI sebessége - tényleg az gyorsítható?)
Amúgy elérhető a szerver most is (már a DUE-n fut)
Bővebben: Link
(#) fkx válasza fkx hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Dominik:
Nekem a MEGA esetében akkor csinált reset-nél jelentkező furcsaságokat, amikor olyan ethernet modult kaptam aminek az SPI kivezetése rövidebbek voltak mint a többi láb - és mint kiderült nem mindíg érintkezett jól. A kontakthiba megszüntetése óta a resettel sem volt gondom.
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Érdekes, meg fogom próbálni azt a megoldást, amit írtál a resetre, de azt olvastam, hog ez due betegség... Elméletileg az spi-t lehet gyorsítani valahogy, de ne kérdezd, hogy hogyan. És ha megkérlek amit írtam, az adatok olvasásában segítenél?
(#) erdeidominik1999 válasza fkx hozzászólására (») Júl 16, 2015 /
 
Utánanézegettem, és az spi húzására ezttaláltam: SPI.setClockDivider(10, 255); én kipróbáltam, és gyorsabbnak tűnik, de nézd meg te is.
(#) lacika5555 hozzászólása Júl 16, 2015 /
 
Sziasztok!

Az én újraindulásomra nincs valakinek valami ötlete?

Köszönettel Laci
Következő: »»   136 / 847
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem