Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1738 / 2508
(#) Buvarruha válasza pucuka hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Igen ez az elmélet, a tankönyvi példa, de a gyakorlatban igen sűrűn találkozom ezzel. Próbáld ki, engedj az erősítőd bemenetére valami akár MHz-es jelet és meglátod. Az ő készüléke feltételezem, hogy nem 20 éves és új korában nem csinálta, ezért gondolok gerjedésre, ami miatt a végfokozat(!) őrül meg és "súgni" kezd akármit is jelent ez.
(#) szamóca válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
"súgni" kezd akármit is jelent ez.
Súg= Ige, halkan mond valamit.
Magyarán nem súg ez semmit. Halk, folyamatos hangot hallat, ami inkább sistereg, sustorog, zajos stb.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
(#) Buvarruha válasza szamóca hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Mélyen egyetértek.
(#) pucuka válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Nem elmélet, nem tankönyvi példa. csak némi (kb. 40-50 éves) gyakorlat. Egy félvezető is tud a használat során bezajosodni, minden gerjedés nélkül, de egy visszacsatoló hálózat ellenállása is megváltozhatott. (pl. hangszín szabályzóban)
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
(#) Buvarruha válasza pucuka hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Ennyi idő alatt?
(#) pucuka válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Csak azért írtam kb, mert az utóbbi pár évben már nem űztem ezt a javítás sportot. de gondolom a fizika azóta sem változott. Azért az is sokat számít, ha az ember meg tudja különböztetni a rendellenességet okozó jel mibenlétét.
(#) reloop válasza xszabopeterx hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Szia! A bemeneti jel nélküli állapot azt jelenti, hogy kihúzod a jelforrásod az erősítőből?
(#) xszabopeterx válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Ez alatt azt értettem, hogy ha a zenét leállítom, 3-4 másodperc elteltével jelentkezik a zaj. Csatolom az előerősítő kapcsolási rajzát is.

schema.jpg
    
(#) reloop válasza xszabopeterx hozzászólására (») Júl 18, 2015 / 1
 
Mi a jelforrásod? Tudnád egy másik erősítővel tesztelni?
Határold be a zajforrást!
Szüntesd meg az előerősítő táplálását, kiveheted például a foglaltból az LM1036-ot ha az egyszerűbb. A végerősítő jelbemenetét pedig kösd a jelföldre. Ekkor tisztán vizsgálható a végerősítő zaja. Ha az rendben, akkor megyünk tovább.
Készíts fotót a panelek alkatrész és forrasztási oldaláról!
(#) xszabopeterx válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Azt már próbáltam, hogy a végerősítő jelbemenetét közvetlenül a jelforrásra kötöttem, kihagytam az előerősítőt, de a zaj továbbra is jelen volt.
(#) reloop válasza xszabopeterx hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Akkor egy lépés kipipálva, hallgasd meg a végfokot lezárt bemenettel!
(#) xszabopeterx hozzászólása Júl 18, 2015 /
 
Előre is elnézést kérek, de eléggé kezdő vagyok még az elektronikában. Szóval elmagyaráznád ezt a lezárt bemenetet légyszíves ?
(#) kissattila88 válasza xszabopeterx hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Bemenetet ellenállással kell testre kapcsolni(rövidre zárni).
(#) xszabopeterx válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Köszönöm szépen! Így már csak éppen hogy hallható a zaj.
(#) reloop válasza xszabopeterx hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Nem kell oda ellenállás, a be (IN) pontot összekötöd a mellette lévő GND-vel. Sajnos fotó híján nem tudom pontosabban meghatározni.
Feltételezhető, hogy az erősítő teljesen csendben lesz, de az ellenőrzés nem árthat.
Megválaszolatlan a kérdés, mi a jelforrásod?
(#) Kovidivi válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Telefonnál láttam ilyet, hogy zene lekapcsolása után 3-4mp múlva a kimenet átváltott magas impedanciásba, így lebeg az erősítő bemenete. De erősítse meg ezt Péter is, ha igaz!
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
(#) xszabopeterx válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Telefont használok jelforrásként, de a zaj akkor is jelen van, ha nincs épp rákötve semmilyen jel, mikor a jack dugó szabadon van.
(#) reloop válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Igen, ezt kértem elsőként tisztázni: Bővebben: Link
(#) reloop válasza xszabopeterx hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Pár napja ugyan ezt játszottuk végig, vissza is keresheted Lerajzolom mi a teendő.
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015

Lezárás.gif
    
(#) Tiggey válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Első lépésben ellenőrizni kéne a generátor hátulján van egy kis téglatest forma kondi, ha van! Az hivatott a kefék "zaját" elnémítani.
(#) kissattila88 válasza Tiggey hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Képet tudnál róla fel rakni? Ha nincs mi a teendő?
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2015
(#) Tiggey válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Bővebben: Link
Az a kis fekete téglatest, amiből egy szál vezeték lóg.
(#) kissattila88 válasza Tiggey hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Azt kell meg mérni hogy jó e? Ha rossz hol lehet be szerezni?
(#) Tiggey válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Legközelebbi autósbolt, villamossági szerelő, GOOGLE a barátod
(#) xszabopeterx válasza reloop hozzászólására (») Júl 18, 2015 /
 
Köszönöm szépen! Jelen pillanatban csak 390ohm-os ellenállásom volt otthon, de éppen csak észrevehető a zaj. Nagyobb ellenállással megoldható lenne ez a probléma?
(#) reloop válasza xszabopeterx hozzászólására (») Júl 18, 2015 1 /
 
A 390 ohm tökéletesen megfelel.
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Üdv. Én személy szerint inkább az alábbi munkapont beállításnak vagyok a híve. Nálad kis ügyességgel a kész nyákon kivitelezhető, csupán még egy pár mikrós kondi kell (10µF/ 16V). Ez az átalakítás jót tesz a zaj ellen, főleg, ha nagy impedanciás a meghajtás. Az LM1036 tápját illik jól megszűrni, mert lehet, hogy nem valami jó a tápzajelnyomása. Akár gerjedésre is hajlamos lehet. Ne sajnáld tőle a kondikat, bátran rakj oda akár több ezer µF -ot is, ha elfér a nyákon.

előfok.png
    
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Üdv! Piszkálgattam már ezt az áramkört.
Kérdezőnk rajzán nem látok értékeket, de aligha védhető az LM1036 előtti egységnyi erősítésű műveleti erősítő. Az LM1036 30k körüli bementi impedanciája nem szorul illesztésre.
Az lenne a lényeg, hogy a hangszínszabályzón a torzítást tekintve a még elfogadható, de a lehető legnagyobb nívón legyen átküldve a jel, a zajt arányaiban elnyomandó.
Ha a kolléga feltölti az általam kért képeket bizonyára megnyílik a lehetőség egyéb korrekciókra is.
A hozzászólás módosítva: Júl 19, 2015
(#) jog27 hozzászólása Júl 19, 2015 /
 
Sziasztok!

TDA2030A-at mekkora szimmetrikus tápról lehet maximum hajtani? +-22V jól értelmezem az adatlapot?
Van olyan is itt, hogy D1030A, de gondolom ez valami más gyártótól van, de ugyanaz.
Köszi szépen!
(#) reloop válasza jog27 hozzászólására (») Júl 19, 2015 /
 
Szia! A kérdésednek van témája!
Az adatlap megengedett maximális érték ajánlásában áramerősség is szerepel, ne feledkezz meg róla!
Következő: »»   1738 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem