Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1740 / 2508
(#) metabo123 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Hatalmas köszönet! Ezzel már biztosan előrébb jutok.
(én nem találtam pedig nem kis energiát fektettem bele
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
A tápfesz és a kimenetek meg vannak azzal nem volt gond. A bemenet feltárása volt kihívás rajz nélkül ebben az IC temetőben. De köszönet szamócának, legalább az STK bekötésére fény derült. Azért rakok fel pár képet a cuccról, otthon pedig teszelés.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2015
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Szami rajzát sajnos nem bírom megnyitni.
A két panelen lévő hűtőborda között ott van a két kondi amire gondoltam.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
A Szami linkjét már én se tudom megnyitni, ráadásul le se mentettem, csak kinyomtattam. Szkennelni most pedig nem tudok, de holnap felteszem JPG-ben.
Bocs de nem igazán értem mire gondoltál/utaltál a hozzászólásodban. Légyszi fejtsd ki bővebben.
A hozzászólás módosítva: Júl 23, 2015
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
A leírt torzítás egyik jellegzetes oka, hogy az előerősítő szimmetrikus tápjából az egyik hiányzik.
Látva a képeket van ott egy pár feszültségstabilizátor, melyeket meg kéne mérni, mint azt a téma fejléce alatti sárga szövegmező is melegen ajánlja.
Rajz ismeretében könnyebb lesz tanácsot adni, addig nem is bonyolódnék további fejtegetésekbe
(#) kistee válasza metabo123 hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Én lementettem.
(#) Buvarruha válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Nem, négyszeresére elvileg és gyakorlatban a háromszorosára. Viszont a torzítás elég erősen megnőhet hidaláskor, csak szólok, ráadásul nagyon fog melegedni a nagy áram miatt, sokkal célszerűbb magasabb tápfeszt használni ahoz való kapcsolással.
(#) V1rusH válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
TDA7294-ekről van szó, de ennek van saját topikja, azért nem konkretizáltam. Továbbiakban akkor ott folytatjuk!
(#) Buvarruha válasza V1rusH hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Azt főleg nem hidalnám, pláne, ha nem valami masszív hőcsöves hűtővel vannak hűtve.
(#) V1rusH válasza Buvarruha hozzászólására (») Júl 23, 2015 /
 
Elég masszív bordán van! Majd lefotózom. De ha nem elég, van 100 pc ventillátor bőven!
Egyébként csak mint opciót latolgatom a dolgot. A főbb üzem a 4xXW lenbe. De már írtam a saját topikjába, folytassuk ott.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Szia! Bocs az értetlenkedésem miatt, nem tudtam mire célzol. Első dolgom volt, hogy ellenőriztem a fő- és segédtáp meglétét, ott minden rendben volt.
Elnézést, ha nem voltam egyértelmű, a problémám az volt, hogy az erősítőt nem lehetett megszólaltatni úgy, hogy ne a beállítható hangmodulálások valamelyikével szóljon. Vagy erőteljes visszhang, vagy bugyborgó fürdőszobai hangképek (hall, dome, live), "jelentek" meg a kimeneten de normál sztereót (2.1) nem tudtam kicsikarni belőle. Az előfok bonyolultságára való tekintettel nem a hibakeresés, mint inkább a végfok bemenetének "kifejtése" lett a célom. Ez tegnap sikerült is a Szamitól kapott IC-bekötés alapján.
Fontos: az a rajz is hibás! A javítottat mellékelem, hátha valaki még összefut ezzel az IC-vel. További észrevétel, hogy a javított rajzhoz képest az én erősítőmben a 6-os láb nincs testre kötve, de ez akár még lehet jó is.
Köszönöm a segítséget mindenkinek!
(#) tranyoval hozzászólása Júl 24, 2015 /
 
Sziasztok!
Talán van itt valaki, aki tudna segíteni egy kis információval: Szükségem van egy olyan áramkörre, ami kiemeli a magas hangokat és elnyomja a mélyeket. Ezt persze meg lehetne csinálni egy felül áteresztő szűrővel is, de nekem egy egyenletes karakterisztika kellene a 50-2000 Hz tartományban. Ha a magas hangokat kellene vágni, akkor elég volna egy kondenzátort a hangszóróval párhuzamosan kötni. Ez egyszerű. De hogyan kell a mély hangokat elnyomni?
(#) kadarist válasza tranyoval hozzászólására (») Júl 24, 2015 /
 
Szia!
A kondenzátort sorosan kösd és akkor mélyeknek nagyobb ellenállást képvisel.
(#) Szabi1 hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy 625VA 2x55V os toroid trafóm, és szeretnék hozzá építeni két IRS2092 Class-D végfokot. Az volna a kérdésem, hogy milyen FETet ajánlotok hozzá? Valami olyan amivel csatlakoztathatnák akár 4 ohmos hangszórót is, de a fő cél az volna, hogy 300W RMS-t kb le tudjon adni 8 ohmon.
(#) kadarist válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Szia!
Názz át néhány példakapcsolást, azokban szerepelnek FET-típusok is.
(#) Szabi1 válasza kadarist hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
A gyári IRAUDAMP7 pdf-ben csak max 250W kimenő teljesítményre vannak FET-re példák. Bővebben: Link De van egy moduljuk ahol Gate drive-al több fetet hajtanak, akkor valószínűleg nincs 300W RMS 8 OHM kimenőre megfelelő FET amit az IRS magába elhajt?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) krisz69 válasza Szabi1 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Hello.Baji féle Fetes modulon nem gondolkodtál? Az 400w rms.
(#) Szabi1 válasza krisz69 hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Csak Class D chip érdekel. Irs2092-höz könnyű túláram védelmet készíteni, DC és koppanásgátlót is.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) apricot hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni végfok építéséhez, erősáramon.

Alapvető paraméterek: Legalább 1 kW teljesítmény átvitele.
Bemenő jel ez szerint.
Felbontása jelenlegi elképzelések szerint 4 bit, ezzel kivitelezhető a 60 kHz kimeneti frekvencia.

Áram visszacsatolás ebből a modulból kellene.
Minél jobb SR, mivel a bemeneten megjelenő legkisebb négyszögjel 6.25 * 10^(-8) s-es.

A lehető legjobb elérhető hatásfok. Ez a legfőbb. Aki jól ért hozzá, mit ajánlana?
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2015
(#) tothbela válasza Longa György hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Üdv. Mivel én sem találtam manualt, csak találgatni tudok. Ha jól sejtem, jfetek kapcsolják a csatornákat. Megnézném, nem zárlatos valamelyik jfet, vagy a fet gate-jével soros dióda. Tudom hogy cserélve lett, de az ördög nem alszik. Nálam egy Jfetes némító átütése küldött el 60 E forintnyi cuccot egy kombóban. Ha nem jfet, hanem kétbemenetű opa kapcsol akkor a +- 15 V körüli táp meglétét kellene megpillantani. Esetleg a treble potik középső kivezetésén a testhez képest kellene feszültséget mérni. Végülis az összes poti összes lábára rá lehet mérni, nem szabadna DC- dek lenni rajtuk. Ha mégis van, akkor ki lehet indulni belőle. Volt nálam egy classic 503, de nem emlékszem már a belső dolgaira.
(#) Longa György válasza tothbela hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Köszönöm a tájékoztatást.Amikor hozzám hozták javításra már bele volt berhelve.Kaptam kölcsön rajzot, az szerint DC4028-as ic-t cseréltem, meg az összes fetet.Kapcsolta a három csatornát de úgy torzított mintha hiányozna az árnyékolás, vagy a rács levezető 500-1000kohmos ellenállás.Már nem volt nálam a rajz mert fizetni kellett volna érte.Megtaláltam a hibát.A legelső trióda levállasztó kondenzátora volt rosszul forrasztva gyárilag.A remegés adott neki és attól volt zajos.Már el is vitte a gazdája és koncertezik vele valami fesztiválon vagy falunapon.
(#) _Turul_ hozzászólása Júl 25, 2015 /
 
Üdv!

Olyan gondom lenne, hogy az erősítő jobboldali kimenetén, sem az A, sem a B csatornán nem akar kijönni basszus, a magas hangokkal nincs baj.
Sajnos nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, így csak annyit tudtam csinálni eddig, hogy leellenőriztem, hogy maga a hangszóró működik-e rendesen, illetve más bemenetekről próbáltam megjáratni - a hangszóró átkötve baloldalra jól szól, illetve mindegy melyik bemenetre kötök, jobb oldalon egyáltalán nincs basszus.
Kis segítséget, tanácsot elfogadnék, hogy hogyan álljak neki a javításnak, a válaszokat előre is köszönöm.
(#) MikulaSan válasza _Turul_ hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
nekem ezt az orin 5.1 játszotta nem találtam sajnos megoldást 1 év után sem
(#) Bakman válasza apricot hozzászólására (») Júl 25, 2015 / 1
 
Nem értek annyira az erősítőkhöz, de milyen az az erősáramú erősítő? Esetleg te ülsz erősáramon, miközben építed? Gondolom nem az utóbbi. Az erősítőknek teljesítményük szokott lenni, nem teljesítmény átvitelük. A kép két jelet mutat egyszerre. Egy szinusz hullámot és egy szinusz hullámmal modulált PWM -et. Nekem kicsit zavaros a kérdés.
(#) voodoo válasza _Turul_ hozzászólására (») Júl 25, 2015 /
 
Szia.
Mi az erősítőd típusa? Először is azt kéne kifürkészni, hogy a vég vagy az előfokozat okozza a hibát.
(#) _Turul_ válasza voodoo hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Hello, Denon PMA-925R-ről lenne szó.
(#) voodoo válasza _Turul_ hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Értem.
Ott van egy ilyen motoros poti. Azt kéne kiiktatni, és rájönni melyik csatlakozói a ki -és bemenetek. Közvetlen a végfokra így rá tudnál bökni, hogy búg-e? Valami olyasmi kábel ami végén csatlakozó és egyik vastag mondjuk középen (föld) és másik két vékonyabb L és R csatornák ágai vannak. De lehet még az alaplapra meg is van jelölve. L G R.
Bár mondjuk az alaplap környékéről egy vagy több részletes fotó nem ártana, mert amit én találtam azok csak megközelítik a témát. De igazából azt se tudom kivenni belőle, hogy közvetlen valami tüskesoros slotban van-e...
(#) _Turul_ hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Csináltam néhány képet, sajnos csak telefon volt kéznél illetve fény sincs, de talán kivehető.
*
(nagyobbik, mint 2MB, ezért külső oldalra tettem fel őket.)

*Külső tárhelyi képek törölve.
A hozzászólás módosítva: Júl 27, 2015
(#) voodoo válasza _Turul_ hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Az jutott eszembe, hogy ott van egy phono kártya (merőleges az alaplapra L alakú). Ezt próbáld meg levenni róla és találsz ott egy csatit az alaplapon. [-15, +15V, L, GND, R] feliratokkal. Elvileg az ott csak bemenet lehet. Ha kivetted akkor a R és GND pólusaira próbálj valami jelet fabrikálni utánna kapcsold be, és tedd phono állásra. Remélem, ez a bemenet közvetlen a végekre megy.
(#) BEMcorp hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Üdv!
Visszatértem a TDA7563-mas IC-s kérdéseimmel...

Olyan gondom merült fel, hogy... Szóval, ha lehet a 4 csatornából, néha (ha akkuról üzemel a készülék) 2 ne működjön, így csökkentsem fogyasztást.
Első gondolatként, mivel az adatlapján (már feltettem a fórumra, itt) külön tápfeszültség csatlakozás van páronként, egyszerűen lekapcsolom a Vcc2 -t, és megoldva. De ezt gyorsan elvetettem, mert nem hiszem (csak hiszem, mert nem tudom...), hogy jót tenne az IC-nek, ha csak 'fele' kapná meg a tápfeszt.
Aztán, ahogy az adatlapot tovább próbáltam értelmezni, láttam meg, hogy figyeli a kimeneteket (adatlap 10.oldal) hogy rövidzárba, összezárva (két kimenet), vagy szakadásba van-e, és automatikusan leállítja azt addig, amíg javítva nem lesz. Így ha leválasztom a hangszórókat, megoldom a részleges kikapcsolást.
De ezt is elvetettem (nem földbe), mert mint írja, ez funkció CSAK I2C buszon keresztül aktiválható.
Ami standard és állandó védelem, abba pont a 'szakadás vizsgálat' nincs benne. Azt meg kapásból túl durvának találom, hogy zárjam rövidre, vagy a testre a kimenetet, hogy kikapcsoljon az a kimenete.
Ha a bemenetet kötném le testre, akkor ezzel lecsökkenne a fogyasztása, vagy az AB osztály miatt ugyan úgy fűtene?
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2015
Következő: »»   1740 / 2508
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem