Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   557 / 1137
(#) Annonymus hozzászólása Aug 21, 2015 /
 
Szóval, mi tegyek? Hogy legyen internetem?
(#) didyman válasza halhatatlan hozzászólására (») Aug 21, 2015 / 1
 
Másik gép terhelése készenléti oldalon eltérhet, ekkor a táp még indulni lehet képes. Ez az Enermax belső egy költséghatékony Enermax, és ettől függetlenül sem az örök élet, hanem a piacgazdaság terméke. A tuningnak pedig végképp semmi köze a készenléti oldal terheléséhez, nem a készenléti 5 V-ról jár a processzor.
(#) didyman válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
A hálózati kapcsolat tulajdonságait megnyitva, milyen összetevők vannak a listában, nincs ott véletlenül az Avast tűzfala? A nethez alapvetően csak a TCP/IP szükséges. Ennek tulajdonságait megnyitva, első körben legyen minden automatikus (nem biztos, hogy elég jól visszaolvastam, de kábelmodemed van, ugye?).
(#) halhatatlan válasza didyman hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Jah értem. köszönöm az S.O.S-t!

*mod*
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2015
(#) Annonymus válasza didyman hozzászólására (») Aug 21, 2015 /
 
Igen és nincs ott az avast tűzfala csak három dolog van ott (és az nincs)
(#) amda hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Geforce 8500 GT videókártyám. Van rajta svideo kimenet, amibe csatlakozik egy S-video YUV konvertáló dobozka. Ezt hozzákötöttem a tévéhez, de a tévén fekete-fehér a kép. Hogyan tudom beállítani, hogy színes legyen? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) kala1982a válasza amda hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Régen nekem az segített, ha pal-b re állítottam a tv formátumát. Próbáld végig a szabványokat, valamelyik csak bejön. Bár az új tvknek automatikusan fel kellene ismerni a jel formátumot.
(#) didyman válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Hú, mi nincs? TCP/IP? Mert akkor az a gond. Telepítés gomb, majd protokoll, TCP/IP.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
Sziasztok. Került a kezem közé, egy droidos fon tablet.
A hibája az ami nálam elképzelhetetlen, mert mindig készítek ( kézi ) mentést, az alkalmazásokról gyárai bacup alkalmazással, így mintha semmi változás nem történne, na de most ugrik az ic a sósavba. Ez a vágódeszka bekapcsolás után gyönyörűen bekapcsol, és a loader betöltés közben megáll és ameddig az akku birja homokórázik, nincs "bootlop" meg egyéb anomáliák, azokkal elboldogulok könnyen, na de itt a szoftver sérült, nem is akárhogyan, mert a recovery is lehasal. Mielőtt még teljes belső FLASH -t törölném, egy olyan kérdésem volna, hogy ilyen esetben hogyan lehet kiolvasni a belső FLASH -t. Az sem érdekel, ha RAW szinten kell menteni, de a tulajának nagyon fontos tartalmak voltak rajta és azt próbáljuk megmenteni. RAW -ból már kitudom kutatni a fájlokat is mert szerencsére nem titkosított fájlrendszerű a meghajtó.
Ha ez megvan akkor már a többi gondjával tudok foglalkozni, talán még életképessé is varázsolni.
Köszönöm előre is a jó tanácsokat.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2015
(#) Annonymus válasza didyman hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Hát van tcp ip ,de mindegy lefényképeztem De nem tudom feltölteni na nem baj
(#) Annonymus hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
Van egy laptopom amibe most raktam új akkut és az előző akku olyan volt hogy csak 1%ig tudott feltöltődni ,ha lehúztam a töltőről akkor meg egyből leállt
Na most ugyan ezt csinálja csak most fel tud töltődni 100ig
Mi a gond? Meg tudom oldani?
(Amúgy HP Elitebook 8440p)
(#) Gombszem válasza didyman hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Idézet:
„...Ez az Enermax belső egy költséghatékony Enermax...”

Hát igen. Volt egy eredetei Enermax tápom. Annyiba került, amiből egy olcsóbb gép kijön. Pipec kábelekkel, csatlakozókkal, dizájnnal.
És mi történt? 3 év és 2 napos korában (azaz a garancia lejárta után 2 nappal) olyan rövidzárat csinált, hogy a villanyóra automatája is kioldott. Garancia nuku, és nem is nagyon akarja javítani senki. A legjobb ajánlat 15eFt volt. Ezért ebből a pénzből inkább vettem egy másik márkát, ami öt éve működik.
Egy biztos: Enermaxot többet nem veszek. Mint ahogy Ph...-et, Th... sem. Ez a hosszú évek tapasztalata.
(#) Gombszem válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Idézet:
„raktam új akkut”

Ez gyári új akku, vagy valaki "csinálta" akku egységek cseréjével. Mert így nem lehet akku packot javítani. A benne levő áramkört hozzá kell programozni az új egységekhez, különben hasonló eset lesz, mint amit leírtál.
Mindez tapasztalat, egy ismerősöm járt így. Egy akkus cégnél mondták el a fentieket, akik evvel foglalkoznak, és nagyon értenek hozzá.
Persze nem biztos, hogy nálad is ez van.
(#) Annonymus válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Hát..az egy HP utángyártott akku
(#) Gombszem válasza Annonymus hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Az utángyártott bármilyen lehet, jó is. Ha hozzáértő csinálja.

Azaz, csak azt akartam mondani, hogy egy laptop akkut szétszedve, és a cellákat ugyanolyanra újakra kicserélve, nem lesz felújítva az akku csomag. Gyakorlatilag ki van dobva egy csomó pénz, eredmény nélkül, mert hiányzik a programozás. Amit otthon vagy sikerül megcsinálni, vagy nem. Inkább az utóbbi.
(#) didyman válasza Gombszem hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Egyszem Enermax táp alapján azért ne írjuk le mindet. Sokféle oka lehet egy ilyen elhalásnak, ebből a tápon belüli ok, illetve a kapcsolás maga nem a legvalószínűbb. Én megnézném azt az Enermaxot, amikor ennyire brutálisan megy tönkre, az jó eséllyel valamelyik varisztor lesz, ami többnyire túlfeszültség miatt megy el, és amúgy olcsón, megbízhatóan javítható (maximum a graetz hidat viseli még meg).
(#) Gombszem válasza didyman hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Idézet:
„Én megnézném azt az Enermaxot”

Már nem tudod, mert kidobtam. Több alkatrészt is próbáltak benne cserélni. Volt amikor tíz percet is ment később, aztán elszállt. Néhány ezer Ft alkatrész ár után feladtuk.

Annak idején egy másik fórumon kínálgattam ingyen, de senkinek sem kellett.

Mellesleg én nem az Enermaxról, mint gyártóról húztam le a vizet, csak leírtam a saját esetem, és ezért többet ilyet nem veszek.
(#) mrbini hozzászólása Aug 22, 2015 /
 
Sziasztok!
Frissen vásárolt asztali gépemen két problémába ütköztem.
Win7 telepítése után bedugtam a kb 10éves Genius hangkártyámat amihez találtam 2013-as driver-t. Sikerült feltelepíteni elindítani, majd beállítani. 3-4 újraindítás után kiírja, hogy "Nincs hangkimeneti eszköz telepítve". Újra felraktam a Win7-et, majd a driver-t. Elindult és most megint ez a helyzet.
A másik probléma a Front Designer3 telepítésével van. Amikor elindítom a telepítőt a következő hibaüzenetet kapom: "Unable to initalize DirectDraw. DirectX may not be my not be installed on your computer"

Valakinek van ötlete?
(#) Gabó válasza mrbini hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
A DirectX problémánál, tegyél fel egy friss DXet.
A hangkártyánál, meg miért feltétel a régi 10éves hangkártya?
(#) mrbini válasza Gabó hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
DX-et tettem fel és nem segített.
Nem feltétel, csak volt 1 működő és megpróbáltam, ha nem megy kukázom.
(#) Gabó válasza mrbini hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Itt egy link ami a hibát orvosolhatja.
Az integrálttal mi bajod? Gondolom nem egy studio hangkártyát szeretnél beüzemelni.
(#) mrbini válasza Gabó hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Az integrált 2.0 A Genius 5.1
(#) Gabó válasza mrbini hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Na várjunk. Azt írtad, most vettél egy friss gépet. Kétlem, hogy azon csak 2.0ás hangkártya lenne integrálva. Kb a pentium 4es szériától, már 5.1ek vannak integrálva a lapokra.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2015
(#) mrbini válasza Gabó hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Szerintem 2.0
3db 3,5csati van a hátulján: Mic, In, Out,
(#) Gabó válasza mrbini hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Van olyan igen, de szoftveresen állítható, hogy melyik mi legyen. Direkt kerestem neked egy példa lapot, amin ugyan így 3 csati van, és elvileg 7.1ig állítható.
A DXes linkem megnézted?
(#) mrbini válasza Gabó hozzászólására (») Aug 22, 2015 /
 
Megkeresem az alaplapi driver-t még egyszer és megnézem, de már raktam fel és nem rémlik, hogy lehetett volna állítani.
A linket nézem, de még nem jöttem rá a megoldásra.
(#) Gabó válasza mrbini hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Mivel nálam nincs analóg audio csatlakoztatva, ezért nem enged tovább, de valami ilyesmi kell neked is. Nekem jobb gombra jött elő.

Névtelen.jpg
    
(#) mrbini válasza Gabó hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Húú! Na ilyet még nem láttam ezen a gépen. Holnap megpróbálom.
A Dx-el nem jutok dűlőre. Megpróbáltam pár lépést, de eddig semmi eredmény.
(#) Gabó válasza mrbini hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Esetleg még vcredist meg DotNet-et frissítsd.
(#) mrbini válasza Gabó hozzászólására (») Aug 23, 2015 /
 
Megpróbálom.
Holnap megírom mit sikerült tenni.
Következő: »»   557 / 1137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem