Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   240 / 360
(#) kokozo válasza iranytu hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Szia!
complier fül:
Hely:
C:\Program Files (x86)\Flowcode\v5\Tools\boostc\boostc_pic18_flowcode.exe
paraméter:
-v -t PIC%p "%f.c"

Linker:
C:\Program Files (x86)\Flowcode\v5\Tools\boostc\boostlink_pic.exe
paraméter:
-ld "C:\Program Files (x86)\Flowcode\v5\Tools\BoostC\lib" libc.pic16.lib rand.pic16.lib float.pic16.lib "%f.obj" -t PIC%p -d "%d" -p "%f"

Programer
Hely:
C:\Program Files (x86)\Flowcode\v5\Tools\PICkit2\PK2CMD.exe
Paraméter:
-BC:\Program Files (x86)\Flowcode\v5\Tools\PICkit2\ -PPIC%p -F%f.hex -M -A5 -R

programozó használata pipa!
Hely:
C:\Program Files (x86)\Flowcode\v5\Tools\PPP\PPPv3.exe
-cs 2 -chip PIC%p -config
(#) iranytu válasza kokozo hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
köszönöm a gyors választ!

beállítottam, de az állapot azonos. (programot újraindítottam)
c-be fordít, asm, és ic-be nem.
válasz:
pr(1): error: failure
failure
Visszatérési érték=d
és még hőbörög, hogy nem tudja lefordítani a következő okok miatt:
és ide nem ír semmit, de a technikai segítséget ajánlgatja.

Ha Neked így megy, akkor legalább ez jó, bogarászom a többi részt. Egyszer csak beindul.
(#) Bakman válasza iranytu hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Nem megoldás a gyári paraméterek használata és a kész .hex fájl következő lépcsőben történő írása a PICKit2 saját programjával?
(#) iranytu válasza Bakman hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
a paramétereket a saját súgójából néztem. A gyárival sem moccant. Ha lenne hex file nem fájna a fejem. De "csak" van. Sajnálatos, hogy a V5-nek a súgóját nem frissítették.
(#) Kovabe válasza iranytu hozzászólására (») Aug 27, 2015 /
 
Nem tudom a flow lelki részét de nemkem mint egyszerü user-nek teljesen jól müködik. Semmi extra telepít és utánna HEX-be forditok majd pickit2-vel égetek, én is probáltam direktbe de az nekem se sikerült és így van látszata is mert ha okos flow-od van akkor hajalamos minden váratlan pillanatban kifagyni.
(#) kokozo válasza iranytu hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
És az nem lehet hogy a programok d dal van valami baj? Gondolok itt pl az ékezetes nevelte. Tedd fel a programot megnézzük.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 28, 2015 /
 
Sziasztok ,szeretnék soros adatokat átvinni mencseszter kódolással de nem nagyon jutok egyről a kettőre. Segítségeteket kérném,megnézné valaki,hogy mit rontok el .Én már kettő napja szenvedek vele és nem tudom megcsinálni . Csatolom a programokat. Köszönöm előre is a segítséget .
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ez csak frissítés 5-ről 6-ra.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Idézet:
„an upgrade from Flowcode version 5 to version 6, which would normally cost £149.50”

Akkor most 300 font egy új licenc?
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Biztosan. Annak aki dolgozik vele és megtérül. Hobbi célra nem.
(#) iranytu válasza kokozo hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Magyar a nyelve a Flowcode-nak. Múltkor már megtanultam, hogy se ékezet, se kis-nagybetű keverés ne legyen. Valami nagyon piti dolog lehet elírva, de programozásnál ez katasztrófa. hex-em sincs, csak C

lcd.fcf
    
(#) ktamas66 válasza iranytu hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Ha a 7 szegmenses kijelző általános lábát csatlakoztatom lefordul hex-re.
(#) pjg válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
Mit húztam le, honnan, mikor?
Nem sajnálom rá! Nincs szükség rá.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 28, 2015 /
 
V-nettel így megy.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Szia Kokozo .Nekem ez a program nem akar rendesen működni, mert azt írja a kijelzőre ,hogy "No valid". Tudnál segítene ebben a dologban. Nagyon szépen megköszönöm előre is a segítséget.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Szia!
Nyisd meg mind a 2-t, tedd őket egymás mellé, majd keresd meg a flowcode mappájában a tools mappát és azon belül a vnet server mappát és indítsd el a FlowServer.exe-t.
utána mondjuk a vevőnél vnet fül létrehozás. Kliens neve:vevo, Vnet neve: 1, létrehozás.
Ezután újra vnet fül csomópontok kezelése, komponenseknél látnod kell 1 db rs232(0)-t vagy hasonlót, arra katt 2x, ekkor átkerül a Nodes oldalra és x-eld ki (zárd be).
Most az adónál Vnet csatlakozás, kliens neve ado vnet neve 1 csatlakozás. Ha eddig jó akkor kiírja, hogy ön csatlakozott a vnet 1 szerverhez. Utána csomópontok kezelése a vnet fül alatt rs232-re 2x katt bezár.
vissza megyünk a vevőhöz.
Vnet fül diagram megtekintése. alol van olyan hogy : ment, visszavon, vevo, ado.
Katt a vevore. ekkor felette megjelenik egy téglalapba írt vevo szöveg. azt egérrel húzd be középre, majd ugyanezt játszd el az adóval is és húzd mellé.
ha jól csináltál eddig mindent van 2 téglalapod egymás mellett amiken van szintén 2 kis téglalap szimbolizálva az rs232 portot. kattints a vevő rs232 négyzete közepére(ekkor egy kis négyzet jelenik meg benne) majd kattints az adó rs232 közepére. Ekkor a program egy vonallal összeköti őket ha mindent jól csináltál.
Ezután ment majd bezár.
indítsd el az adó szimulációját. kiírja hogy csoportszimulációra készen!
indítsd el a vevo szimulációt. Kiírja hogy készen áll a csoportos szimulációra és akarod e indítani.
nyomsz egy igent.
Ekkor mind a 2 egyszerre elindul és az adónál nyomsz egy gombot és kb 10 másodperc múlva a no valid 2 másodpercre átvált a gomb bináris értékére.
A 2 fájl meg fel lett gyorsítva meg egy kis bugfix
A hozzászólás módosítva: Aug 29, 2015
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget .
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Szia Kokozo . Én proteuszal próbálom szimulálni,de nem akar összejönni a dolog .
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Szia. Tedd fel a proteus fájlokat is megnézem.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Nagyon szépen megköszönöm a fáradozásodat .Én egyszerűen nem boldogulok evvel a problémával .
(#) iranytu válasza ktamas66 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
És ott a pont! Köszönöm! Elsőre, kulturáltan fordul! Nagy talány a számomra, hogy az általános láb miért porthoz van csatolva? Persze, lehessen multiplexelni. De miért nem lehet testre, vagy +5V fixen kötni? Van oka?
(#) iranytu válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Megtaláltam a konfigurációt, de még meg kell tanulnom az alapokat. A MCLR-t nagyon benéztem. Jó, hogy észrevetted! Megy a közvetlen IC-be írás is. Persze a program nem indul. Belső RC oszcillátort még nem használtam. Ráadásul az LCD bontott, még azt sem tudom, hogy működik-e. Ha a 7 szegmenses megszólal, akkor kezdem piszkálni. Kontrasztot állítottam, egyik sor feketén reagál, de nincs ott még adatkommunikáció. Még egyszer köszönöm az ötletet!
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Szia !

Lesz annak a pic.nek más szerepe is, vagy csak az LCD-t hajtja ?
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Szia Niedziela . Egyelőre csak az LCD szeretném hajtani vele .Más szerepet is szánok neki , de most leragadtam ennél a problémánál. nem tudok egyről a kettőre jutni . Egy adó és egy vevő modullal szeretnék adatot átvinni (http://www.hestore.hu/prod_10024793.html)
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Konfig bitek beállításával gond nélkül megy.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Szia Kokozo . Teljesen tökéletes a prgi amit küldtél . Nagyon szépen megköszönöm a rengeteg időt és fáradtságot amit miattam eltöltöttél a gép elölt.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Watchdogot kapcsold ki legközelebb kivéve ha tényleg használod, mert így egy programod se fog menni.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Nagyon köszönöm a tanácsot. Megfogadom .
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 30, 2015 /
 
Csak még egy kérdést had tegyek fel. Mi a szerepe a nyomógombnak ?
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Már semmi.. kigyököltem. Azzal lehetett hibás adatot a rendszerbe vinni hogy a hibajavító rész működik e
Következő: »»   240 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem