Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » TV hiba, mi a megoldás?
Lapozás: OK   1075 / 1271
(#) eyess válasza pont hozzászólására (») Szept 1, 2015 / 1
 
Mindenféleképpen a táp primer körét kell megvizsgálni.
Greatz , fet, dióda, és egyéb a primer körben található elsősorban aktív alkatrészek .
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) zavar11 hozzászólása Szept 1, 2015 /
 
Sziasztok.Van egy kis 37 cm funai tévém sassia tv2000 mk2, Nincs se kép se hang a hiba úgy kezdődött hogy a biztit ki vágta s ki cseréltem de aztán ki vágta a lemágnesező tekercs ellenálását is meg a 2sk2039 fettet is meg az 5 wattos 1.2 ohm-os ellenállást is ami a 220 részen van, mind háromat kicseréltem de nincs készenléti s a puffer kondin is csak 275 volt jelenik meg s a sorvégen is csak 100 volt van . Ha be dugom a táp csak nyekereg de a készenléti led nem világit.
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2015
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Akkor ott még valami még mindig megfogja a tápot.
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 1, 2015 /
 
Ha pufferen még 300V sincs, akkor ő maga lehet rossz.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia. Első gondolatom nekem is az volt hogy a puffer kondi maga a rossz de ki cseréltem egy újabb 400 voltos 150uf kondira de akkor is csak 275 volt jelent meg úgy hogy itt el akadtam nem tudom mi terhelheti a tápot.
(#) zavar11 válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia. igen tudom! Csak azt nem tudom hogy mi? Már a puffer kondit is ki cseréltem de akkor is csak 275 volt ott lehet rajta mérni mintha valami fogná a tápot.
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
De mi az, hogy fogja a tápot? A táp kimenetén nincs zárlat? Egyenként mérj ellenállást kikapcsolt állapotban a kimeneten lévő pufferkondenzátorokon.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Figyelj a 400 voltos 150uf puffer kondit le vállasztotam a tápról az vezető át kötést ki forasztottam hogy ne kapja meg a táp az áramot úgy is rá mértem a puffer kondira s már 280 volt jelent meg akkor valoszinüleg a 220 as résznél is hibba van?
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Azt mondd meg, hogy közvetlenül a 400V-os puffer kivezetésein mértél?
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Igen ott
(#) kadarist válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Jó, akkor nézd át azt a rész jobban, mert nem egy bonyolult kapcsolás. Az összes egyenirányító dióda jó és soros ellenállás sincs megszakadva? Segédtápegység kap áramot, a relé behúz? Nézd meg a rajzát, úgy könnyebben tájékozódhatsz. Rajzforrás: Bővebben: Link.
(#) zavar11 válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Köszönöm szépen!
(#) tothzsolt hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Goldstar CKT2190 tv-vel az a baj, hogy a vertikális eltéritő IC 1-2 hónap múlva megy ki. Előzménye az volt, hogy kicserélődtek a kondik s a TDA1170 vertikális eltéritő IC-t TDA1175 -re. 1-2 hónapot tart, és utána megy ki valami miatt.
(#) kadarist válasza tothzsolt hozzászólására (») Szept 2, 2015 / 1
 
Ha nincs hűtése, akkor tegyél rá!
(#) tothzsolt válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
tettem ra + hűtőbordát(nagyobbat)
(#) kadarist válasza tothzsolt hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Amikor a kondikat cserélted, akkor már rossz volt az eredeti IC?
(#) tothzsolt válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Igen, azért cseréltem.
(#) kadarist válasza tothzsolt hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Az IC tápfeszültsége rendben van?
(#) mindenes hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Sziasztok!
Adott egy Alien CTV5131 nevezetü 11AK19 pro Chassival szerelt TV. A tulaj elmondása szerint leesett. Szétszedvén egyből fizikai sérükléseket kerestem és találtam is , a sortáp puffere egy az egyben ki szakadt a nyákból érdekes módon semmi más nem sérült meg, sortrafó táptrafó és minden egyébb a helyén maradt. Nos kicseréltem a kondit a tv el is indul viszont képet azt nem ad. Tápfeszek jónak tünnek, nagyfesz van , katódok is fűtenek kép viszont nem akar lenni. Kérdésem a hogy mi sérülhetet még meg ami ezt a jelenséget okozza. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza mindenes hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia!
Keress repedéseket a nyákon. Fordítsd fény felé úgy vizsgáld át!
(#) mindenes válasza kadarist hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Repedést hibás forrsztást egyelőre nem találtam. Ami feltünt, hogy ha a screen potit feljebb tekerem feltűnik a kép viszont nagyon sötét. Ha feljebb tekerem teljesen kifehéredik és már látszanak a visszafutási csíkok.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) eyess válasza zavar11 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Csak a tápot kellene külön , és leválasztva mérni , és vizsgálni, ha az rendben van , csak akkor lehet tovább lépni.
(#) eyess válasza mindenes hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
A tv hogy esett le képernyőre , vagy ? Egyébként gyanús , hogy a képcső sérült meg belül.
(#) mindenes válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Szia. Annyit tudok csak hogy leesett. Még a TV háza sem repedt meg csak a sortáp puffere volt kiszakadva a nyákon.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2015
(#) eyess válasza mindenes hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Értem hát nagyon hajlok afelé , hogy a képcsőnek annyi lett.
(#) mindenes válasza eyess hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Egyenlőre félre teszem ma már nincs időm foglakozni vele majd a holnap meg látjuk hogyan tovább. köszönöm a válaszokat.
(#) kadarist válasza mindenes hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Ha az eséstől kiszakadt egy kondenzátor, akkor ott nyákhiba is lesz! A képcsőpanel megkapja a feszültségeit, a vezérlések ott vannak?
(#) murena72 hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Hali! Tudna nekem segíteni valaki,hogy a Panasonic TX-P42CE típusú tv vel tudok-e dvb-c adást fogni? DVB-T az van benne.....
(#) eyess válasza murena72 hozzászólására (») Szept 2, 2015 /
 
Már meg is válaszoltad magadnak a kérdést , ha nincs benne olyan tuner ami tudja a C -ét akkor nem .
(#) murena72 hozzászólása Szept 2, 2015 /
 
Na jó,de nem tudom,h van e benne. A dobozára csak a DVB van írva
Következő: »»   1075 / 1271
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem