Fórum témák
» Több friss téma |
Jó estét mindenkinek.
A téma alapját egy tv műsorban láttam, miszerint egy ilyen készüléket alig 5-6000 ezer Forintból össze építhető. Az elv a következő egy mezei lézer pointerrel megvilágítjuk a lehallgatni kívánt személy ablakát ahol tartózkodik és ezt a sugarat vissza irányítjuk egy fototranzisztorba ami egy audio erősítővel van össze kapcsolva,ugyebár a szobában zajló beszélgetés megrezegteti az ablakot és vele együtt a lézer sugarat amit vesz a fototranzisztor és vele összekapcsolt erősítő hang jellé alakít. Vajon működik ez így ebben a formában?
Hello látom van Discovery Channeled. Én is néztem és esélytelen ezt házilag kivitelezni.
Működik, minél laposabb szögben esik be a lézerfény, annál érzékenyebb lehet és a tökröződése is jobb.
Ellenben szinte kivitelezhetettlen házilag, mert úgy tögzíteni a lézert, hogy 50m-re pont beletaláljon az érzékelőbe.. Na és az érzékelő sebessége is nagy kell hogy legyen. Dupla üvegnél a belső számít, a fene tudja kijön-e az üveg csabdából a fény.
Helló
Igen van imádom is nézni,de az elv kecsegtető,szinte neki is állnék, kíváncsiságból kísérletezni,de nem azért, hogy le hallgassak bárkit is. Csak ,mert érdekes.
Főleg ha infra lézert használ az ember azt, hogy vezeti vissza az érzékelőbe?
Valamikor az egyik régi ezermesterben a 70-s években leközöltek egy úgynevezett fénytelefont az is valahogy így működött a fényt alakította át hanggá.
Üdv
Javaslom figyelmedbe a következő linket:ezt ni Duplafalu üveg elég tompán adja vissza a hangokat mint ahogy a videóba is hallani. Fototranzisztort meg ha elég jót választasz még talán erősítened se kell, fotodióda nemhiszem hogy alkalmas erre. További szépnapot!
Házilag, kevés tudással nem igazán kivitelezhető. Mivel valószínű ellaposodik a téma, addig legalább a címét javítsd már ki...
Üdv Inhouse
Hello
Minden téma ellaposodik előbb utóbb ha azt nem gondozzuk,értelmes és értékes hozzászólásokkal én ismételten egy mondhatni jó témát indítottam,ha sikerül még ha nem is hifi minőségű,de viszont egyszerű kis szerkezetet össze barkácsolni,amit egy ifjú kisdobos is összetud rakni,akkor már elmondhatjuk,hogy tettünk valamit annak érdekében,hogy azt a gyermeket más is érdekelje mint a baromkodás és ha azt nézzük ennek össze rakása nagyobb kihívást és élményt nyújt mint egy kétledes villogó.
Szerintem ,ha a lézer lapos szögben ér az üvegre,a visszaverődés után lehetetlen egy pontra fókuszálni.Ugyanis a fénytörés szabályai alapján ,az üveg rezgésére a beesési szög változik ,ezt a lézer a kitérésnek megfelelő hosszúságú csíkkal jelzi.Ha csak egy ponton figyeled eléggé fura hangja lehet (teljesen kivezérli a legkisebb elmozdulás is,esetleg egy adott szint feletti hangokat négyszögesíti ki) Esetleg egy kamera szerű valamivel a csík már pontos hanginformációvá alakítható.
Ez nem az alap hobbi kategória, ehhez már kell szakmai múlt, tudás, tapasztalat és műszerezettség, na meg kitartás és pénz is.
Miből gondolom, hogy nem fogod megépíteni: - a kérdésed teljesen amatőr, mégis tényként kezeli, hogy ez otthon egy késsel és egy szeggel McGyver módszerrel 5-6eFt-ból összedobható, mert mutatták videón - aztán mégis rákérdezel, hogy ez valóban lehetséges-e Igen lehetséges, van is ilyen készüléke a hírszerzésnek. Nem kispista csinálta a fészerben, annál kicsit komolyabb cuccok kellenek hozzá. Szerintem ők sem tudnak olyan minőséget, mint amit a minap a Sasszem című filmben mutattak: mobiltelefon az asztalon, felvételt játszik le, egy pohár kávé mellétéve, rezeg a folyadék felülete, a kamera ezt a rezgést figyelte és a számítógép visszaalakította hanggá, és persze meg is értette, de ez már más tészta. Nem ártó szándékkal írtam, amit írtam, csak a megérzésem írtam le neked. Több infó alapján már eldöntheted, hogy mit is csinálj, ha nincs annyi saját tapasztalatod, hogy eldöntsd, minek érdemes nekifogni és minek nem. Én azt mondom, hogy csak akkor fogj neki, ha elég kitartó vagy, és szeretsz tanulni és az első pár kudarc nem késztet arra, hogy szétverd az egészet... Van egy javaslatom. Előbb építs egy pár méteren belül működő vezetéknélküli hangátvitelt lézerpointerrel. Ha az megy, akkor már lehet próbálkozni az üvegrezgést figyelő lehallgatóval. Esetleg hasonló dolog a puskamikrofon, távolról való lehallgatás téma, az is egyszerűnek tűnik, ki lehet próbálni... Üdv Inhouse
Helló
Éledezik a lehallgató fapados változata igaz még csak próba panelon.
Hajrá! Érdekelnek az eredmények. Ne legyen igazam!
Üdv Inhouse
Szerintem alapból, ha egy sugár közeghatárhoz ér (pl ablak), 3 dolog történik:
- visszaverődik (beesési szög=visszaverődési szög, stb) - a közeghatáron keresztülhalad - visszaverődik ua-n úton ahol jött (lsd. CD, vonalkód leolvasók) Én a harmadikkal próbálkoznék, először persze a látható tartományban, CD vagy vonalkód leolvasó fejet használva [persze valamivel erősebb lézerrel, s csak kis távolságból] Sok sikert!
Köszönöm a tippeket, de nem építek ilyet, én lebeszéltem volna róla.
Ahogy nekem rémlik nem derékszögben szemből csinálják az ilyet, hanem laposabb szögben. Bár felemerül a kérdés, hogy így nem oda kell telepíteni a vevőt, mint az adót...vagy pedig úgy állítják be, hogy a visszaverődött jel egy sík felületen mozogjon és azt figyelik...??? Üdv Inhouse
A prizmának és/vagy a sarok tükörnek egy bizonyos jellegzetes optikai tulajdonsága. Lényegében ugyanoda reflektálnak (megfelelő elrendezésnél persze)
Más jellegű probléma egy ilyen eszköznél, kifinomult analóg és/vagy digitális szűrési technikák hiányában silány a kinyerhető moduláció "minősége" (a közvetítő közeg okozta, termikus, és egyéb eredetű zajok végett)
Nem olyan reménytelen dolog,hogy ne lenne érdemes megpróbálni.
mi történhet? legfeljebb nem sikerül. http://modulatedlight.org/
Szia!Milyen fototranzisztort tudnál nekem javasolni erre a célra?
Ennyi év után?
Igen légyszives
Látom, régi téma - de!
Dupla különböző méretű , eltérő rezgésszámú üveg!! És nem tudom, tudsz-e arról, hogy a visszaverődési szög megegyezik a beesési szöggel. Már innen értelmetlen a téma. Hacsak nem mész oda az ablakára egy lézertükröt felragasztani Az mindig oda vetít vissza, amerről érkezik a sugár. A másik dolog, miért is nem veszi észre a lehallgatni kívánt személy lézerfényt?? Idézet: Talán, mert emberi szem számára láthatatlan tartományút használnak. „A másik dolog, miért is nem veszi észre a lehallgatni kívánt személy lézerfényt??”
Ha meg látszik a homlokodon a piros pötty, akkor az már több mint lehallgatás.
Hát igen, de ha rossz helyen próbálkozik, akkor lehet, hogy a lehallgató homlokán jelentkezik a pötty!
Egy amatőr, de látványos és informatív videó a témában.
Arra is kellene gondolni, hogy a "célszemély" vagy valaki más szemébe jut a lézer fénye, összekaszabolja a retináját és jön majd a kártérítési igényével. A szem reakció ideje nem elég a látható lézer esetén sem, nem is beszélve az UV lézerről.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |