Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Az lm317 egy virtuális dióda, csak a GND felé terhelhető, a + táp felől nem folyik rajta áram.
Ide teljesítmén OPA kell, ha kell, mert a 3 volt miatt kevés áram folyik a tekercsen. ha nagyobb áram kellene, párhuzamosan kell kötni a 358-at, de a kimeneteket 2x 4.7 Ohmal kell közösíteni. Nagyobb áramú OPA: L272M Dip8 1A LMV358M 250mA L165 TO220 3A stb-stb.
Akár télen, akár nyáron mész, egyszer be kell hangolni.
Persze. De azt szeretném, hogy ne kelljen utána állítani.
Sziasztok !
Szeretnék segitséget kérni Garrett ace 250 márkájú fémkeresőm van és a fejhez vezető kábel meg szakadt a gép csatlakozónál nem találok semmit neten hogyan kellene újra kötni tudna segíteni valaki ? szerelhető a csati rajta
ja 5 pines a csatlakozó meg nem tudom mi a neve hogy vegyek egy új darabot
előre is köszönöm
Vagy itt van ez:
Mikrofon csati jó hozzá.
Ha a gyári kábelt szétbontod, akkor a második képen látható ér színek vannak. Tehát fehér, piros-fehér és zöld. 4-es fehér közép, 1-es fehér árnyékolás, 3-as fehér-piros közép, 2-es fehér-piros árnyékolás.
Üdv. A hibrid gépem elérte 24cm-es fejjel , az 1Ft-ra földben a 24cm-t gondoltam eldicsekszem vele (vasszüréssel, tehát nem all metalban )
Akkor már jobb mint az enyém, mert az a 28 centis fejjel tudja ugyanezt. Persze nagyon nem mindegy hogy milyen a talaj, meg hogy csak beledobtad-e az érmét, vagy rendesen vissza is volt temetve, tehát mintha bóklászás közben találnád.
Természetesen az érme beledob gödröt visszatemet. A talajról annyit kell tudni hogy kert,tehát akad fémszemét rendesen. Feltételezem hogy a fej méretbeli növekedése nem egyenesen arányos mélységgel, tehát ha a fej 4cm-el nagyobb ármérőben egyáltalán nem biztos hogy 4cm-el többet fog tudni talajban, gondolom én.., de persze javítsatok ki ha tévednék.
Bóklászás közben biztos nem veszem ki ilyen mélyről, simán át tudom rajta úgy lendíteni hogy ne jelezze, főleg ha befigyel 1-2 db rozsdás szög. De majd készítek róla videót
Mivel szoktátok a fejet kiönteni, hogy ne legyen baromi nehéz? A Deus valami szürke cuccal van kiöntve, ami tök könyű, de körömmel megkarcolható.
Vannak műgyanták, amik habosodnak, vagy habosító adalékok. Illetve lehet használni mikroballont is a könnyítéshez, az mindenféle gyantához használható.
Üdvözlök mindenkit!
Találtam egy leírást hogy hogyan lehet frekvencia módosítást végrehajtani egy egyszű kondenzátor cserével. Ezt: http://www.lefouilleur.com/forum/modification-pour-tesoro-14khz-mod...5.html Az én gépem egy Tesoro Silver umax, ami 10Khz-en ketyeg. Azt írja a srác, hogy 10Khz-ről max 12Khz-re lehet módosítani, de nem éri meg a vesződést, ezért nem foglalkozik vele. Én viszont megcsinálnám, időm, és kedvem is lenne,sok kicsi sokra megy alapon, viszon valahogy meg kéne tudnom, hogy mekkora kondit kéne beforrasztanom. Szóval a kérdésem az lenne, hogy ezt valahogy ki lehet számolni, vagy csak kimérni lehet? Itt egy kép a gépem belsejéről. Ha minden igaz az a kék kondi az, ami 47nf. Előre is köszönöm!
Mekkora frekire szeretnéd belőni? ha tudod a frekit meg a rezgőköri kondit akkor Thomson képlettel ki tudod számolni a tekercs induktivitását, ami ugye fix, majd ugyanebből a képletből az általad kivánt frekivel visszafejted az új kondi méretét. De a vevőerősitőt is az új frekire kell hangolni.
Üdv
Üdv!
Ezt a fejet használom: http://www.detect.nl/metaaldetectors-boeken-en-accesoires/detech-se...12-khz A gépem pedig a gyári adat szerint 10.6Khz-en megy. A leírásban nem említ vevőerősítő hangolást... Ráfekszek a dologra... köszönöm.
Jó lenne azt is kideriteni hogy a fejben van -e kondi...
Idézet: „A leírásban nem említ vevőerősítő hangolást...” Volt a kezembe már kis Tesoro gép. Olyan hangolt erősítő volt a bemenetén, mint a pinty. Arra sajnos már nem emlékszem, hogy milyen típusú volt. Nem ártana megnézni, hogy ennek milyen a vevőerősítője. Ha nem törődsz vele, akkor az áthangolás (ami szerintem nem fog hozni a konyhára) csak rontani fogja a gép teljesítményét.
Tüzetesebben átolvastam a srác topikját, háát irogatnak mindenféle dolgot, hogy nem az igazi a dodding... lehet pont a hangolás miatt.
Azthiszem lemondok a módosításról, mert igazából nagyon meg vagyok elégedve a kis géppel. Azért köszönöm hogy foglalkoztatok a témával.... Üdv!
Üdv!
Megépítettem a teljesen kvarc vezérlésű gépemet. Minden nagyon frankó, tetszik. Egyetlen problémám van. A gépben nem potival állítom a fázisdetektor kapujeleit, hanem "drótozással" Tehát fixre vannak állítva. Itt jött be az, amitől tartottam. Az egész gépezetre ható hőmérséklet változás. Igyekeztem mindenhová olyan alkatrészeket tenni, amiket kevésbé befolyásol a hő. De ennek ellenére a 25 fokon beállított talajkiegyenlítés már a reggeli hidegben nem az igazi, már jelzi a talajt. Pár fokot visszább kell ilyenkor vennem a talajkiegyenlítésből. De ha kap a vevőtekercs párhuzamosan ilyenkor pár száz pF-ot, akkor ez helyre húzza, és jó. Nosza elő a kerámia kondit, ami pákás melegítéskor megfelezett kapacitással szokott örvendeztetni. De sajna az örömöm tovaszállt, mivel a kerámiák, amiket találtam nagyon hullámos karakterisztikával rendelkeznek. A fagyos kondi a névlegesnél kisebb kapacitású, majd kb 40 fokig nő a kapacitása, ezután tovább melegítve aztán rohamosan csökken. Az lenne a kérdésem, hogy tudna-e valaki olyan kondit javasolni, aminek a kapacitása a hűtéssel nő, a melegítéssel csökken, és mindezt a keresőzős tartományban, azaz 0 és 35 fok között teszi, méghozzá elég intenzíven.
Először azt kellene eldönteni, hogy erre a pár száz pf-re miért van szükség. Frekvencia vagy amplitúdó, ha az utóbbi, akkor NTC vagy PTC vel próbálkoznék. Sorosan a táppal, OPA vissza-
csatolással, az RX csillapításával. Ezek az alkatrészek gyöngy kivitelűek, és 08 Ohm-100k ig kapható. A frekvenciát az AM rádiókban használatos varicappal képzelném el, ezek több 100 pf-esek. Sajnos az előerősítőknél, nem csak a fázis számít, hanem az amplitúdó is. ide egy AGC fokozat lenne az igazi, de még olyat a fémkereső rajzokban nem láttam. Örülök, hogy a potikat mellőzöd, mert ezek ütögetésre igen érzékenyek, különösen a helipot.
A pár száz pF-re azért van szükség, mert a reggeli hideg és a műhely-meleg közötti dilatáció, ami az egész gépre hat, az kb 3 foknyi fázistolást okoz a vett jelben. Mivel az adót és a fázisdetektort kvarc vezérli, ezért ez valahol az adómeghajtó-adótekercs-vevőtekercs-előerősítő részben keletkezik. Primitív műszereimmel nem tudom megmérni, hogy hol.
Az amplitúdója a vett jelnek nem számít. A gép ugyanolyan jól működik akkor is, ha ki van egyenlítve a fej, és akkor is, amikor már majdnem határolt jel van a vevőerősítő kimenetén. AGC-nek nem látom értelmét. Nem akarok erősítést állítani azért, mert fázisszöget kellene. A vevőtekercsre párhuzamosan pakolt kondikkal tudom állítani a fázisszöget, és nekem az kell. Monitorok elektronikájában találni azokat a csillogó, világoskék, nagyfeszültségű kondikat. Úgy néz ki, azok között van olyan karakterisztikájú, ami nekem kellhet. Egy 10nF-es példány az esti hidegben 1nF-dal nagyobb kapacitású, mint szobahőmérsékleten. Pákával melegítve szinte elfogy.
Az már belebonyolítana egy elkészült gépbe.
Azt hiszem, hogy ez az erősen hőfok függő kondi megoldja a problémát.
Csak egy kis statisztika.
Egy RX tekercs Ohmos változása 5 és 23 fokon 4.6 és 5.2 Ohm. Egy csillogó 10n 5 fokon 7.7n 23 fokon 11n páka 3.9n Az én keresőmben LM386N hajtja meg a TX tekercset. A hangolt tekercs és az IC 5 lába közé három alkatrészt tettem és ezekkel végeztem el méréseket. NTC PTC és regenerálódó biztosíték (MFR04 és MFR06) Ezek alapban kb 2.2 ohmosak voltak. Az NTC növekvő a változás, a PTC és a biztire csökkenő. Sajnos az induktivitás változás mérés kimaradt. Ezeket az adatokat azért írtam le, hogy talán kondi nélkül is kompenzálható a probléma. A szenzorokat szükség esetén, párhuzamos ellenállással be lehet állítani. És még a nyákot sem kell szétbarmolni. Ha nincs kéznél, holnap feladom Postán, csak egy címet kérek Emilen. Ja és a fázist sem viszi el. A végeredmény két esélyes!! Vagy-vagy. A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |