Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   563 / 728
(#) P_Laszlo válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Ez meg személyes. Semmi értelme. Nem rólam van szó, hangszórókról. Pont ezért nem mehetek bele abba, amit kérsz. Ez így nem működik.

Adtam támpontot, ha például az előbb linkelt oldalon lévő tudásanyag mondjuk meglenne, akkor valószínűleg megértenéd, hogy mit és miért kifogásolok. Csodákat tesz.

És hogy én is személyeskedjek, abszolút igazságtalan szemszögből nézed, mert teleírtam már információkkal ezt és még jónéhány magyar fórumot.

A nyitottság azt jelenti, hogy képes vagy új információk fogadására. Ha rögtön valami ellenvetéssel megkérdőjelezed amit írok, akkor inkább hagyom a fenébe, mert nem érdekel igazán úgysem. Majd egyszer megtanulod, vagy nem.
A hozzászólás módosítva: Nov 9, 2015
(#) pont válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 9, 2015 /
 
Te is többször kérted, mások is, de ha átolvasod az 570 oldalt akkor sem találsz konkrét típust, hozzá doboztervet, hangváltót semmilyen teljesítményre. Ha valaki elkezd gondolkodni valamiben, pillanatok alatt ízekre szedik...már a Ts paraméterekről sehova sem vezető viták kezdődnek, ugyanarra a sugárzóra kaptam 10 literes tanácsot is meg 30 literest is, közben meg megy a milliméterekről a vita...De hát mindenkinek joga van véleményt írni, eldönteni mit oszt meg kivel, talán azzal segítenek a legtöbbet, ha kénytelen vagy magad mindent végigcsinálni...
(#) P_Laszlo válasza pont hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Ha tudsz konkrét igényeket megfogalmazni, arra lehet konkrét választ adni. Enélkül lehetetlen.
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Üdv újra
Találtam a TME.-hu Nissan Almera 1995->2000-es beépítő keretet ami 16,5cm.
A jelen esetünkben az autó 1997-es tehát pont belefér ebbe az időintervallumba.
Ezek szerint a 16,5cm-es hangszóró mehet bele. Egyedül a beépítési mélységre kell figyelni.
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Hát ez igazán remek.
(#) sonny007 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Tudom, hogy annyira nem érdekelt, de hátha másnak nem kell napokat kutatni keresni a dolgokat és hamarabb megtalálja mint én
(#) P_Laszlo válasza sonny007 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Hja, nem, en tenyleg orulok neki.
(#) konyak6 hozzászólása Nov 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Jutányos áron hozzájutottam ehhez a hangszóróhoz. Van valakinek tapasztalata vele? A neten kutakodva olyanokkal találkoztam, ahol át volt ragasztva 100 W-ra és 8 Ohmra. Az enyémen is látszik a matrica nyoma, és 8 Ohmot mértem. A kérdés ez most 100 vagy 60 W-os? Rá merjem kötni egy Beag APX100-ra?
A hozzászólás módosítva: Nov 10, 2015
(#) P_Laszlo válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 10, 2015 /
 
Igazából a bemenőjeltől függ, ha nem vezérlik torzításba az erősítőt a 100W is elmegy. Alacsonyabb frekvenciák mondjuk hozhatják zavarba így is.
3"-os lengőcséve, a 60W inkább hihető, ha valami rossz hővezető csévetesten van.
(#) llax válasza konyak6 hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Több verzió készült a G18C-ből. A nagy mágnessel szerelt 100W-os, a kisebb mágnessel szerelt 60W-os. Az egy típuson belüli többféle impedancia gitárhangszóróknál teljesen megszokott. A Celestion legtöbb aktuális (gitárh.) típusának matricáján fel sem tünteti ezt az adatot, a kosárra pecsételik.
A G18C-t basszusgitár kombókba és ládákba pakolták a különféle gyártók, némely stílusnál szólóra is jó. Kis teljesítmény, hatalmas érzékenység és a szubbasszus tartományra teljes alkalmatlanság jellemzi ezeket a hangszórókat.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
(#) P_Laszlo válasza llax hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Igen, viszont a mágnes méretének nincs köze a terhelhetőséghez, ha más nem változott, akkor a 60W névleges nagyobb mágnessel is csak 60W névleges marad, és nem változik, se ide, se oda, csak a hangszóró lesz nehezebb.
(#) llax válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Gondolom lehet több különbség is a kétféle teljesítményű G18C között. Ebből egy biztosan a mágnes tömege.
A hozzászólás módosítva: Nov 11, 2015
(#) P_Laszlo válasza llax hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
De a lengőcséve átmérője ugyanakkora. Valószínűleg ugyanaz is.
(#) llax válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 11, 2015 / 1
 
Nem kizárt, hogy a megrendelő kívánsága szerint írta rá a különböző teljesítményeket. Vagy a marketingesek kívánságára.
A Celestion aktuális (szóló) gitárhangszóró kínálatában a nagy többség 1,75"-os lengőcsévével rendelkezik. 15-100W között változó teljesítményeket írnak rájuk. Még azonos méret, mágnes, kosár, tömeg stb. mellett is van amire 30W-ot, másikra 100W-ot írnak. Ezekbe vélhetően nem csak ugyanakkora, hanem ugyanaz a lengőcséve kerül. Itt már teljesen egyértelmű, hogy nem laborban állapították meg ezeket az értékeket.

A kínálatukból egy G12K-100-al rendelkezem. 100W-ot nem mernék a közelébe sem engedni. Mint rövid idejű csúcsteljesítményt biztosan elviselné, de egy gitár környékén nem csak ilyen jelek jellemzőek.
(#) konyak6 hozzászólása Nov 11, 2015 /
 
Köszönöm a hasznos információkat!
(#) Massawa válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Ami régen változni szokott, az a lengöcséve kivitele illetve szigetelö lakk anyaga ( hogy több levegöt kapjon igy nagyobb teljesitményt - meleget bir ki.). Nem tudom manapság mi a divat. Amikor még aktivan foglalkoztam a dologgal, volt olyan hangszoro aminek a tekercse 70 fokra melegedett fel és gond nélkül ment, meg volt olyan ami 40 -50 foknál deformálodni kezdett.
(#) P_Laszlo válasza Massawa hozzászólására (») Nov 11, 2015 /
 
Nem hinném, hogy itt erről van szó.

Egyébként mindegy, 70 fokon fölösleges üzemeltetni.
(#) Alkotó hozzászólása Nov 12, 2015 /
 
Mostanában többször belebotlok ebbe a hangsugárzó dobozba. Szépnek szép, de valamiért indokolatlannak tűnik a darabonkénti 3,3 millió, amiből 1 pár már 6,6 millió lenne. Mitől érhet ez ennyit?
(#) Buvarruha válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Elég durva alsó és felső hatérfrekvencia, nagy terhelhetőség és gondolom nem kell hozzá processzoros EQ az egyenletes frekvenciamenethez és fázishoz. Nyílván nem az anyagára ennyi, de az ilyesmiért szeretik elkérni a horribilis összegeket. Ha lenne ennyi eltapsolható pízem meg is venném.
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Nekem az szúrt szemet, hogy 31 utas...
(#) elektrikszerviz hozzászólása Nov 12, 2015 /
 
Ezekről a dobozokról mi a véleményetek?
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2015
(#) Buvarruha válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Nem vagyok szakértő, de jónagy f*****gnak tűnik, pláne teszkós hangszórókkal.
(#) steelbird válasza gernerakos hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Az elírás.
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Nem a technikai csudalatossaga miatt ilyen draga az fix. kozeptartomanyban biztos, hogy rosszabb, mint a hagyomanyos mosoporok.
(#) P_Laszlo válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Nov 12, 2015 /
 
Kicsit atalakitva, hangositara eletkepes. regen sokat epitettek.
(#) Buvarruha válasza P_Laszlo hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Ezt mégis mire alapozod?
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Megadott adatok, hangszorok kepessegei, tulajdonsagai.
(#) VoltsAnimations hozzászólása Nov 13, 2015 /
 
Hali szeretnék építeni egy 2.1 es hangfalszettet van hozzá egy 100W-os quad 405-es általam készített erősítő(úgy 100W, hogy végfokonként). Mit ajánlotok hogyan lehet azt megoldani hogy stereo hangfalaka +1 mélynyomó?

Sárga mezőt fenn elolvasni, értelmezni, a-szerint használni kéretik. (Sz.)
A hozzászólás módosítva: Nov 13, 2015
(#) elektrikszerviz válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Köszönöm a hozzászólást! Bár ez is is egy kicsit TESZKÓS f*******nak tűnik.
(#) Buvarruha válasza elektrikszerviz hozzászólására (») Nov 13, 2015 /
 
Ismerem a hangszórókat, megvoltak már. A doboz segít abban, hogy üvöltsön, de többet nem érdemes várni tőle.
Következő: »»   563 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem