Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2518 / 3571
(#) nagym6 válasza Petyaa hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
A rézcső is a helyiséget melegíti, nem veszteség. A műanyag sem jelentene érzékelhető szigetelést. Ha kell, akkor csak a vastag höszigetelő anyagok jelentenek hőszigetelést, ha nem fűtendő helyen van a melegvízcső, bármiből is van..
(#) elektroncso válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 29, 2015 /
 
Annak tényleg nincs, de a következő "viccet" az élet írta.
Kedden történt. Éppen ezt a szépséget csináljuk apámmal, amikor beállít egy ember, kezében egy szál rézsínnel, és azt kéri, hogy vágjunk már le neki belőle 2,5 métert. Tudni kell, hogy a helyi városháza karbantartója volt. Mint kiderült árkot ástak és a földben útban volt egy védőföldelő vezető. Ő a 30*5mm-es rézsínnel akarta toldani a föld alatt. Hát szó mi szó kinevettük. Azután kapott horganyzott fémszalagot és elment fizetni. Ez így leírva nem biztos, hogy vicces de akkor ott az volt, pláne, hogy az emberünk hangja elég magas oktávban volt egy kis orrhanggal kombinálva.
"Legyen szíves má csapjon le nekem ebbű 2,5 métert."
(#) zolika60 válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Már hogyne érteném. Csak én a gúnyolódás és a humor között is különbséget tudok tenni.
(#) mineral válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nem hinném, hogy gúnyolódás lenne. (Csak azért mert nagy politikusok szerepelnek benne...) Nekem nagyon tetszenek. Ahogy a zene nélküli videóklippek is. Mungo Jerry vagy éppen Elvis videója.
(#) Buvarruha válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nyílván nem, ebben nincs semmi gúnyolódás...
(#) szamóca hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Van aki légbefúvós fűtőtesttel fűti a műhelyét?
Kíváncsi lennék a tapasztalataira.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nálunk például. Mire volnál kíváncsi?
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Annyit tudok, egy fűtésszerelő mondta nekem, hogy bármilyen légbefúvó a levegőmozgatással a port nagyon keveri. Tehát állandóan por a levegőben, ami légúti problémákat okozhat, és kellemetlen is lehet. Még ha látszólag portalan is a helyiség, akkor is. Műhely pedig poros szokott lenni, tevékenységtől függően.
(#) Buvarruha válasza nagym6 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Maximálisan egyetértek a fűtésszerelővel!
(#) Nemtudhatod válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Én építenék téglából egy szép is kockát (alakzatot) és arra fújatnám belülről a levegőt, de jobb egy hagyományos villanykályha bele.
Például ne higgy a feliratnak, mert ennek lába van, tehát nem fali.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Tartós, 4-5 órás használatot bírja e hosszú távon?
Már próbáltam infrát, gázt, egyszerű légkeverőst, de mindegyik mellett szétfagy az ember. Csak ott melegít ahová sugározzák a meleget.
Van egy ilyen fali gyors-fűtő a melóhelyen, az percek alatt általánosan meleget csinál a helyiségben, csak 10 perces időzítőre kötötték, mert sajnálja a főnökség az áramot.
Ez jó lenne, csak nem tudom hosszabb távon bírná-e a kiképzést?
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nálunk egy jóval nagyobb van, gázüzemű és mehet éjjel nappal.
(#) zolika60 válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Itt azt írja maximum 60 perces időzítőt tartalmaz. Tehát folyamatos üzemre nem való.
(#) kaqkk válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Ezt nevezik fancoil-nak a rendesebbekben ugyanolyan légszűrő van mint a klímákban tehát a por nagyrészét megszűri , talán még tisztább is a kifújt levegő ment a "beszívott" nagyon sok helyen használják , irodák-középületek stb , jövőre a készülő műhelyemben ilyen fűtést fogok kiépíteni , már meg is vettem a "radiátort" .Ha lesz időm csinálok pár képet róla .
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Voltam már ilyen helyen, nekem szokatlan volt az állandó, érezhető légmozgás beltérben. Bizonyos okok miatt több fűtőtestet kipróbáltam már, szerintem az a legjobb, amelyik fűtőszállal közvetlen a levegőt melegíti, mindenféle ventilátor nélkül, már ha elektromosat szeretnél.
(#) Bakman hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Ítram egy levelet a nagy T-nek:
Idézet:
„Tisztelt Cím! Az előfizetésem univerzális egyenlegére valaki feltöltött 3000 Ft-ot. Ezt én senkitől sem kértem/vártam, szeretném visszajuttatni a feltöltőnek, mert minden bizonnyal téves tranzakcióról van szó, az illetőnek pedig valószínűleg hiányzik az összeg. Hogyan tudok kapcsolatba lépni a feltöltővel? Köszönettel, ...”
Válasz:
Idézet:
„... Adatbázisunk a feltöltéskor csupán a megadott szám valódiságát vizsgálja, így a helytelenül bevitt adatokat a program nem tudja kiszűrni. Kizárólag a tranzakciót végző személynek van lehetősége annak ellenőrzésére, hogy helyesen billentyűzte-e be a mobilszámot. Amennyiben a tranzakciót indító személy ellenőrzi a bizonylatot és a téves hívószámot, akkor lehetősége lesz Önt felkeresni, így tudnak egyeztetni a téves feltöltéssel kapcsolatban. ...”
(#) Ricsi89 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Ebben mi a furcsa? Bárki feltöltheti akár egy kocsmában is, a nagy Testvér honnan tudhatná, hogy ki volt az illető?
(#) BarnaPili válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Hamarabb jött a Mikulás .
(#) Bakman válasza Ricsi89 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Szép is lenne, ha a Nagy Testvér nem tudná, ki töltötte rá! Igazábol olyat vártam, hogy "adatvédelmi okokból nem árulhatjuk el" stb. Vagy: értesítjük a feltöltőt, majd ha ő beleegyezik megadjuk az adatait... Egyszerűen szerettem volna visszaadni azt, amit nem nekem szántak. Előfizetéses telefonom van, egy-két dologtól eltekintve értelmetlen a feltöltés. No mindegy, csak mint érdekességet írtam le.
(#) Kappi hozzászólása Nov 30, 2015 /
 
Egy új találmány 65-70%-kal képes lecsökkenteni a villamosenergia-fogyasztást, legalábbis ezt írják róla. Az a nagy hír, hogy feltalálója teljesen nyíltan elérhetővé tette a pontos műszaki leírását, részletes megépítési instrukciókkal, olcsón kivitelezhető: LINK
(#) Buvarruha válasza Kappi hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Szép malware csomag lehet a letölthető ZIP file-ban.
(#) mikrokapcsolo válasza Kappi hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Elolvasni is fáj.
(#) Kappi válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nyugodtan letöltheted, nincs benne semmi kártékony. A találmány tekercsek speciális elrendezésére, kapcsolására épül.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2015
(#) mikrokapcsolo válasza Kappi hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Ugye nem mondod komolyan, hogy te elhiszed az ilyen badarságokat?
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Nos én azt a verziót vettem, amiben nincs időzítő. Bővebben: Link
Mindez ellenére, én nem gondolnám, hogy az időzítőtől függ a használati idő. Az akár használaton kívül is helyezhető, mert csak egy opció arra az esetre, ha lefeküdnél, vagy hogy nehogy bekapcsolva felejsd pl. a fürdőszobában.
(#) Bakman válasza Kappi hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Maga az oldal se kutya. Örülök az ilyeneknek hétfőnként, vidáman ér véget nap.
(#) Buvarruha válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
A legjobb a tipikus vér istvános sok felkiáltójel egymás után, mert ez biztos, hogy Bizonyított!!44!4!4.
(#) szamóca válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Azon is gondolkodtam, csak egy jó az elég húzós árban, ráadásul azt írják nem jó ha a cekász a levegőben van, sokkal inkább ha a fűtőbetéthez hasonlóan kiképzett, és hőleadó felülettel ellátott.
Csak ezek lassan fűtik fel a levegőt, nálam meg olyan is van, hogy fél órát vagyok csak kint. mire befűtene, már jönnék befelé.
A miskolci malmot valamikor légfűtésesre tervezték. Két nagy böhöm 25kW-os motor hajtotta a ventilátorokat, és a hőcserélőkben forróvizet keringettek. Olyan meleg volt az öt emeletes épületben, hogy télen a mínusz 10 fokban atlétában dolgoztunk. Aztán a nagy energiafelhasználás miatt, kikapcsolták a ventiket, de még így is kellemesen meleg volt. Azután elkezdték lebontani az égész alu csőrendszert, és a főnök felvásárolta potom pénzért, majd eladta a MÉH-nek. Na ezután már kifagyott a szemünk, de neki legalább egy kicsivel több lett a pénze.
(#) Bakman válasza Buvarruha hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Várj! Letöltöttem, megnéztem. Engem meggyőzött. Kár, hogy ennyire balesetveszélyes.
(#) Buvarruha válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2015 /
 
Hát még a borz.
Következő: »»   2518 / 3571
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem