Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
lm350? Az van itthon.
Azzal is lehet, az LM317 adatlapján látható kapcsolás szerint.
Nem. Ahogy nő az átfolyó áram úgy melegszik az ellenállás, ezért nő a tényleges értéke.
Szia, értem, köszönöm. Akkor jól gondoltam hogy ezzel az RC taggal a bemeneti jel alsó frekvenciáját lehet meghatározni? Nem lehetne rögtön csinálni egy sávszűrőt. Pl, a felüláteresztő szűrő után raknék egy aluláteresztő szűrőt is, ami 20kHz felett vág. Így a bemeneti jel csak 20 és 20kHz között lenne, nem? utána jöhet az előfok, hangszín stb. Így lehet csinálni?
A jel útjába akarva akaratlanul kerül pár sávszűkítő alkatrész, ezek hatását együttesen kell vizsgálni. Inkább hagyatkozz kidolgozott kész kapcsolásokra, vagy az adatlapra.
Rendben, csak próbálok logikázni meg megértei az erősítők működését.
Üdv mindenkinek!
Egy elég érdekes kéréssel fordulok hozzátok, mégpedig szeretnék készíteni egy hangfrekvenciás szűrő áramkört. Az elképzelés a következő lenne: Egy potméterrel szeretném állítani a vágási frekvenciát, mégpedig úgy, hogy a potméter középső állásában (középen bevágott potméter) a teljes frekvenciatartományt (kb. 10Hz - 20kHz) átereszti, ha lentebb tekerem a potmétert akkor aluláteresztő szűrőként viselkedne egészen kis frekvenciáig állíthatónak kellene lennie. Ha pedig a középállástól felfelé tekerem a potmétert, akkor pedig felüláteresztő szűrőként viselkedne, maximum állásban szinte csak a legmagasabb frekvenciákat kellene hogy átengedje. Jó lenne ha ezt a lehető legnagyobb vágási meredekséggel tenné. A pláne az egészben, hogy mindezt sztereo jellel kellene megoldani (egy potméterrel). Segítséget szeretnék kérni, hogy hogyan érdemes elindulni a tervezésben, esetleg ha valaki már épített hasonlót, egy bevált kapcsolás még inkább érdekelne. Köszönöm előre is a segítséget!
Üdv. Olyan kérdésem lenne a szakavatottabb fórumtársakhoz, hogy egy relét hogy tudok egy nyomógombbal ki és be kapcsolni. Tehát egy, sima visszaálló nyomógomb. A relé működik amíg nyomom a gombot, eddig OK. De meg kellene oldani hogy addig maradjon bekapcsolt állapotba a relé amíg újból meg nem nyomom a gombot. Láttam már itt ott ilyen kapcsolást, de tény, hogy egyáltalán nem igazodok el ezeken a rajzokon. Kellene nekem valami segítség. Előre is köszi!
Jo napot kivanok . Azt szeretnem kerdezni hogy van ez a radiom siemens rk 702 g4 hordozhato radio amelyik egy vilagvevot. Romaniaban lakok es a kozephullamues rovidhullamu savot nem fogom mindenhol rendesen pl a hegyen egy 2mm es licalt kabelel fogom a danko radiot de mar othol mar nem tudom fogni. Ha tudna valaki segiteni hogy tudnam jobban felerositeni a jelet hogy tudjam a ames sw savot othon is jobban fogni. Az am es sw savnak a radiomban egy ferit anterna van beszerelve. Ha tud valaki segiteni kerem segitsen .Koszonetel Feri
A legjobb erősítő egy jó antenna , nézz be egy antennás témába ott biztosan találnak megoldást neked a kollégák
Sziasztok!
Nem tudja véletlenül valaki a BC173 lábkiosztását? Sehol nem találok rá a neten. Előre is köszönöm.
Meg a következő találat.Bővebben: Link
Építesz ezek közül : Bővebben: Link egy számodra kellően meredek szűrőpárt, és egy igazi balance potméterrel némíthatod őket.
Egy kis tájékozódás műsorok elérhetőségéről:
Bővebben: Link Románia elég nagy ország, jelentős dimbes, dombos hehyes völgyes területekkel, ahol a közvetlen rádiós vétel akadályokba ütközik. Ajánlom figyelmedbe lakhelyeden a műholdas, és internetes elérhetőségeket. A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
Ennél egyszerűbb kapcsolást nem igen találsz.
A rajzról lemaradt, de a jelfogóra egy diódát még illik tenni. A hozzászólás módosítva: Dec 8, 2015
Sziasztok,
Egy kicsit *kellarlaci* kérdéséhez kapcsolódó: régebbi, az NDK-ban járt szakik talán emlékeznek rá, hogy a lakótelepi lakásokban nem villanykapcsoló volt hanem nyomógomb ami egy 12 Voltos relét működtetett. A relé kialakítása olyasmi volt mint a golyóstollak belseje (tulajdonképp egy bistabil relé). Az összes relé egy zárt dobozban volt a biztosítékokkal, a nyomógomboknál csak 12 Volt jelent meg. Az lenne a kérdésem, hogy tud valaki ilyen relé beszerzési forrást?
Villanyszerelésben impulzusrelének hívják (gondolom a nevét keresed), választék van bőven.
Eszembe nem jutott volna, hogy ezen a néven keressem. Kössz a segítséget.
Köszonom szépen, én nem a nagymama bevásárlását szeretem volna megkérdezni, hanem hogy lehetne ezt a radiót egy kicsit átalakitani. Radió Siemens Rk 702 G4, ami egy hordozhato rádió.
Romaniában lakok és a középhullámu és rövidhullámu sávot nem fogom megfelelöen. kérdésem - hogy lehet ezt a radiót feltuningolni hogy hordozható álapotban is mindenhol tudjam fogni az am és sw sávoknak adásait anélkűl hogy tetöteri anternát szerelnék rá. megoldásokat szeretnék hallani hozáértöktöl. - hogy lehet ezt a radiót feltuningolni hogy hordozható álapotban is mindenhol tudjam fogni az fm vagy urh sávon kűlömbözü frekvenciákon nem román adásokat hanem magyar adásokat. pl 102.7 sávon nem europa fm sáv halgatható lenne hanem Petöfi radió vagy Kosút rádio. Ha tudna valaki segiteni.A radióban egy ferit anterna van beszerelve. Ha tud valaki segiteni kárem segitsen. Köszönet Feri
Hordozható kivitelben nem nagyon lehet megoldani, egyszerűen kevés jel jut el hozzád, nincs mit tenni.
Ez egy 1987-es tervezésű, szuper-heterodin rendszerű rádió. Grundig mintára készült. Az akkori tervezésű készülékek között a csúcskategóriába tartozott, az ára akkor 150DM volt.
Sajnos semmit nem lehet (érdemes) vele csinálni, mert az akkori technika ezt az érzékenységet tudta.
Fix antenna olyan helyre, ahol még van annyi jel, hogy értelme is legyen. Tehát hiába állítasz be egy antennát vételi árnyékba, nem lesz jó. Műholdas vagy internetes rádió az, ami nálad szóba jöhet.
A rádiódon (eredetileg) van teleszkópantenna, ha azt kihúzva sem jobb a vétel, akkor csak külső ("magas") antenna segíthet. Bármely URH ("FM") adókat csak akkor vehetsz, ha a vételi hely "rálát" az adóra (vagy reléadóra, ha van). A ferritantenna már rövidhullámon sem működik. Annyit próbálhatsz még, hogy egy - kellő műszerekkel rendelkező - szakemberrel behangoltatod a készüléket (elsősorban a KF fokozatokat).
|
Bejelentkezés
Hirdetés |