Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Központi fűtés (vezérlés)
Témaindító: farago_bme, idő: Aug 29, 2010
Témakörök:
Nem vagyok szakértő, de szerintem az a baj, hogy a keringetőszivattyú a visszatérő ágban van és a kazánod meg a pincében lehet. E miatt a fajsúly különbség alapján kering a víz. Nem vagyok fűtés szerelő ezért nem tudom az igazi megoldást. Ha nekem volna hasonló gondom a felszálló ágba tennék egy mágnesszelepet amit a szobatermoszát kapcsol a keringetőszivattyúval együtt.
Igen a pincében van a kazán. Köszönöm Atus!
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
Visszatérőben jó helyen lenne a szivattyú.
Különben meg a gravitációs fűtés akkor is megy, ha az előremenőben van a szivattyú. Egyébiránt javaslok egy 40-60 fokos keverőszelepet a lakás felé, de ekkor az előremenőbe kell rakni a szivattyút. Ha keverőszelepet raksz, akkor elhagyható a motoros szelep, mert van mi megfogja a gravitálás létrejöttét...
Elég, ha egy visszacsapó szelepet raksz a szekunder kör szivattyújával sorba, mert az nagy gravitációs féket képvisel, így megakadályozza a gravitációs mozgást. A szabályzás, már más kérdés.
A hozzászólás módosítva: Nov 15, 2015
Elég lenne egy rugós visszacsapó is a lakás fele nekem is kellett mert felgravitált.
köszönöm a válaszokat! sokat segítettetek! további szép napot!
Ebből még hiányzik a puffert elkerülő ág.
A hidrováltós bekötés ellenére valószínűleg a laddomat átszívja a lakáskörből is a visszatérőt a gravitációs keringés besegítésével, ezért nem tölti fel a puffert.
A már említett lakás visszatérőbe beiktatott rugós visszacsapó korlátozza a gravitációs keringést, de egy motoros irányváltó rövidzár biztosan. A laddomatnál be kell állítani a bypass puffer visszatérő arányát.
Maga a puffer hidraulikus váltóként is funkcionál. A laddomat szivattyúja teljesen le van választva a fűtési kör hidraulikájáról. Nincs áthatása rá és nem is lesz még közvetve sem! Itt csak és kizárólag az etage (etázs) rendszer miatt kialakuló gravitációs vízmozgás okozza a jelenséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 16, 2015
1. Pincében a kazán, akkor minek a keringető?
2. A puffert párhuzamosan szokás kötni a kazánnal. Befűtesz, először a lakást fűti, ha az már meleg, utána a puffert. A Laddomat csak egy része a szabályzásnak. Utána kell valami, ami a kazán kifogyása után el tudja zárni ill. ki tudja nyitni a puffert a lakás felé, ami célszerűen egy elektromosan vezérelt szelep vagy váltócsap (ESBE).
Tipikus eset, amikor hozzáértés nélkül kigondolnak valamit (szakértő nélkül), hogy az frankó, aztán nem.
Köszönöm a válaszokat. Meg oldottuk a problémát, hála a sok válasznak! Jók vagytok!
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2015
Akkor azt is illett volna leírni, mi lett a megoldás. Mert a válasz sem az volt, hogy "Csináld meg!" Nem?
Bocsi! Igazatok van! Nos kapott az előre menőbe egy Honeywell vc4013 motoros zóna szelepet a gravitációs mozgás megakadályozása miatt(azért ezt, mert ez volt sógoromnak felesleges, és így nem kellett külön vennem másikat), plussz be építésre került egy 2.5bar-os biztonsági szelep, ugye mert fő a biztonság. Még 1* köszönök mindent!
Sziasztok.
Van egy kis problémánk a fűtéssel. Nem működik rendesen a konyhai radiátorunk (régebbi panelradiátor). Mellékelek egy ábrát, hogy hogyan gondolom. A kékkel jelölt rész nem fűt, a bal alsó sarok teljesen hideg. Ha valaki tudja mitől lehet és hogy hogyan lehetne megoldani kérem szóljon. Elég rossz, hogy hiába tüzelünk a kazánban, a konyhában csak 16C° van, pedig a kazánból elfolyó víz 60-70C°. Előre is köszönöm. U.i.: A meleg víz biztos elér a radiátorig, mert a jobb felső sarok viszont tűz forró, olyan mint amilyennek lenni kell. A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
Légtelenítve volt a rendszer?
A fűtésszezon kezdetekor. A befolyócső radiátorcsonkjára (ami a radiátorhoz tartozik, ehhez van hozzákötve az érkező cső) van ráhegesztve egy kis hernyócsavaros csap, azt megengedtem, de nem jött belőle levegő. Ez a radiátor a földszinten van és még van egy beépített tetőtér. Ott viszont rengeteg levegő kijött a radiátorokból.
Lehet hogy levegő van benne? De akkor az a tetejében gyűlne össze, nem? Vagy a víz nyomása tartja lent? Hogy lehetne ezt onnan kijuttatni? A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
Kitakarítottátok? Iszaptalanító van? Sok kosz összegyűlik, főleg a hátuljában.
Erre gondolok én is. Iszaptalanító? Az mi? Ez egy 25 éve épült ház, az akkori technikával. Most végigvertem a radiátort gumikalapáccsal, most már korom fekete olajos víz jön belőle, igazad lesz.
Csak óvatosan az ütögetéssel. A lerakódott iszap miatt lehetnek benne tűszerű oxidációk, bemaródások. Könnyen átlyukad és ereszteni kezd egy ilyen radiátor. (Feltételezem, hogy a régi tagos radiátorról van szó.)
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
A mellékletben lévő radiátorról van szó. Ami a képen nem látszik, az az, hogy a radiátor másik végén nincs a két "lemez" összekötve, csak itt a be- illetve kifolyónál. A képen a légtelenítő is rajta van. A kép a műhelyemben készült, de a konyhai radiátorunk ugyan ez.
Mikor felújítás volt nálunk, nyáron leengedtük a rendszert, majd kitakarítottam valamennyi radiátort. Máshogy sajnos nem megy. Ha tényleg akkora felületen nem fűt az összes, le kell szedni őket.
Én erre a radiátorra gondoltam. Ezek sorra hibásodnak meg az anyósoméknál is. A tiéd jó kis lemez radiátor. Az nincs még a kilyukadós korban.
Akkor ez most így marad, majd a fűtésszezon végeztével le lesz szedve és át lesz mosatva. A fürdőszobait meg festeni fog kelleni, úgy is le lesz engedve a rendszer.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2015
Azért a verés használ.
Amíg a rendszerben keringett a 60-70C° víz ütögettem a radiátor hibás részét és feloldódott az olajlerakódás. Most már fűt az egész.
Vagy inkább a problémát átkergetted máshova..
A keringető szivattyú előtt lévő szűrőben lesz szerintem megakadva a felkevert olajsár, most várok a szivattyú leállására, utána kizárom a rendszerből (van két csap a szivattyú előtt és után) és kitakarítom a szűrőt.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |