Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405 - teljes tuning
 
Témaindító: Takee, idő: Okt 7, 2005
Lapozás: OK   22 / 26
(#) reloop válasza KarcsuZs hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Szia! Nagyon szép igényes munka, gratulálok hozzá!
A műszaki tartalomra a vízszintes lamellájú hűtőbordák miatt nem adhatok maximális pontszámot. Tudom így adta ki méretet
(#) djhans válasza KarcsuZs hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Szia!

Tetszik az eleje és a belseje is. A kivezetékelt végtranyók és a fordított bordák a negatívumok amiket kijavítva tökéletessé lehetne tenni.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2015
(#) kissattila88 válasza sound.man hozzászólására (») Ápr 13, 2015 /
 
Helló meg van a teljes cikk? Eltudnád küldeni?
(#) kameleon2 hozzászólása Jún 22, 2015 /
 
Sziasztok! Gondban vagyok, ezért kérdezek. Van egy 3 tekercses Quadom, amiben a végtranzisztorokat és a meghajtóikat már kicseréltem korszerűbbre, mert 112V-ról szeretném járatni. A 15V-ok ellenállásait kicseréltem 3,9K/0,5W-osra (3,3k helyett). A to92-es tranzisztorokat is szeretném BC556B helyett valami másra cserélni a jobb feszültségtűrés miatt (tönkrement az utolsó tesztnél 2x33V-on!), mondjuk 2N5401-re. 2N2218-at is cserélném. Kinek mi a tapasztalat? Mire érdemes?
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2015
(#) djhans válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
PNP-nek mehet szerintem az MPSA92. NPN-nek a BC300
(#) kameleon2 válasza djhans hozzászólására (») Jún 22, 2015 /
 
Köszönöm. Ez lett volna a másik ötletem. Kár, hogy nem CBE, hanem EBC a lábkiosztás. Még szerencse, hogy nem nagy dolog áthajlítani a lábakat.
(#) Husy hozzászólása Okt 7, 2015 /
 
sziasztok!
átnyálaztam ezt a topic-ot és a hibák/tapasztalatok topicot és vagy én vagyok vaksi vagy nem volt arrol szó, hogy ha én 2N3055-öt használok, akkor a tápfesz max mennyi lehet? a -+40 V egyen, pufferelt (terheletlen) moderált hangerövel hajtva kibírhatja?
(#) djhans válasza Husy hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
+-30V lehet a tápfesz.
(#) Husy válasza djhans hozzászólására (») Okt 7, 2015 /
 
köszönöm!
(#) Husy hozzászólása Okt 12, 2015 /
 
Sziasztok!

még egy kérdésem lenne. BU326A alkalmas lehet végtranyónak?
(#) reloop válasza Husy hozzászólására (») Okt 12, 2015 /
 
Szia! Sajnos nagyon nem erre találták ki. Keveset erősít és kevés árammal terhelhető.
(#) gs128 hozzászólása Okt 25, 2015 /
 
Hello!

Mondjuk az én kérdésem nem 100% ig ehhez a témához kapcsolódik,de ti hátha tudtok nekem segíteni. Vettem egy quad 405 ös technikát de ez valami teljes orosz cucc, és én annyira nem konyítok hozzá, de nem vagyok meg elégedve a hangminőséggel. Régebben hallottam egy másik hasonló quad 405 öst az elég jól szólt, ez meg sem közelíti, ezért gondolom a műveleti erősítők és a végfok tranzisztorok a felelősek. A jelenlegi műveleti erősítő ami benne van az a következő : K553YД1A és a végfok tranzisztorok pedig: KT819AM ezeket szeretném kicserélni TL071 re és valami jó végfok tranzisztorra. Ha valaki tudna nekem segíteni azt megköszönném.
(#) Renátó004 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Üdv Mindenkinek,Majd nem egy év projekt állás után sikerült R2,R3 ellenállásokat ki cserélni,mondanom sem kell nagyon jó,ahhoz képest hogy milyen sok sebből vérzett,köszönöm mindenkinek a segítséget ,teszek fel képeket a jelenlegi állapotról,be lett szépen reszelve a kapcsolója,potméter,RCA,meg a csiptettős hangfalcsati,kapott egy ventilátort,meg egy pc 230 tápcsatlakozóját.
(#) kadarist válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Szia!
A ventilátornak milyen szerepe van?
(#) Renátó004 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Hűtés,még jelenleg nincs be kötve mert egy termisztoros szabályzó panelt csinálok neki
(#) kadarist válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
És mit hűtene, mert a trafónak nem kell légáramlás.
(#) Renátó004 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Elégé meleg van a dobozba mert a trafó is melegszik,meg a tranzisztoroknak gondoltam hogy jobb ha van egy kis hűtésük de lehet hogy tévedek,az első ilyen komolyabb erősítőm előtte egy Texast építettem,meg abból indultam ki hogy a diszkós végekben is szokott lenni hűtés,jó azt is tudom hogy azoknál a bordáról szívja le a meleget,de úgy voltam vele nem baj ha bent van mert még lehet hogy mást fogok be építeni ebbe a dobozba.
(#) kadarist válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Ahogy gondolod, de az alsó és felső fedlap szellőzőrácsai elegendőek szoktak lenni a belső meleg eltávolítására.
(#) Renátó004 válasza kadarist hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Értem.
(#) Gabó válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 27, 2015 / 1
 
A bordákat célszerű lenne, 90fokkal elforgatni, hogy a lamellái függőlegesek legyenek. Jobba hőleadás.
(#) Renátó004 válasza Gabó hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Köszönöm a tanácsot meg gondolom még,egyébként félperces művelet mert csap pár csavart kel ki szedni és akkor el lehet forgatni.
(#) reloop válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Nem tudnád berakni a dobozba a bordákat?
(#) Renátó004 válasza reloop hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Sajnos addig míg ez a trafó van benne nem.1500VA vezérlő trafó volt elég nagy db,arra gondóltam hogy veszek egy 500VA Toroidot 2*35v.
(#) tape64 válasza gs128 hozzászólására (») Dec 27, 2015 /
 
Hali!
Meg tudnád nézni, hogy ebben az orosz változatban a C6-os kondi milyen értékü?
Az eredetiben ez 1nF Elöre is köszi.
(#) Renátó004 hozzászólása Dec 29, 2015 /
 
Sziasztok !

Jelenleg Reloop ajánlására 2sc 5200 vannak bent vég tranzisztornak,+- 47V a nyugalmi tápfeszültségem, szerintetek mennyire lenne érdemes emelni és meddig,én arra gondoltam hogy +- 55 v-ra fel emelném.
Vélemények esetleg ?

Üdv Renátó
(#) reloop válasza Renátó004 hozzászólására (») Dec 29, 2015 / 1
 
Szia! Elérsz vele 1,4dB teljesítmény növekedést, azt szinte érzékelhetetlen, jobbára csak fűtést fokoznád
(#) Renátó004 válasza reloop hozzászólására (») Dec 29, 2015 /
 
Értem rendben van,csak egy kérdés volt
(#) pjg hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Nem hibáztatom a szerzőt, nyilván megvan a célközönsége a leírtaknak. A szakmai megállapítások és a képeken látható forrasztások hagynak némi kívánnivalót maguk után.
(#) reloop válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Ápr 4, 2016 /
 
Az kinek-kinek szíve joga.
Idézet:
„Ha kiszámolom, hogy mekkora teljesítmény disszipálódik a T2 emitterében, közel 1W. Igaz, ez 100W kimenő teljesítményen, ami ritka, de előfordulhat.”

Nekem 311mW-ra jön ki (konkrétan az emitter-ellenállásról van szó, nem a tranzisztorról). A megállapítások többsége ilyen alapokon nyugszik, sajnos.
Következő: »»   22 / 26
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem