Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   567 / 728
(#) Buvarruha válasza Dióda hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Egy 25cm+ hangszóró nem fog felmenni 6-8KHz-ig, a 4 már jó esetben lehetséges...
(#) P_Laszlo válasza Buvarruha hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Hm, egyébként ez lehetséges. Csak kissé irányított.
(#) fox11 válasza P_Laszlo hozzászólására (») Dec 23, 2015 /
 
Szia! Ez frankó,köszi a linket!! Ráugrasztok valaki ismerőst,hogy rendelje meg nekem. Kellemes Ünnepeket!!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2015
(#) Buvarruha válasza portoky hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
A legkevésbbé sem ide tartozik, mivel az erősítővel van a gond, de bele kell nézni és lehet, hogy egyértelmű lesz a válasz. Főleg, ha kapcsolóüzemű és a kondenzátorai vannak szét.
(#) portoky hozzászólása Dec 25, 2015 /
 
Köszönöm és töröltem.
(#) Bothichelli hozzászólása Dec 25, 2015 /
 
Sziasztok!

A minap kaptam egy CREATIVE INSPIRE P-580 típusú hangfal szettet, azzal a hibajelenséggel, hogy abszolút nem ad ki hangot. Nem volt széthajtva, nem érte semmi küls, belső behatás. Kábelek mérve jók, feszültség rendben. Mivel igen rég nem foglalkoztam javítással, ezért szeretném a segítségeteket kérni, hogy mi lehet a hiba oka, esetleg hol kezdjek kutakodni a hiba után.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Kellemes ünnepeket!
(#) elektrorudi válasza Bothichelli hozzászólására (») Dec 25, 2015 /
 
Szia!
Mivel ez is egy aktív hangsugárzó szett, úgy fognék hozzá, mint bármely más készülék esetében:
- megpróbálnék keresné egy kapcs, rajzot
- olvadó biztosítók ellenőrzése
- majd műszerrel végigmérni a végfokokat, hangváltókat.
(#) dB_Thunder válasza elektrorudi hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Vannak mindenre alkalmazható javítási fogások.
A kapcsrajz rengeteget tud segíteni, ha van, ha nincs akkor legalább a ic-ket érdemes beazonosítani, adatlapjukat átfutni, lábkiosztás, tápfesz igény...
Én általában a tápfeszek meglétével kezdek, az kell minden ic-nek. Ha ezek rendbe vannak akkor lehet a jel útját kutatni. Ahhoz jól jön egy jelforrás, pl egy hanggenerátor, de zene is ha nincs más. Illetve egy oszcilloszkóp a kereséshez.
Ha meg van melyik fokozatnál tűnik el a jel, akkor azt mélyebben kell megvizsgálni. Funkció, működés elemzése, ha nincs kapcsrajz akkor lehet hogy szükséges a visszarajzolás.
(#) Bothichelli válasza Bothichelli hozzászólására (») Dec 26, 2015 /
 
Köszönöm szépen a gyors reagálásokat, segítséget! Elkezdek belemerülni.
(#) Robi85 hozzászólása Jan 3, 2016 /
 
Sziasztok.

Egy barátom megkért arra, hogy nem e néznénk valami jó hangszórókat amiből lehetne csinálni két mélyládát hangosítási célokra. Nem kell nagy dolgokra gondolni. Kisebb helybeli bulik a presszóban stb. Kizárólag beltéren lenne használva. Nézegettünk hangszórókat, de sajna ami 40cm fölött van azok már igen drágák. Erre gondoltam egyet, hogy mi lenne ha 4db JBL CS1214-ből csinálnánk két mélyládát 8 Ohm-ra. 2-2 reflex dobozban. Azért gondoltam erre mert igen olcsón betudom szerezni ezeket a hangszórókat. Gyári terv alapján készítenénk el. Mennyire lenne ez jó ötlet? Kellő mélyet szolgáltatna az a két dupla hangszórós láda?
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Szia. Nekem 1db ilyen hangszóróval van egy 55L -es aktív mélynyomó építve, 150W -os erősítővel. Házibuliba nekünk bőven elég.
(#) Robi85 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Hmm... akkor 4db csak elég lesz. Mellékelem, hogy én mire is gondoltam. Ebbe lenne berakva a két mély és ebből a dobozból lenne 2db. De persze ha ez teljes értékben esélytelen akkor maradok a gyári megadott reflex doboz mellett.
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Érdekes az a sok reflexcső. Milyen hangolású a doboz, írtak róla a forrás-oldalon valamit?
(#) Robi85 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Itt az gyári doboz oldala.

Német topic a ládáról.
Ennyit tudok róla eddig. Még majd lekell fordíttatnom.
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
41 Hz -re van hangolva a doboz, azt írja.
De ehhez a dobozhoz az Eminence Kappalite 3012 LF az ajánlott hangszóró. A két hangszórónak még csak megközelítőleg sem hasonlók a paramétereik. A JBL lejjebb hangolható, mint a Kappa és autós mélyládába való.

cs1214.png
    
(#) Robi85 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Igen azt tudom, hogy ez egy "autós" hangszóró, de azt vettem ki, hogy raktak bele másik hangszórót is. Ettől függetlenül ha 100 literbe teszem őket reflex kialakitással akkor úgy jó lesz? Vagy legyen inkáb két külön 50 literes kamra? Akkor ezek szerint a kiszemelt láda nem alkalmas a jbl hangszórókhoz.
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 3, 2016 /
 
Ezt nem tudom megjósolni. Az viszont biztos, hogy lejjebb lehet hangolni a dobozt, ha a JBL -eket használod, vagyis lehetnek hosszabbak a reflexcsövek.
Én csak programban tudnám megnézni neked, de az eltérő reflexnyílás-keresztmetszetek miatt nem megy a dolog.
(#) Primary válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Szilveszterkor a saját CS1214-el szerelt mozihoz használt ládámat nyúztuk, mondjuk volt mellette egy somogyi "szubcső" is. 80 négyzetméteres helyiséget kiszolgálta tisztességesen.
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ebben jól szól, a doboz mérete és a cső megegyezik a gyári ajánlással.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) Robi85 válasza Primary hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Az nem rossz. És neked is reflex láda van? Azt csináltad meg neki?
(#) Robi85 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ez elég régi széria lehet. Ez is úgymond autós mély? Jelenleg ezt tudom beszerezni amit a képen látsz.

202969.jpg
    
(#) reloop válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Szia! Ennek a hangszórónak bandpass ládát építettem, lentebb látható. Meg vagyok vele elégedve.
(#) Robi85 válasza reloop hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Láttam. De ez most nem autós felhasználásra lenne.
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ez nem a CS1204? Csak mert annak megint másak a paraméterei... Igen, ez is autós mély.
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2016
(#) Robi85 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
(#) steelbird válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Ok, látom. De ez nagyon nem jó ár.
(#) Robi85 válasza steelbird hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
Én nem ennyiért szerzem be... Ennek bőven a töredéke. Sőt...
(#) bakaruha hozzászólása Jan 4, 2016 /
 
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy mitől függ egy hangszóró ohm száma? tekercseléskor. Tehát ugyanazon hangszóró 4-8-16 ohm -on miben különbözik a tekercs?

Ezt a kérdést feltettem egy másik topikban is de nem kaptam érdemleges választ hátha itt nagyobb sikerrel járok. Bocs ha nem ide tartozik!
(#) Buvarruha válasza bakaruha hozzászólására (») Jan 4, 2016 /
 
A hangszóró DC ellenállása attól függ, hogy milyenre tekerik. Ahol alacsonyabb a feszültség oda általában alacsonyabb ellenállású hangszórókat használnak (autó).
(#) Primary válasza Robi85 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Igen reflex, de valamivel nagyobb, és mélyebbre van hangolva. Az UniBox nyújtott támogatást.
Következő: »»   567 / 728
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem