Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » ZC-18 kazán
 
Témaindító: szabó valéria, idő: Feb 3, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   11 / 35
(#) merlingerin válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szobatermosztát, kazántermosztát tök mindegy... Az csak véletlen.

A májsztróra szakadjon az ég. Mi az, hogy kicsi a nyomás? Szomszédok nem tudnak fűteni? De!

Ami lehet, a nyomáscsökkentöben a vekker előtt van egy szűrő, de blombált részen. Az tud eldugulni.. Kérdezd meg a szomszédokat, náluk volt-e ilyen... Ha nem, akkor a májsztró kontár.

Mindent össze lehet rakni szarul. De mért szedte szét?
(#) mrteo válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Nincs nyomáscsökkentő a rendszerben. A pasi sem hitte el, de nem találtunk. Végigmentünk a ház sarkáig, onnét a föld alatt megy kifelé az utcára, elvileg nem a szomszédtól jön át.
(#) vision61 válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Miért lenne nyomáscsökkentő beépítve? Az óra előtt családi házaknál biztonsági szelep szokott lenni, ami gázömlés esetén lezár. (Azt nem tudom, abban van-e szűrő.)
A fotón lévő panel az utókerigetés vezérlője ebben a készülékben.
A leírtak alapján lehetséges, hogy kontakthibás a panel (induktivitás, biztosíték forrasztások), vagy valamelyik termosztát, illetve azok vezetékei, és emiatt nem kap teljes feszültséget a szivattyú, ergo az alacsonyabb fordulatszám miatt nem tud kialakulni akkora nyomáskülönbség, ami teljesen kinyitja a membránt. Mellékletben a bekötése. UK1 a tiéd.
A szivattyút próbaképpen be lehetne kötni közvetlenül 230 V-ra.
Következő lehetőség (ha még nem dobta ki valamelyik szaki), a készülék gáz bekötő csövében lévő szűrő eltömődése.
A fűtésre nincs a készülék előtt ülepítő szűrő beépítve? Annak az eltömődése miatt is lehetséges, hogy nem tud a szivattyú kellő nyomáson dolgozni.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) merlingerin válasza vision61 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!

Azt nem tudjuk, hogy társas, vagy családi házas környezet.. Erre gondoltam a nyomáscsökkentővel, de a biztonsági szelepben mindig van egy bronz "dugó", amin a mocsok szépen össze tud gyűlni...

Én úgy gondolom, de javíts ki, ha tévedek, hogy ha az áramlás útjában állna valami, akkor a kazánt meg lehetne rottyantani könnyen. Nagyon pici lenne az a mesgye, amin üzemelnie kellene, hogy a membrán épp picit legyen nyitva... Azért azt a majsztró csak észrevette volna. Pláne ha ripityára szedte...

Meg ugye új 5 rétegű csövek, új radiátorok... És a kérdező szerint van, amin nincs thermoszelep...

Innen jött az én eszmefuttatásom.

A szivattyút viszont megkergetni állandó 230V-ról nem rossz gondolat...
(#) mrteo válasza vision61 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Sajnos csak ez a képem van az óráról, ezen nem látok az elzárón kívül semmit.

Családi ház egyébként. Az ufó szerű réz cuccos cserélte a mester, ha jól tudom ez a membrán.

A szivattyú vezetékét hol érdemes megbontani, hogy rákössem a normál hálózatra. Normál elektronikai képességekkel el tudom cseszni?
(#) merlingerin válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!

Itt a képen nincs szűrő, az a cirkó bemeneténél van, ha van... Illetve a gázcsonk, ahol a házba bejön. Vagy csak simán foldből feljön a cső, bemegy a házba, és nincs semmi közötte?

Valami ilyesmi:

http://www.cserebere.hu/img/itempic/2/298683/item_6e8da957a61e34db5...9a.jpg

két gázcsap között.. Kertes övezetben.

Sorházaknál, meg olyan helyen, ahol a házak összeérnek, nem szoktak tenni.. Ott központilag van... Akkor a szomszéd is szívna...
(#) mrteo válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Igen, kijön a földből, végigmegy a ház oldalán, be a kamrába ahol a kazán van. Ezen a szakaszon semmi sincs.
Az óra és a kazán közötti részen sincs semmi, direktben megy a cső a kazánig.

Azt korábban is megfigyeltem, hogy ha a víznyomás 1,5 bar alatti akkor alig megy. 2 bar körül jobb volt. Ez ellensúlyozhatta az alacsony fordulatszám miatti kis nyomást, ha a fenti eset áll fent.

Tehát, hogy kössem direktbe a szivattyút?

ui: a víz úgy kerülhetett az órába, hogy csöpögött a rendszer, akkor folyhatott bele. Viszont amikor keveset mutat a cső is hidegebb, tehát szerintem jót mutat.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2016
(#) merlingerin válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!

Akkor csak a kazánban van/volt szűrő...

Szivattyút direktbe úgy kötheted, hogy egyszerűen az oldalán a dobozt lebontod, és egy tápkábellel bedugod a hálózatba, hogy a cirkót előtte leválasztod a szivattyúról elektromosan.. Magyarul tök függetlenül menjen mindig...

Vagy az elektonikában a triac (valami KT207-600 lesz benne) szépen az A1 és az A2 lábát rövidre zárod.. De a biztos, és sebészetileg kevésvé káros, ha a szivattyúra adsz villanyt direktbe.. Ott nem tudod az A1-et felcseréni a Gate lábbal

Szia!
(#) mrteo válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Köszönöm, csütörtökön megyek haza és megpróbálom.
(#) vision61 válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!

Az elektronikában inkább ne köss össze semmit. Azért javasoltam a szivattyú közvetlen táplálását, mert elég sok soros tagon (két termosztát, a panelben forrasztott alkatrészek, és nem kevés vezeték) keresztül kap tápot, mind megannyi hiba lehetőség.
Az áramlás lecsökkenése épp az ünnepek alatt volt egy ismerősnél, ilyen cirkóval. Mint kiderült, az iszapleválasztó miatt. Azt kiiktatva, "megjavult" a készülék.
Egyébként lehetett volna az is, hogy felfőzi a vizet, valószínűleg már a szivattyú sincs a toppon.
(#) mrteo válasza vision61 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
A szivattyú elég újnak tűnik. Az iszapleválasztó merre van?
(#) merlingerin válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!

Ahova tették Ha tették. Ezekhez nem szoktak, amikor ezeket telepítették, talán nem is létezett, max. Y szűrő... Ha van, akkor a visszatérő ágban a cirkó előtt lenne a leglogikusabb..

Egy dolog eszembe jutott.. Milyen vastagok azok az 5 rétegű csövek? Nem túl vékonyak? Nem tudom, csak kérdezem. Fűtöttek ezzel már üzemszerűen az új radiátorokkal télen?
(#) vision61 válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Azt én nem tudhatom, de ha van, akkor a fűtés visszatérő csövén keresd.
Valami hasonlót.
(#) merlingerin válasza vision61 hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Ilyen nem volt 198x-ben.. még tervben sem.

Max ilyen:
http://www.szivattyu.neet.hu/products_pictures/Y_szuro_206.jpg

és ez el tud tömődni gyorsan.
(#) mrteo hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
Ja már tudom, ilyet nem tettünk fel. Azt hittem a kazánban van. 20-as csöveket használtam és most lett kész, első szezon.
A házat augusztusban vettük, még nem lakunk bent mert felújítjuk.
(#) vision61 válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Akkor biztos hogy nem. De én úgy értelmeztem, hogy a rendszer mostanában át lett építve.
(#) merlingerin válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia!

Nem tudom, ezt okosabbak számolják, de nem lehet, hogy az a cső sokat fojt ennek a szivattyúnak? Csak okoskodok... Ehhez nem értek, méretezni nem tudok, de az is egy tudomány ám..
(#) mrteo hozzászólása Jan 5, 2016 /
 
A rendszer a kazán kivételével teljesen új.
(#) merlingerin válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Értem. De ezt a cirkót, és a benne levő szivattyút abban a korban gyártották, és tervezték, amikor még vascsövek voltak 1", meg 2" vastagon előremenőnek...

Mondom. Nem tudom. Csak az is lehet gond.. Meg kell kérdezni okosabbakat.
(#) VIM válasza mrteo hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia! Átolvasva a problémát, az jutott az eszembe, hogy most amit beletett a szerelő új vízcsapházat abban van egy tömszelence és az nem ehhez a sorozathoz való, azért nem tudja jobban kinyitni a főégő szelepét. Remélhetőleg otthagyta nálad a régit és abból csak a rudacskát kellene átrakni a most meglévő vízcsapházba és talán előjönne a lángmagasság. Ha már kihúzod a helyéről és egymás mellé teszed őket, már látni lehet a különbséget a hosszáról. A másik esetleges hibaforrás a vízcsapház nem megfelelő rögzítése a helyén (nem központos, vagy félre van a ház) és a tömszelence rúdja nem tud kijönni a szivattyú által keltett víznyomáskülönbségre, hogy kinyissa a főégő gázszelepét teljesen.
(#) merlingerin válasza VIM hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Erre szokta mondani kollégám: "Jobb volt, mint lett"
(#) VIM válasza merlingerin hozzászólására (») Jan 5, 2016 /
 
Szia! Csak arra emlékszem, hogy ha ezt a tömszelencét cserélni kellett, akkor jobb volt vinni a méretet vagy tudni a tolórúd hosszát, mert akkor nem érte az embert meglepetés miután kicserélte. A boltban nincs ráírva, hogy melyik melyikhez való és csak egy tapasztalt eladó tudta, hogy ennél a darabnál vigyázni kell, hogy mit ad el belőle. Csak remélhető, hogy ez okoz problémát.
(#) zoszka válasza mrteo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Az "S" csőben, a gázszelep hollandia alatt van egy szűrő, az szokott eldugulni. Ezenkívül a gázszelepben is van egy égőnyomás korlátozó. Azt kell kijjebb tekerni, vagy csak szutykos és akkor elég csak megmozgatni, esetleg fel van akadva. Ha égés közben benyomod a begyújtó gombot és kattan egyet a gázszelep, akkor az a nyomás korlátozó van nagyon elzárva. Ezek a tipikus hibák.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) mrteo válasza zoszka hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Köszönöm a segítséget, de ha a tömszelence nem ebbe való, akkor soha nem láttam volna 80 fokot, viszont vasárnap volt ilyen.
A gázszelepen hol van ez a korlátozó?
Az S csövet megbonthatom, abban nem gáz megy?
Ha ennyi segítséggel sem javul megint hívok valakit....
(#) zoszka válasza mrteo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Idézet:
„Az "S" csőben, a gázszelep hollandia alatt”

Idézet:
„Az S csövet megbonthatom, abban nem gáz megy?”

Víz nemigen folyhat benne

Idézet:
„A gázszelepen hol van ez a korlátozó?”

A gázszelep elején, a nagy hornyolt kupak alatt.
És igen, ott is van gáz.
Szóval ha hozzájuk nyúlsz, zárd el előtte a gázcsapot!
(#) mrteo válasza zoszka hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
Hétvégén próbálkozok vele egy kicsit.
(#) mrteo hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Sziasztok, tegnap kihívtam egy másik szerelőt. Sajnálom, hogy nem ő jött először...
Egyrészt kiderült, hogy feleslegesen fizettem ki a komplett membrán cserét házastul, mert a membránt is elég lett volna cserélni.
Másrészt kiderült 3 perc alatt, hogy a membránházon egy csavar rosszul lett meghúzva, ezért szorult a membrán által mozgatott rudazat. A srác beállította, akkora láng lett, hogy disznót pörzsölhettem volna vele.
Kikapta a hőcserélőt (amit a másik nem mert levenni, mert szerinte törne minden, úgy össze van gyógyulva), kipucolta.
Annyit észrevettünk, hogy a szobatermosztát lekapcsolása után 30-40 másodperc múlva zár le a gáz, ezért azt javasolta, hogy cseréljük le a komplett elektronikát egy újabbra. Mivel szereléssel együtt 10 ezerből meglesz megrendeltettem vele.
Megnézettem a tűzteret is, szerinte nem vészes.
Szóval most lesz egy jól működő kazánom, elgondolkozom rajta, hogy érdemes-e cserélni. Igazából a melegvízzel van problémám, mert a bojler elég rossz állapotú és a 4 tagú családnak kicsi is lesz a 120 liter.
Viszont ha veszek egy olyan FÉG-et ami melegvizet is tud csinálni, akkor jó néhány évre nyugi lesz.
(#) (Felhasználó 46585) válasza mrteo hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Jegyezd meg a szerelő nevét, elérhetőségét! Bárkinek kellhet a környékeden.

Én nem cserélném le. Ha az új elromlik, akkor se melegvíz, se fütike. Ami jó, azt nem szabad lecserélni. Nekünk 120 l-es Duna, hőtárolós boylerünk van. Ez gázzal megy, nem kell neki kémény, lassan 9 éves, még nem volt olyan, hogy kifogyott volna a meleg víz, pedig csak 60 fokra van állítva. Igaz, csak ketten vagyunk de nem vagyunk valami spórolósak.
(#) Gafly válasza mrteo hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Idézet:
„Annyit észrevettünk, hogy a szobatermosztát lekapcsolása után 30-40 másodperc múlva zár le a gáz, ezért azt javasolta, hogy cseréljük le a komplett elektronikát egy újabbra. Mivel szereléssel együtt 10 ezerből meglesz megrendeltettem vele.”

Ha ZC-18, akkor ilyet nem csinálhat. Szerintem.
(#) mrteo válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 12, 2016 /
 
Mivel pénzünk nem nagyon van erősen hajlok erre.
Azon gondolkoztam, hogy tennék mellé egy indirekt tárolót, ha a bojler bedöglik és egy váltószeleppel rákötöm a kazánra.
Ennek egyetlen hátránya, hogy nyáron is megy az alapláng...
Következő: »»   11 / 35
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem