Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2701 / 3975
(#) mikrokapcsolo válasza krabor hozzászólására (») Jan 5, 2016 / 1
 
Bővebben: Link Itt a használatija. Neked az "E" üzemmód kell, kikapcsoláskésleltetés. Az A1-A2-re kötöd a tápfeszt, az S-re a vezérlés jön, 15-18 fog kapcsolni. Asztalon, deszkamodellként próbáld ki, köss tápot rá, állítsd a megfelelő módba, pl 5s késleltetésre, és köss tápot az S-re is. Amíg S aktív, a kimenet is az, ekkor led2 világít. Ezután vedd el a tápot S-ről, most a led2 villog, és számol a késleltető. Az idő leteltével relé elenged, led2 kialszik.
(#) krabor válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Koszonom, kiprobalom
(#) krabor válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Rajzoltam egy bekotest, jol ertelmeztem?

kapcs.png
    
(#) krabor válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
osszeraktam, de nincs fazis a 15- 16- 18 ponton, lehet rossz a kutyu?
(#) Mircsof válasza krabor hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Nem is lesz még nem viszel oda valahonnét.
A 15 számmal jelölt lábát kapcsolja a 16 vagy a 18. lábára, relé állásától függően.
De magán a készüléken belül a 15, 16,18 lábak nem csatlakoznak a bemeneti L,N részhez tudtommal.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) krabor válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
A1 en ott van,meg a S en is
(#) Mircsof válasza krabor hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Igen, de a 16 vagy a 18. lábon nincs (nem tudom hogy szeretnéd hogy működjön), de így azért nem működik, mert a készülék nem tud a szivattyúnak adni áramot mert a fekete vezeték log a levegőben, nincs kötve a vége sehova. Bemegy a 15. lábon, és ki is jön a 16. vagy a 18. lábon és ott vége szakad. Így érted?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) krabor válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
kicsivel fentebb mar kaptam segitseget,de ugy nem muxik

"Bővebben: Link Itt a használatija. Neked az "E" üzemmód kell, kikapcsoláskésleltetés. Az A1-A2-re kötöd a tápfeszt, az S-re a vezérlés jön, 15-18 fog kapcsolni. Asztalon, deszkamodellként próbáld ki, köss tápot rá, állítsd a megfelelő módba, pl 5s késleltetésre, és köss tápot az S-re is. Amíg S aktív, a kimenet is az, ekkor led2 világít. Ezután vedd el a tápot S-ről, most a led2 villog, és számol a késleltető. Az idő leteltével relé elenged, led2 kialszik. "


ha 18 ra kotom akkor se
(#) Mircsof válasza krabor hozzászólására (») Jan 6, 2016 / 1
 
Részemről itt megáll a tudomány.

kapcs.png
    
(#) krabor válasza Mircsof hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Koszi, ha 15 ot megcserelem a 18 al akkor muxik.
A1 osszekotve 15 al
koszi
(#) Mircsof válasza krabor hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Örülök neki, hogy sikerült összeraknod!
(#) elactrofan hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Üdv!

Megtudná valaki mondani, hogy van nekem 10 ledem, milyen cél áramkörrel tudnám a ledeket egyesével kigyújtani?
Vagyis egyesével szeretném léptetni, de úgy hogy amelyik már ég az úgy is maradjon és amikor a sor végére ér akkor úgyszintén egyesével aludjon ki.
Esetleg lm555+cd4017 alkalmas lehet erre?
(#) attika válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 2 / 1
 
Kigyújtani szerintem ezzel kitudod.
Eloltani meg ezzel próbáld meg.
(#) elactrofan válasza attika hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Valaki nagyon vicces kedvében van
Valami ilyet szeretnék.
Bővebben: Link
(#) Mircsof válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Nem megy a link.
(#) orcika70 válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Milyet is?
(#) elactrofan válasza orcika70 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
(#) RoliNyh válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Tudtommal CD4017 -el (johnson számláló) ez csak további áramkörök beépítésével lehet.
Ennek az IC -nek mindig csak egy kimenete lehet aktív...

Tenned kell mögé valami élvezérelt tárolót, pl D FlipFlop -ot vagy JK FlipFlop -ot (hirtelen nem tudom melyík lenne a jó, utánna kéne nézni) minden kivezetés után egyet...

Vagy ha nem kell sokáig bekapcsolva tartani a ledeket, talán megoldható kimenetenként egy-egy FET -tel aminek a kapujára raksz valami nagykapacitásu konkenzátort.
Ez esetben maguktól kikapcsolnak egymás után...

De azt hiszem arduino a legegyszerűbb módja ennek...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) edison14 hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Sziasztok!

Van két labortápegységem amit nemrég készítettem el. Mind a kettő egy-egy toroid transzformátorról lesz meghajtva. A kérdésem, hogy milyen távolságra érdemes tennem a toroid trafókat a tápegységtől hogy ne zavarjon be nekik? Ugyanis szeretnék még egy kis helyet felszabadítani a dobozban és mivel van olyan magas a doboz, hogy a trafók fölé tenném a tápegységet. A trafó és a tápegység panelja között nem egész 1cm hely maradna. A trafó tetejére megy egy fémkorong ami az alumínium dobozzal együtt földelve lesz. Vagy esetleg meg is fordíthatom a labortápot úgy, hogy az alkatrész oldal nézzen a trafó felé és ekkor egy jó nagy elektrolit kondenzátor lesz csak a trafó közelében a többi alkatrész pedig olyan 3-4 centire.
(#) RoliNyh válasza edison14 hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Minél távolabbra, annál job...
Na viccet félre téve, a toroid trafó épp azért jó, mert kicsi a mágneses szórása, persze ez nem azt jelenti, hogy nincs neki.

Ha úgy nyugodtabb vagy, tegyél a trafó és az elektronika közé egy földelt árnyékoló lemezt...
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) edison14 válasza RoliNyh hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Köszönöm a válaszodat. Közben kipattant a fejemből egy nagyon jó ötlet amit papírra is vetettem egyből. Ott már nem kell a trafók fölé tennem semmit.
(#) orcika70 válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Amit te szeretnél, az egy fénysáv növekedő és csökkenő hatását keltő futófényt akarsz létrehozni, olyat mint a Knight Rider csak épp nem a klasszikus fénypont megvalósítást.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) kendre256 válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Az LM3914 típusú IC meg tudja csinálni a ledek egymás utáni kigyújtását. Ez egy kivezérlésjelző, ha egyenletesen növekvő, majd csökkenő feszültséget adsz rá (fűrészjel), akkor pont azt csinálja, amit szeretnél. A fűrészjelet egy további műveleti erősítővel meg lehet oldani.
(#) proli007 válasza elactrofan hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Hello! Ha úgy szeretnéd, hogy 1..10 sorrendben gyulladjanak ki, majd 1..10 sorrendben aludjanak el, akkor egy Shift regiszter az egyszerű megoldás. Csak a 10. kimenetét egy inverteren keresztül kell visszacsatolni a bemenetére. Az órajelre a léptetést, és bekapcsoláskor egyszer törölni a regisztert.
(#) dudzsi hozzászólása Jan 6, 2016 /
 
Sziasztok! Autó akkumulátor töltőbe szeretnék egy ilyet mérőt belerakni. Jó látom hogy ennek nemkell külön táp? Tudja használni azt amit mér. köszi
(#) RoliNyh válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Üdv, nem mernék megesküdni rá, hogy megy külön táp nélkül...

A leírásban szerepel:
Működési feszültség: 3,5V-30V
Mérhető feszültség: 0-100V

Ha megnézed a hátulját, a GND és VCC közé megy a tápfesz, a GND és VIN közé meg a mérendő fesz...

Ki kellene próbálni, hogy megy e tápfesz nélkül.
De egy aksitöltőben szerintem találsz stabil tápot neki, abban is van némi elektronika, azt is táplálni kell valamiről, de az nem a töltőáramról van megtáplálva...
(#) Csupasz válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Ez nem megy csak galvanikusan leválasztott, külön tápfeszültségről.
Olyan feszültségmérő kapható, amelyik igen. Árammérő nem.
(#) dudzsi válasza Csupasz hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Köszi csak azt nem értem hogy itt meg egy akksirol táplálja plusz méri az árameröséget. Vagy ez más mintha egy töltö akku közé raknám be?
(#) vargaf válasza dudzsi hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Szia!
Nem megy külön táp nélkül. A külön tápnak két bekötési módja van, galvanikusan elválasztott bekötés és galvanikusan nem elválasztott bekötés. A rajza ott van mindkét bekötésnek az ismertetőben
Üdv.: Feri
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
(#) dudzsi válasza vargaf hozzászólására (») Jan 6, 2016 /
 
Bevallom nem is olvasgattam mi van a képeken. Szóval ha egy dc convertert be épitek akkor nem kell külön trafó. Erre jó egy ilyen vagy ilyen? Vagy van valami különleges kritérium?
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2016
Következő: »»   2701 / 3975
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem