Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   397 / 582
(#) banya012 válasza druxter hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Ha csak siman ajtozar lenne, akkor nyitott ajtot jelezne.
Semmit nem csinal. Amikor kiirna az adott program hatralevo idejet, akkor adja be az f11-et. Azaz, bekapcsolas utan, 1-2 masodperc
Erre a jelensegre, nemet "szakforumokat " talaltam, ahol a nemet szakemberek ( ) platine deffekt-et irnak es csak "tausche" letezik
Azaz. Rossz a panel es csak cserevel megoldhato.
Azert irtam ki, hatha valaki belefut ebbe a hibaba, es akkor nem kell orakat keresnie, vorosre olvasnia a szemet, ugy, hogy kozben megoldas sincs a problemara.
Ahogy olvastam, ez a ket hiba, egy bizonyos kor eltelte utan, a gepek nagy reszenel elojon.
Van hozza szerencsem, koztuk lenni es javareszt elso kezbol szembesulni a hibajelensegekkel.
(#) tristen hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy Gorenje WAS526 tipusú mosógépem,a probléma a következő:

bármilyen mosási illetve centri programra állítva a gép megfelelöen beszívja a vizet majd mikor osási programra kapcsol a motor pürdül 1-2-őt és enyi nem történik semmi tovább,nincs semmilyen hibakód
a ledek nem villognak hanem világítanak egyfolytában.Ha a vizet kiszívatyúzom azt tökéletesen megcsinálja,szóval csak a motor nem pörög fel,szénkefét kivettem megnéztem nem tűnik rossznak!

Mi lehet a probléma?
(#) tristen válasza tristen hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Most hagytam tovább menni miután a motor pördül és nem történik semmi,kb 3 perc elteltével újra pördül és az össze led elkezd villogni 5x egymás után majd kiszivatyúzza a vizet!
(#) tristen válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Köszi!Ezt én is megtaláltam de ezen mosógép nem kijelzős így nem ír ki hibakódot csak aledek villognak
(#) Radoo hozzászólása Jan 13, 2016 /
 
Gyerrkek. Ez a mosógèpem semmit nem csinál. Mindent át nyálaztam ajtózárat ellenőriztem de se kèp se hang... ötlet?
(#) zolika60 válasza Radoo hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Mértél is? Meddig jut benne az áram?
(#) banya012 válasza tristen hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Ez mindenkepp Tacho gond lesz..
Ellenorizd le a motoron a csatlakozot, huzogasd meg a kabelt, nincs-e elszakadva a csatlakozo tovenel..
5X villog= 5-os hibakod
(#) tristen válasza banya012 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Ezt hogy tudom megnézni hogy jó vagy sem(tacho)?
Motort kivettem!
(#) pisti0 válasza botesz hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Sajnos nem nyert a szén kefe kb 30 mm hosszú szerintem nem kopott. És nem jöttem rá a hibára azóta sem.
(#) zolika60 válasza tristen hozzászólására (») Jan 13, 2016 / 1
 
Mérd meg az ellenállását és ellenőrizd, hogy a mágnes nem forog-e el a tekercsen.
(#) druxter válasza banya012 hozzászólására (») Jan 13, 2016 /
 
Félek tőle, hogy te is belefutottál egy olyan gépbe, amit "házilag" nem lehet javítani.
Bosch, Siemens szinte teljesen ugyan az.
Nekem szintén szárító okozott kellemetlen órákat / napokat.
A végén eddigi javításaim során az első gép volt, amit olvasás, forrasztgatás, stb. után fel kellett adni, igaz az fűtőszálas gép volt, de mindegy is, hogy hőszivattyús, vagy síma cekászos.
(#) Radoo válasza zolika60 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Mèrtem is. Az ajtózárba be megy a 230. Ès ki is jön a 230. Van egy pont ahol 125voltot mèrek ès van egy pont ahol 186-ot. A 230táp be megy. Az ajtózárból tovább halad vissza a panelre. De semmi. Minden csatit át nèztem megtisztítottam ellenőriztem kisípoltattam.
(#) tristen válasza banya012 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Tacho-t megnéztem az jó,szénkefe jó.ajtózár jó,panelon méregettem nem találtam hibát
még mindig ott tartok hogy csak megpördül szivatyúzás után és 1 perccel később kinyomja avizet majd 5x villognak a ledek.
Lehet hogy motor probléma lesz vagy lehet vizszint mérő?
(#) palko0125 válasza tristen hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Szia!
Tacho probléma lesz biztosan.

A motortengely végén levő mágnest nézd meg alaposan, nem forog e el. Aztán mérj feszültséget a tekercs sarkain. Ha forgatod a motort pár volt feszültséget kell, hogy mérj. Ha ezek rendben vannak mérd meg a tacho áramkört a panelon. A tacho tekercs egy kis kondícionáló áramkörre csatlakozik.
(#) tristen válasza palko0125 hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Arra gondolsz ami atcho alatt van?tachot kivettem rámértem 68ohm viszont ha felrakom amotorra akkor is 68ohm, illetve felrakva, motort forgatva semilyen fesz nincs a tacho érintkezőin
(#) tristen hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Hol tudok ilyen tacho generátort beszerezni?
(#) Dino71 válasza tristen hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
A forgórész végén a tacho tekercs alatt van a mágnes! Azt nézd meg ,hogy nincs e lelazulva!
Együtt kell forognia a forgórésszel . Nem élhet külön életet !
(#) tristen hozzászólása Jan 15, 2016 /
 
Igen megtaláltam együtt forog nem laza!
(#) zsoltee0001 hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Sziasztok
Megint gondom van ezzel a sok próbatételt és leckét feladott ignis awv 430-al.
Most az a jelenség, hogy nem léptet tovább, viszont érdekes, mert hallom, hogy megy a tárcsavezérlő kis motorja, meg a mosás funkció is ki-be kapcsolgatja a motort, de mégse halad a program, ezzel estig is elszórakozik, ha nem teker az ember manuálisan.
Ez mitől lehet?
(teljesen mechanikus a vezérlője)
Üdv
(#) zsoltee0001 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Szia
Lehet, félreérthető voltam, szóval kapcsolgatja a mosógép motort, ergo hajtja a kis motor a vezérlőt, ha be lenne égve valamelyik érintkező, akkor egyfolytába menne (logikám alapján) De itt nem ez történik, hanem megáll a program és ott dekkol, viszont valami meg kapcsolgatja a motort, fgöltételezem, hogy egy motor hajtja az egész vezérlőt.
Egyébként, nem csak egfy poziciób áll, hanem többe i, csak ennek voltam tanúja.
Üdv
(#) zioni821 hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy az adott Candy CBE 1025t típusú automata mosógép program hibás. Vagyis mikor elindul feltölti magát vízzel elkezdene mosni de két három fordulat után leáll és nem csinál semmit. Ugyan ez a szindróma játszódik le ha centrifugára teszem csak fordítva annyi különbséggel hogy ott elkezdi kiengedni a vizet és és elkezdeni centrifugálni de két három fordulat után leáll majd olyan 5 másodperc múlva ugyan ezt csinálja addig még meg nem unom és kikapcsolom.A vizet rendesen leengedi.
Egy szerelő azt mondta,hogy nem a vezérlő panel hibája hanem más csak azt nem árulta el.
Az lenne a kérdésem mi lehet a baj szedtem ár én is szét nem is egy mosógépet de ilyennel még nem találkoztam idáig.
Köszönöm előre is a segítséget.
(#) Gabó válasza zioni821 hozzászólására (») Jan 16, 2016 / 1
 
Első körbe nézd meg a motort, és szénkeféket. Egybe takarítsd is ki, a lerakódott szénkefeport.
(#) Wind-Storm hozzászólása Jan 16, 2016 /
 
Helló!

Egy így vagy hasonlóan kinéző Zanussi elöltöltős mosógép (miénk is Z., csak felültöltős és dizájnra ugyanilyenek a gombjai) lyukat üt a padlólapba. A mosásnak nem voltam szemtanúja, de az hogyan létezik hogy annak ellenére hogy megvan a gumi a talpain, habár valószínűleg billeg a gép, nincs beszintezve, ilyet tegyen?
(#) Tetye válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Elég hihetetlenül hangzik, főleg hogy felül töltős ami nem szokott annyira rázkódni mint egy elöltöltős. De maximum azt bírom elképzelni hogy hanyag volt a burkoló és nem volt semmi egy foltban a járólap alatt amit pont eltalált a gép....
(#) Tetye válasza Gabó hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Hasznos tanács, nekem többször oldotta meg a problémát sok-sok gépnél.
(#) Gabó válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Nekem is, és ha ilyen hibát hallok ismerős, rokontól, az esetek 80-90%ába a tisztítás megoldja a problémát. Régebben (mikor cserélni kellett mosógépet itthon), hibásan vettem egyet donornak, aminek az volt a baja, hogy az 1000es centrit, meg bizonyos mosásoknál hibával leáll. Motort kitakarítottam teljesen, azóta is megy.
(#) Wind-Storm válasza Tetye hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Nem, nem felültöltős, elölös töri a követ!
Csak a miénk is Zanussi csak felülös, azért említettem meg, bár már nem is tudom már minek.
Nem repedt el a járólap meg semmi, a lap tetejéről két ponton ahol a lábak vannak, eltűnt a bevonat és lyuk lett rajta.
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2016
(#) yulo5310 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 16, 2016 / 1
 
A gumit tartó csavarok feje beleüt a talajba. Vagy kijjebb csavarodtak,vagy elkoptak a talpak!
(#) botesz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Jan 16, 2016 / 1
 
A gépnek stabilan kell állnia a padlón egyáltalán nem billeghet.Ha ezek után elmászik netalántán elugrál akkor lengéscsillapító csere.
(#) zioni821 válasza Gabó hozzászólására (») Jan 16, 2016 /
 
Sajnos nem oldotta meg a problèmát továbbra is ugyan azt csinálja mint idáig. Motort szètszedtem kitakarítottam most majdnem úgy nèz ki mint az új. Èn már a program kapcsolóra is gondoltam nem ez az lenne a ludas ebben a dologban mèg arra is ránèzek, de szerintem valahol máshol lehet.
Következő: »»   397 / 582
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem