Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Padlófűtés vezérlés
 
Témaindító: Hegede, idő: Dec 8, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   53 / 104
(#) (Felhasználó 46585) válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Elég fél perc is.
(#) szaki112 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Nekem szukseges lenne hogy tobb ideig keringessen. Most is keringet de csak kb egy percig. Nem lehet a paneljan allitani hogy tobb ideig keringessen?
(#) (Felhasználó 46585) válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Biztos lehet, de ahhoz egy rajz kellene...
(#) Kovabe válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Bővebben: Link
utolsó oldal
google a barátod
(#) szaki112 válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Okes koszi, latom hogy allithatom az U-t, de az a baj, hogy egy perc utan lekapcsol. Valahogy a keringtetesi idot kene novelni.
(#) szaki112 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Most ilyen panel van benne.
(#) yager01 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Ez a keringetés dolog nekem is megfordult a fejemben, hogy nem e lenne jó, hogy mikor leáll a kazán akkor az adott Kör szivattyúja még egy darabig forgatná a vizet. Most ha a termosztát eléri a beállított értéket akkor off a kazán és az adott kör szivattyúja is. Engem annyira nem zavar de lehet nem lenne baj ha még egy kicsit forogna a víz. Mit gondoltok? Hogyan tudom ezt kivitelezni? Két relé van bekötve. Egyik a padló másik a radiátoros termosztát által vezérelt. Egyik a padló másik a radiátor szivattyút és a kazánt vezérli
(#) (Felhasználó 46585) válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Most még egy kapcsolási rajz kellene...
(#) szaki112 válasza (Felhasználó 46585) hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Azt sajna nem tudok adni.
(#) szaki112 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
De valami idozito kutyututi van a panelon, azt kellene piszkalni, csak melyik az?
(#) Kovabe válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Ezt nézd meg, csak megfelelő módon kell keresni Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 46585) válasza Kovabe hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
A baj csak az, hogy ez nem az a kapcsolási rajz, vagy nem az egész rajz. Ugyanis két ic van a panelen.
A hozzászólás módosítva: Jan 18, 2016
(#) szaki112 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
Fu ezt nem ertem, nem vagyok villanyasz. Akkor forrasztgatnom kene es egyebek?
(#) (Felhasználó 46585) válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Valószínű, egyetlen alkarészt kell csak cserélni.
(#) szaki112 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
De melyiket kell cserelni?
(#) (Felhasználó 46585) válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Hát ehhez kellene egy rendes kapcsolási rajz...
(#) szaki112 hozzászólása Jan 18, 2016 /
 
De melyik kutyu idozit itt egyaltalan?
(#) (Felhasználó 46585) válasza szaki112 hozzászólására (») Jan 18, 2016 /
 
Egy kondenzátor, mondjuk egy elkó.
(#) LazaHunter válasza Tetye hozzászólására (») Jan 19, 2016 /
 
Ezt így most nem is értem. Nálam a termosztát 0,2 fokos eltérésre van állítva, azaz ha a beállított érték alá esik 0,2 fokot, akkor bekapcsol, majd megy kb beállított érték+0,1 fokig, kikapcsol, de ezt követően a meleg víz még felmelegíti a lakást beállított érték+0,5-ig és innen kezdődik a visszaesés a bekapcsolási értékig. 1 fokos bekapcsolási érték és 2,5 fok az alja és a teteje között nekem túl nagy difinek tűnik.

De lehet csak én értek valamit félre
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2016
(#) yager01 hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Szerintetek egy computherm q7rf nagyon buta választás padlófűtéshez?
(#) Laca11 hozzászólása Jan 23, 2016 /
 
Jó estét mindenkinek! Nemrég vásárolt lakásban lakószinten padlófűtés, földszint és tetőtérben radiátor. A radiátorkör zónaszeleppel leválasztva. Eszközök a mellékelt fényképen. A következőkben szeretném a fórumtársak segítségét kérni:
Földszinten és lakótérben levegős termosztát.
- Ha mindkét fűtésmód megy, nincs probléma.
- Ha csak a radiátor működik, a pf túl magas hőmérsékletű vizet kap, a visszajövő víz bekeverése nem megy.
- Ha csak a pf üzemel, a vissza ágból a víz hozzákeverése megtörténik ugyan, de ez kevés, a kazán teljes hőmennyiségét nem tudja hasznosítani, a kazán gyakori láng elvétellel jelzi a túlmelegedést.

Remélem, a hozzáértőknek érthető a probléma. Eléggé fű vagyok a témában, ezért rajzot sem sikerült készítenem. (Igen, olvastam a két kör hidraulikai leválasztását, de ez fűtési idényben nem megoldható.)
Tud-e valaki megoldást a hibákra, amivel túlélhető lenne ez a fűtési időszak? Előre is köszönöm a segítséget!
(#) yager01 hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Mi a legolcsobb és legegyszerűbb megoldása annak, hogy a szobatermoaztátok jel küldése után, mikor kikapcsolják a kazánt akkor az általuk vezérelt szivattyúk ne álljanak le hanem pár percig még keringessék a vizet. Relén keresztül kapcsolnak a termosztátok. Egy esetleges felfűtött állapotban történő leállása után el akarom hordani a rendszerben maradt felfűtött előre menő vizet
(#) Bakman válasza yager01 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Ejtés késletetésű időrelé.
(#) yager01 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Tudsz adni egy pontos típust? Elég sok van a neten és az áruk is változó. És nem is olcsó. Ha két relém és két termosztátom van akkor kettőt kell vennem?
(#) proli007 válasza yager01 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Hello! Én egyszerűen egy csőtermosztátot tettem a kazán után. A kontaktus középérintkezője (C) megy a szivattyúra. A nyugvóra (NC) jön a kazántól a feszültség, a záróra (NO) a 230V.
Így ha az előre menő cső hőfoka 50fok felett van, a szivattyú átvált közvetlen a 230V-ra. Egyszerű, nem fogyaszt feleslegesen.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2016
(#) yager01 válasza proli007 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nem nagyon értek hozzá,fe azt felfogom amit írtál Viszont kérdés, hogy a relék mennyire kavarnak be? ,mert ugye ne felejtsük el, hogy abból van két darab a vezérlésben
(#) proli007 válasza yager01 hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Nem tudom a reléknek mi a szerepe és hogy vannak kötve, de lehet nem is érdekes.
(#) Mbalika hozzászólása Jan 24, 2016 /
 
Sziasztok!
Kérdezném hogy egy padlófűtés hőcserélő swep E5N tipus kb vagy 15 éve van használatban, nagyon vízköves lehet már?
Ha igen akkor érdemes e savazni valamivel?
Az természetes-e hogy a belépő primer 70-80 fokos vizéből csak 30-33 fokos vizet tud produkálni a szekunder kőrben?
(#) VIM válasza Mbalika hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Szia! Ha vegyestüzelésű megoldás is van akkor előfordul, hogy elrakodik vasiszappal. Ha tiszta a keringetett víz és zárt a rendszer, akkor nincs ok az aggodalomra. Intenzívebb vízkőkiválás 70Cfok felett kezd kialakulni. Ha vízkőmentesíteni szeretnéd akkor expressz vízkőoldóval meg tudod oldani ezt a problémát a primer oldalon.
(#) Mbalika válasza VIM hozzászólására (») Jan 24, 2016 /
 
Gázkazánról megy a rendszer, és zárt, de mint írtam már legalább 15 éves a hőcserélő. Ami az igazi probléma hogy nem tud felmelegedni a szekunder körben a víz, és emiatt nem igazán tudja a padlót felmelegíteni, csak zabálja a gázt a kazán.Ezért gondolom hogy már nagyon vízköves lehet a hőcserélő.
Egyébként mennyire bonyolult dolog házilagosan megoldani a savazást? Vagy ezt érdemesebb szakemberre bízni?
Következő: »»   53 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem