Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Végfokozat TDA2030-40-50-el
 
Témaindító: sasorr, idő: Jan 16, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   70 / 274
(#) Kovidivi válasza hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Esetleg TDA7294 -vagy 7293, ezek 70wattot adnak le.
Ezeknek van külön topicja, így ha elakadsz ,tudnak segíteni sokan, és ezt az erősítőt rengetegen megépítették már!
(#) oregtamas0202 válasza hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Üdv Pé. Ha elfogadod tranzisztoral kezdel. Igaz az IC egy kész áramkör / egység,de ha ott hibázol az egész halott.egy tranzisztoros egységnél max 1-2 alkatrész megy tönkre. Ha érdekel kifejtem bővebben. Öreg Tom.
(#) uli hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
sziasztok!
TDA2030as erősítőt szeretnék építeni, de van egy olyan gondom, hogy szeretném ha a hangerőt is tudnám szabályozni egy potival. Mi lehet a megoldás? ha a 47k-s ellenállást egy potira cserélem az jó lehet?
Kössz: Uli
(#) Steven19 válasza lamalas hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Ezt nem állitom! Csak nekem van eggy működőképes ötletem.Másrészt meg láttam már pár hozzászólást aminek a vége az lett hogy vmi már megint nem jó. Ezzel az IC-vel én már sokmindent végig csináltam már és tudom ezzel kapcsolatban hogy eggyes dolgokra mi a megoldás.
(#) hozzászólása Márc 1, 2008 /
 
A TDA7294 szimpatkusnak tünik , amiket olvastam róla bár a kapcsolási rajzhoz még nem volt szerencsém.Még azt valahol felkeresem és ha tecik akkor lehet neki is fogok annak.Ha majd tudnátok segiteni bár gagyi kérdésemben annak örülnék nagyon
(#) Steven19 válasza hozzászólására (») Márc 1, 2008 /
 
Helló Pé! A barátaim csináltak ezzel erősitőt azt mondják nagyon jó.Nekik nagyon tetszett az Urbán féle TDA7294-es egységcsomag.Hajrá
Innen tudol rendelni
(#) witti válasza baloghz hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Sziasztok! Ma sikerült végre lefényképezni a cuccost.
A problémák ugyanazok... mivel azóta még nem néztem át!
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
húúúú, itt a földhurok dolgozik az biztos!!!!! :no: :no:

Próba így, tda-s panelre csak jelet visszed,(arról a kisebb panelről)

jel útja:
előfok -> kispanel -> tda

GND-t csak a csillagpontból! Két panelt nem kötünk össze!

tda panelján meg, csináld vissza, a megszakítást!

Üdv
(#) Imi65 válasza sasorr hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Ha visszaolvasol, nagyon sok mindent megtudhatsz. Ha ezen felül van valami, akkor kérdezz.
(#) witti válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Szia!
Köszi az észrevételeket, de már nem akatuálisak... Megállapítottuk ugyanis, hónapokkal ezelőtt hogy a csillagpont nálam nem működik!!! Sajnos sz@r volt vele... (Sokan javasolták, de többek szerint nem mindig jó megoldás a csillagpont). Ezért visszakötöttem majdnem az eredeti állapotba.
Amúgy, igen az előfok Out-nál az árnyékolt vezetékben csak a jel van bekötve.
Ha visszanézed 3-4 oldallal ezelőtt (a 100-as oldalanként) az októberi hozzászólásaimat ott találsz pár rajzot, és tapasztalatokat.
De a jelenlegi probléma, hogy (kb.: 8-10%-ban) torzítanak a végfokok kis hangerőnél is, és nemtudom, hogy miért!
Most meg mégis csináljam vissza azt a megszakítást??? Attól mi lesz jobb? (és akkor miért lett javasolva?)
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Csak egy kérdés:
Ha az egyik oldalnál különválasztottad a földet, akkor a másiknál miért nem?
Így a másikon keresztül továbbra is fennál a kapcsolat a telj.föld és jelföld között.
(#) fazksg hozzászólása Márc 2, 2008 /
 
Még jó sok oldallal feljebb szó volt róla, hogy nem jó ötlet tda2030-at 12 Voltról működtetni. Én épp egy ilyen erősítőt építek, és egy gyors teszt alkalmával először egy darab 12 votos, majd 2 db (sorba kötöt) ugyanolyan akksival próbáltam ki (8 ohmmos SANYO hangfalakkal). Eredmény: 12voltról szerintem kielégítő szobahangerőt ad 8 Ohmra. Érdemes kipróbálni - nekem például ennyi csak úgy szobába bőven elég. igaz, csak rövid ideig hallgattam így, de nem szólt jelentősen rosszabbul, mint 24 voltról. Szóval nem biztos, hogy veszett ötlet 12 voltról működtetni (autóban vagy számítógép tápról).
(#) szabi83 válasza witti hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Minden hsz-dat elolvastam

Idézet:
„A tiszta gitárhang most torzan szól (kb.:5-8%) de ha belecsapok a húrokba akkor erőssebben torzítva-reccsenve szólal meg.”


szóval ez még mindig megvan..

kérnék egy rajzot arról az álsztereó okosságról.

Üdv
(#) titi válasza szabi83 hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Hali!
Itt kezdődött a dolog.
Bővebben: Link
(#) szabi83 válasza titi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Hello

Köszi
(#) witti válasza titi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Hello Titi!
Bízom bennetek, mert mást nem tehetek. ( Mivel nem igazán értek ezekhez a dolgokhoz... ) Ezért ha páran javasoltok egy okos döntést akkor azt teszem...

Ha tényleg akartok vagy tudnátok segíteni, akkor rápillanthattok a 300-400 hozzászólásoknál és az utána következő oldalon, ott van a teljes "dokumentáció", hogy mikor mi történt az erősítőmmel. Mert csak ismételni tudom a történteket...

Titi a kérdésedre Én sem tudom a választ... Nekem is ostobaságnak tűnt, hogy csak egy helyen megszakítani, mivel mindenhol sípolt a műszer. /De alapvetően, meg mi a fenének kellett megszakítani? Hát annyira rossz lenne az a kapcsirajz?/
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Hali!
Na egy "kicsit" visszanéztem a dolgokat.
Ott írtad, hogy történt egy kis zárlat, amikoris kinyírtál egy hangszórót.
Azután gondolom az IC-t cserélted.
Nos kérdésem: A kicsatolókondit is cserélted, vagy azóta is az van benne?

Nemtudom, azt próbáltad-e már, hogy csak külön az erősítőnek adsz tápot.
A kimenetére rákötöd a hangfalat, a bemenetére pedig rákötsz valami külső jelforrást.
Így is torzit?

Ja, és ezt úgy próbáld, hogy külön a két oldalt.
Tehát egyszerre csak egy végfokot köss be.
(Táp, ki- ill. bemenet)
(#) szabi83 válasza titi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Én még hozzá kérdeznék

Régen írtad Witti, hogy a C1 es (3db??) kondit elfelejtette odaadni a boltos, nos ezeket újra cserélted már??(nem olvastam ilyet!)
(#) witti válasza titi hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Titi: Akkor cseréltem az IC-ét, a kicsatoló kondit, meg a két diódát...
De ugye most megint elszállt egy IC az egyik nap... (ugyanazon az oldalon) ott történhetett valami más bibi?
Külső jelforrás; meg fogom nézni! (de ugye most csak egyik IC-ém él...)

Szabi83: Igen jó látod.... nos azóta nem nyúltam a cucchoz és így a csere sem történt meg, talán holnap végre lesz alkalmam.
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Márc 2, 2008 /
 
Tudnál egy közeli képet mutatni, csak a végfok alkatrész oldaláról?
Az R4-es ellenállás milyen értékű nálad?
A képen elég gyanús nekem...
(#) witti válasza titi hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Csak egy gyenge képem van... (fotó általában csak hétvégenként.)

R4: egyiknél - 147,2 K. A másiknál - 147,5 K.
De ezeket már megnéztem. Biztos, hogy jó értékek vannak mindenhol.
Viszont van egy bibi!
Bekapcsoltam a számítógépet, mindent lehalkítottam (zenelejátszó-hangkártya), hogy a működő végfok elé kössem... (mert a másiktól el is vettem a tápot.) bedugtam a végfokot és BERREG-ett a hangszóró. Gyorsan ki is húztam. (És eszembe villant, hogy így perregve füstölt el egy hangszóróm 32V-al.)
Ezért kimértem, és 14,92V van a hangszóró kimeneten.
Ez gondolom nem normális! Akkor most mi van??? Konkrétan mi történt?
Mondjatok egy diagnózist!
(#) pb hozzászólása Márc 3, 2008 /
 
hellósztok
vettem ma még a régen megépített tda2030-ashoz ic-ket mert kinyírtam őket
Az lenne a kérdésem hogy miért van az hogy se előerősítővel se sehogy nem akar szólni legalábis max 2-3wattot . az ampermérő szinte ugyan ott marad mint amikor nyugalmi áramban van és nem tudom miért nem szól hangosabban
De ez nem csak most van így hanem már amikor megépítettem akkor is csal alig alig szólt
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Hali!
Jól látom, hogy a kimeneten egy 6,3-as jack alj van?
Ugye nem akkor csatlakoztatod bele a dugót, miután már áram alatt van az erősítő?
(#) titi válasza pb hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Hali!
Egy link a rajzról, amely alapján készült, és egy-két kép talán többet mond.
(#) witti válasza titi hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Ja, jack! Természetesen nem rángatom ki! (Mert azt tudom, hogy zárlatot okozhat.)
Szóval miért mérem a kimeneten szinte a féltápfeszt? Akkor most ez az IC is tönkrement vagy a kicsatolókondi??? Vagy most mi van?
(#) pb válasza titi hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
helló
az alapján építettem meg mint ami az első oldalon van zip-ben
jah és akkor még nem tuttam hogy tükrözni is kell és nem tükröztem de az ic-t alulra tettem tehát a lábkiosztásai jók.
ha a diódák rosszulvannak betéve akkor eggyáltalán szól az erősítrő vagy nem?
(#) titi válasza witti hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Idézet:
„Akkor most ez az IC is tönkrement vagy a kicsatolókondi???”

...vagy IC, vagy kicsatolókondi, vagy dióda...
...vagy a rosz végfokot nézted...
Mérd ki a diódákat, ha jó, akkor cseréld a kicsatoló kondit, aztán mérd meg a feszt a kimeneten.
Ha nem nulla, akkor lehet IC.

Én a helyedben a kimenetet nem azzal a kábellel kötném be!
Mivan, ha meg van törve/szakadva valahol a szigetrelés, és zárlatot okoz.
Szerintem az erősített jelet már sima vezetékkel vigyed, azt az árnyékolt vezetéket meg inkább a bemeneti oldalon használd!
(Általában úgy szokás, de nálad fordítva van.)
(#) titi válasza pb hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
Hány voltról hajtod?
(#) pb válasza titi hozzászólására (») Márc 3, 2008 /
 
27voltról
de kötöttem már 40-re is és tda2030A és vitte azt is
(#) pb hozzászólása Márc 3, 2008 /
 
megvan a baj
a hibás nyákba forrasztottam be az ic-t nem pedig a jóba
most már leadta azt a kb15wattot 40volt mellett 4ohmon de csak kb 5percig mert pukk és meghalt az ic
Következő: »»   70 / 274
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem